Jump to content
pakumy

TVP Info

Recommended Posts

Karol jeszcze tylko 4 lata :P NO i ja nie rozumiem, co oni się tak opóźniają, zobaczcie Francję, Hiszpanię czy Słowenię, w tym ostatnim analog ma być wyłączony w 2010 roku a u nad dopiero w 2012.

jak wiemy Polska to dziwny kraj?,wiele trzeba zrobić aby już przed 2o12 rokiem wejść w cyfrowy przekaz, a by każdy dom w mieście i na wsi lub osiedlu mógł oglądać cyfrowo , ale przypomnę ze wiele krajów już ma to o czym my tylko możemy pomarzyć jest np w Turcji i Hiszpanki, a czy zdążymy nie wiadomo , my tylko potrafimy przegadać, tak to kraj tacy nie odpowiedni ludzie!!

Oglądałem dzisiaj transmisję z obrad Sejmu w TVP Info. Jakość była nawet ok, jednak gdy w przerwie przełączono się na wóz transmisyjny TVP, myślałem, że padnę. Ilość kolorów spadła o połowę a obraz był rozmyty - czyli TVP Info wróciło do swojego standardowego (identycznego jak dawniej TVP3) poziomu.

Hmmm sejm ma własną reżyserkę i własny sprzęt który się nie zmienia, dodatkowo każdy kanał dający transmisje z sejmu korzysta z ich transmisji ;> bo nie ma innej

Nie musisz mi tego tłumaczyć, bo to wiem. Mimo to widać ewidentnie, że TVP Info jest beznadziejna.

A chwalą się że mają wszystkie polskie naziemne. Wziąłbyś platformę która od początku Cię oszukuje?

PS Już brak Polsatu w Cyfrze znacznie mniej by mi doskwierał.

Ale brak TVP Info w ofercie CP jest raczej winą samej Telewizji Polskiej, bo przypominam, że przed wojną jaką prowadzili obaj nadawcy TVP1, TVP2 i WOT były dostępne w tym pakiecie. Dlatego uważam, że gdyby Polsat miał taką możliwość, to z pewnością by ten kanał włączał. Jednak po czym tu płakać? I tak by pewnie wzięli sygnał z anteny siatkowej, a nie ze światłowodu (Cyfra+, n)

A kto powiedział że TVP ma im dawać kanały za darmo? Chcą na nich zarabiać to niech płacą. I co to abonenta obchodzi czyja to wina? Tego kto obiecywał oczywiście. Sami święci nie są bo swojego kanału nie chcą za żadne(?) pieniadze dać innym platformom w przeciwieństwie do TVN.

A kto powiedział, że mają być płatne? Ludzie płacą abonament za wszystkie stacje TVP oraz Polskiego Radia a nie do wszystkich mają dostęp. To jest śmieszne. W Starachowicach dla przykładu naziemnie nie ma szans złapać TVP Kielce, ponieważ Ci nie uruchomili jeszcze przekazu ze Św. Krzyża. Kablówce jedynie udaje się łapać TVP Warszawa, bo siedzą na 7 piętrze wieżowca usytuowanego w dodatku na wyżynie. Inni mieszkańcy takiej szansy nie mają. Więc wracając do tematu - mając Cyfrowy Polsat abonenci powinni być zwolnieni z części abonamentu RTV ponieważ nie ma tam TVP Info/TVP Warszawa.

I tak by pewnie wzięli sygnał z anteny siatkowej, a nie ze światłowodu (Cyfra+, n)

Z tego co mi wiadomo tylko Cyfra ma sygnał światłowodem a n ma z Astry a to różnica.

Ale w obydwu przypadkach obraz jest dobrej jakości, natomiast w CP jest tragiczny.

Co do TVP1 i 2 z CP to jest bardzo tragiczny, aż nie chce się tam nic oglądac na moim tv full HD. Info ściągam z Astry to już trochę lepiej z jakością. Generalnie to lubię posłuchac wiadomości z wielu okienek, ale ze względu na dużo lepszą jakośc to praktycznie oglądam niemal TVN24. I jak tu nie mówic, że jakośc ma wpływ na oglądalnośc?

Minęło już trochę czasu - miesiąc mnie nie było?

I niestety, ale jakość TVP INFO nie zmieniła się - poza kilkoma detalami (grafika) które wcześniej poruszałem. Nadal to samo... badziewie.

Na TVP INFO oglądam tylko wiadomości lokalne, a tak to TVN24.

wczoraj zaobserwowalem ze w czasie jakiegos polaczenia tefonicznego na zywo, w lewym gornym roku pojawila sie hybryda belki telefonu i na zywo. co ciekawe nalozona tak jakby program produkowany byl w 16:9 a podem zcinany do 4:3. tj. uciete tak ze w emisje szlo uciete"a" i dalej "zywo + logo telefonu".

TVP Info już jakiś czas temu zaaplikowało nam 16/9 w czasie filmu dokumentalnego. TVP Gdańsk ostatnio też puściło emisję w 16/9.

W Starachowicach dla przykładu naziemnie nie ma szans złapać TVP Kielce, ponieważ Ci nie uruchomili jeszcze przekazu ze Św. Krzyża. Kablówce jedynie udaje się łapać TVP Warszawa, bo siedzą na 7 piętrze wieżowca usytuowanego w dodatku na wyżynie. Inni mieszkańcy takiej szansy nie mają.

TVP Kielce rzeczywiście się nie da złapać. Ale TVP Warszawa łapie się w każdym miejscu bez problemu z nadajnika w Przysusze. Ja na północny zachód od domu mam wzgórza, a i tak odbiera mi nieźle, więc z TVP Warszawa nie ma problemu. Kierując antenę na południe łapię się TVP Kraków w całkiem niezłej jakości, choć nie wiem, z którego nadajnika.

wczoraj zaobserwowalem ze w czasie jakiegos polaczenia tefonicznego na zywo, w lewym gornym roku pojawila sie hybryda belki telefonu i na zywo. co ciekawe nalozona tak jakby program produkowany byl w 16:9 a podem zcinany do 4:3. tj. uciete tak ze w emisje szlo uciete"a" i dalej "zywo + logo telefonu".

To nie produkcja w 16:9, tylko niezachowanie standardów tzw. "safe-area", czyli obszaru bezpiecznego, gdzie nie ma możliwości żeby żaden telewizor uciął ten obraz. Obraz wyjściowy w PAL jest przycinany przez telewizor o jakieś 30-40 pikseli z boków, w zależności od rodzaju telewizora.

tak wiem. ale to nie to :)

nie mowie ze faktycznie 16:9 tylko ich niechlujstwo. safe arena ujawnia sie w pasku, to bylo bardziej przyciete a patrzylem na karcie tv ktora w ogole nie przycina tylko pokazuje obraz 1:1 nawet kod telegazety u gory

TVP INFO (WARSZAWA) uruchomiła dziś swój nowy nadajnik naziemny - Łosice, kanał 39.

Zatem odbiór stacji mozliwy będzie w Siedlcach i taskże w woj. podlaskim na południu.

*Szkoda, że tak TVP INFO (BIAŁYSTOK) nie poprawi zasięgu swojego kanału.