Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, fanbonda napisał(a):

w sumie nie wiadomo na co

Udawanie greka wychodzi Ci perfekcyjnie. Temat był omawiany w odpowiednim wątku. Nie masz dowodów na cytowaną w poprzednim poście tezę, ba nawet wszystkie artykuły prawicowe dają znak zapytania przy tej tezie. 

Sama obecność w TVP jest póki co dowodem na obecność jako jedna z dziennikarek zagranicznych mediów relacjonująca dla jednej ze stacji wydarzenia. I doskonale o tym wiesz.  Dobrze jednak byłoby stosować te same standardy które wymaga się od innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wrześniowej ramówce pasmo wieczorne będzie przedstawiać się następująco:

19:58 Pytanie dnia 

20:18 Bez retuszu (pon.); program publicystyczny (wt.); Bez trybu Justyna Dobrosz - Oracz (śr.); Niebezpieczne związki (czw.), Forum (pt.) (magazyny z tego pasma mają być powtarzane w TVP3 w paśmie od 13:15). 

21:00 PROGRAM PUBLICYSTYCZNO - SATYRYCZNY

22:00 Panorama

22:35 Oko na Świat

23:00 Polska nocą

23:30 Serwis Info Wieczór

23:51 Pogoda Info

24:00 Sportowy Wieczór

 

Dodatkowo o 16:00 pojawi się nowy magazyn "Dzień w godzinę". A o 14:30 mutacja "19:30". 

 

W piątki o 18:35 magazyn "Polska bliżej".

 

W weekend wieczorna ramówka bardzo podobna. W soboty o 20:00 "100 pytan do...", a o 21:00 "Teleexpress Weekend". O 21:20 "Kiedyś to było..." Reszta bez zmian. W niedzielę o 20:00 "Rozmowy niesymetryczne", a o 21:00 "Młodzież kontra..." Dodatkowo o 22:35 zamiast "Oka na świat" - "Oko na Europę". 

 

Pozostałe magazyny: W sobotę o 17:35 "Teraz kobiety", a o 18:30 "Akcent wschodni". W niedzielę odpowiednio: "Sprawdzamy" i "Portfel Kowalskiego".

 

W sumie podobno "Panorama" była przenoszona do TVP Info, bo miała być wydłużona, a jakoś tego nie widzę w ramówce. Uważam, że wyrzucanie tego programu z TVP2 to błąd. "Panorama" będzie też powtarzana w TVP3 o 23:00. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

Udawanie greka wychodzi Ci perfekcyjnie. Temat był omawiany w odpowiednim wątku. Nie masz dowodów na cytowaną w poprzednim poście tezę, ba nawet wszystkie artykuły prawicowe dają znak zapytania przy tej tezie. 

Sama obecność w TVP jest póki co dowodem na obecność jako jedna z dziennikarek zagranicznych mediów relacjonująca dla jednej ze stacji wydarzenia. I doskonale o tym wiesz.  Dobrze jednak byłoby stosować te same standardy które wymaga się od innych.

Były pytajniki tylko specjalnie cytujesz niepełne zdanie, pisałem juz w odpowiednim watku, ze nie stawiam tez, a pytania, na które należy odpowiedzieć, a o tym, ze Pani Magda brała udział w przejęciu TVP napisał Tomasz Marzec. Frustracje i pretensje adresuj do niego. Koniec tematu z mojej strony

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej brakuje mi w TVP Info stałego pasma publicystycznego, czyli codziennych debat podsumowujących dzień. Powinni przywrócić Minęła 8 i Minęła 20, a Niebezpieczne Związki, Bez Retuszu przenieść na 21:00, bez tego ramówka wydaje się dość chaotyczna.
A ten cały program satyryczny w ogóle nie powinien powstać, bo zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami TVP odpowiednika „W tyle wizji” miało nie być, a będzie i to w dodatku z byłymi prowadzącymi Szkło Kontaktowe.

Odnoszę wrażenie że TVP Info coraz bardziej przypomina TVN24, zarówno jeśli chodzi o styl przekazu, ramówkę czy nawet oprawę graficzną. Mamy już dwa programy które są czystą kopią programów konkurencji (Redakcja - Woronicza 17 i przyszły odpowiednik Szkła). Szefostwo TVP chyba myśli, że jak będą naśladować TVN to im wzrośnie oglądalność, ale chyba chodziło o to żeby TVP Info zyskała szacunek wśród widzów swoim obiektywizmem, a nie na tym żeby być bieda-wersją TVN.

Ufam że obecna TVP nie jest realizowana na zlecenie polityczne, ale obecne władze telewizji robią wszystko, żeby widzowie odnosili takie wrażenie. I to w dodatku w dość prymitywny sposób, jak zapraszanie do programu w prime-time Arkadiusza Szczurka, którego jedynym osiągnięciem w życiu jest przychodzenie na miesięcznice, darcie mordy i wyzywanie Kaczyńskiego - i robienie z niego jakiegoś wielkiego opozycjonisty, albo podwójne standardy w zawieszaniu dziennikarzy za publiczne wyrażanie poglądów.
Jakim trzeba być, żeby po 8 latach propagandy PiS w mediach publicznych uważać że takie zarządzanie telewizją to dobry kierunek, nawet jeśli celem jest wspieranie koalicji rządzącej. Średnio rozgarnięty człowiek wiedziałby że takie coś AKURAT IM szkodzi.

Jestem pewny że jak nie nastąpią zmiany, to za kilka lat obecna propaganda będzie w oczach wyborców zrównana z tą z lat 2016-2023, co nie wróży dobrze obecnej koalicji rządzącej, bo PiS przegrał w ogromnej mierze przez gardzenie inteligencją swoich wyborców poprzez telewizję.

Najwyższa pora żeby wywalić kierownictwo TAIa i Syguta za zmarnowanie szansy na odbudowanie wizerunku TVP.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, ciastek napisał(a):

Mamy już dwa programy które są czystą kopią programów konkurencji (Redakcja - Woronicza 17 i przyszły odpowiednik Szkła).

Przy czym "Woronicza 17" to pomysł sprzed ponad dekady, nawiasem mówiąc jeden z niewielu programów, który przetrwał zmiany zarówno w 2016, jak i w zeszłym roku. Poza tym jego formuła nie jest czymś nie wiadomo jak odkrywczym i koła się tu nie wymyśli, siłą rzeczy to będzie podobne do tego co proponują Polsat albo TVN24, zresztą te dwie stacje też mają debatę z publicystami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przy czym "Woronicza 17" to pomysł sprzed ponad dekady, nawiasem mówiąc jeden z niewielu programów, który przetrwał zmiany zarówno w 2016, jak i w zeszłym roku.
Pomyłka, chodziło mi o to że „Redakcja” to kopia „Loży Prasowej”. Zamyśliłem się i napisałem „Woronicza 17”  Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, ciastek napisał(a):

Najbardziej brakuje mi w TVP Info stałego pasma publicystycznego, czyli codziennych debat podsumowujących dzień. Powinni przywrócić Minęła 8 i Minęła 20, a Niebezpieczne Związki, Bez Retuszu przenieść na 21:00, bez tego ramówka wydaje się dość chaotyczna.

Ten model przypomina mi trochę pomysł Polsatu News sprzed lat - kiedy to w paśmie o 21:00 emitował różne autorskie programy. Ostatecznie niektóre zostały, zmieniając pasma - inne zniknęły na dobre. Ciekawe jak tutaj się to potoczy. 

 

W sumie jest już w ramówce "Kontrapunkt" i "Pytanie dnia". Pozostaje jeszcze pytanie czym będzie ten program o 23:00. 

 

Ogólnie na minus w ramówce też ten magazyn międzynarodowy, który jeśli ramówka się nie zmieni - będzie pokrywał się w całości z programem o podobnej tematyce w Polsat News. 

 

Też uważam, że program satyryczny nie jest potrzebny w TVP Info. Jeśli już to dałbym coś podobnego, ale raz w tygodniu, np. w niedzielę. 

 

No i nadal uważam, że "Panorama" powinna wrócić do TVP2. Z resztą jej zesłanie do TVP Info to według mnie początek jej końca i prędzej czy później się z nią pożegnamy na dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, k05 napisał(a):

 

W sumie jest już w ramówce "Kontrapunkt" i "Pytanie dnia". Pozostaje jeszcze pytanie czym będzie ten program o 23:00. 

Szczerze mówiąc to nie zdziwiłbym się, jakby to była jakaś kolejna mutacja czegoś typu dawnego "Raportu z Polski" albo nawet nieco przerobiona wersja "Dziennika Regionów", szczególnie jeśli potem, o 23:30, ma być tradycyjny serwis.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, k05 napisał(a):

 

21:00 PROGRAM PUBLICYSTYCZNO - SATYRYCZNY

22:00 Panorama

22:35 Oko na Świat

23:00 Polska nocą

23:30 Serwis Info Wieczór

23:51 Pogoda Info

24:00 Sportowy Wieczór

 

 

Brakuje mi takiego solidnego podsumowania dnia po tym programie satyrycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, fanbonda napisał(a):

Były pytajniki tylko specjalnie cytujesz niepełne zdanie, 

Każdy sobie może zweryfikować. Gdzie jest pytajnik w stwierdzeniu że bierze udział w przejęciu?

I na tym kończę ten wątek. 

5 godzin temu, radiofan napisał(a):

Brakuje mi takiego solidnego podsumowania dnia

Może by się przydało, ale niech się czymś wyróżniają na tle konkurencji. Podsumowanie dnia to powtórki informacji z całego dnia. Dla kogoś kto ogląda kanał informacyjny w ciągu dnia, jest to najmniej ciekawy punkt programu 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na końcu zdania, tak stwierdzenia Tomasza Marca i ewentualną rolę Magdaleny Chodowik należy zweryfikować, zbadać po doniesieniach Tomasza Marca. Mowa o osobie oskarżonej o pomocnictwo w szpiegostwie 

Cytat

Faktycznie partnerka agenta rosyjskiego z zarzutami o pomocnictwo w szpiegostwie bierze udział w przejęciu TVP to nic co należało by sprawdzić, zbadać  czy TVP nie jest inwigilowana przez obcy wywiad ?

Wiec pisze jak byk by doniesienia pracownika TVP  sprawdzić, zbadać czyli zweryfikować. Wiec zanim znowu będziesz z powodu braku merytorycznych argumentów wysuwał zarzut personalny hipokryzji, podwójnych standardów to się zastanów co jest napisane. Na dziennikarzu zaś jest obowiązek weryfikacji informacji o czym przekonali się brutalnie przy pranku Stanowskiego. Wiec tak dziennikarka pisząc ukradli 100 mld zł nie pisze o kwocie udowodnionej, potwierdzonej wyrokiem sądowym, takie stwierdzenia na tym etapie są nieuzasadnione, a jak TVP potwierdza w swoim stanowisku wypowiedzi dziennikarzy TVP w mediach społecznościowych są wypowiedziami publicznymi i można je odbierać jako stanowisko nadawcy. Dodatkowo widziałem w TVP Info identyczny pasek, wiec dochodzę do wniosków, ze TVP Info dezinformuje, manipuluje swoich widzów. 

 

 

Edytowane przez Kirk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, ciastek napisał(a):

Najwyższa pora żeby wywalić kierownictwo TAIa i Syguta za zmarnowanie szansy na odbudowanie wizerunku TVP.

Wydaje się, że powinniśmy teraz zacząć mówić o likwidacji mediów publicznych w obecnej formie i stworzeniu nowych, podobnych.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fanbonda napisał(a):

Wiec zanim znowu będziesz z powodu braku merytorycznych argumentów wysuwał zarzut personalny hipokryzji, podwójnych standardów to się zastanów co jest napisane. 

Dobrze by było byś mnie nie uczył czytać. :)

Napisałeś jasno bez znaku zapytania 

Cytat

bierze udział w przejęciu TVP

Brała udział? Gdzie masz na to dowód? Dalsze wywody o rzekomym agencie mnie nie interesują. Mnie interesuje tylko ten fragment. Była członkiem ekipy grupy wejście, bo tak napisałeś, więc przedstaw dowody, albo nie rób cyrku i że mnie idioty. Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, wyrywanie fragmentu jednego zdania jest manipulacją i przykro, ze ciągle to czynisz pomimo powyższych wyjaśnień. Ale ostatnie słowo w tej sprawie . Rolę w przejęciu TVP w swoim tweecie sugerował dziennikarz Tomasz Marzec,a skoro mówimy o partnerce rosyjskiego szpiega mającej sama zarzuty to uważam, że  tą jak i inną aktywność tej Pani należy zbadać , bo TVP jest ważna spółką z powodu bezpieczeństwa Polski.  I jeśli ktoś ma coś udowadniać to jest to Tomasz Marzec.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wynika z innych artykułów mogła być obecna jako reporterka Euronews. Więc tu nic nie jest wyrwane z kontekstu. Jestem bardzo precyzyjny.

Co Marzec sugerował nie wiem bo wpis usunął.

Co do zaś samych zarzutów o jej agenturalną przeszłość, jak rozumiem wyroku skazującego nie było. Czy to powinno budzić wątpliwości? Oczywiście że tak, ale jeśli tam była jako reporterka Euronews to nie wiem co TVP miałaby robić w tej sprawie o co było do ukrycia w tych studiach. 

Mniejsza z tym. Mnie interesuje tylko to że nie ma dowodów na to że brała udział w przejmowaniu TVP. Nigdzie tego nie wyczytałem i tylko to doprecyzowuję.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, k05 napisał(a):

 

20:18 program publicystyczny (wt.).

21:00 PROGRAM PUBLICYSTYCZNO - SATYRYCZNY

Nazwy nowych programów można łatwo podejrzeć w biurze reklamy, gorąco polecam to rozwiązanie zawsze i wszędzie.

https://cennik.brtvp.pl/?download=0 dokładnie tu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co Marzec sugerował nie wiem bo wpis usunął.

Przecież wpis komentowałeś w innym wątku, a teraz twierdzisz, ze nie znasz jego treści . 

Co do reszty to, ze była jako dziennikarka Euronews nie wyklucza, ze nie tylko dlatego co sugerował. właśnie Tomasz Marzec. Jej Partner nie występował oficjalnie jako agent rosyjski tylko też pracował jako dziennikarz. Jako osoba z tak poważnymi zarzutami w mojej opinii w ogóle nie powinna wykonywać takiego zawodu do momentu oczyszczenia się z zarzutów, to tak jakby oskarżony o pedofilię do momentu wyroku pracował z dziećmi. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

 

 

 

Może by się przydało, ale niech się czymś wyróżniają na tle konkurencji. 

Czym się wyróżniać? Zamiast jednego dużego programu podsumowującego kilka małych. To, że ktoś się znudzi oglądając kilka godzin program informacyjny to normalne, ale to nie znaczy, że nie ma widzów, którzy chcą takie podsumowanie co pokazuje to, że teraz TVP, TVN i Polsat mają takie programy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Klopseł napisał(a):

Nazwy nowych programów można łatwo podejrzeć w biurze reklamy, gorąco polecam to rozwiązanie zawsze i wszędzie.

https://cennik.brtvp.pl/?download=0 dokładnie tu

Teraz jeszcze nie można, bo wrześniowa ramówka zostanie opublikowana dopiero w poniedziałek.

 

W międzyczasie w rozmowie z Gazetą Wyborczą, prezes Sygut zdradził, że TVP Info we wrześniu zmieni nie tylko oprawę graficzną, ale też logo.

Edytowane przez matjot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, matjot napisał(a):

W międzyczasie w rozmowie z Gazetą Wyborczą, prezes Sygut zdradził, że TVP Info we wrześniu zmieni nie tylko oprawę graficzną, ale też logo.

No i w końcu padła deklaracja, że budynek przy Pl. Powstańców zostanie sprzedany. Bez sensu byłoby utrzymywać ten budynek tylko dla TVP World i Biełsatu. Pewnie obie te stacje będą nadawać z obecnego studia TVP INFO. Cieszy mnie oficjalne zapewnienie o zmianie oprawy, zastanawia mnie tylko po co zmieniać logo tylko dlatego, że ktoś ma jakieś "najgorsze wspomnienia". 

8 godzin temu, maciej9523 napisał(a):

Tymi czerwonymi paskami podczas konferencji Tuska tylko odstraszają ludzi. 

Ty myślisz, że czerwone paski są od dziś? Tak odstraszają ludzi, że stacja wielokrotnie była liderem oglądalności wśród programów informacyjnych. 

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...