Skocz do zawartości
  • 0

Problem z kanałami UHD 4K


mirko1801
 Udostępnij

Pytanie

Mam TV Samsung U55F9000 (UHD 4K) i mam problem z odbiorem testowych kanałów nadawanych z Astry i Hot Birda w UHD 4K. TV znalazł te kanały , ale odbiera tylko dźwięk , bez obrazu. Telewizor jest podpięty bezpośrednio do anteny satelitarnej , sygnał 100 % . Co może być nie tak ?.

Czy ktoś z czytających ma podobny telewizor i odbiera te kanały .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Kodek to soft, koder/dekoder, to rozwiązania sprzętowe.

 

Kodek jest skrótem od dwóćh słów; koder - dekoder jest więc toższame z tymi słowami.

Producenci specjalizowanych chipsetów/procesorów używają nazw kodek w opisach swoich produkktów.

 

Kodek jest urządzeniem, które moe byc zrealizowane w skrajnych przypadkch na drodze czysto sprzętowej jak i czysto programowej. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
To dopiero :shock: ja bym żądał zwrotu pieniędzy za produkt niezgodny z oczekiwaniami :read:

 

Już kiedyś podobny problem z TV Samsunga był;chodziło o jakość (a raczej jej braku mimo napisie na kartonie)HD w 3D,jesli dobrze pamiętam.I wtedy,po nagłośnieniu sprawy,wiele osób zwróciło kupione TV.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Czyli tę dyskusję można by podsumować tak:

Kupując TV na dziś musi on mieć:

- H.265/HEVC wspierający 60 fps

- HDMI 2.0

- USB 3.0 pewnie też się przyda

 

Zgadza się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na teraz te kryteria spełnią modele LG 49UB850V,950V też zależy pod względem wielkosci i finansów,ja osobiscie jak w postach wcześniejszych posiadam LG 49UB850V i spełnia pomimo wgłębienia się w to ma H.265/HEVC wspierający 60 fps i obiera kanały SAT w 4K po zmianie regionu na France ale można na tym spokojnie być tylko język PL i zero problemu,plus ma HDMI 2.0 oczywiscie z USB 3.0.

 

I jest zapewnienie LG Serwis że bedzie update softu i po zmianie regionu na Polska też bedzie kodec H.265/HEVC aktywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Panowie(i Panie?) to może teraz czas na wątek z TV, które spełniają technicznie warunki do obioru 4k w przyszłości, a których nie kupować? Myślę, że wielu osobom to pomoże. Same sprawdzone info, temat na bieżąco aktualizowany? Bez dyskusji, same modele na zielono te, które te wymagania spełniają, a na czerwono, które nie dają możliwości odbioru 4k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Potocznie wiele osób używając słowa kodek ma na myśli software a słowa koder hardware ;)

 

Powszechny błąd. Tym bardziej że TV trudno o koder a jedynie znajdziemy dekoder.......

Tak samo było ze słowem modem. Obecnie możemy śmiało te zmówić o implementacji czysto software'owej.

Również używając pojęcia procesor ARM tez musimy uważać bowiem ściśle formalnie nie ma czegoś takiego jak procesor ARM w znaczeniu sprzęt. Istnieje formalnie jako program w języku dla programowalnych układów logicznych. Producent hardware'u który chce wykorzystać ARM, może ten program rozbudować o swoje własne instrukcje, specjalizowane elementy architektury. Sukces ARM osiagnięty głównie tylko dlatego że jeden z wiodących producentów mikrokontrolerów olał swój sztandarowy produkt z racji intratnego zamówienia na pamięci. Z musu wykorzystano istniejący wirtualnie procesor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Panowie(i Panie?) to może teraz czas na wątek z TV, które spełniają technicznie warunki do obioru 4k w przyszłości, a których nie kupować? Myślę, że wielu osobom to pomoże. Same sprawdzone info, temat na bieżąco aktualizowany? Bez dyskusji, same modele na zielono te, które te wymagania spełniają, a na czerwono, które nie dają możliwości odbioru 4k.

 

O tym samym pomyślałem.Myślę,że @Mr.Orbita mógłby taki temat założyć.Please :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Znaczy się generalnie na razie nie wpadłem osobiście na zewnętrzny odbiornik HEVC, ale z pewnością takie się pojawią (albo już są ;) ). Na pewno dekodowanie musi nastąpić jeszcze po stronie odbiornika, a TV tylko będzie to wyświetlać - tak działa HDMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

1.Muszę zatem poszukać

2.Tak myślałem

3.Dzieki za szybką odpowiedź :brawo:

 

PS.jabyś coś znalazł,to poprosimy o info.Pewnie kilka już osób myśli na ten temat.Na razie,to -moim zdaniem- rozwiązanie (na dziś) jest takie (dla osób z "poprawnymi" :D TV 4K i wbudowanym w TV Tunerem SAT DVB-S ): np. jeśli ktoś ma NC+ to standardowo wyjście do TV przez HDMI.Drugi kabel antenowy bezpośrednio z anteny SAT do wejścia TV,a dalej wybór tunera SAT w TV. Czyli cała operacja polegałaby na wyborze wejść TV: HDMI (NC+)lub Tunera SAT(programy 4K+reszta FTA).Ale,oczywiście,mogę się mylić... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...