Skocz do zawartości

[C+ CP n O] TCM i Cartoon Network


Sajmon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous
u mnie po 21 na CN/TCM CEE Combo leciał CARTOON... A powinna być zmiana na TCM u mnie w CP...

U mnie normalnie. Dzisiaj nie włączałem wcale CN/TCM CEE Combo. Przed chwilą właczyłem - Pid V i Pid A standardowo się zmieniły i wskoczył upragniony TCM. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już jest wszystko ok... Po wakacjach z tego co słyszałem mają wystartować dwa nowe programy - jeden serial, i jeden program.

 

 

Serial o którym mówię jest drugim sezonem Wyspy Totalnej Porażki, a nazywa się Akcja Totalnej Porażki (oryg. Total Drama Action). O tym można poczytać sobie na wikipedii. Oraz Staraoke - Program muzyczny CN, żeby zachęcić dzieci do śpiewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Mogliby już wreszcie oficjalnie całkowicie zakończyć emisję CN/TCM i pozostawić tylko samodzielne wersje kanałów. Nie rozumiem jaki jest sens istnienia tej wersji współdzielonej :/

Nie mogą tego zrobić. Wersja łączona jest oficjalną wersją dostępną w Cyfrowym Polsacie oraz n. Obowiązują na nią umowy. Po ich zakończeniu być może te platformy wprowadzą CN24 i TCM24, a wtedy będzie można przekaz łączony wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogliby już wreszcie oficjalnie całkowicie zakończyć emisję CN/TCM i pozostawić tylko samodzielne wersje kanałów. Nie rozumiem jaki jest sens istnienia tej wersji współdzielonej :/

Nie mogą tego zrobić. Wersja łączona jest oficjalną wersją dostępną w Cyfrowym Polsacie oraz n. Obowiązują na nią umowy. Po ich zakończeniu być może te platformy wprowadzą CN24 i TCM24, a wtedy będzie można przekaz łączony wyłączyć.

Bardziej uściślając: Jest to serwis dla kablówek (głównie tych analogowych). Zresztą taki przekaz w ogóle nie pochłania dodatkowej pojemności transpondera, jedynie miejsce na listach Waszych tunerów :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak pochłania, bo podczas zmiany z CN na TCM (i odwrotnie) jest animacja, która przechodzi z jednego kanału w drugi. W tym czasie na CN puszczają inny "zapychacz", a na TCM lecą chyba zapowiedzi. Więc nie da się tego zrealizować dysponując tylko dwoma przekazami kanałów 24-godzinnych. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Cartoon Network się zmienia w TCM to jest najpierw skaczące logo CN ale po chwili już widać białe logo TCM a w tym czasie na całodobowym CN dalej jest skaczące logo i dopiero po paru sekundach zaczyna się jingiel przed bajką tak jak zawsze więc nie zapycha na całodobowym TCM też jest to logo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał @dominikptaszynski nic nie zajmuje. Przecież o odpowiedniej godzinie zmieniają PID Video i Audio. W przedziale od 03 do 21 są PID-y CN, a od 21 do 3 TCM. Czasami, gdy korzystałem z oficjalnej listy CP (chodzi mi o czas, w którym powinien być emitowany CN), a TCM nie był włączany od dłuższego czasu, na moment (pół sekundy) zaskakiwał TCM, po czym PID ulegał już zmianie na odpowiedni (wina dekodera).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie macie racji, gdyż na CN/TCM podczas przejścia jest inna animacja niż na całodobowych wersjach. Przykładowo dawniej był bijący zegar bomby, a następnie wybuch z którego wyłaniał się TCM. Takiego czegoś nie ma na całodobowym kanale. Chyba, że podczas tej zmiany chwilę na transponder dosyłana jest specjalna wersja, a po tej animacji następuje przełączenie PIDów na wersje całodobowe. Ale na pewno nie ma czegoś takiego, że momentalnie zaskakuje kanał z jednego w drugi. I właśnie spieram się o tą animację między obydwoma kanałami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie przejścia na TCM nie ma żadnej specjalnej animacji. U mnie to wygląda tak że logo CN skacze a w pewnym momencie przez sekundę albo dwie jest czarny ekran i potem pojawia się TCM (najczęściej w połowie jingla, a jak się spóźnią to i innej zapowiedzi). Przecież widać gołym okiem przełączanie pidów.

Co do wersji łączonej to przecież też jest dla polski. W końcu od godziny 3 do 21 są pidy CN24, a od 21-3 pidy TCM24. Poza tym spójrzcie na ścieżkę dźwiękową. Na węgierskiej i rumuńskiej również angielska fonia (na obu kanałach, a nie tak jak wcześniej tylko na prawym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...