Skocz do zawartości

MUX L2 (Telewizja TVT)


adryjon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Stacja TVT wielokrotnie ubiegała się o możliwość nadawania swojego multipleksu MUX L2 z nadajnika RTCN Katowice Kosztowy ale niestety UKE robi im bardzo duże problemy i takiego pozwolenia nie wydała. Nie zapowiada się by coś w tym temacie się zmieniło, u mnie w Rudzie Śląskiej MUX L2 ledwo chodzi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Eska TV Extra w MUX-L2. Po raz kolejny operator techniczny nie dołożył starań nie podmienił identyfikacji. Oprócz tego cały czas brak dolby audio na 4FUN.TV. Dziwi mnie fakt, że żaden większy nadawca nie zainteresował się tym mux-em, podejrzewam, że dla TVN-u nadawanie w HD na śląsku byłoby czymś pożądanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie żaden większy nadawca się nie zainteresował ze względu na jednak mały zasięg tego nadajnika i nieraz konieczność dołożenia oddzielnej anteny w celu zapewnienia poprawnego odbioru. Sytuacja ta mogłaby się zmienić po przeniesieniu multipleksu na RTCN Katowice "Kosztowy" i podniesieniu mocy. Czy i kiedy to nastąpi nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Nadawanie w HD zmniejszyłoby pojemność jaką można "oddać" innym nadawcom więc nie sądzę, że TVT przejdzie prędko na HD. Ponadto uważam, że zbyt częste kombinowanie z zawartością tego multipleksu może być dość irytujące dla odbiorców. Jak wiadomo STB i TV różnie się zachowują, nie zawsze aktualizują listę programów, dodanie/usunięcie programu może powodować "rozsypywanie się" listy. Największym problemem z tym multipleksem jest chyba wciąż mały zasięg i często inny kierunek odbioru niż multipleksów ogólnopolskich (potrzebna druga antena) aby jacyś poważniejsi gracze na rynku byli nim zainteresowani.

Edytowane przez adrian1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Być może, choć bitrate wszystkich stacji wydaje się na oko niski, na TVN i TVN 7 bardzo sypie się obraz, jakość wszystkich SD też w dół...

 

Nie wiem, jakie parametry były wcześniej, teraz są następujące:

FEC 3/4

GI 1/8

16 QAM

 

Daje to ok. 16,6 Mb/s pojemności, trochę mało jak na 2 kanały HD i 5 SD.

 

EDIT: U mnie szatkuje, a poziom błędów w TV wynosi 0, jakość 100%... Dziwne :/

Edytowane przez Misiek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...