Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze by było gdyby nasi wygrywali a TVN miał po 8 milionów widzów.

Ale mogę się z Wami założyć, że od tego sezonu nasi będą coraz słabsi, młodych nie ma i nikt tego nie będzie chciał oglądać.

Do tego Lotos wyjdzie ze sponsorowania młodzieży i ich LOTOS CUP, Orlen przestanie sponsorować dorosłych, PKO nie da związkowi kasy i tak skończy się pewna era. Tak skończy się sukces Discovery.

Mogę się o dobrą flaszkę z każdym tutaj założyć.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zauważam, żeby rykoszetem nie dostały dzieciaki i młodzież, która nie będzie miała gdzie, za co i w czym startować bo dorośli chcą sobie nawzajem [beep]. Skończy się jak w Finlandii kiedy skończył Ahonen, młodzi byli słabi, środowisko było skłócone, telewizja się wycofała a sponsorzy wybrali siatkówkę, która jest tam teraz bardzo popularna.

Edytowane przez katowicer
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja na to patrzę inaczej i jeśli tak się stanie będę winił o to wyłącznie polski rząd. Mamy wolny rynek i po to ktoś kupuje prawa, żeby móc je pokazywać gdzie chce 😀 Brak transmisji w TVP nie nakazuje państwowym spółkom wycofać się ze sponsorowania jakiegoś sportu i to będzie wyłącznie ich decyzja.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy Tajner będzie zapraszany do studia? A jeśli tak to czy będzie dostawał trudne pytania? W TVP był regularnym gościem i wszyscy mu tam przytakiwali. Nikt nie pytał dlaczego tylko kilku skoczków skacze na dobrym poziomie. Dlaczego w biegach tak słabo. Może to przejęcie wszystkich dyscyplin narciarstwa klasycznego coś ruszy w PZN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, katowicer napisał:

No to nie znasz się na życiu. Wszędzie rządzą układy, nawet 1 metr od Ciebie. I należy się w tym układzie znaleźć bo inaczej będzie wielkie G. A sport powinien być priorytetem każdego.

 

Są rzeczy ważniejsze niż sport. To tylko rozrywka, która ma nam umilać czas ;) Na tyle znam życie, żeby wyciągnąć takie wnioski.

Edytowane przez Mihalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 minut temu, Mihalek napisał:

 

Ogólnie to może z automatu należy wprowadzić ustawę, która nakazuje transmisję sportów, które sponsorowane są przez spółki skarbu państwa wyłącznie w TVP. 😀

Jeśli to ma pomóc w osiąganiu sukcesów polskich sportowców to jestem za.

Edytowane przez katowicer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, katowicer napisał:

Ja wtedy również o upadek oskarżę Discovery. Dopóki była TVP byli sponsorzy. I nic mnie nie obchodzi polityka i chęć dowalenia komukolwiek. Interesują mnie wyniki a wyników bez pieniędzy nie będzie.

Tylko to wtedy nie będzie miało sensu, bo za wyniki odpowiadają zawodnicy i ich sztaby, a nie sponsorzy, TVP czy Discovery. Więc nie kreśliłbym tutaj wizji apokaliptycznych, że teraz kadrze będzie gorzej szło, bo konkursy będą na TVN.

 

A ustawa nakazująca transmisję sportów dotowanych przez spółki skarbu państwa wyłącznie w TVP byłaby nierealna do wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kirk napisał:

A ustawa nakazująca transmisję sportów dotowanych przez spółki skarbu państwa wyłącznie w TVP byłaby nierealna do wykonania.

 

W KRRiT już teraz jest zapis jakie wydarzenia musza być transmitowane w telewizji otwartej 😀 To tylko drobna modyfikacja i wszystko byłoby na tej samej zasadzie co teraz... Z tą władzą nic mnie nie zdziwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, katowicer napisał:

Naprawdę ? W jakim wy świecie żyjecie ? Jak nie będzie kasy to w zawodowym sporcie niczego nie osiągniesz ! Jak nie będzie sponsorów to nie będzie wyników. Nie rozumiecie tego ?

I najlepszy trener oraz sztab nie pomogą bez kasy od ( w przypadku Polski ) państwowych spółek.

Nie powiedziałem, że bez kasy to sportowcy sobie poradzą. Chodzi mi o to, że w przypadku ewentualnej utraty sponsorów nie będzie to wina Discovery. Zresztą akurat tego nie ma się co obawiać, bo skoki dalej będą emitowane na otwartej antenie.

 

A zapis o którym wspominał @Mihalek - właśnie w tym sęk, że tam są niektóre wydarzenia, do tego jest mowa o otwartej telewizji, nie o publicznej, a gdyby zapisano to tak jak wspomniałeś, to można by było nawet interpretować to w taki sposób, że koszykówka ligowa powinna być tylko w TVP, bo w męskiej sponsorem tytularnym jest spółka skarbu państwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wtedy również o upadek oskarżę Discovery. Dopóki była TVP byli sponsorzy. I nic mnie nie obchodzi polityka i chęć dowalenia komukolwiek. Interesują mnie wyniki a wyników bez pieniędzy nie będzie.
Człowieku ogarnij się, o czym Ty piszesz? TVN jest tak samo dostępny jak TVP, jeśli skoki stracą sponsorów, to trzeba będzie za to obwiniać ten rząd, bo to będzie ich polityczna decyzja.
Jest wolny rynek i każdy może prawa kupić, nie są one zagwarantowane z urzędu dla TVP.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie cała ta sytuacja pokazuje tylko w jak chorym kraju żyjemy. TVP pokazywała skoki i wszystko było cacy - sponsorzy ze spółek Skarbu Państwa, poklepywanie po ramieniu prezesa Tajnera, atmosfera pikniku i igrzysk. Teraz w sposób legalny, na zasadach wolnego rynku Discovery kupuje prawa do transmisji i nagle wieści się upadek skoków, odsunięcie się sponsorów, jakieś żenujące komunikaty TVP. To nie jest normalne. Z perspektywy zwykłego kibica nie zmienia się nic, transmisje są nadal w telewizji otwartej, a że inny kanał na pilocie trzeba wybrać? Jedyny minus to SD.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do transmisji to oczywiście, że nic się nie zmienia. 

Nie o tym piszę. 

W dzisiejszym polskim świecie chcąc mieć wyniki i sponsorów trzeba żyć w zgodzie z TVP, MKNIS, Samorządem itd.

Bez tego wyników nie będzie a to rząd wybrany większością głosów kontroluje potężne spółki, które łożą pieniądze. 

Zresztą dzis rano w PR 1 ktoś z LOTOSu się wypowiadał, że muszą uciąć wydatki na skoki i ogólnie PZN bo mają w perspektywie duże inwestycje. Wiec kasa się skończy szybciej niż co niektórzy myślą, a z kasą skończą się wyniki, oglądalność. 

Efektem końcowym będzie pokazywanie skoków tylko w Eurosporcie, bez udziału Polaków w pierwszej trzydziestce zawodów.

I to wszystko przez Discovery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...