Skocz do zawartości

Jakość kanałów TVP w MUX3 po 15 lutego


shocco
 Udostępnij

Jak oceniasz jakość nadawania kanałów TVP na MUX3 po zmianach wprowadzonych 15 lutego br.?  

63 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak oceniasz jakość nadawania kanałów TVP na MUX3 po zmianach wprowadzonych 15 lutego br.?

    • jakość techniczna kanałów poprawiła się
      2
    • jakość techniczna kanałów nieco spadła
      20
    • jakość techniczna kanałów drastycznie spadła
      28
    • jakość techniczna kanałów nie uległa zmianie
      14


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Wybieram opcję jakość techniczna kanałów nieco spadła, ponieważ ogólnie nie jest najgorzej. Owszem nie ma tej ostrości i wyrazistości jak wcześniej i trochę pikseli lata podczas dynamicznych scen, ale ogólnie jest naprawdę dobrze jak na tak niski bitrate. Nowe kodery dają radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram opcję jakość techniczna kanałów nieco spadła, ponieważ ogólnie nie jest najgorzej. Owszem nie ma tej ostrości i wyrazistości jak wcześniej i trochę pikseli lata podczas dynamicznych scen, ale ogólnie jest naprawdę dobrze jak na tak niski bitrate. Nowe kodery dają radę.

 

Ta odpowiedź jest najlepsza! Uważam dokładnie to samo. :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogorszenie obrazu szczególnie widać na dużych ekranach, np. na moim 55" Sony (dwuletni model). Nie muszę specjalnie się wysilać, żeby to dostrzec. Mniejsze (i starsze) ekrany mniej uwydatniają błędy i niedoskonałości klatek. Dlatego niektórym wydaje się, że nic nie uległo zmianie w bitrate po 15 lutego w MUX-3. Ale nie mówcie, że nic się nie zmieniło, bo to nawet przyznaje sam Emitel. Mam w dodatku porównanie (w Multimedii) kanałów HD od TVP, i wybieram 10-14 Mbit/s z kabla, a nie 3-5 Mbit/s z DVB-T. Dolna granica komfortowego oglądania HD została przekroczona. Mam nadzieję, że TVP już planuje starania się o kolejne miejsca w przyszłych multipleksach. Inaczej "takie" HD nie ma sensu.

 

Niektórzy (na innych forach) deklarują też, że mają trudności z poprawnym odbiorem kanałów TVP po 15 lutego. A to, kolejny efekt uboczny wprowadzonych zmian i upychania. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że większości tu odpowiadających - HD z bitratem 3-5 Mb/s odpowiada i "nie widzą różnic". Skoro tak to można się spodziewać serwowania takiego szajsu nie tylko w dvbt ale w dvbs2. Tam miejsce jest na wagę złota, a skoro ludzie sami piszą że jest OK to po co im dawać 10-14 Mb/s, zmniejszamy o połowę, i tak nikt nie zauważy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również chciałbym mieć lepszą jakość. Ale staram się nie narzekać i cieszyć z tego co mam. A jak TVP będzie startowała na kolejne MUXy to napewno będą to kolejne kanały. A kształt obecnego MUXu 3 pozostanie przez najbliższe kilka lat, dopóki nie przejdą na DVB-T2. Jedynym ratunkiem na polepszenie odrobinę jakości, jest pozostawienie we wszystkich kanałach tylko ścieżki dźwiękowej DD+ i ewentualnie dla niesłyszących. Wtedy kanały HD minimalnie by zyskały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym widział nowy mux HD dla największych nadawców zainteresowanych nadawaniem HD. TVN, Polsat oraz TVP 1 i 2 przeszły by do nowego muxu w HD jednocześnie zwalniając swoje obecne miejsca w MUX 2/3. W mux 2 pojawiły by się dwa wolne sloty, jeden z nich mogła by wykorzystać TV Puls rozpoczynając naziemną emisję w HD natomiast drugi slot by był przeznaczony pod TV 4 HD lub konkurs. Zwolnione sloty w MUX 3 zostały by wykorzystane do poprawy jakości kanałów TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, aczkolwiek od samego początku jak mam u siebie telewizor (rok 2002) nie płacę, więc oszczędziłem sobie na państwie. Poza tym, można nie rejestrować nic i mieć gdzieś opłatę audiowizualną. To, że mam komputer, smartfona i dekoder od satelity nie znaczy że muszę płacić ich jakąś opłatę audiowizualną. Operatorzy sami powinni się rozliczać z TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby coś lepszego wyprodukować, najpierw trzeba na to mieć. A nie, oni dają - wtedy dopiero ty zapłacisz. :P Moim zdaniem, jest zupełnie na odwrót, jakość techniczna i merytoryczna kanałów TVP, jest adekwatna do tego co dostają z abonamentu RTV. Skoro abonament to ok. 12% przychodu TVP, to tym samym tyle jest wartościowych treści. To chyba sprawiedliwe. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...