Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@domin107 Potwierdzeni są już oficjalnie Przemysław Pełka i Adrian Olek. Niebawem najpewniej potwierdzeni zostaną Michał Gutka i Paweł Grabowski - oni oficjalnie odeszli z Canal+ po zakończeniu sezonu. Z kolei, na pewno w Canal+ pozostają: Andrzej Twarowski, Przemysław Rudzki i Rafał Nahorny - każdy z nich już to oficjalnie potwierdził. Jedyną niewiadomą pozostaje Marcin Rosłoń, ale nie zdziwiłoby mnie, gdyby jednak został w Canal+, ponieważ on komentuje też Ekstraklasę i prowadzi swój autorski program pt. "O co biega?". Nie licząc tych wszystkich, których powyżej wymieniłem, to nie wiem kto mógłby jeszcze iść komentować Premier League do Viaplay. Pamiętajmy, że wcale nie muszą to być wyłącznie komentatorzy związani z tą ligą w Canal+, bo przecież pozostają jeszcze komentatorzy Eleven Sports i Polsatu Sport. Komentatorzy Eleven Sports mieli, w końcu, okazję komentować m.in. rozgrywki Championship i League Cup, które od nowego sezonu, również przechodzą do Viaplay.

 

Edit: @domin107 Tak, ale Domagała z Wolskim są tam od poprzedniego sezonu, a dywagujemy na temat nowych "transferów" ;)

Edytowane przez Cambos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Cambos napisał:

@domin107 Potwierdzeni są już oficjalnie Przemysław Pełka i Adrian Olek. Niebawem najpewniej potwierdzeni zostaną Michał Gutka i Paweł Grabowski - oni oficjalnie odeszli z Canal+ po zakończeniu sezonu. Z kolei, na pewno w Canal+ pozostają: Andrzej Twarowski, Przemysław Rudzki i Rafał Nahorny - każdy z nich już to oficjalnie potwierdził. Jedyną niewiadomą pozostaje Marcin Rosłoń, ale nie zdziwiłoby mnie, gdyby jednak został w Canal+, ponieważ on komentuje też Ekstraklasę i prowadzi swój autorski program pt. "O co biega?". Nie licząc tych wszystkich, których powyżej wymieniłem, to nie wiem kto mógłby jeszcze iść komentować Premier League do Viaplay. Pamiętajmy, że wcale nie muszą to być wyłącznie komentatorzy związani z tą ligą w Canal+, bo przecież pozostają jeszcze komentatorzy Eleven Sports i Polsatu Sport. Komentatorzy Eleven Sports mieli, w końcu, okazję komentować m.in. rozgrywki Championship i League Cup, które od nowego sezonu, również przechodzą do Viaplay.

 

Edit: @domin107 Tak, ale Domagała z Wolskim są tam od poprzedniego sezonu, a dywagujemy na temat nowych "transferów" ;)

Tak, ale ja pytałem o pełny skład. Nie tylko nowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@domin107 Pełny skład to już wyjdzie "w praniu". Oni przecież też mogą robić pewne ruchy wewnętrzne. To znaczy, zaangażować do Premier League kogoś, kto do tej pory pracował np. przy Bundeslidze. Mogą też rotować komentatorów między ligami... Wszystko zależy od tego, jakim zasobem ludzkim będą finalnie dysponować. Najlepszym przykładem jest Rafał Wolski, który w Canal+ komentował La Ligę, a w Viaplay komentuje różne rozgrywki piłkarskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cambos napisał:

@domin107 Oni przecież też mogą robić pewne ruchy wewnętrzne. To znaczy, zaangażować do Premier League kogoś, kto do tej pory pracował np. przy Bundeslidze.

Borek w swojej karierze komentował już mecze ligi hiszpanskiej, francuskiej, włoskiej i oczywiscie niemieckiej. Jedynie spotkan ligi angielskiej nigdy nie komentował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie tylko Pełka wygląda super, inni to bardziej uzupełnienie niż wzmocnienie. Mogliby nawet sprowadzić Twaro z Rosłoniem, ale jeśli nie poprawią jakości nadawania, to niewiele pomoże. Pamiętam mecz Legii w europejskich pucharach z komentarzem Borka czy Wolskiego, czyli absolutnie topowych komentatorów i mnóstwem pikseli. Mało przyjemna perspektywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemysław Rudzki dziś o godz. 13:36 dodał na swoim Facebooku taki oto wpis: "Wspaniałe wieści wkrótce do ogłoszenia. Stay tuned 😎😜". Mam nadzieję, że wrzuciłem tę informację do odpowiedniego tematu, gdy okaże się jakie to wieści ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cambos napisał:

Przemysław Rudzki dziś o godz. 13:36 dodał na swoim Facebooku taki oto wpis: "Wspaniałe wieści wkrótce do ogłoszenia. Stay tuned 😎😜". Mam nadzieję, że wrzuciłem tę informację do odpowiedniego tematu, gdy okaże się jakie to wieści ;)

Na pewno zatem nie chodzi o Viaplay. Bomby odpala się bez zapowiedzi, a kapiszony potrzebują dodatkowego huku przed wystrzałem, żeby ktoś je zauważył.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vojthas Oni twierdzą, że nie składali Rudzkiemu propozycji, a wcześniej Rudzki zapowiedział, że zostaje w Canal+, bo to jego dom i że chciałby pracować w tej stacji najdłużej jak się da. Po której stronie faktycznie zabrakło chęci do współpracy, pewnie się nie dowiemy :)

Natomiast co do samej zapowiedzi, to wielu komentujących ten post liczy na jakąś formę współpracy pomiędzy Canal+ a Viaplay. Już wiadomo na pewno, że 1 sierpnia na antenę Canal+ wraca magazyn "Jej Wysokość Premier League" (wczoraj się wyświetliło na pasku Canal+). Teraz pytanie, czy wraca jedynie w formie publicystycznej, czy może będzie w nim coś więcej ;)

Ta zapowiedź Przemka Rudzkiego może sugerować jakąś formę współpracy. Być może Canal+ zyska od Viaplay prawa do pokazywania skrótów, być może to będzie sublicencja na pokazywanie wybranych meczów, być może aplikacja Viaplay pojawi się w dekoderach, a być może wszystkie te opcje okażą się prawdziwe. Na razie to tylko "gdybanie", dlatego poczekajmy na oficjalne wieści, które, jak się okazuje, niebawem nadejdą ;)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Cambos napisał:

Przemysław Rudzki dziś o godz. 13:36 dodał na swoim Facebooku taki oto wpis: "Wspaniałe wieści wkrótce do ogłoszenia. Stay tuned 😎😜". Mam nadzieję, że wrzuciłem tę informację do odpowiedniego tematu, gdy okaże się jakie to wieści ;)

 

Dzisiaj Ćwiąkała w trakcie ich programu na YT zapraszał na program "Jej wysokość..." 1 sierpnia, który poprowadzki Rudzki. Znajac ego pszemka te wspaniałe wieści to jego awans do roli prowadzącego tego programu. A to by oznaczało, że Twaro idzie do Viaplay. Jako największa gwiazda pewnie zostanie ogłoszony na sam koniec, jeśli faktycznie odejdzie z C+.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, luket napisał:

Dzisiaj Ćwiąkała w trakcie ich programu na YT zapraszał na program "Jej wysokość..." 1 sierpnia, który poprowadzki Rudzki. (...) A to by oznaczało, że Twaro idzie do Viaplay.

 

I na pewno w takiej sytuacji Twarowski podawałby dalej na Twitterze link do tego programu i pozostawiał w swoim bio informację o pracy w Canal+. Rudzki już niejednokrotnie prowadził ten program w zastępstwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, muza_tv napisał:

 

Nic nie musi :)

Sportowe programy publicystyczne dobrze się sprawdzają, nawet bez skrótów, co pokazują kanały na YT :)

To jest jednak trochę inna sytuacja.

Na YT może być głównie publicystyka.

Taki program to taka kokarda na prezencie, dopełnienie. Taki deser w menu. Jest to też promocja produktu. To teraz promują nie swój produkt

W tym konkretnym kontekście może to wkurzyć abonentów. W sumie słusznie.

To tak jakby polsat zrobił dedykowany program o bundeslidze albo viaplay o La Lidze.

 

Edytowane przez domin107
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...