Skocz do zawartości

Reklamy w Satkurier.pl


tominor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czy u nich się sprawdza - nie mam dostępu do ich danych. Newsweek jest częścią dużego wydawcy - RASP-u, więc mogą sobie pozwolić na różne działania.

To prawda, u nas nigdy nie znajdziesz takich opiniotwórczych tekstów, jak (tytuły z góry strony):

Bez dzieci | Zdecydował się na wazektomię. "Usłyszałem, że chcę »bzykać bez konsekwencji«"

Na wakacjach | "Polacy zastąpili Czechów na miejscu najbardziej problematycznych turystów"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przeciwnikiem reklam, one muszą być na stronach, by one mogły zarabiać. Bardziej świadomi czytelnicy blokują je, nie z powodu obecności reklam, tylko z innego - bardziej groźnego zjawiska. Chodzi o to, że firmy reklamowe, reklamodawcy i portale internetowe (głównie globalne) gromadzą dane na temat każdego użytkownika wchodzącego na stronę, zbierają liczne statystyki, profilują tak, że już wiedzą więcej niż my sami o sobie. Reklamodawcom wystarczy tylko informacja ile osób zobaczyło reklamę i ile widzów kliknęło w linka. Tyle i aż tyle. Inne powinny być  - ogólnie rzecz biorąc - zakazane. A tak zbierają, gromadzą, przetwarzają i kto wie, co jeszcze. Nie jest wykluczone, że też sprzedają - bo dziś informacja to najcenniejszy towar. Więc nie dziwi mnie to, że część osób chce z tym zjawiskiem walczyć, stosując adblokery czy inne blokady będą się trzymać mocno.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie łączy tych danych z naszym nazwiskiem czy innymi wrażliwymi danymi, bo nikogo to nie interesuje. Jesteśmy tylko statystyką i jak dla mnie mogą sobie wykorzystywać te statystyki, jak tylko zechcą, jeśli dzięki temu mogę korzystać z tysięcy stron internetowych za darmo. Myślę, że skoro jakiś portal ma model finansowania z reklam, to należy to uszanować i nie blokować reklam. A jeśli jest to dla nas z jakichś powodów zbyt dużo, to po prostu z przyzwoitości przestać korzystać z tego portalu, zamiast szukać nieuczciwych furtek w postaci adblockerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca bym się z tym zgodził. Adres IP jest daną osobową. A reklamy opierają się na profilowaniu, czyli przypisaniu konkretnych reklam adekwatnych do zachowań użytkownika.

Zatem jesteśmy nie tylko daną statystyczną, ale także cennym źródłem informacji na temat naszych preferencji i zachowań.

Dlatego wymyślono zgody przy wchodzeniu na portale, aby użytkownicy świadomie się na to wyrażali zgody.

Oczywiście wóz, albo przewóz. Portale to nie charytatywne dzieła i trzeba je utrzymać. Więc albo godziny się na reklamy, albo na odpłatność, choć wiadomo że w przypadku tego drugiego portal raczej straci niż zyska liczbę użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2023 o 13:16, Anita Kaźmierska napisał(a):

W ostatnim czasie ogromnym problemem dla właścicieli portali internetowych stały się adblockery. Są one dziś tak powszechnie używane, czasami domyślnie ustawione w przeglądarkach lub programach antywirusowych, że przychody portali dramatycznie się kruszą, a koszty działalności przecież nie maleją. I nie ważne, czy na danej stronie jest mało reklam czy dużo - ludzie używają adblokerów na wszystko, nie zastanawiając się nawet nad tym. Z tego też względu, zostaliśmy zmuszeni zwiększyć liczbę reklam. Przykro nam, że z tego powodu najbardziej cierpią osoby uczciwe, które nie stosują adblockerów. Jednocześnie dokonaliśmy aktualizacji systemu wykrywania adblockerów, bo ten już dawno był nieskuteczny. Zdaję też sobie sprawę, że to walka z wiatrakami i ten system też już został częściowo rozpracowany. Podobno YouTube też coś kombinuje z wykrywaniem adblockerów. Kompletnie mnie to nie dziwi. Mam nadzieję, że z czasem będziemy mogli ograniczyć liczbę reklam.

Serio ? Problemem ?

 

Walicie syfem reklamowym po oczach i się dziwicie?

 

lekarstwem jest zwiększenie ilości reklam ?

 

Rozumiem że osoba używająca adblockera to OSOBA NIEUCZCIWA  :rofl:

 

W takim razie ja przestaje odwiedzać ten reklamowy spam a wiadomości poczytam na czeskich słowackich czy innych stronach -  które podajecie jak źródło informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Czy występuje u Was blokowanie części tekstu na Sat Kurier nawet po wyłączeniu bądź  usunięciu adblockerów. Chodzi mi o przeglądarkę Chrome lub Edge. Nie wiem czy na innych przeglądarkach jest dobrze czy nie.  Jestem czytelnikiem sat kuriera od dawna, ale od jakiegoś czasu  nie można w ogóle czytać artykułów. Niech się ktoś tym zajmnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

@PanJ26 np. na Firefoxie i innych przeglądarkach również nie ma żadnego problemu. Problem który opisujesz ma miejsce tylko w przypadku stosowania filtrów do blokowania reklam i tylko na przeglądarkach zainstalowanych na urządzeniach stacjonarnych typu komputer, laptop. Na urządzeniach mobilnych nie ma problemu nawet wtedy kiedy ruch sieciowy przychodzi przez filtry do blokowania reklam.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Skoro ktoś już odkopał ten wątek.

 

W dniu 25.05.2023 o 09:14, Nolan napisał(a):

Rozumiem że osoba używająca adblockera to OSOBA NIEUCZCIWA  :rofl:

Oczywiście, że tak. Redaktorzy muszą zarabiać na tym czym się zajmują. Płaci im portal, który żyje z reklam. Ty używając AdBlocka pozbawiasz ich zarobku, nie płacisz za coś, za co powinieneś zapłacić (poprzez wyświetlanie reklam). Co w tym trudnego do zrozumienia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2024 o 05:22, Tadekb napisał(a):

Może warto rozważyć płatną wersję serwisu Satkurier bowiem tych reklam nie chcę oglądać ...a zapłaciłbym chętnie by moc korzystać z wersji bez?

Nie zapominajmy, że to serwis branżowy. Chętnych do zapłaty uzbierałoby się raptem kilkanaście osób, a to przecież nie wystarczy, by opłacić pracowników, nie wspominając już o utrzymaniu portalu. Ludzie z reguły nie chcą płacić za dostęp do treści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawialiśmy się nad subskrypcją, jeszcze gdy wychodził SAT Kurier w PDF. Miał być osobny serwis z dostępem do magazynów, a do tego osoby abonujące miałyby portal satkurier.pl bez reklam i jakieś ekstra artykuły tylko dla nich. Wydań SAT Kuriera już nie ma i teoretycznie można by pomyśleć nad takim rozwiązaniem, jak proponuje @Tadekb. Blokują nas jednak dwie kwestie: ile mógłby kosztować taki satkurier.pl bez reklam i czy zainteresowanie byłoby na tyle duże, że opłacałoby się pisać i dodawać system do obsługi tego (z logowaniem, mikropłatnościami, itp.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...