Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No co ty, jest świetna! Ale jest w niej pewny element który jest trochę mroczny. Chodzi o długą planszę (pewnie restart emisji czy coś), podczas której lektorka mówi "TVP Info", i to jest taki dość średni pomysł moim zdaniem, bez tej lektorki raczej by się obyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzycznie ta oprawa mi się podoba. Graficznie jest prosta i nie za bardzo odnajduję się w tych bąbelkach, nie pasują mi do charakteru stacji. Nie wiem do czego się odnoszą. Nie ma innych elementów graficznych np. w logo, które by mnie przekonywały do bąbelków.

Ale ogólnie nie jest zła. Troszkę mogli by ją urozmaicić muzycznie w zależności od serwisu, bloku programowego, aby nieco się od siebie odróżniały i byłoby dużo lepiej.

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie są powiązane z tym wystąpieniem redaktora Markiem Czyża na antenie TVP1. Stanowiło ono bowiem początek nowego rozdziału w historii zarówno Telewizyjnej Agencji Informacyjnej jak ogólnie TVP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiązane to one mogą być co najwyżej na zasadzie pewnego domniemania i interpretacji, natomiast nie było to oficjalne hasło reklamowe stacji.

 

Jeśli chodzi o samą oprawę, to trochę brakuje różnorodności, jeśli chodzi o sygnały poszczególnych programów. Nie zawsze da się po samym dźwięku skojarzyć, jaki program się teraz zaczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Poland napisał(a):

No właśnie są powiązane z tym wystąpieniem redaktora Markiem Czyża na antenie TVP1. 

Jak napisał wyżej @Kirk to jedynie przypuszczenie. A tego wystąpienia nie będzie nikt pamiętał, za jakiś czas, a na pewno za dwa, trzy lata. 

Grafika powinna odzwierciedlać logo lub hasło reklamowe stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Kirk napisał(a):

Powiązane to one mogą być co najwyżej na zasadzie pewnego domniemania i interpretacji, natomiast nie było to oficjalne hasło reklamowe stacji.

Chyba właśnie ta wspomniana przez ciebie „zasada pewnego domniemania i interpretacji" była głównym powodem powiązania wypowiedzi Marka Czyża w Jedynce z czołówkami programów stacklji TVP Info.  Wszystko dlatego że po tak intensywnym czasie jaki w grudniu miała Telewizja Polska w TAI postanowiono podejść do kwestii informacji w całkiem prosty i zarazem przejrzysty sposób a „czysta woda" zarówno w wypowiedzi wspomnianego dziennikarza jak i w późniejszej oprawie graficznej TVP Info była tylko tego odzwierciedleniem. Stąd też zdecydowano się nie ubierać tego w hasło reklamowe gdyż zwyczajnie nie było to potrzebne. 

24 minuty temu, dvbtowiec napisał(a):

Grafika powinna odzwierciedlać logo lub hasło reklamowe stacji.

Niekoniecznie. Grafika może też przedstawiać to na czym dana stacja chce się skupić. W przypadku TVP Info chodzi o prawdziwość, rzetelność i wiarygodność przekazywanych informacji. Symbolem tych cech jest więc czysta woda. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Poland napisał(a):

Niekoniecznie. Grafika może też przedstawiać to na czym dana stacja chce się skupić. W przypadku TVP Info chodzi o prawdziwość, rzetelność i wiarygodność przekazywanych informacji. Symbolem tych cech jest więc czysta woda. 

A więc w przypadku republiki grafiką powinien być wyciek z kanalizacji?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie. Aktualna grafika programu „Dzisiaj" emitowanego na antenie Republiki skupia na przedstawianiu naszego kraju a więc jak to mówi Danuta Holecka prawdziwych polskich wiadomości. Dodatkowo oprawa graficzna wspomnianej stacji. jest zgodna z tym o czym pisał @dvbtowiec a więc odzwierciedla logo nadawcy. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kostka napisał(a):

Ale przyznam, że i tak czy siak wygląda znacznie lepiej niż to, co było z rok temu.

Rok temu? Przecież wtedy czołówki TVP INFO były różne, wykonane lepiej, bez tego samego schematu na siłę. Jedynie paski powinny być inne niż wtedy. I wstyd, że 19:30 dalej ma taką samą oprawę, zwłaszcza te paski, które mogliby już wsiąść z wiadomości (chodzi o Imię i nazwisko kogoś, nie o paski grozy. Teraz wygląda to strasznie amatorsko. 

7 godzin temu, Poland napisał(a):

W przypadku TVP Info chodzi o prawdziwość, rzetelność i wiarygodność przekazywanych informacji. Symbolem tych cech jest więc czysta woda. 

Tak, bo przecież jak oprawę to automatycznie zmienią się ich cel, oczywiście jeżeli taki jest faktycznie, tu opinie można mieć różne. Myślę, że spokojnie można zmienić oprawę wraz ze zmianą studia i będzie dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuł z 2023 roku

https://wiadomosci.wp.pl/metne-tlumaczenie-fotygi-ws-reparacji-moze-mi-ktos-to-podlozyl-6938647308552800a

Cytat

Problem tylko taki, że Polska w przeszłości zrzekła się tych reparacji. W 2006 roku Anna Fotyga, jako minister spraw zagranicznych w rządzie PiS, w odpowiedzi na poselską interpelację stwierdziła, że "rząd polski wielokrotnie stwierdzał, że problem realizacji uprawnień reparacyjnych Polski od Niemiec jest zamknięty", a fakt zrzeczenia się reparacji "nie pozostawia wątpliwości".

Cytat

Właśnie o to pismo Fotyga została zapytana przez dziennikarkę "Gazety Wyborczej" Justynę Dobrosz-Oracz. Obecna europosłanka przekonywała, że to nie ona była autorką dokumentu.

- Ja się wtedy zajmowałam znaną państwu historią polegającą na negocjacjach traktatu - mówiła.

Dobrosz-Oracz zwróciła uwagę, że pod dokumentem był podpis Fotygi. Dziennikarka dopytywała więc, czy ktoś za polityczkę podpisał pismo.

- Nie będę o tym dyskutować. Powiedziałam, że nie zaprzeczam, bo po prostu nie wiem - mówiła.

 

Zatem z tego wynika że coś jednak było podpisane, ale nie sam fakt zrzeczenia się reparacji, a potwierdzenie tego faktu. 

 

Może zatem dlatego ten artykuł zniknął, bo zdaje się sami wyprodukowali fejka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A autor tego usuniętego artykułu jeszcze pracuje w ogóle w TVP czy już poleciało zwolnienie? 😂 Nie wiem, tyle razy już mieliśmy taką sytuację a mam wrażenie, że osoby odpowiedzialne za media kompletnie nic się nie uczą. Nawet jeśli tam było coś nie tak, trzeba było spróbować to jakoś sprostować albo olać, za dwa dni i tak by nikt o tym już nie pamiętał. Takie usuwanie zawsze daje efekt odwrotny do oczekiwanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcent Wschodni bardzo mi się podoba. Dużo dynamiczniejszy program od tego, przygotowywanego przez Marię Przełomiec. Można by dać równoległą emisję w TVP1, co mogłoby zbudować fajne, kilkudziesięciominutowe pasmo informacyjne razem z Teleexpressem.

Powtórka programu będzie miała miejsce we wtorki na TVP Polonia po godzinie 18:00.

Audycja jest przygotowywana w dawnym studiu Wiadomości.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2024 o 08:41, dvbtowiec napisał(a):

Muzycznie ta oprawa mi się podoba. 

Do tej obecnej oprawy pasuje, ale jak oprawa się zmieni to nie wyobrażam sobie tej muzyki. 

W dniu 4.07.2024 o 07:59, Klopseł napisał(a):

 to jest taki dość średni pomysł moim zdaniem, bez tej lektorki raczej by się obyło.

No widzisz, a mi się to akurat podoba, choć wolałem poprzedniego lektora. 

W dniu 5.07.2024 o 09:39, aboutreka napisał(a):

Nowe standardy w TVP Info

 

Artykuł został zmieniony na bardziej obiektywny i mniej uderzający w rząd i co. Obecne władze TVP nie musiały usuwać takich wpisów bo nikt tam nawet nie myślał i krytyce rządu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...