Skocz do zawartości

Jakość kanałów TVP w MUX3 po 15 lutego


shocco
 Udostępnij

Jak oceniasz jakość nadawania kanałów TVP na MUX3 po zmianach wprowadzonych 15 lutego br.?  

63 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak oceniasz jakość nadawania kanałów TVP na MUX3 po zmianach wprowadzonych 15 lutego br.?

    • jakość techniczna kanałów poprawiła się
      2
    • jakość techniczna kanałów nieco spadła
      20
    • jakość techniczna kanałów drastycznie spadła
      28
    • jakość techniczna kanałów nie uległa zmianie
      14


Rekomendowane odpowiedzi

To oczywiste, jakość wszystkich kanałów uległa wyraźnemu pogorszeniu. Tylko ludzie z wadami wzroku lub ze starym sprzętem, tej różnicy nie dostrzegają. Inna sprawa, że niektórym to pasuje - ale nie mnie. Gdyby nie HbbTV, TVP ABC i mux lokalny (Stars TV), odłączyłbym w tym momencie antenę naziemną i został tylko przy Multimedii. Kablówka ma znacznie lepszą jakość większości kanałów od TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam wady wzroku i stary sprzęt (telewizor LCD z 2011 roku jest stary :P?) , jeżeli nie widzę tej tragedii co niektórzy. Dodatkowo widziałem obraz tyle, że z tunera na telewizorze 42 cale podczas olimpiady i też jakiejś wielkiej tragedii nie widziałem. Może chwilami lekkie pogorszenie było przy dynamicznych scenach, ale wybaczcie nie patrzę w telewizor, żeby tylko wypatrywać pikseli. Pozostałe kanały w SD też nie są złe.

Odnosząc się się jeszcze do starych telewizorów, to podobno technika idzie do przodu, więc na nowych powinno być lepiej a wychodzi na to, że jest odwrotnie.

Możliwe też, ze konfiguracja mux-ów na różnych obiektach jest inna, ale to raczej niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@railroad:

Twoja sprawa, że ci taka jakość odpowiada. Być może nigdy nie widziałeś obrazu naprawdę dobrej jakości i zdążyłeś przyzwyczaić się do tego, co masz. Ale faktem jest, że jakość kanałów z MUX-3 uległa pogorszeniu. Proponuję, porównaj sobie sygnał TVP1 HD z DVB-T do satelity (bitrate 2x wyższy) lub najlepiej kablówki z dosyłem przez światłowód (3x wyższy bitrate, obraz nierzadko ma 12 Mbit/s). Koniecznie podczas native HD i dynamicznych scen. Na pewno zobaczysz różnicę. I tu nie liczy się doszukiwanie się pikseli, tylko komfort oglądania. Obraz bez pikseli, zamazań i "mgły" ogląda się 2 razy przyjemniej. Konfiguracja MUX-3 w całej Polsce jest na pewno taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dreamslon

zbytniej roznicy nie zauwazylem, wiec tragedii niema,ale zawsze moglo byc lepiej :)...

@draco...nie wiem jak teraz ale ostatnio jak bylem u rodzicow w TM to MM serwowala rzeznie zamiast HD,widac ze sie cos poprawilo...przekonam sie niebawem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie nie ma się co dziwić że jakość "siadła" bo skoro jeszcze jeden kanał trzeba wcisnąć na mux to robi się to przez obniżenie jakości reszty. Wiadomo, że jeżeli ktoś ogląda telewizję na telewizorze 40 cali i więcej to powinno się zadbać o dostęp do prawdziwego HD, bo nie po to to jest :D pamiętam, jeszcze pare lat temu ludzie kupowali dużą plazmę a potem oglądali na tym analogową 1,2 i polsat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co ten zakaz by dał? W Polsce wprowadzono DVB-T MPEG-4 i taki standard obowiązuje przez najbliższe lata. Na innym forum wyjaśniono dlaczego nie wprowadzono DVB-T2.

Poza tym raczej małoprawdopodobne co też już napisano, że jeżeli kiedyś wprowadzą DVB-T2 to będzie to H264, a taki standard obsługują obecne telewizory. Raczej będzie to przymiarka do HEVC, więc i tak tuner będziesz dokupował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...