Skocz do zawartości
  • 1

Rozbudowa o zeza lub zezy


piotr7
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

 

Jastem posiadaczem CP + Echostar616 + antena 70 cm (chyba Corab) ustawiona siłą rzeczy na Hotbirda.

Planuję dolożenie zeza na astrę i tu moje pytania:

- jak już kupuję przełącznik Diseq to może na 4 konwertery?

- na które satelity warto jeszcze zezować w moim przypadku?

- jak w taki wypadku wygląda "uchwytologia" do większej liczby konwerterów i różnych kątów zezowania?

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam Forumowiczów! Po wielogodzinnym przeszukiwaniu net-u mam sprzeczne informacje co, gdzie i na czym da się zzezować (niektórzy chwalą się, że i na 60cm można cuda, inni, że poniżej metra nie podchodź).

 

Będę wdzięczny za poradę jaki zestaw zezów byłby najskuteczniejszy w następujących warunkach:

antena max. 80-90 cm

lokalizacja - Poznań

max. 3 konwertery

 

Co rozważam (kolejność według listy życzeń):

1. HB 13E + Astra 19E (centralny) + Badr 26E

- czy Badr (a przede wszystkim jego kanały sportowe) jest osiągalny z zezem i przy antenie 80-90?

- czy ustawienie HB 13E jako zeza wpłynie negatywnie na możliwości odbioru programów HD z paczki Cyfry Plus?

 

2 HB 13E + Astra 19E (centralny) + Astra 2 28E

- czy Astra 2 (oczywiście bez 2D) pójdzie bez problemu w tej konfiguracji?

- czy ustawienie HB 13E jako zeza wpłynie negatywnie na możliwości odbioru programów HD z paczki Cyfry Plus?

 

3. Amos 4W + HB 13E(centralny) + Astra 19E

- czy odejście zezem, aż o 14 stopni jest możliwe w takiej konfiguracji?

 

4. Eurobird 9E + HB 13(centralny) + Astra 19E

- czy tutaj z kolei 4 stopnie to nie za mało?

 

Dziękuję za wszystkie rady. Szczególnie cenne będą te od osób z Poznania czy Wielkopolski.

 

No chyba, że ktoś ma jeszcze inny pomysł na potrójnego zeza. Zasadniczo chodzi o sport plus jakiś dobry film czasami (w językach angielskim, rosyjskim lub ukraińskim).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam taki zestaw. Antena 85 cm , trzy konwertery ustawione na Astra 4A - 4,8 E , Hotbird 13,0 E (centralny) i Astra 1 - 19,2 E podłączone do Ariva 200. Na wszystkich trzech mam siłę sygnału 90% i jakość na pierwszym od 72 do 75 % , na drugim 74 do 77% i na trzecim 73 do 76%. Dotyczy to kanałów SD. Kanały HD maja lepszą jakość sygnału sięgającą do 87%. Na Astrze 4A masz dużo rosyjskojęzycznych programów - nawet ciekawych. Miejsce zamontowania zestawu Koszalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

mkol:

 

Ad 1. Badr nie zadziała. Do jego odbioru jest potrzebna duża antena centralnie skierowana na tego satelitę. Układ 19E (centralny) + 13E zadziała.

 

Ad. 2. Zadziała

 

Ad 3. Zez o 14 stopni jest możliwy ale nie w przypadku Amosa. Cześć programów może zadziałać ale by mieć wszystkie spróbowałbym rozwiązania gdzie konwerterem centralnym jest 4,8E, zezujesz wtedy na 4W z jednej strony a na 13E i 19,2E z drugiej strony.

 

Ad 4. Zadziała ale potrzebujesz konwerterów a małych gabarytach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję za podpowiedzi. Dzięki nim jestem bliżej decyzji.

 

Proszę jeszcze o odniesienie się do jednej kwestii. Otóż Cyfra + dla prawidłowego odbioru kanałów HD zaleca antenę 80cm. Czy to, że w zestawieniu HB 13E + Astra 19E (centralny) + Astra 28E HotBird jest z zeza nie spowoduje problemów z odbiorem? Jaka najmniejsza antena byłaby funkcjonalna w tej konfiguracji (budynek jest wielorodzinny i ze wspólnotą ustaliliśmy by przesadzać z wielkością talerza)?

 

Jeśli mogą być problemy z paczką HD Cyfry przy zezie to będę się skłaniać do zestawu zaproponowanego przez Użytkownika kacper0058 (Astra 4,8E + HB 13E-centralny + Astra 19E). Jaka najmniejsza antena byłaby skuteczna dla poprawnego funkcjonowania programów HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A nie mógł bys spróbowac aby główny kierunek ustawi BADR 26E i zezy na 19,2 i 13 według mnie spokojnie powinno działac przy założeniu że dobrze zezy ustawisz a masz do tego kalkulatory wiec jest mniejszy kłopot, pozatym nie wiem jak wygląda sytuacja w poznaniu z odbiorem Badra bo u nas w MAŁOPOLSCE spokojnie odbiera Badr4 a im dalej na północ jest podobno gorzej z odbiorem pozycji 26E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

podłączam się pod temat zezów i PACE'a C+. pisałem już o tym przed chwilą w wątku PACE PVR. a więc tak: mam antenę 95-85 cm. konwerter centralny 19.2E. pozostałe dwa to 13E i 28.5E. do tej pory było wszystko ok., kanały HD z HB na pejsie odbierały bez problemu. moc 90% - jakość 80% (wg. opticum 4060 TNK). teraz coraz częściej przez długi okres czasu PACE chodzi w trybie slow-motion. brak płynności ruchu. zmieniłem ostatnio antenę centralnie na 13E (próbowałem dwóch konwerterów) i PACE chodził płynnie. dzisiaj znowu wróciłem do poprzedniej konfiguracji (bardzo starannie ustawiałem antenę i zeza. prawie wszystkie transpondery mają 80-81% jakości i PACE znowu się tnie. OPTICUM działa jak należy. na HB centralnie ustawionym jakość większości transponderów była 81%-83%... a więc 1-2% więcej. kiedyś było wszystko ok. szkoda mi rezygnować z 28.5E gdzie wszystkie kanały chodziły płynnie z jakością od 70% do nawet 80%. konwertery nowe, kable też... PACE'a mam teraz bezpośrednio podłączonego tylko na HB bez diseqc. wymieniać PACE'a znowu ? większa antena (115) w bloku to chyba niezbyt dobry pomysł... poratujcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@lotus: sprawdź pace u dystrybutora cyfry, najwyżej wymienią ponownie... skoro na Opticumie chodzi jak należy to wina pace (nic nowego: sam kilka razy u sąsiada wymieniałem aż w końcu zrezygnował i kupił swój dekoder z dyskiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przepraszam jeśli to nie ten temat, ale nie chce zaśmiecać forum nowym wątkiem.

Obecnie jestem posiadaczem Sagemcoma esi-88 i chcę mieć możliwość nagrywania a przy tym oglądanie innego kanału.

Mam zeza na astrę, czyli dwa osobne konwentery, które podłączone są do DiSeqC (z każdego konwntera do DiSeqC-a przychodzą dwa kable).

Następnie od tego urządzenia idzie sygnał pojedyńczym kablem do dekodera.

Pytanie:Posiadając dwa kable mógł bym je bezpośrednio podłączyć od dekodera do satelity, po to bym mógł oglądać jeden kanał a na drugim równocześnie nagrywać?

Chodzi mi o to czy to wystarczy, czy też muszę kupić konwenter twin? Czy coś takiego. Proszę o pomoc osobę kompetentną. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli dobrze zrozumiałem to chcesz te dwa kable co odchodzą od dwóch konwerterów podłączyć bezpośrednio do dekodera i na tej zasadzie móc jednocześnie oglądać i nagrywać. Problem w tym, że jeden kabel doprowadzałby do dekodera sygnał z HotBirda, a drugi z Astry. A żeby oglądać i nagrywać jednocześnie na jednym i drugim kablu musiałby być sygnał z HotBirda. Konkludując, konwerter, który masz skierowany na HotBird musisz zamienić na twin. :-)

Może nie jestem kompetentny, ale doświadczony własnymi doświadczeniami. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki Matthías. :)

Czyli ten Konwerter Twin powinien być dobry?

http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/tw ... -04h-0-1db

 

A jak z instalacją trzeba jakiś uchwyt do niego? Nigdy nie bawiłem się w instlację sprzętu sat. Jak się montuje takie cudo?

 

A i jeszcze jedno czy konwerter twin ma jedynie odbierać sygnał z hotbirda? Bo jeśli tak to mając konwerter twin i ten pojedyńczy na astrę muszę wówczas mieć trzy kable i podłączyć je do dekodera, ale wejść w sagemie jest tylko dwa. Chyba, że da się jakoś "żonglować" kablami przy pomocy DiSEqC-a

Dalej uprzejmie proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz chodzi mi tylko o to jak będzie konwerter twin (od niego dwa kable) i zwykły pojedyńczy (jeden kabel) to jak mam je podłączyć skora w sumie jest trzy kable a dwa wejścia antenowe przy dekoderze.

Robisz tak samo jak do tej pory. Czyli kabel od single'a skierowanego na Astrę podpinasz do przełącznika i to samo robisz z jednym z kabli odchodzących od twina. W takiej sytuacji do dekodera doprowadzasz dwa kable, jeden od przełącznika, a drugi bezpośrednio od twina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam i proszę o krótką rade...

 

Obecnie na satelicie Famavala 100 cm. mam takie ustawienie 26.0°E, 19.2°E, 13.0°E (ognisko) i odbiór jest super

Jestem ciekawy czy przy ustawieniu 26.0°E, 19.2°E, 13.0°E nie pogorszy się obraz na satelicie Badr?

Bo jeśli nie to za tydzień mam zamiar kupić kolejny (6) konwerter by odbierać 9.0°E :D

Kolejny problem to brak miejsca w przełączniku DiSEqC :/ a mam w planach kupić Diseqc 8/1 P.168-W i proszę o rade czy to dobry przełącznik do tunera Ariva 100E?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...