Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że przez ten ostatni miesiąc o ile oczywiście te wyniki będą ostateczne na szybko dadzą jeszcze pieniądze na TVP by mogli jako tako funkcjonować przez ten rok, nie da się też przecież wszystkiego zmienić od razu więc tv jeszcze jakiś czas im się przyda, a co potem? Likwidacja TVP Info? Tak zapowiadali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. ja tą likwidację rozumiałem jako zamknięcie tego co jest i zbudowanie pionu informacyjnego od zera. Nie sądzę aby to oznaczało dosłowne zamknięcie. 

Natomiast bardzo jestem ciekaw jak będą się zachowywać obecni propagandyści w nowych realiach, czy spuszczą z tonu, aby posady zachować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to ode mnie zależało pieniądze na tzw. misję dałbym każdemu prywarnemu podmiotowi który tworzy kanał informacyjny, stosownie do jego udziału w rynku. 

Wtedy wszystkie kanały informacyjne odkodowane. 

Ale to raczej tylko marzenie. 

Nie mniej takie rozwiązanie pozwoliło się w przyszłości zabezpoeczyć na ewentualność jaką obserwowaliśmy od 8 lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Trzaskowski w TVN24 zapowiedział że decyzje dotyczące TVP będą jednymi z pierwszych. 

 

Nie dziwię sie, TVP przynosi tylko i wyłącznie straty głownie przez  podnoszenie płac partyjnym dziennikarzom którzy zarabiają dodatkowo podwójnie na swoje firmy pracujące jako podwykonawcy czy wydatkowaniem pieniędzy spółki na produkcje materiałów propagandowych skierowanych głownie przeciwko opozycji albo wychwalających pis. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tracer10 napisał(a):

Ostatnie dni dla większości z nich.

Najwyżej chyba 3 tygodnie.

Myślę że przetrwają jeszcze co najmniej 2-3 miesiące, czyli czas do pierwszego posiedzenia sejmu, a potem okres "przepychanki" z powołaniem rządu. Jeżeli wyniki wyborów mniej więcej utrzymają się, to podejrzewam że Prezydent desygnuje Premiera którego wskaże PiS jako partia wygrywająca wybory. Oczywiście jest to bezsensowne, bo w obecnej sytuacji nie dostanie on wotum zaufania i Prezydent będzie musiał powołać nowego premiera, itd. Tak, że zarówno rząd, jak i TVP dostaną trochę czasu na "ewakuację".

Oczywiście w TVP Info jest narracja że PiS odniósł sukces, bo wygrał wybory. I nawet jeżeli na razie wynik jest niekorzystny, to prognozy exit poll mogą się jeszcze zmienić na korzyść. No i są głosy, że owszem - kampania była bardzo agresywna, ale .... tylko ze strony opozycji. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

Gdyby to ode mnie zależało pieniądze na tzw. misję dałbym każdemu prywarnemu podmiotowi który tworzy kanał informacyjny, stosownie do jego udziału w rynku. 

Wtedy wszystkie kanały informacyjne odkodowane. 

Ale to raczej tylko marzenie. 

Nie mniej takie rozwiązanie pozwoliło się w przyszłości zabezpoeczyć na ewentualność jaką obserwowaliśmy od 8 lat. 

Projekt ustawy  zakładał  likwidację kanału TVP Info, ale także zakaz funkcjonowania programów informacyjnych i publicystycznych w TVP . Radykalny projekt, wątpliwe by do tego doszło. 

Holecka chce ratować stołek https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/politycy-komentowali-wyniki-w-tvp-info-zachowanie-danuty-holeckiej-zaskoczylo/7n8x6wc,79cfc278

 

Edytowane przez fanbonda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W programie Małgorzaty Łaszcz w TVN24 dyskutowano o zapowiadanych zmianach w TVP. Prowadząca pytała jak zmiany przeprowadzić, gdy nowa ekipa nie będzie miała się po swojej stronie prezydenta.

Odpowiedź redaktora Stankiewicza, cytuję "można zagłodzić" dalej kontynuował że jest to bardzo silna karta przetargowa, ponieważ to rząd decyduje ile przeznacza środków na poszczególne instytucje (w tym na TVP, czy kancelarię prezydenta) rozporządzeniami.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dvbtowiec napisał(a):

jak zmiany przeprowadzić, gdy nowa ekipa nie będzie miała się po swojej stronie Prezydenta

 

Jeżeli prezydent nie wykaże niezależności i będzie wykonywał polecenia z Nowogrodzkiej, a koalicja rządząca nie będzie miała większości by odrzucić jego veto, to wiele zmian będzie trudno przeprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mr. Music napisał(a):

Mam nadzieję, że tak samo będziesz patrzył na ręce w kwestii zarobków, kiedy będą zatrudniać Orłosia i innych.

Telewizję prywatne mają dowolność w ustalaniu płacy dziennikarza, państwowa ma narzucone wytyczne które w prosty sposób za pomocą zarządzający TVP  obchodzili i brali podwójne albo większe wypłaty. 

A za wszystko płaciliśmy my. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, SUPER MEDIALNY napisał(a):

możliwy powrot dziennikarzy typu Kraśko Rudnik, Czyż, Lis

Wątpię. Kraśko, Rudnik mają dobrą posadę w TVN, nie będą ryzykować kolejnych zawirowań w TVP.

Lis z innych powodów już do mediów nie wróci.

Czyż już zrezygnował z równie atrakcyjnej posady w Eurozet na rzecz swoich projektów. Był tam dyrektorem informacji.

Młodych, zdolnych dziennikarzy na rynku jest sporo, dla których taka oferta może być atrakcyjna.

 

Ciekawa wymiana zdań pomiędzy Magdaleną Ogórek a Hanną Gil Piątek

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/wybory-parlamentarne-2023-spiecie-magdaleny-ogorek-z-poslanka-opozycji/pyffq0w

Szczególną moją uwagę zwróciła wypowiedź Ogórek

Cytat

— Pani poseł, proszę nas nie atakować, bo my pani nie atakujemy, nie atakujemy TVN24, gdzie od rana do wieczora leje się propaganda — stwierdziła Ogórek.

można by rzecz "Jak oni kłamią" 🤣

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...