Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam obecnie MediaBoxa i chcę dobrać multiroom na WifiBox. Czy karta z WifiBox-a zadziała mi w module Astona albo w jakimś dekoderze Fergusona np. Ariva 203?

jeszcze zadziała ale termin parowania czy wyłączenia tunelu seca może okazać się bliski żebyś do nikogo nie miał pretensji jak coś się zmieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tego.
Będzie działał TYLKo jeden dekoder (ten po lewej) podłączony bezpośrednio do konwertera.

Musisz wymienić konwerter na "octo" (8 wyjść) i pociągnąć osobne kable do każdego dekodera.

 

Czyli bez ciągnięcia kabli nie ma szans? Nie rozgrzebie całego mieszkania, żeby mieć MultiRoom, na pewno jest jakiś inny sposób. A jakby zrezygnować z tego jednego splitera na samym dole? i z dwóch dekoderów?

Czyli tak:

s5r9zcd8y93v_t.jpg

 

Może jakiś inny rozgałęźnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opierałem się na tym artykule:

http://ck.sklep.pl/index.php/strona-glo ... -kablu-sat

myślałem, że to da radę. Wszystkie 3 kable (na 3 tv) idą bezpośrednio ze ściany pod oknem (tam mam rozgałęźnik do kablówki), musiałbym je przedłużyć do konwertera przy antenie? Takie przedłużenie (wtyczka "F" - łącznik - "F") sprawi pewnie utratę mocy sygnału...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nic nie stracisz, możesz łączyć w kilku miejscach :D Ten artykuł dotyczył konwerterów SCR (Unicable) niestety sagemcomy do multiroomu nie obsługują SCR :-( Jeszcze rok temu jak do multiroomu były dekodery ADB mógłbyś zastosować konwerter Unicable i spliter z 1 na 3 kable :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kablówce zawsze coś się straci na mocy sygnału. Ale OK, mam nie porównywać. Zrobiłem sobie symulację zakupu na ncplus z 2 dodatkowymi dekoderami, a antena i tak ma tylko LNB Twin, a nie QUAD. Czyli będzie jakby co trzeba dokupić. Taki pierwszy lepszy za ok.49zł będzie OK, czy warto zainwestować w droższy (lepszy?). Trochę mi to i tak psuje plany, bo żeby dojść do kuchni musiałbym pociągnąć zupełnie nowy kabel, pod panelami itp.,co nie wchodzi w grę. Niestety - żona zostanie w kuchni bez Kuchni+, TVN Style itp., z TV naziemną. Nie wiem czy na to pójdzie :(

Że też kablówka jest taka mega droga w porównaniu z NC+!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę kosztów więc dojdzie, oprócz konwertera trzeba będzie dokupić jakieś AP pod WiFi, bo kabli do ethernetu nie będę ciągnął po ścianach (przynajmniej router mam). Kurde, to nie takie chop siup jak sobie wyobrażałem.

Jeżeli mogę zapytać doświadczonych użytkowników, jak wygląda sprawa z awaryjnością sprzętu? Jak działa to działa, czy jest to jakieś wzmożone?

No i czy w związku z tym, że nowsze tv mają teraz już wszystkie sloty na karty CI, to nie można było wymyślić tak, żeby nie trzeba było dodatkowego dekodera? Pewnie chodzi o to, żeby nie było można łatwo obejść że tak powiem "diagnostyki użytkownika" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Mój dekoder główny to Mediabox z kartą Conax rzecz jasna, dobrałem teraz przy przedłużeniu umowy multiroom standard, jako dekoder slave dostałem WifiBox'a Sagemcoma z...postcyfrową kartą Cameleon. I tu rodzi się pytanie - będzie mi działać ten Wifibox bez połączenia z Mediaboxem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a może ktoś mi polecić jakiś niedrogi odbiornik, żeby ta karta mi na nim działała? Nie musi być HD, w miejscu, gdzie aktualnie mieszkam mam starszy TV bez HD, a fajnie by było mieć na studenckiej stancji NC+ z takim pakietem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...