Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak wiemy Polska to dziwny kraj?,wiele trzeba zrobić aby już przed 2o12 rokiem wejść w cyfrowy przekaz, a by każdy dom w mieście i na wsi lub osiedlu mógł oglądać cyfrowo , ale przypomnę ze wiele krajów już ma to o czym my tylko możemy pomarzyć jest np w Turcji i Hiszpanki, a czy zdążymy nie wiadomo , my tylko potrafimy przegadać, tak to kraj tacy nie odpowiedni ludzie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dzisiaj transmisję z obrad Sejmu w TVP Info. Jakość była nawet ok, jednak gdy w przerwie przełączono się na wóz transmisyjny TVP, myślałem, że padnę. Ilość kolorów spadła o połowę a obraz był rozmyty - czyli TVP Info wróciło do swojego standardowego (identycznego jak dawniej TVP3) poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ale brak TVP Info w ofercie CP jest raczej winą samej Telewizji Polskiej, bo przypominam, że przed wojną jaką prowadzili obaj nadawcy TVP1, TVP2 i WOT były dostępne w tym pakiecie. Dlatego uważam, że gdyby Polsat miał taką możliwość, to z pewnością by ten kanał włączał. Jednak po czym tu płakać? I tak by pewnie wzięli sygnał z anteny siatkowej, a nie ze światłowodu (Cyfra+, n)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział, że mają być płatne? Ludzie płacą abonament za wszystkie stacje TVP oraz Polskiego Radia a nie do wszystkich mają dostęp. To jest śmieszne. W Starachowicach dla przykładu naziemnie nie ma szans złapać TVP Kielce, ponieważ Ci nie uruchomili jeszcze przekazu ze Św. Krzyża. Kablówce jedynie udaje się łapać TVP Warszawa, bo siedzą na 7 piętrze wieżowca usytuowanego w dodatku na wyżynie. Inni mieszkańcy takiej szansy nie mają. Więc wracając do tematu - mając Cyfrowy Polsat abonenci powinni być zwolnieni z części abonamentu RTV ponieważ nie ma tam TVP Info/TVP Warszawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do TVP1 i 2 z CP to jest bardzo tragiczny, aż nie chce się tam nic oglądac na moim tv full HD. Info ściągam z Astry to już trochę lepiej z jakością. Generalnie to lubię posłuchac wiadomości z wielu okienek, ale ze względu na dużo lepszą jakośc to praktycznie oglądam niemal TVN24. I jak tu nie mówic, że jakośc ma wpływ na oglądalnośc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zaobserwowalem ze w czasie jakiegos polaczenia tefonicznego na zywo, w lewym gornym roku pojawila sie hybryda belki telefonu i na zywo. co ciekawe nalozona tak jakby program produkowany byl w 16:9 a podem zcinany do 4:3. tj. uciete tak ze w emisje szlo uciete"a" i dalej "zywo + logo telefonu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Starachowicach dla przykładu naziemnie nie ma szans złapać TVP Kielce, ponieważ Ci nie uruchomili jeszcze przekazu ze Św. Krzyża. Kablówce jedynie udaje się łapać TVP Warszawa, bo siedzą na 7 piętrze wieżowca usytuowanego w dodatku na wyżynie. Inni mieszkańcy takiej szansy nie mają.

 

TVP Kielce rzeczywiście się nie da złapać. Ale TVP Warszawa łapie się w każdym miejscu bez problemu z nadajnika w Przysusze. Ja na północny zachód od domu mam wzgórza, a i tak odbiera mi nieźle, więc z TVP Warszawa nie ma problemu. Kierując antenę na południe łapię się TVP Kraków w całkiem niezłej jakości, choć nie wiem, z którego nadajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zaobserwowalem ze w czasie jakiegos polaczenia tefonicznego na zywo, w lewym gornym roku pojawila sie hybryda belki telefonu i na zywo. co ciekawe nalozona tak jakby program produkowany byl w 16:9 a podem zcinany do 4:3. tj. uciete tak ze w emisje szlo uciete"a" i dalej "zywo + logo telefonu".

To nie produkcja w 16:9, tylko niezachowanie standardów tzw. "safe-area", czyli obszaru bezpiecznego, gdzie nie ma możliwości żeby żaden telewizor uciął ten obraz. Obraz wyjściowy w PAL jest przycinany przez telewizor o jakieś 30-40 pikseli z boków, w zależności od rodzaju telewizora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...