Skocz do zawartości

kanały FTA


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z podpisaną przed kilkoma dniami umową pomiędzy ROOS, holenderskim zrzeszeniem telewizji regionalnych i operatorem satelitarnym SES Astra, dzisiaj na satelicie Astra 1KR 19.2°E i Astra 2D 23.5°E, w niekodowanym przekazie pojawiła się paczka holenderskich, regionalnych stacji telewizyjnych.

 

10 niekodowanych kanałów: Omrop Fryslan, RTV Noord, RTV Drente, RTV Oost, Omroep Gelderland, RTV Noord-Holland, RTV Rijnmond, Omroep Zeeland, Omroep Brabant i L1 Radio-TV nadawanych jest na satelicie Astra 1KR 19.2°E (11.479 GHz, pol. V, SR=22000, FEC=3/4) i Astra 2D 23.5°E (11.914 GHz, pol. H, SR=27500, FEC=3/4).

 

Na dzisiejsze uroczyste podpisanie umowy w Amsterdamie zaproszeni zostali ministrowie: kultury, edukacji i nauki rządu Holandii, a także prezes SES Astra Ferdinand Kayser.

 

Edycja Mr. Orbita: Proszę podawać link do źródła lub chociaż samo info skąd tekst pochodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że większość Twoich postów to przekopiowane artykuły z różnych portali, dziwnym trafem nigdy nie podajesz źródła, a to nieładnie i do tego łamie Regulamin forum SatKuriera :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. planuje zalozyc sobie ZEZ na ASTRE i w zwiazku z tym mam pytanie. Co ciekawego mozna znalezc na astrze bo sie caly czas zastanawiam czy warto sie bawic w instalacje.

 

z polskich to wiem ze tylko TVP3, Superstacja i ..... trwam hehe

 

jest tam moze cos ciekawego ze sportu ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełen wykaz kanałów niekodowanych jest dostępny np.: tu

 

http://en.kingofsat.net/find2.php?pos=1 ... ordre=freq

 

Jedyna uwaga - jeśli w kolumnie Encryption(s) jest Clear & coś tam to kanał ma tylko niekodowane okienka, a zwykle jest kodowany. Tylko jak jest samo Clear jest całkowicie niekodowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "clear & coś tam" to nie do końca się zgadzam. Może też być tak, że program jest normalnie niekodowany, tylko wybrane pozycje programowe są kodowane. Jako przykład mogę podać kilka kanałów z Hot Birda. Rai Uno, Rai Due, Rai Tre - Clear, Mediaguard 1, Videoguard. Kodowany jest sport i nowsze filmy, reszta FTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Astrze kanały jeżeli nadają okienka niekodowane to są to głównie TVP3, francuskie Canal+ i Canal+ Decale, są jeszcze hiszpańskie Tequilla które dają sygnał FTA między filmami a więc wtedy gdy reklamują swoją ramówkę. Raiuno też niektóre propozycje koduje na Astrze. Nie ma wiecej programów nadających niekodowane okienka na tym satelicie. Chyba że jeszcze coś przegapiłem więc proszę mnie poprawić. :wink:

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - chodziło mi o Astrę - tam akurat "clear & coś tam" oznacza w większości, że głównie jest to "coś tam", czyli kodowanie.

Ogólnie w sumie trzeba rozpatrywać na konkretnym przypadku, bo TVP 3 dla przykładu jest podobnie jak z włoskimi - filmy i sport kodowane, reszta FTA - zależy od kanału. W każdym razie tylko samo "clear" oznacza, że zawsze będzie można oglądać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Czy satysfakcjonuje Was ilośc kanałów FTA na satelicie? Czy powinno być więcej polskich stacji TV? Jakie kanały, mają być odkodowane w najbliższym czasie. Na te i inne pytania wypowiadacie się tu!

 

Moim zdaniem Fta powinny byc : TVP 1, TVP 2, Polsat, TVN, TV4 i MTV PL :D .

Uwazam ze jesli mozna je odbierac ziemnie to powinny byc FTA,

na MTV PL jest wiecej programow reality [ktore sie powtarzaja] niz muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MTV nigdy nie będzie FTA bo to, że jest mniej muzyki niż kiedyś nie jest argumentem, że powinien być FTA. MTV Networks zawsze da jakieś kodowanie :wink:

A TVP 1,TVP 2 też raczej nie będą FTA bo każdy wie jaka była afera jak Polsat bez umowy z TVP włączył te kanały. TVN? Może w przyszłości...No i Polsat też nie będzie FTA bo jest na wyłączność w CP. Chyba, że będzie przerwa w kodowaniu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy satysfakcjonuje Was ilośc kanałów FTA na satelicie? Czy powinno być więcej polskich stacji TV? Jakie kanały, mają być odkodowane w najbliższym czasie. Na te i inne pytania wypowiadacie się tu!

 

Moim zdaniem Fta powinny byc : TVP 1, TVP 2, Polsat, TVN, TV4 i MTV PL :D .

Uwazam ze jesli mozna je odbierac ziemnie to powinny byc FTA,

na MTV PL jest wiecej programow reality [ktore sie powtarzaja] niz muzyki.

Ależ TVN jest przecież FTA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj mówi się o wersji cyfrowej, nie analogowej! TVN cyfrowo nie jest FTA, a większość osób odbiera w ten sposób TVN z satelity. Nie mówmy także o telewizji naziemnej, ponieważ też tutaj porusza się głównie tematy związane w satelitarną telewizją cyfrową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem MTV także powinno być FTA,bo za bardzo nie ma co tam kodować.I tak przez większość dnia lecą tylko same reality show.

Stacja się stoczyła na dno i tyle w tym temacie.U mnie MTV jest na odległej pozycji.

Podbnie MTV Germany jest FTA. Przypuszczam, że leci tam to samo co na polskim MTV. Czy się mylę? (nie mam dostępu do Astry)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się mylisz. Dlaczego miałoby lecieć to samo co na MTV Polska :shock: Kanał jest FTA. podobieństwo polega na tym, ze kanał jest tak samo badziewny, pseudo-muzyczny, jak nasze MTV. Chyba, że lubisz takie gimnazjalne klimaty. Załóż sobie zeza, niewielki koszt w tych czasach, to sam ocenisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...