Skocz do zawartości

Układ kanałów platformy CANAL+ – dyskusja ogólna


kanalowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A wg mnie powinna być możliwość układania własnej listy. Jeśli abonent chce to korzysta z listy operatora, a jeśli nie chce to powinien mieć możliwość własnej numeracji.

A lista w Mediaboxach jest na tyle upośledzona, że jak ja raz ułożysz to kolejne dodanie np nowego kanału skutkuje dodaniem go na koniec listy, pomimo że numer np 70. Przenieść też go nie idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie idzie przenieść ?To jest przecież taki sam soft jak w Turbo.Nie ma problemów z przenoszeniem kanału na liście.To, że jest dodawany na końcu listy też uważam za normalne.Dlaczego ma mi wskakiwać do środka skoro ja chcę go mieć na końcu niezależnie od numeru jaki ma liście głównej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie bardzo wiesz o czym tu jest pisane. A skoro nie wiesz i uporczywie twierdzisz, że to wszystko jest normalne, to raczej nie powinieneś odpisywać userom,którzy chcą mieć własną i normalną listę kanałów ustawionych według swoich upodobań tak jak to jest na tunerach z wolnego rynku.

 

.... Jak ktoś chce własną listę, to może kupić dekoder na wolnym rynku.

Oczywiście. ..ale tylko posiadacze Cameleona. .

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Pawop

Oczywiście, operator ma prawo do układania własnej listy, ale nie ma prawa zabraniać układania list ulubionych, skoro specyfikacja dekodera na to wskazuje. To ingerowanie w oprogramowanie, które godzi w wolny wybór konsumenta. Zresztą o czym my tu mówimy, nc+ staje na uszach, aby zatrzymać odpływ abonentów, wymyślają różne marketingowe zabiegi, a wystarczy taki drobny ukłon w stronę abonenta, niby nic, a znacznie poprawiło by to relacje z klientami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jupiter, ale większość aboentów i tak by z tego nie korzystała. Popatrz na CP, tam jest możliwość własnego układania list i dodawania kanałów do listy, a tylko niewielki % klientów z tego korzysta. Większości wystarcza lista, którą oferuje operator. Tylko jakiś skromny % marudzi za możliwością układania swojej listy. Gdyby domagała się tego większość abonentów, to myślę, że nc+ umożliwiłoby taką opcję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Oczywiście, operator ma prawo do układania własnej listy, ale nie ma prawa zabraniać układania list ulubionych, skoro specyfikacja dekodera na to wskazuje....

Ale głupoty wypisujesz.To jest sprzęt operatora i on decyduje w jakiej specyfikacji udostępnia go abonentom.Wg niego obecna wersja układania list ulubionych jest wystarczająca.Nic tym nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel, a co powiesz tym abonentom, którzy swego czasu kupili od operatora dekoder na własność? Powiesz im, że są głupi, bo dali się nabić w butelkę operatorowi? Dlaczego takie osoby po wygaśnięciu umowy nie mogą ułożyć sobie listy według własnego updobania? Jupiter ma rację i nie wypisuje głupot. Niestety, ale dla operatorów jesteśmy tylko ubezwłasnowolnionymi [beep]ami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferty abonamentowe w Cyfrze+ i nc+ były również sprzedawane z dekoderami na własność. Oferty pre-paid praktycznie wszystkie. Wiele osób się na to złapało i wcale nie mieli żółtych papierów. Dlatego uczciwie należy stwierdzić, że blokowanie swoim abonentom możliwości ułożenia listy kanałów ulubionych na własnym sprzęcie jest czystą złośliwością operatora. Nawet ten zacofany CP umożliwia taką opcję w swoich dekoderach i to jeszcze w tych dekoderach na wynajem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiele lat temu Cyfra+ sprzedawała swoje deki od kilkudziesięciu zł wzwyż (ja sam takie pudło posłałem na śmietnik z 5 lat temu). Z kolei nc+ już jakieś 2 lata temu sprzedawała swoje dekodery na własność. Kolega ma krótką pamięć i swoim dziwnym pytaniem sugeruje, że kłamię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel, a co powiesz tym abonentom, którzy swego czasu kupili od operatora dekoder na własność? Powiesz im, że są głupi, bo dali się nabić w butelkę operatorowi? Dlaczego takie osoby po wygaśnięciu umowy nie mogą ułożyć sobie listy według własnego updobania? Jupiter ma rację i nie wypisuje głupot. Niestety, ale dla operatorów jesteśmy tylko ubezwłasnowolnionymi [beep]ami.

Jest takie powiedzenie "widziały gały co brały".Nikt nikogo nie nabił.Operator nie obiecywał softu jakim dysponują tunery na wolnym rynku.Nikt również nikogo nie zmuszał do nabywania tunera z ograniczeniami .Kupujący był świadomy co i za ile kupuje..

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiedziałem co brałem, gdyż na szybko był mi potrzebny drugi dekoder do multiroomu. Jednak za chwilę kupiłem nowy moduł CAM do drugiego telewizora i wywaliłem szrota za okno. Natomiast powinieneś być bardziej wyrozumiały dla innych i powinieneś wiedzieć, że punkty sprzedaży nc+ to nie salony samochodowe, gdzie kupujący może wsiąść do samochodu, dotknąć go z każdej strony, zafundować sobie jazdę próbną i dopytać się sprzedającego o każdy szczegół związany z samochodem i jego użytkowaniem. Punkty sprzedaży nc+ to takie sklepy, gdzie klienta traktuje się po macoszemu i czasami opowiada się mu bajki. Wyobraź sobie, że mam znajomego, któremu sprzedawca nc+ powiedział, że ich dekodery umożliwiają ułożenie własnej listy. Przechodził on z CP do nc+ i na własnej liście kanałów mu bardzo zależało. Wyobraź sobie jego zdziwienie, gdy odkrył, że takiej funkcji jego dekoder nie posiada, ponieważ nc+ z premedytacją ją "usunął". Dlatego nie wypisuj nam, że "widziały gały co brały". Ponadto, gdybyś zapytał abonentów nc+ czy gdyby mieli możliwość przesunięcia kanałów TVP1 i TVP 2 na miejsca oznaczone numerami 1 i 2 to uwierz mi, że ich zdecydowana większość chciała by mieć taką możliwość w swoim dekoderze.

Edytowane przez bastekal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niniejszy wątek dotyczy listy kanałów w dekoderach nc+. Listy kanałów ulubionych z prawdziwego zdarzenia, a nie namiastek takich list, takich z możliwością przesunięcia dowolnego kanału na konkretny numer w dekoderze (a nie tylko w obszarze danej grupy czy listy), z możliwością wyszukania dowolnego kanału, z możliwością skasowania niechcianego kanału itp., czyli opcji dostępnych u konkurencji i w dekoderach niededykowanych. Takich rzeczy nigdy nie było w odbiornikach nc+.

Edytowane przez bastekal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.Nigdy nie było.A wcześniej piszesz że operator coś usunął.W dekoderach Cyfry+ (w większości dekoderów) było jeszcze gorzej bo tam była w zasadzie jedna lista główna na której można było zaptaszkować kanały które nie będą pomijane.

Decydując się na zakup tunera dedykowanego trzeba mieć świadomość, że taki sprzęt posiada większe lub mniejsze ograniczenia.Jego cena też jest z reguły niższa niż dekodera z wolnego rynku więc nie należy oczekiwać pełnej funkcjonalności.Jak to się mówi "coś za coś".

 

Mieć możliwość układania dowolnej kolejności a z niej korzystać to dwie różne kwestie.Obawiam się że byś się bardzo zdziwił jak mało osób korzysta z tej funkcjonalności w Polsacie.Większość abo nawet z EPG nie korzysta bo nie wie co to takiego jest.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Pawle, w swoich postach pisałem o blokowaniu, wykastrowaniu i nie udostępnianiu przez nc+ opcji ułożenia listy kanałów ulubionych. Chcąc się odgryźć i popisać, wyciągnąłeś z kontekstu słowo "usunął". Słowo to zostało przytoczone przeze mnie przy okazji opisywania sytuacji znajomego, któremu sprzedawca nc+ wcisnął kit, że ich dekoder umożliwia ułożenie własnej listy kanałów. Tak miał w CP i chciał to mieć w nc+. Gdyby wiedział, że nie będzie miał takiej możliwości, to zdecydowałby się na moduł CAM. Dlatego napisałem o jego zdziwieniu gdy odkrył, że takiej funkcji jego dekoder nie posiada, ponieważ nc+ z premedytacją ją usunął. Usunął w tym sensie, że znajomy był przekonany o wcześniejszym jej istnieniu (przecież zapewniał go o tym sprzedawca nc+). Po tym fakcie dowiedział się między innymi ode mnie, że został wprowadzony w błąd. Mam nadzieję, że wyjaśniłem Ci co miałem na myśli pisząc powyższe. A dla Twojego lepszego samopoczucia, poprawię wcześniejszy post i słowo usunął wezmę w cudzysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiele lat temu Cyfra+ sprzedawała swoje deki od kilkudziesięciu zł wzwyż (ja sam takie pudło posłałem na śmietnik z 5 lat temu). Z kolei nc+ już jakieś 2 lata temu sprzedawała swoje dekodery na własność. Kolega ma krótką pamięć i swoim dziwnym pytaniem sugeruje, że kłamię.

Tak mam krótką pamięć i dlatego pytam jakie to dekodery były oferowane na własność w ofercie abonamentowej NC+?Co do list to od dawna wiadomo  jakie są listy w ADB. Jedni to nazywają  listami ulubionych inni już nie.Nie wiem czy w Wifi boxach nie ma możliwości ułożenia takiej listy ale pewności nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...