Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zapominajcie, że jeszcze mamy do czynienia z kwestiami technicznymi co do dubbingów, więc...

 

Co do Zwariowanych Melodii w Boomerangu zauważyłem powód, wobec którego tylko 50 kreskówek leciało od października - brak bułgarskich dubbingów. Przypomniałem sobie, że taka sama pula kreskówek leciała w Cartoon Network dla Rosji i Południowo-Wschodniej Europy. Tom i Jerry dalej zdubbingowane mają 50 kreskówek.

 

Co do seriali w Boomerangu, przydałby się powrót Odlotowych Wyścigów, które zniknęły ze stacji w 2011 r. ze względu na brak dubbingu, no i kreskówek Texa Avery'ego za czasów jego pracy w MGM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj Boomerang jest dostępny w jakości HD na platformie CANALSAT we Francji :)

 

Niestety, Boomerang HD we Francji nie ma nic wspólnego z prawdziwym HD. Miałem sposobność zobaczyć to "dzieło" w HD i zostawię tą kwestię bez komentarza,

ponieważ nie chcę tutaj epitetów użyć.

Kanał ten jak i większość tych, które przeszły od lipca w nadawanie w 1440x1080p, jest tak jak już Mr. Orbita wspomniał - w bezczelny, arogancko traktujący klienta sposób upscalowanych, a obraz jest mleczny.

CanalSat + spora lista kanałów z oznaczeniem HD = nietraktowanie poważnie abonentów.

 

Tutaj dwa filmiki tego Boomerang rzekomo w HD: :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skąd to rozczarowanie? CANALSAT samo przedstawiło sprawę jasno, że większość z tych kanałów to będą kanały skalowane do 1440x1080 oraz nie biorą odpowiedzialności za to, że zawartość nie jest w HD, a kierują winę do nadawców tych kanałów. W temacie o CANALSAT podałem wykaz kanałów, które nadają właśnie w natywnym HD, i jest ich niewiele w porównaniu do całej oferty tych kanałów.

 

Nie sugerowałbym się też YouTube'em, bo tam materiały mielone są jeszcze z parę razy (konwertowane), przez co tracą jeszcze dodatkowo na jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Emil.1603 - nie musisz mi dostarczać informacji odnośnie nowości i informacji, jakie CanalSat udostępnił swoim abonentom po 1-szym lipca, bo je bardzo dobrze znam.

Rzuciłeś hasło pt. "Od dzisiaj Boomerang jest dostępny w jakości HD na platformie CANALSAT we Francji", a ja zwyczajnie obaliłem ten mit u Ciebie uważany, jako jakością HD. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kierowałem tego posta tylko do Ciebie. To że Ty i ja wiemy, nie znaczy że wszyscy wiedzą. Napisałem, że jest w HD, bo jednak rozdzielczość 1440x1080 jest jakimś HD, a że nadawca dał tyłka pod tym względem, to już ich problem. "mit u Ciebie uważany, jako jakością HD." - u mnie? Podałem dalej jedynie fakt jaki CANALSAT zaoferowało swoim widzom. Także nie widzę w tym niczego śmiesznego. Chyba że masz z tego radochę, że chciałeś się sobą wywyższyć w stosunku do mnie, bo tak to też można odebrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będę miał pod ręką nagranie z Boomerang, który będzie w rozdzielczości 720x576 i przekonwertuję je do 1920x1080, to teoretycznie będzie to materiał w HD, ale w praktyce nie będzie on miał nic wspólnego z jakością HD - podkreślam - z jakością.

Skoro taki oczytany jesteś sprawami, jakie toczą się w CanalSat, to pisząc 1 lipca post tutaj, mogłeś uwzględnić, że wystartował Boomerang HD, który nie ma nic wspólnego z jakością HD.

 

I nie prowadź tutaj jakichś zarzutów o wywyższaniu się mojej osoby wobec Ciebie, bo każdego szanuję, a tego kogo uważam nie godnego, żeby z nim dyskutować, omijam szerokim łukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obecną chwilę (według jednego z zagranicznych forów) powstają holenderskie dubbingi do Jetsonów oraz Perypetii Penelopy Pitstop. :D

 

Wniosek z tego taki, że jeżeli Holendrzy zdubbingowaliby więcej klasycznych seriali w tym samym tempie co Rosjanie 2 lata temu, byłaby jakaś szansa na to że kanał wróci teoretycznie do normalności, albo dalej będzie mieszanką klasyczno-modenristycznych seriali animowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sorry, pomyliło mi się z Tooncast.

Wspaniała wiadomość za Flintstonów w piątki, i Animki w środę. Trochę zła bo wylatuje TiJ, ale i tak było to z 50 odcinków lub więcej. Teraz czekamy na ZM, i co konkretnie stanie się na jesień.

A te W rytmie dżungli to nie kontynuacja Kumplów z dżungli?

Dobrze, że Flintstonowie wracają po dłuższej przerwie, inaczej kreskówka by się znudziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...