Skocz do zawartości

M jak Miłośc w 16/9


mat_lewq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie co to już jest bez sensu.Żeby tak nadawać najpopulnarniejszy polski serial w formacie 16/9 to już jest krzywda dla kinomanów.Przecież tak zabijają oni całą scenerie.Przed wakacjami podajże pokazywali na full ale z nadajeściem nowych odcinków zaczeli nadawać je w 16/9(tak jak skoki,ale od rozpoczęcia turnieju TCS przestali).

 

A co wy o tym sądzicie??

Czy to dobrze czy źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest 16:9, w PALu nie ma takiej opcji oni nadaja

normalnie tylko material zrodlowy jest w takim formacie wiec dodaja paseczki. Analogowo nie da sie naziemnie nadajwac w 16:9 chyba ze sie myle ale nie znam takich stacji.

 

Zreszta logo TVP wychodzi poza obraz wiec te czarne paski stanowia czesc obrazu 4:3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tak, daje się nadawać naziemnie w 16/9 (przy czym TVN tego nie robi stosując letterbox) i nazywa się to PAL+. Stosują go dość powszechnie w Niemczech i to co widać w ZDF czy ARD z satelity w 16/9 w naziemnej leci również w tym formacie w PAL+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko 16/9 w "TVP" to jest tylko "zabawka" Panów (i rzecz jasna Pań jeśli tam pracują :) ) z działu emisji (napatrzyli się na paski na programach z Anglii i dają je żeby być bardziej europejscy :) - a w ogóle te angielskie paski to jest ślad 16/9, czy tak samo tylko "zabawka"??? ), a nie jakaś konieczność techniczna, bo nieraz jak skończy się "M.J.M.", to kawałek animacji "reklama" też jest z paskami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą. Uważam, że jeszcze przez długi, długi czas ludzi będzie miała telewizory 4:3. Wiadomo, że wszystko w swoim czasie idzie do lamusa, ale jeszcze długa droga. Ja się jakoś do tych pasków przyzwyczaiłem, choć nie ukrywam, że są bardzo irytujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, daje się nadawać naziemnie w 16/9 (przy czym TVN tego nie robi stosując letterbox) i nazywa się to PAL+. Stosują go dość powszechnie w Niemczech i to co widać w ZDF czy ARD z satelity w 16/9 w naziemnej leci również w tym formacie w PAL+

 

Nawet na to niejest potrzebna antena naziemna. Zobacz program "ARD" lub "ZDF" z Hotbirda. Tam oni tez nieprzesylaja sygnalow na 16/9 choc na Astrze jest w 16/9.

 

A pozatym: Jako pierwsza stacja prywatna w Niemczech "RTL" emituje niktore seriale i filmy w prawdziwym 16/9. Niezawsze, bo nikiedy tez ino nakladaja sobie paski. Prawdziwe 16/9 pokazuje sie wtedy jak logo "RTL" jest bardziej na srodku i zmniejszone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam TV 4:3, jeszcze mnie zbytnio te paski nie denerwują. (Prawdziwe czarne pasy to były kiedyś Westernach, jak prawie 1/2 ekranu zajmowały)

Jedynie szlak mnie bierze jak wiedze w TVP ich logo nie w 5 nie w 10, TVP na czarnym pasku, a pod czarnym paskiem napis stereo. Albo to już całkiem do góry walnąć. Albo w dół!

 

MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
To co nadaje czasami TVP (paski na dole i gorze) to nie jest format 16:9 tylko letterbox (Niektore audycje sa robione w panoramie i zeby nie tracic zadnych fragmentow obrazu na ekranie o proporcjach 4:3 i zmiescic caly kadr w nalezytych proporcjach dodaje sie czarne pasy na dole i na gorze ekranu)

Tak wogole to http://www.film.org.pl/dvd/format_obrazu.html jest umieszczony calkiem dobry artykulik na temat roznych formatow obrazu...

Polecam przeczytać ten artykuł bo jest bardzo ciekawy i wyjasnia wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...