Skocz do zawartości

TOYA


Rekomendowane odpowiedzi

Według infolinii działu technicznego:

- zmiana oprogramowania dekoderów nastąpi w połowie grudnia,

- dekodery będą kompatybilne dla nośników ze standardem USB 2.0 (oczywiście zadziała też 3.0 ale na prędkości 2.0),

- nie są jeszcze znane wyniki testów jakie wielkości nośników są dla dekoderów akceptowalne, tj. minimalne i maksymalne wielkości dysków zewnętrznych,

- dyski mogą czerpać zasilanie z dekoderów o ile nie potrzebują więcej niż 500 mA, co jak czytam na branżowych forach wcale nie jest takie oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również zero kontaktu, ale nawet na to nie czekam , jutro instalator zakłada mi ncplus

To samo co miałem w Toya BOGATY (72zł) + Dostęp do 3G HD PVR (20) + Canal PLUS PLATINUM (49zł) = 141zł

Mam teraz w ncplus za 74zł miesięcznie

Rachunek mówi samo za siebie DWA MIESIĄCE W MIESIĄCU!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć od jakiego pakietu oferowane są ipla , iplex , vod, tvnplayer itp które są na tym dekoderze ?

 

Wszystko zależy od tego, jaki posiadasz dekoder.

Usługi, które wymieniasz, są składowymi Telewizji 3G, zatem musisz korzystać z dekoderów 3G HD lub 3G HD PVR.

Opis dekoderów masz tutaj: https://toya.net.pl/telewizja/oferta/po ... odbiorniki

 

Możecie teraz mnie oskarżyć o powiązania z TOYA itp., trudno. Nie mam takowych i sam nie szczędzę im gorzkich słów, a przede wszystkim - reklamacji i działań z UOKiK oraz UKE.

Niemniej jednak w piątek skontaktowałem się z TOYA, a później oni ze mną, w związku z kończącą się moją umową.

Szczerze? Jestem mega pozytywnie zaskoczony. Nie spodziewałem się indywidualnej oferty.

 

Porównałem ofertę TOYA z nc+, Netią, Cyfrowym Polsatem. Owszem, mógłbym mieć nieco taniej, ale co za dwa lata? Tam też nie byłoby cudownie.

A TOYA faktycznie pozwoliła mi pozostać przy abonamencie mojej obecnej wysokości (+1 zł/m-c), dorzucając od siebie sporo.

 

Trzeba podejść do sprawy jasno: żadnemu biznesowi nie zależy na obniżaniu abonamentów (nigdzie tak nie jest, zawsze jest jakiś kruczek).

 

Życzę Wam powodzenia w ewentualnych negocjacjach. Ja na rok zostałem. Później, zobaczymy.

 

Jesteś niepoprawny:

Nie piszemy post pod postem. Jeśli nie minęło 24h od ostatniej wypowiedzi i nikt inny nie zdążył odpowiedzieć - należy korzystać z funkcji „Edytuj”.

Połączyłem kolejny post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje że zacna TOYA zaproponowała Ci super warunki , mnie nikt nic nie zaproponował widocznie jestem gorszym abonentem dla nich.

A że tak zapytam Ciebie, ich super dekoder HD 3G PVR nie wiesza i restartuje Ci sie co kilka godzin???

Nie wyje w nocy tak że spac nie można jak coś chcesz nagrać ???

Player.pl działa Ci bez problemu, czy może co chwila nic w nim nie działa???

W serwisie IPLA wszystkie pozycje możesz odtworzyć, czy może w połowie programów i seriali widzisz komunikat BRAK WYNIKÓW WYSZUKIWANIA???

Każdy film jaki wrzucisz z pendrive możesz odtworzyć na dekoderze?????

A czy wogóle dekoder widzi Twojego pendrive lub dysk przenośny?????

Pixelozy aż oczy bolą nie masz na niektórych kanałach????

Najlepsze jest w tym wszystkim to, że od 2,5roku za ten dziadowski dekoder i dziadowskie usługi 3G musiałem im płacić haracz 20 zł miesięcznie i oni dalej wmawiaja mi że dalej muszę płacić

Nie dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że coś ostatnia aktualizacja zmieni, a pierwsze co mi wyskoczyło: to brak karty dostępowej!! Ten błąd teraz raz dziennie wyskakuje, częściej niż wcześniej. Iplex jak nigdy nie działał, tak nie działa - brak wyników wyszukiwania, dysku zewnętrznego w NTFS o pojemności 750GB też nie widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje że zacna TOYA zaproponowała Ci super warunki , mnie nikt nic nie zaproponował widocznie jestem gorszym abonentem dla nich.

A że tak zapytam Ciebie, ich super dekoder HD 3G PVR nie wiesza i restartuje Ci sie co kilka godzin???

Nie wyje w nocy tak że spac nie można jak coś chcesz nagrać ???

Player.pl działa Ci bez problemu, czy może co chwila nic w nim nie działa???

W serwisie IPLA wszystkie pozycje możesz odtworzyć, czy może w połowie programów i seriali widzisz komunikat BRAK WYNIKÓW WYSZUKIWANIA???

Każdy film jaki wrzucisz z pendrive możesz odtworzyć na dekoderze?????

A czy wogóle dekoder widzi Twojego pendrive lub dysk przenośny?????

Pixelozy aż oczy bolą nie masz na niektórych kanałach????

Najlepsze jest w tym wszystkim to, że od 2,5roku za ten dziadowski dekoder i dziadowskie usługi 3G musiałem im płacić haracz 20 zł miesięcznie i oni dalej wmawiaja mi że dalej muszę płacić

Nie dziękuję

 

@luk1983

Nie musisz powielać znaków interpunkcyjnych :wink:

Tak, jak pisałem, walczę z TOYA zarówno w UOKiKu, jak i w UKE. Z rzeczami, które są niezgodne z Umową. Nie pozwalam na to, żebym płacił za niesprawny sprzęt lub niedziałające usługi. Robię to formalnie, a nie tylko w Internecie na forach i Facebooku.

- Jeśli chodzi o dekoder - wiesza się, ale z każdą aktualizacją jest (przynajmniej u mnie) lepiej - to też temat, którego im nie odpuszczam. Zrobiłem sobie nawyk całkowitego wyłączania go (funkcje można ustawić w menu), jak wychodzę z domu. W ten sposób właściwie unikam zawieszenia i restartów (nie jest to oczywiście rozwiązanie dla Toya, ale jakoś sobie radzę).

- Z tą głośnością wiatraka... rozumiem, że musi, ale jak Was czytam, to mam wrażenie, że u mnie aż tak źle nie jest. Słychać go, ale bez przesady.

- Player i Ipla działają w 90% - to też temat moich walk z Toya

- z czytania danych z USB nie korzystam wcale, kiedyś testowałem i to, co producent i Toya zapewniają w specyfikacji technicznej - odtwarza się bez problemu (wiedziałem, co biorę, więc nie oczekuję że będzie mi grało coś, czego w specyfikacji nie ma).

- Piksele - to jak w pierwszym punkcie.

 

Tak sobie myślę, że jak ja nie byłem zadowolony, to usiadłem, porównałem sobie konkurencję (każdy ją ma, bo to nie musi być kablówka, nie musi być satelita, może być inny dostawca), zestawiłem to, co mnie interesuje i z tym uderzyłem do Toya. Nie byłoby tego, pewnie bym zmienił Operatora. Nie wiem, może macie powód, że tego nie robicie, ale macie/mamy też swoje prawa, od 25.12. jeszcze większe, więc korzystajmy z nich.

 

@arturrro

Nie chcę publicznie mówić o kasie, którą wydaję. :wink:

Wolałbym oczywiście płacić mniej, ale wiem jak wygląda podejście biznesowe.

Odkąd istnieją, korzystam z jednego z Trójpaków plus dodatkowe pakiety Premium. Toya nie ma w interesie, abym mniej płacił, więc sam zaproponowałem pozostanie przy takiej samej stawce miesięcznej, ale w zamian chciałem coś dostać więcej. I dostałem. Abonament mam w tej samej kwocie (no dokładnie +1 zł/m-c). Jedno jest pewne - ja od tygodnia jestem jednak zdziwiony i pozytywnie zaskoczony, bo nie spodziewałem się, że w ogóle cokolwiek zaoferują. Postawiłem też warunek, że umowa nie może być dłuższa niż 12 m-cy, to też się udało. Wystarczy chyba rozsądnie podejść (trochę patrząc na biznes) i się uda. Aha i chyba nie w BOA. Ja napisałem wiadomość prywatną na FB z konkretną propozycją, a oni oddzwonili.

Jeśli komuś się nie uda, nie chce itp., zawsze ma wybór konkurencji. Korzystać można, ja też byłem blisko. Trzeba mieć tylko świadomość, że konkurencja będzie za rok lub dwa lata, tak samo "zła" jak Toya. Poczytać wystarczy forum, żeby wiedzieć, jak tam jest z przedłużeniami umów. Można też co rok lub co dwa lata zmieniać Operatora :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć od jakiego pakietu oferowane są ipla , iplex , vod, tvnplayer itp które są na tym dekoderze ?

 

Wszystko zależy od tego, jaki posiadasz dekoder.

Usługi, które wymieniasz, są składowymi Telewizji 3G, zatem musisz korzystać z dekoderów 3G HD lub 3G HD PVR.

Opis dekoderów masz tutaj: https://toya.net.pl/telewizja/oferta/po ... odbiorniki

[/color]

 

Ja mam inny dekoder. Model na nalepce z tyłu to HD-C63CX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

moje poszukiwania lepszej oferty nie dały satysfakcjonujących mnie rezultatów. Niby konkurencja, a oferty lipa - w mojej okolicy.

Ponieważ Toya nie chciała gadać z tymi, którzy wypowiedzieli umowę ze względu na zmianę regulaminu, więc grzecznie poszedłem do BOA i przedłużyłem umowę korzystając z promocji: "Śmieszne..." .

W tym roku trzeba będzie uważać na termin.

Pozdrawiam

Dx2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toya w dalszym ciągu jest w latach 90, kanały odpowiedniki SD/HD dodatkowo płatne np. Polsat Sport / Polsat sport HD , brak konkretnej oferty HD np. Domo HD, Stopklatka HD , Planete HD, Kuchnia HD, Ale Kino HD , Fokus HD,i wielu innych kanałów nadajacych w HD mając równoczesnie wersje SD. Ostatno Toya dodała kanał ON TV który jest żenujący. Jeżeli nic się nie zmieni to konkurencja zmiecie Toykę z rynku bardzo szybko . (światłowody) http://zicom.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku Ty chyba nigdy nie miałeś styczności z sieciami kablowymi od strony technicznej, światłowodem nadawca może dostarczać sygnał zarówno w wersji SD i HD a w przyszłości nawet 4K i 8K, a na satelicie udostępniać tylko wybraną wersje z ekonomicznego punktu widzenia nadawcy czy to SD czy HD.

Tak robi np. Adventure HD - na satelicie jest tylko wersja HD, ale dla sieci kablowych nadawca światłowodem udostępnia poza wersją HD także wersje SD.

Lub Fokus TV który na satelicie udostępnia wersje SD, a dla sieci kablowych światłowodem udostępnia poza wersją SD także wersje HD swojej stacji.

 

 

 

 

PS: Toya sprytnie ukryła wycofanie z oferty stacji Mezzo Live HD, wprowadzając nowy pakiet Koneser.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...