Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z Canal+ jest inaczej, bo za ok 60 PLN można mieć blisko 200 kanałów i pakiet C+
oczywiście, tylko po co komu tyle kanałów, skoro z nowości są tylko reklamy w ilości zniechęcającej do płacenia za te właśnie kanały. 15 lat temu można było rywalizować na ilość kanałów, ale nie teraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Arkon napisał:

@Pawop

Odejście Lewego i Haalanda obniży poziom Bundesligi, to nie ulega wątpliwości. Ta liga nigdy nie była równie popularna na świecie jak La Liga czy Premier League, a w Polsce zyskała dzięki "polskiej" Borussi czy potem Lewemu w Bayernie.

 

Przed polską Borussią i erą Lewego Bundesliga w Polsce miała wielu zagorzałych fanów. Generalnie nigdy tam nie brakowało Polaków, którzy dużo grali (np. trio z Wolfsburga, duet obrońców z Schalke 04 czy Artur Wichniarek).

 

Ale ... wygląda na to, że w sezonie 2022/2023 Polaków w Bundeslidze będzie wyjątkowo mało i to niekoniecznie będą ważnymi postaciami. Trudno oczekiwać na to, aby na wyobraźnie "niedzielnych kibiców" działały takie nazwiska, jak: Bartosz Białek, Jacek Góralski, Robert Gumny czy Rafał Gikiewicz (zwłaszcza, że na częstą grę tak naprawdę może liczyć tylko ten ostatni, może Gumny). Do tego tylko Wolfsburg ma aspiracje walczyć o coś więcej niż o max. środek tabeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę tego fenomenu "kibicowania" jednemu piłkarzowi nie rozumiem. Ja mam swoje drużyny i ligi, które obserwuje od lat ( Bundesliga i Serie A) bez względu na to ilu gdzie gra Polaków. Bayernu od kilku lat nie oglądałem w lidze bo nie mogłem znieść egzaltacji komentatorów Lewandowskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak wychodzi na to ze Canal+ wyszedł lepiej na sublicencji ligi angielskiej  ciekawy aktykuł

a Viaplay Niezbyt mądrze, bo niejako sami zasugerowali, że teraz ich wieloletni kontrakt na pokazywanie niemieckiego futbolu staje się bezwartościowy tak sie kończy przepłacanie praw telewizyjnych 
https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/robert-lewandowski-fb-barcelona-gdzie-ogladac-mecze-online-transmisje-canal

Edytowane przez Systelek2020
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Wodnik Szuwarek napisał:

 

Noi co niby z tego ze nagle będzie więcej oosób ogladać lige niemiecką wątpie ale ciesze się niech przepłacają tym szybciej odpłyną ;)

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Jak zacytujesz całe zdanie, to będziesz znał odpowiedź.

32 minuty temu, Systelek2020 napisał:

Ale masz racje sprytnie rozegrał  Viaplay z Ligą Niemiecka po mistrzosku interes życia bezwartosciwy kontrakt heheh

Pisałem o angielskiej, a nie o niemieckiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Systelek2020 napisał:

A jednak wychodzi na to ze Canal+ wyszedł lepiej na sublicencji ligi angielskiej  ciekawy aktykuł

W pierwszym zdaniu tego artykułu jest kłamstwo przez które nie mam zamiaru nawet czytać tego tekstu dalej. Canal+ nie ma praw do dwóch najciekawszych meczów w kolejce. 

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Systelek2020 napisał:

A jednak wychodzi na to ze Canal+ wyszedł lepiej na sublicencji ligi angielskiej  ciekawy aktykuł

a Viaplay Niezbyt mądrze, bo niejako sami zasugerowali, że teraz ich wieloletni kontrakt na pokazywanie niemieckiego futbolu staje się bezwartościowy tak sie kończy przepłacanie praw telewizyjnych 
https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/robert-lewandowski-fb-barcelona-gdzie-ogladac-mecze-online-transmisje-canal

"Rok temu Canal+ i Viaplay stracili na rzecz Viaplay transmisje niemieckiej ligi piłkarskiej,".

 

Fajne ciekawostki zawiera artykuł. 😉

 

 

3 minuty temu, mrozio11 napisał:

W pierwszym zdaniu tego artykułu jest kłamstwo przez które nie mam zamiaru nawet czytać tego tekstu dalej. 

Tekst nie został nawet zredagowany przed upublicznieniem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Systelek2020 napisał:

A jednak wychodzi na to ze Canal+ wyszedł lepiej na sublicencji ligi angielskiej  ciekawy aktykuł

a Viaplay Niezbyt mądrze, bo niejako sami zasugerowali, że teraz ich wieloletni kontrakt na pokazywanie niemieckiego futbolu staje się bezwartościowy tak sie kończy przepłacanie praw telewizyjnych 
https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/robert-lewandowski-fb-barcelona-gdzie-ogladac-mecze-online-transmisje-canal

Przeczytałem ten artykuł i zgadzam się z nim co do joty. Została w nim użyta dokładnie ta sama argumentacja, którą ja podnoszę na forum :)

Viaplay wyraźnie przeszarżowało, o czym już wcześniej pisałem. Hasło "wiemy, że oglądacie tylko Lewego" było infantylne, podobnie jak ich telewizyjna kampania reklamowa i sposób komunikowania z odbiorcami. Udzielenie sublicencji Canal+ tylko pokazało, jak słabym graczem okazało się Viaplay. Wychodzi na to, że to oni nie mieli wyjścia i musieli iść na współpracę z Canal+ po tym, jak wtopili tyle pieniędzy w różnorakie prawa. Oni poza bezrozumnym zapożyczaniem się i wydawaniem kroci na wszystko co się rusza, nie potrafią zapewnić odpowiedniej jakości, serwują ludziom kilkudziesięciosekundowe opóźnienie w transmisji, a często też ich transmisje są zrywane, bo nie potrafią zainwestować pieniędzy w odpowiednią infrastrukturę serwerową. Krótko mówiąc, jadą po taniości, bo mają widzów w pu-pie. Powtórzycie moje słowa za parę lat, że ta firma okaże się tylko przykrym epizodem w historii polskich mediów ;)

Rynek z czasem ich wyprze, a na tej współpracy wygra przede wszystkim Canal+ :)

Edytowane przez Cambos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak wychodzi na to ze Canal+ wyszedł lepiej na sublicencji ligi angielskiej  ciekawy aktykuł
a Viaplay Niezbyt mądrze, bo niejako sami zasugerowali, że teraz ich wieloletni kontrakt na pokazywanie niemieckiego futbolu staje się bezwartościowy tak sie kończy przepłacanie praw telewizyjnych 
https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/robert-lewandowski-fb-barcelona-gdzie-ogladac-mecze-online-transmisje-canal
Interes życia, zamiast 10 meczów będą 2 i to wcale nie te najlepsze
Kolejny pseudo artykuł z pseudospekspertami na tym portalu. Co do Bundesligi, to najprościej tłumaczyć, że nieudało się kupić, tym że ktoś przepłacił. Tylko właściwie co to znaczy przepłacił? To, że zapłacił więcej niż inni? Nie żartujmy. Jak w takim razie napisać o 200 mln wydanych przez C+ na żużel, podczas gdy poprzednia umowa była kilkukrotnie niższa?
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Cambos napisał:

Przeczytałem ten artykuł i zgadzam się z nim co do joty. Została w nim użyta dokładnie ta sama argumentacja, którą ja podnoszę na forum :)

Viaplay wyraźnie przeszarżowało, o czym już wcześniej pisałem. Hasło "wiemy, że oglądacie tylko Lewego" było infantylne, podobnie jak ich telewizyjna kampania reklamowa i sposób komunikowania z odbiorcami. 

To był tylko i wyłącznie slogan reklamowy, który z założenia miał być kontrowersyjny i był. Zwrócono uwagę na spoty i na ofertę, a tu na forum do zwykłej reklamy dorabia się ideolo. "Interes stulecia" to zrobił C+, który teraz próbuje robić dobrą minę po "odzyskaniu" 2 meczów PL. 

Viaplay natomiast nie dość, że zagwarantował sobie dwie silne ligi europejskie na lata to jeszcze zapewnił partnerstwa z tv kablowymi i jednym z głównych konkurentów - canal +. Sumarycznie firmy nie muszą ze sobą iść "na noże" - wystarczy delikatna konkurencja w ramach współpracy. Kompromis polega na tym, że każdy z dostawców musiał nieco zmienić strategię, a to że RL odszedł z BL? Trudno. Te mecze nie przestaną być oglądane wbrew pozorom. Kupując BL do 2028 Viaplay liczył, że przez wszystkie te lata będzie tam grał Robert? No bez żartów... :) Teraz "na zachętę" zostawili konkurencji ułamek oferty i udostępnili za opłatą całość własnej, czyli wytrawny kibic piłkarski opłotkami, ale jednak musi "zahaczyć" o Viaplay i kto tu zrobił interes ?

Edytowane przez Toma441
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mrozio11 napisał:

W pierwszym zdaniu tego artykułu jest kłamstwo przez które nie mam zamiaru nawet czytać tego tekstu dalej. Canal+ nie ma praw do dwóch najciekawszych meczów w kolejce. 

Canal+ jest klientem agencji marketingowej pana Akimowa. Ten artykuł to nie jest opinia eksperta - to jest kryptoreklama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...