Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

OK, ale nadal nie zmienia to faktu, że C+ nie zyska nic na meczach naszej kadry, bo i tak musiałby odsprzedać sublicencje dla kanału otwartego lub puścić w TVN. Polsat i TVP to co innego, bez wątpienia te dwie stacje będą walczyć o reprezentacyjną piłkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze Discovery może powalczyć. Mecze mogłyby być na głównym TVN - to pewna wielomilionowa oglądalność.

Mam nadzieję, że sprawdzą się plotki, że jak Polsat zdobędzie jedno to zrezygnuje z drugiego. Bo jak i reprezentacyjne zdobędą to pewnie meczów nie będzie w PSP tylko utworzą jakieś specjalne kanały na turnieje

Edytowane przez Taberski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubiłem analizy literackiej w szkole, ale Boniek pisze:

 

"Prawa do Champions League i Europa League" - to dwa osobne przetargi, jeden razem z Superpucharem, drugi razem z Conference.

"Śpijcie spokojnie" - cokolwiek to znaczy, ale w grze było odsprzedanie licencji na Lewego (z całą "niepotrzebną nikomu" Bundesligą) przez "rozdrabniacza praw" ze Skandynawii

"KomunikatY w odpowiednim momencie" - na logikę, jeden nadawca wydałby wspólny komunikat dla obu przetargów. Eleven z C+ wydało nawet wspólny komunikat i o Ligue 1, i o La Liga.

 

Może się mylę, bo z analizy miałem na maturze coś koło trójki z plusem, ale podział europucharów na LM w polsatowskiej kuchni (co sugerują Stanowski i Szkolnikowski) oraz mniej szałowe, ale ze względu na polskie kluby może i też atrakcyjne dla niektórych prawa LE i LC, dla C+ (mowa o stacji, która opakowuje Ekstraklasę - kto ma mieć ambicję pokazywania polskich klubów, jak nie oni) nie brzmi wcale głupio. NENT wykolegowane, w dodatku straszak na DAZN i Amazona, że nie mają tu czego szukać, a Discovery... hmmm, dziwi mnie, że w ogóle wystartowali, więc może jako "otwarta" przystawka C+ - nie tylko TVN, ale i Metro - dwa mecze na raz możliwe. Akurat Eurosport jest chyba najmniej zagrożony przez streamingi - chociaż, gdzieś czytałem, że mogli się zabrać za prawa FIS-owskie, a to by odebrało im dużą część ramówki zimowej? A skoro poszli już w ręczną... Amerykanie by sypnęli kasą na "soccer", którego nawet by nie dali do Playera, bo C+ ma swoje OTT?

Chyba że odwrotnie - Discovery kupuje soccer, wsadza sobie do Playera, tak jak ręczną, zostawia w Eurosporcie największe hity kolejki, polskie kluby rzuca na otwarte, a C+ dostaje sublicencję na ileś meczów w kolejce (ile tam kanałów mają wolne), które też można oglądać w TPI - konkretnie w streamingu kanałów.

 

Coś może nieznaczącego, ale po dobrych paru latach TVP2 przesunęła na czwartek na 20:55, czyli potencjalną godzinę meczu polskich klubów, emisję serialu "Na Sygnale". Zresztą, kto gwarantuje, że w ogóle nasze gamonie się doczłapią do fazy grupowej?

 

Popłynąłem, wiem. Może faktycznie wszystko jest proste.

 

Ale jeszcze w sprawie gifa od Szkolnikowskiego - pamiętacie, że ten kucharz był ze Szwecji? ;) Ale to już taka luźna dygresja.

Edytowane przez Vojthas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Vojthas napisał:

Coś może nieznaczącego, ale po dobrych paru latach TVP2 przesunęła na czwartek na 20:55, czyli potencjalną godzinę meczu polskich klubów, emisję serialu "Na Sygnale". Zresztą, kto gwarantuje, że w ogóle nasze gamonie się doczłapią do fazy grupowej?

Bez związku. Polityka upasmowienia Kurskiego.Widz serialowy ma obejrzeć "Barwy Szczęścia"(TVP2), , "Leśniczówka"(TVP1) oraz seriale dwójki( "M jak Miłość", "Na Dobre i na złe" , "Na sygnale")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kingofsouth napisał:

Chyba jestem jedynym na forum , któremu to obojętne kto kupił 😁

Liczę tylko na więcej meczy w 4K. Teraz tylko czekam na komunikat kto to jest.

 

Jest nas już dwóch, Polsaty Premium są jakościowo ok choć wyśmiewana jest ta jakość. Jedyna słaba rzecz to komentatorzy, ale da się przeżyć.😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieje że ktoś nas jednak uwolni od połączenia LM z kuchnią i ekspertem  Tomaszem H już niezależnie od ceny to po prostu nie gra jak Leszek Orłowski komentujący mecze Barcelony.... ktoś kto mówi że komentarz LM w polsacie da się przeżyć po prostu nigdy nie oglądał meczu premiere legue w c+  

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kunkore napisał:

Prawa do reprezentacji sa sprzedawane na okres od 2022 do 2028

 Prawa co prawda kończą się w 2027 roku ale rzeczywiście obejmują dłuższy okres niż w poprzednim kontrakcie.  Nie zauważyłem tego wcześniej.  Co nie zmienia faktu, że gdyby je mieli, to na pewno już by się pochwalili. To są prawa najwyższego w tym momencie w Polsce kalibru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bartas_20 napisał:

 Prawa co prawda kończą się w 2027 roku ale rzeczywiście obejmują dłuższy okres niż w poprzednim kontrakcie.  Nie zauważyłem tego wcześniej.  Co nie zmienia faktu, że gdyby je mieli, to na pewno już by się pochwalili. To są prawa najwyższego w tym momencie w Polsce kalibru.

na pewno ktoś już je ma, pewnie są jakieś zapisy kontraktowe, że jeszcze nie mogą tego ogłosić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bartas_20 napisał:

 

Ale oczywiście mogę się mylić. Być może czekali właśnie na wyniki przetargu na LM.

Jest taka szansa, mnie w sumie nie dziwi ten długi czas oczekiwania, bo przetarg na La Ligę skończył się też gdzieś pod koniec października, a ogłoszenie było dopiero w styczniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jakubbandura napisał:

A co z Serie A i Pucharem Anglii i coś wiadomo?

Zero informacji, ale jakieś nieoficjalne pojawiły się, że TVP Sport na Puchar Anglii się czai, choć według mnie to plotki wyssane z palca, bo mimo wszystko jest to drogi produkt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jakubbandura napisał:

Ja nie widziałem możesz wysłać linka?

na Twitterze Konrad Wojnarowski z Onetu pisał o tym, ale już usunął jak widzę, no chociaż on średnio wiarygodny jest, bo jeszcze w styczniu pisał, że La Liga będzie na wyłączność w C+, a potem też to usuwał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetarg na Polskę rozstrzygnięty w/g ZIbiego , obawy ze zostala dodana grafika kuchni a lubuje sie w niej obecna stacja pokazujaca rozgrywki europejskie

 

Prawa tv do

i w Polsce na okres 2021-24 przyznane. Śpijcie spokojnie, komunikaty w odpowiednim momencie
 
Piłka do piłki nożnej
 
Piłka do piłki nożnej
Edytowane przez MZKS1929
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi przyszło do głowy że gdyby polsat to wygrał to powinien udostępnić ścieżkę dzwiękową bez komentarza  po za tym. jeśli polsat wykupi prawa do LM to ja nie wiem czy wykupie ich pakiet zobaczycie jak będzie wyglądało euro..... Ci piłkarze już fizycznie nie wyrabiają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nawet, jak twierdzą plotki, wygrał Polsat, to teraz pytanie jakie ma plany.

Czy faktycznie będzie kontynuował projekt Polsat Sport Premium, który chyba się nie sprawdził. Pakietu brak w dużych kablówkach z wyjątkiem UPC, gdzie i tak to rozdają za kilka złociszy, dodatkowo platforma C+ też głownie jako dodatek do opcji premium. Sami często ciszycie się tutaj, że macie LM jako dodatek do pakietu Canal+. A tak chyba nie robi się biznesu, który ma przynosić kokosy. A kanały trzaaa utrzymywać - ich nadawanie kosztuje. Być może bardziej postawią na Eleven Sports. Dodatkowo zawsze mogą "podzielić" się nie tylko z TVP ale też z Canal+ (teraz w mediach moda na optymalizację kosztów). Opcji jest wiele, biorąc pod uwagę ograniczone szaleństwo finansowe Polsatu. :)

 

Dla mnie bez sensu jest utrzymywanie Polsat Sport Premium, gdy mają w swojej grupie drugi pakiet premium Eleven Sports. Gdy wygrywali poprzedni kontrakt nie byli jeszcze współwłaścicielami Eleven Sports. No zobaczymy, co wymyślą...

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie 40 zł? Przecież to się nie sprawdziło na rynku. Moja kablówka zaczynała od 40 zł, wielkie halo, podniecenie i co... teraz wciskają ten pakiet za piątaka :D A za drugiego piątaka to i Eleven Sports. Takie to hitowe pakiety w Polsce.

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

Gdyby Polsat nie był zadowolony z projektu PSP to nie startowałby w przetargu na LM i LE. Widać sprzedaż pakietu u siebie, w CANAL+, kablówkach i ipli pozwoliła im zmonetyzować te prawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, przemek 94 napisał:

Nie ma szans że LM dadzą w Eleven. W jednym czasie jest 6 meczów a kanałów Eleven tylko 4. Chyba że jest jakaś zmiana w formule LM a ja o tym nie słyszałem.

A jaki to problem? 4 mecze w Eleven + 2 mecze w Canal+ Sport 3 i 4 :D
Trochę kasy od Canal+ wpadnie, a nie trzeba płacić za nadawanie kanałów Polsat Sport Premium

A po drugie w fazie grupowej, gdy jest jednocześnie sporo transmisji, to te mało ciekawe można przenieść do netu (jak Canal+ Onine robi z Ligue 1). Platforma ElevenSports.pl działa dobrze

 

17 minut temu, Krzysiek11:) napisał:

Gdyby Polsat nie był zadowolony z projektu PSP to nie startowałby w przetargu na LM i LE. Widać sprzedaż pakietu u siebie, w CANAL+, kablówkach i ipli pozwoliła im zmonetyzować te prawa. 

 

Z pewnością, szczególnie, że CP praktycznie już zrezygnował z pakietów dedykowanych LM :D

Start w przetargu LM nie jest równoznczne z zadowoleniem obecnego projektu. Nowy przetarg = mozliwosc nowego rozdania, także w zakresie nadawania na swoich kanałach. Ale... zobaczymy co wymyślili.

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...