Skocz do zawartości

TOYA


Rekomendowane odpowiedzi

Już od dawna lobbowałem, że w TOYI brakuje podstawowych stacji naszych sąsiadów, z Niemiec (ARD1, ZDF), z Czech (CT1, CT2), Słowacji (Jednotka, Dvojka, Trojka), Ukrainy (1+1), Białorusi, Litwy, czy Rosji. Łódź jest w środku Polski, więc powinniśmy mieć dostęp do stacji naszych sąsiadów! Jakoś TOYA nie jest tym zainteresowana. Pomijam fakt, że brakuje takich stacji ja RAIUNO, BBC1, DR1, NRK, YLE, itd. Tymczasem, po cichu, wyłączono Anonse TV oraz Czwórka Polskie Radio... Ktoś zauważył? CHCEMY KANAŁÓW NASZYCH SĄSIADÓW, a nie kolejny kanał z disco-polo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już od dawna lobbowałem, że w TOYI brakuje podstawowych stacji naszych sąsiadów, z Niemiec (ARD1, ZDF), z Czech (CT1, CT2), Słowacji (Jednotka, Dvojka, Trojka), Ukrainy (1+1), Białorusi, Litwy, czy Rosji. Łódź jest w środku Polski, więc powinniśmy mieć dostęp do stacji naszych sąsiadów! Jakoś TOYA nie jest tym zainteresowana. Pomijam fakt, że brakuje takich stacji ja RAIUNO, BBC1, DR1, NRK, YLE, itd. Tymczasem, po cichu, wyłączono Anonse TV oraz Czwórka Polskie Radio... Ktoś zauważył? CHCEMY KANAŁÓW NASZYCH SĄSIADÓW, a nie kolejny kanał z disco-polo!

 

Większość kanałów tv o których wspominasz nie pojawi się w polskich kablówkach z prostego powodu, nie zgodzą się na to nadawcy bo nie pozwalają im na to prawa autorskie.Teoretycznie Toya może dołączyć do oferty kanały z Czech czy ze Skandynawii bo technicznie jest to możliwe (przekaz satelitarny) ale byłoby to nielegalne.

Jeśli masz życzenie oglądać programy które wymieniłeś możesz je oglądać w internecie oczywiście nie wszystkie, jeśli nie live steaming to poszczególne audycje, które nadawca może oferować za granicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Już od dawna lobbowałem, że w TOYI brakuje podstawowych stacji naszych sąsiadów, z Niemiec (ARD1, ZDF), z Czech (CT1, CT2), Słowacji (Jednotka, Dvojka, Trojka), Ukrainy (1+1), Białorusi, Litwy, czy Rosji. Łódź jest w środku Polski, więc powinniśmy mieć dostęp do stacji naszych sąsiadów! Jakoś TOYA nie jest tym zainteresowana. Pomijam fakt, że brakuje takich stacji ja RAIUNO, BBC1, DR1, NRK, YLE, itd. Tymczasem, po cichu, wyłączono Anonse TV oraz Czwórka Polskie Radio... Ktoś zauważył? CHCEMY KANAŁÓW NASZYCH SĄSIADÓW, a nie kolejny kanał z disco-polo!

 

Większość kanałów tv o których wspominasz nie pojawi się w polskich kablówkach z prostego powodu, nie zgodzą się na to nadawcy bo nie pozwalają im na to prawa autorskie.

 

Tyle, że chyba tylko w Polsce, bo jakoś te kanały są np. w kablówkach w Holandii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie bronię Toyi i nie twierdzę, że jej oferta jest dobra bo nie mam w tym żadnego interesu.

Po drugie to nie do mnie takie pytania.

Po trzecie jak Ci tak źle w Toyi to poszukaj takiego operatora, który będzie na każde Twoje życzenie włączał takie kanały i usługi jakie chcesz.Życzę szczęścia bo będzie bardzo potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już od dawna lobbowałem, że w TOYI brakuje podstawowych stacji naszych sąsiadów, z Niemiec (ARD1, ZDF), z Czech (CT1, CT2), Słowacji (Jednotka, Dvojka, Trojka), Ukrainy (1+1), Białorusi, Litwy, czy Rosji. Łódź jest w środku Polski, więc powinniśmy mieć dostęp do stacji naszych sąsiadów! Jakoś TOYA nie jest tym zainteresowana. Pomijam fakt, że brakuje takich stacji ja RAIUNO, BBC1, DR1, NRK, YLE, itd. Tymczasem, po cichu, wyłączono Anonse TV oraz Czwórka Polskie Radio... Ktoś zauważył? CHCEMY KANAŁÓW NASZYCH SĄSIADÓW, a nie kolejny kanał z disco-polo!

 

Większość kanałów tv o których wspominasz nie pojawi się w polskich kablówkach z prostego powodu, nie zgodzą się na to nadawcy bo nie pozwalają im na to prawa autorskie.Teoretycznie Toya może dołączyć do oferty kanały z Czech czy ze Skandynawii bo technicznie jest to możliwe (przekaz satelitarny) ale byłoby to nielegalne.

Jeśli masz życzenie oglądać programy które wymieniłeś możesz je oglądać w internecie oczywiście nie wszystkie, jeśli nie live steaming to poszczególne audycje, które nadawca może oferować za granicą.

 

Bezezdura. To jakim cudem w zicom "tej kablówce" są kanały takie jak: Pro7, Sat1, VOX, RTL, n-tv???

 

Przy okazji firmy "zicom" i druga firma "voice-net" obie korzystają z tej samej infrastruktury wybudowanej parę miesięcy temu na wszystkich osiedlach jest już w Przemyślu! Prosto do mieszkania wchodzą ze światłowodem.

 

ŻEGNAJ TOYO I TO JUŻ KONIEC MONOPOLU łódzkiej kablóweczki i nabijania im kabzy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano możesz oglądać takie kanały w tej kablówce takim cudem, że pozwalają na to umowy prawne jakie w/w nadawcy podpisali z innymi nadawcami i producentami telewizyjnymi lub filmowymi, to raz a dwa sami wymienieni przez Ciebie niemieccy nadawcy godzą się na rozpowszechnianie swoich programów przez sieci kablowe na tych terenach, które obejmują wspomniane umowy prawne.Niemieccy nadawcy komercyjni tacy jak PRO7, RTL czy SAT.1 ponoszą ogromne koszty z tytułu właśnie takich umów pozwalających im rozpowszechniać treści, które nie są własnością w/w nadawców na terenie Europy, stąd jak bumerang powraca idea by z takich umów zrezygnować. W praktyce oznaczałoby to zakodowanie sygnału satelitarnego.Póki co taki pomysł napotyka na silny sprzeciw społeczny w Niemczech ale nie jest wykluczone, że w przyszłości nadawcy dopną swego i jeśli Polska znajdzie się po za obszarem na którym nadawca może rozpowszechniać treści objęte nową umową wtedy PRO7, RTL czy SAT.1 znikną z oferty Twojej kablówki oraz innych operatorów na terenie Polski.

Sebar wspomina, że chciałby mieć w ofercie Toyi takie kanały jak np DR1, NRK1 czy YLE obawiam się, że nie zobaczy tych i jeszcze paru innych kanałów właśnie dlatego, że ci nadawcy nie mogą rozpowszechniać treści których nie są właścicielami na terenie Polski.

 

CZY TO TAK TRUDNO ZROZUMIEĆ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Mam pytanie do doświadczonych użytkowników. Od wczoraj przeszedłem z wyłącznie analogowej oferty na cyfrówkę, z dekoderem PRV. Instalator połączył to tak, że mam cyfrówkę po HDMI oraz nagrywarkę analogową DVD na Eurozłączu. Jako, że poprzednio miałem na sygnale analogowym kilkanaście programów cyfrowych z dekodera TV to i teraz chciałem je mieć. Jednak po opcji wyszukiwania, niepotrzebnie odpalonej, telewizor znalazł jedynie kilka kanałów cyfrowych. Brak mn. TVP1HD i TVP2HD. Co ciekawe, na drugim TV, w drugim pokoju, te kanały są odbierane z podłączenia analogowego.

Co zrobiłem nie tak?

Drugie pytanie - jak z dekodera wyciągnąć nagranie na nośnik zewnętrzny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest gdzieś dostępna przyzwoita instrukcja do dekoderów Toy?

Ta dostarczona z dekoderem jest obrazkowa i bardzo wiele zganień w ogóle nie porusza, np. nagrywanie z kluczem, obsługę pendrive itp. Znalazłem węgierską instrukcje i o nagrywaniu jest 4 strony tekstu a w instrukcji Toy kilkanaście linijek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...