Skocz do zawartości

Odbiorniki Cyfry + - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie?

Od jakiegoś czasu nie odbieram kanału Filmbox HD, pomoc techniczna kazała mi sprawdzić siłe sygnału dla transpondera i częstotliowości z której nadawany jest filmbox hd - i okazało się że dla filmboxa mam siłę sygnału 0, co zrobić teraz dalej, reszta kanałów działa (w tym HD), siła sygnału 4,8 (na oko). Zestaw orygnialny od cyfry: HD PVR, antena 80.

Czy może być to wina dekodera, karty, konwertera, czy może jednak ustawienia anteny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może wystarczy leciutki obrót konwertera w uchwycie (czy to w prawo, czy w lewo - zależne kiedy nastąpi poprawa sygnału). Filmbox HD dostępny jest z transpondera n-ki - 11.449H SR=27500 FEC=2/3, DVB-S2 (8PSK). Najpierw sprawdź, czy zgadzają się parametry techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do szanownych forumowiczów. Mam problem z Eurosportem HD a polega on na tym że obraz jakby jest lekko przesunięty, na innych kanałach HD tego nie ma. Mój tuner to phil pvr podłączony kablem hdmi z pozłacanymi końcówkami do tv lg 42lg6100. Nie wiem na czym może polegać problem sygnał tuner pokazuję na poziomie pomiędzy 4 a 5 na zielonym polu. Wygląda na to że sygnał jest ok, choć np. jak jest słaba pogoda to potrafią zanikać kanały hd. Czy to może mieć coś wspólnego, czy może myli mnie ten wskaźnik sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Posiadam dekoderek Peace-ten malutki.

Czy istnieje w nim możliwość zmiany kolejności programów?

Kombinowałem już i nie potrafię w instrukcji też nic nie ma na ten temat!

Wkurza mnie np. to ,że jedno Discovery mam na 56 a resztę na 64,65,66.

Brakuje też np. programów nr.27,28,29 i 17,18,19??!!

Czy da się zmienić kolejność programów???

Aha można zrobić sobię listę ULUBIONE, ale na nij też nie potrafię zmienic kolejności programów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jestem zadowolony z tego tunera?

Generalnie chodzi dobrze, mam go 3 tygodnie i jeszcze sie nigdy nie zawiesił i nie sprawił jakiegoś kłopotu. Startuje szybko coś około 2 sekund, przełączanie kanałów też szybkie. Zaletą dla mnie jest jego mała wielkość ( wygląda jak radiobudzik).Jak dla mnie to może być.

Poużywam dłużej to podzielę się moimi spostrzeżeniami.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie, czy obecnie jest jakiś dobry dekoder w cyfrze na bezpłatne uzytkowanie posiadający przelotkę? Wiem, że ja mają Strongi, jednak one mają bardzo zła opinie. Wydaje mi się, iz przelotkę maja również Mediasaty. Czy Mediasaty są bardziej polecane od Strongów? I czy Mediasaty sa obecnie dostepne w Cyfrze? Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam AB IPBOX 200S. Zacząłem się bawić w opcjach, już nie pamiętam dokładnie co zmieniłem ale pojawił się problem:/ Po włączeniu do sieci tuner czuwa. Ale po włączeniu przycisku POWER na ekranie tv pokazuje się obraz ładowania a na tunerze pojawiają się różne napisy i przez dłuższy czas napis boot. A potem gdy tuner powinien się załączyć (30 sekund) pojawia się napis halt i tuner wraca do czuwania:/ Możecie pomóc? Nie ma resetu ustawień bez konieczności uruchamiania tunera? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...