Skocz do zawartości

Terminale Mediasat Cyfry +


Jańcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...

Witam. Mam pytanie. Posiadam Cyfrę+, tuner Mediasat i zestaw kina domowego Sony 5.1 . Mam pytanko. Co, jaki kabelek muszę dokupić bym mógł podłączyć mój dekoder Mediasat (albo telewizor?? :shock: ) do zestawu kina domowego, dokładniej do DVD.. ??? Ogólnie, co zrobić, bym mógł oglądać telewizję słuchając głosu nie z telewizora, tylko z głośników kina domowego ??? Co zrobić?? Ewentualnie co kupić?? Jeśli coś trzeba kupić proszę o wytłumaczenie i proszę o wstawienie linka, gdzie obejrzę w jaki kabelek muszę się zaopatrzyć, ewentualnie kupić z tej strony internetowej.

Bo ja się na tym raczej nie znam więc proszę Was o porady i pomoc.. Pozdrawiam :):wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w moim kinie domowym (Philips) podłączałem normalnie przez Euro. Telewizor->dekoder->kino domowe. I na głośniki przełaczałem przy pomocy funkcji TV na pilocie kina domowego. To tyle. U mnie tak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w Mediasacie są dwa wejścia Euro. Czyli jedno idzie od tv do 1. wejścia a drugi euro powinien iść od DVD do drugiego wejścia euro w dekoderze, tak?? A później jak, włączam DVD za każdym razem, kiedy telewizor jest włączony, a później jak na DVD lub telewizorze przełączyć na głośniki kina domowego??

...

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo podłączenie dokładnie tak jak piszesz. I za każdym razem musisz mieć włączone wszystkie trzy sprzęty: telewizor, dekoder i DVD. Dalej poszukaj na pilocie kina klawisza "TV", ew. spróbuj spod "AUX". Ale tak jak napisałem u mnie jest przycisk "TV". Wciskam go, ściszam telewizor i leci przez kolumny kina domowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Trochę mało pomocna odpowiedz :P

 

Tutaj masz 2 rodzaje:

 

http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=39&id=149

 

Przełączasz ręcznie (paluchem)

 

http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=39&id=203

 

Wpinasz się pod kabel EURO (któraś nóżka 9 chyba) i po przez naciśnięcie (z tego co pamiętam) TV/SAT na pilocie od dekodera następuje przełączenie satelity

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dzierżawie dekodera zmiana softu na nie oryginalny jest niezgodna z regulaminem.

 

A w dekoderze nie trzeba nic zmieniać one mają wgraną listę ASTRY więc wystarczy przełączyć DiSEqC ręcznie lub pilotem i już programy z astry będą działać (są z tego co pamiętam na kanałach ponad 300)

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

od 01.01.2008 stałem się właścicielem Mediasata. Więc mogę z nim chyba roboć co mi się pozwala.

Gdzie można dostać jakiś inny soft niż jest teraz wgrany?

Chciałbym odbierać z Astry (mam 2 anteny) TVP Historia. a Cyfra jej nie dołącza.

Kiedyś można było samemu przeszukiwać satelity i ładowało się wszystko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

HEJ mam problem z cyfrą plus , u mojego kolegi w cyfrze (ma jakąs taką wersje , że paski ma niebieskie , itp , różni się od mojej cyfry) i u niego zamiast numeru programu na wyświetlaczu jest napsiana godzina (dekoder jest włączony), czy ktoś wie jak coś takego wyłązyc ??i na pasku jak zmiania programy jest narysowany zegarek (obrazek zegarka malutki). Bardzo proszę o pomoc. Kolega ma pionnera nie wiem jaki model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mojego kolegi w cyfrze (ma jakąs taką wersje , że paski ma niebieskie , itp , różni się od mojej cyfry)
No jak pewnie macie inne terminale, to jasne jest, że kolegi Cyfra różni się z Twoją Cyfrą. Oczywiście patrząc z punktu odbiornika, jego wyglądu, oprogramowania.
(...) Kolega ma pionnera nie wiem jaki model
Sorry, ale to my mamy wiedzieć? A jaki Ty masz model? A czy ta "usterka" uniemożliwia odbiór programów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie programy działają , tylko zamiast progrmów widac godzine na włązonym dekoderze , i cały czas na ekranie w dolnym lewym rogu jest zegarek, co za różnica jaki model , ważne że pionnier , najwyrazniej włączyl sie zegarek , ale jak go wyłązyc???Bardzo prosze pomórzcie . JA mam Philips pvr hd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Widocznie ma Pioneera z "alternatywnym" softem i dlatego grafika jest inna niż u Ciebie i na "normalnych" Mediasatach. Znajomy z pracy miał podobny "problem". O ile pamiętam wyłączył zegar którymś z przycisków "literowych" A-E. Kilkakrotne przyciśnięcie któregoś z nich zmieniało właśnie to co wyświetlał wyświetlacz. Jutro w pracy go zapytam, chyba że ktoś pomoże Ci wcześniej. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...