Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, fanbonda napisał(a):

Nie wszyscy. Nie mierz wdzystkich swoją miarą. 

Bardzo chętnie zmienię zdanie jeśli znajdziesz choć jeden wpis w tym wątku, który zachęca do tego aby obejrzeć całe wydanie danego programu i na tej podstawie wyciągać wniosek.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy, tak działa prawo cytatu. Stosują to także wszystkie redakcje, cytując fragmenty audycji, czy wywiadów udzielanych w innych redakcjach.

Nikt nie jest w stanie obejrzeć wszystkiego z różnych względów, nie interesuje go to, nie chce mu się, nie ma na to czasu i cokolwiek tu podstawisz.

Większość swoich przekonań opierasz na tym co czytasz w sieci, co słuchasz w radio, czy czytasz w prasie, a często są komentowane cytaty czy fragmenty wypowiedzi.

 

Gdy do niedawna oglądaliśmy słynne paski TVP Info, czy Wiadomości, nie trzeba było oglądać całego wydania programu, aby wyrobić sobie zdanie na temat paska.

Tak to działa, pewne rzeczy można oceniać na podstawie fragmentu, inne nie. Tym samym budowanie opinii na podstawie fragmentów jest jak najbardziej OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoim zdaniem. Moim zdaniem nie i opinię np o serialu Reset wyrobiłem sobie go Oglądajac, a nie jak mityczni " Wszyscy" na podstawie opinii zamieszczonej w Onecie czy jakimś wycinku. Skoro ja tak nie robie to już nie wszyscy, chyba, ze nie rozumiesz znaczenia słowa wszyscy. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie zrozumiałeś, czy celowo stosujesz taką retorykę. Powtórzę ostatni raz w tym temacie. Dokument historyczny podlega ocenie autora i narzucaniu narracji, o ile nie prezentuje stanowisk różnych stron, różnych opinii historyków, a te jak widać nie były szeroko prezentowane, bo różni historycy wypowiedzieli się krytycznie na temat tego programu.

Fragmenty audycji telewizyjnych w których ktoś coś powiedział tu i teraz są do oceny przez każdego, bo każdy może ocenić wypowiedziane słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Fragmenty audycji telewizyjnych w których ktoś coś powiedział tu i teraz są do oceny przez każdego, bo każdy może ocenić wypowiedziane słowa.

No i tu kolejny fikołek. Na podstawie fragmentów z tik-toka kolega wyrabia sobie zdanie o całej telewizji ,a nie tylko o konkretnej wypowiedzi. Ty uznałeś, że to jest wystarczające i prawidłowe i że wszyscy tak robią. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden fikołek. Takich fragmentów jest sporo, a nie jednostkowe przypadki. Tak samo jak wyrabialiśmy sobie opinię na temat poprzedniej wersji TVP Info. Ja jej nie oglądałem, a jeśli to sporadycznie, a mimo to miałem wyrobioną opinię, także na podstawie całej kolekcji fragmentów audycji. Co w tym dziwnego? Kompletnie nie rozumiem do czego dążysz :) Każdy ma prawo do swojej oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP zawsze może się upomnieć o prawa do każdego programu który będzie podobną formułę prezentował. Przy tego typu programach prawa to nie tylko sama audycja, ale także ochronie podlega pomysł.

Zresztą już w stosunku do jednego formatu na antenie Republiki TVP wysunęła roszczenia. Zobaczymy jak to się skończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Żaden fikołek. Takich fragmentów jest sporo, a nie jednostkowe przypadki. Tak samo jak wyrabialiśmy sobie opinię na temat poprzedniej wersji TVP Info. Ja jej nie oglądałem, a jeśli to sporadycznie, a mimo to miałem wyrobioną opinię, także na podstawie całej kolekcji fragmentów audycji. Co w tym dziwnego? Kompletnie nie rozumiem do czego dążysz :) Każdy ma prawo do swojej oceny.

Chodzi mi o sformułowanie wszyscy tak robią. Nie wszyscy . Ja tak nie robię. Skoro ja tak nie robię to nie wszyscy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby uciąć tą wymianę zdań, nie będę już szukał dalej :) Najważniejszy wniosek jednak tak robisz.

Natomiast czym innym jest wyciąganie wniosku na podstawie pojedynczego przypadku, a czym innym na podstawie całej serii tego typu zdarzeń, ale podkreślmy zdarzeń, a nie fejków jak w tym przytaczanym przykładzie z X.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...