Skocz do zawartości

M jak Miłośc w 16/9


mat_lewq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie na LCDku sa do wyboru opcje:

4:3 - czyli obraz jest bez zniekształceń, ale jest wolne pole na bokach, czarne pasy tyle ze z boku :P ;

16:9 - wtedy obraz jest rozciagniety na caly ekran, ale wszystko staje sie grube, czyli obraz jest splaszczony;

powiększenie - powieksza obraz do rozmiarow tv, ale obcina gore i dół obrazu, mozna sobie to regulowac...

Na innym LCDku widziałem jescze opcje 14:9 obraz byl lekko spłaszczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest całkowicie panoramiczny obraz. Posiadam tv panoramiczny 32' i mam dowód, to nie jest panoramiczny obraz. Prawdziwa panorama jest na CANAL+ FILM ! To tylko w spłaszczonym formacje czy jak to inaczej nazwać. Jeśli byłaby to panorama to bym nie miał czarnych pasków tak samo jak na ekranie 4/3. To nie panoramiczny obraz. Pozdrawiam :wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem za tym,żeby ten serial zlikwidować bo ileż razy można to samo praktycznie oglądać w kółko ten kocha tego a tamta innego.

 

Jestem ZA !!!!!!!!

Był to jedyny serial(tasiemiec) jaki jeszcze trawiłem, ale wyleczyli mnie całkowicie- tam już każdy z każdym uprawia m i nie tylko platoniczną miłość.

Poza tym akcja dzieje się w sporej mierze w środowisku wiejskim (tak się bynajmniej wydaje producentom serialu) a robią tak idiotyczne nieraz sceny że tylko można klęknąć i zapłakać np.(to jeszcze z czasów gdy podglądałem)

Są wakacje mniej więcej okres żniw i co robią "bohaterowie" :?::?: ano- gospodarz całymi dniami siedzi w barze i podaje piwko, jego żona bierze dzieciaki i jedzie nad morze :!:, ojciec rolnika/barmana nie ma nic do roboty tylko siedzi w barze piwko "wali" i gra w szachy :!: .

Nie zdziwił bym się że w tym czasie sąsiad młócił- nie zboże- tylko............... babcię :lol::lol::lol:

Nic tylko przekonują ludzi w mieście że "chłop śpi a w polu samo mu rośnie" :!:

To tylko jeden skromny fragment z setek idiotycznych jakie się tam przewinęły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym przypomnieć, że TVP ma (a przynajmniej powinna mieć) MISJĘ, co zobowiązywałoby ją do szerzenia wyższej kultury, niż durne seriale (z całym szacunkiem dla oglądających, Szekspir to to nie jest, a podobnych na Polsacie i TVN jest od groma).

W moim przypadku doszło do tego, że TVP1 w zasadzie nie oglądam (chyba tylko skoki narciarskie i rzadko Teatr TV), a na TVP2 czasami Kocham Kino i filmy w sobotę o 22:30...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP ma misję do spełnienia ale i też walczy o widza. Taką walką są m.in. czy się to komuś podoba czy nie seriale. Wiadomo, że "luźniejsze" filmy, programy, trafią do szerszej publiczności. Tak też jest z "M....."

Inna sprawa, że te programy "z wyższej półki" są spychane na margines, zwykle bardzo późno wieczorem.

 

Ps. mnie najbardziej rozbawia w tym serialu PUB :wink: ... w porze obiadowej full ludzi :lol: a wieczorkiem już trochę mniej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Kup sobie telewizor panoramiczny a problem Ci się rozwiąże. Telewizor automatycznie wybierze opcję 16/9 i pasy znikną.

 

Problem właśnie nie zniknie bo TVP nie nadaje w 16:9 tylko letterboxie i TV sam pasow nie obetnie :( Funkcja powiekszenie rozwiazuje problem... ale jakosciowo jest gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja jestem przeciw zdjęciu M jak Miłość z TVP.Zdobywcy Telekamer i najbardziej popularny serial w Polsce.Zobaczcie ile osób go ogląda:co najmiej 50 tys przypada na 1 odcinek

Tak, jak mówi ludowe porzekadło "Ludzie, jedzcie g****, miliony much nie mogą się mylić!" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej jako jeden z niewielu seriali, M jak Miłość jest nagrywana w wysokiej rozdzielczości :D. Obraz w PALu jest anamorficzny (czyli chyba PALplus jak ARD i ZDF), ale widać, że ręcznie jest zawężany do letterboxa (automatycznie to nie jest (tak jak Taniec z gwiazdami), bo czasem widać jak np. przełączą na 4:3 za wczeście i widać końcówkę liter anamorficznie, lub za późno- wtedy początek reklam jest w 16:9 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...