Skocz do zawartości

Smart HD+ – ogólne dyskusje o ofercie


Rekomendowane odpowiedzi

Prepaid NC+ na karte nie jest parowany w opcji podstawowej. Jest to w zasadzie SmartHD+ ale z zamianą nSport+ na EuroSport która ma zupełnie inne podłoże biznesowe.

nSport+ będzie ewoluował do grupy kanałów premium/tematycznych C+. Któregoś dnia ta literka n zniknie z nazwy.

Parowane są dopiero inne kanały dostępne przy przejściu na na opję ze zobowiązaniem czasowym.

Czyli SmartHD+ faktycznie znika z dniem 01.10.2014 - owszem zestawy, karty dostępne do czasu wyczerpania zapasów magazynowych. (Na siłę to by jeszcze sie zanalazły niesprzedane zestawy moduł + karta n na kartę....

Po prostu za pewien czas pojawi się info ze nSport+ zniknie z oferty SmartHD+.

 

Polączono dwie oferty w jedno by dalej i skuteczniej (wg mniemania NC+) czyścić magazyny ze sprzętu ADB i kart conax.

 

Druga opcja jest faktycznie nowym wydaniem NC+Mix dopasowanym do nowej pakietyzacji w NC+.

 

Za to wymiana nSport+ na Eurosport to już efekt innej zagrywki.

 

 

Z chwila gdy zaczęto wydawać tylko same karty NagraMA dla nowych aboentów NC+ to NC+Mix jest bezsensowna ofertą. Stąd te pudrowanie trupa NC+Mix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca taki trup z NC+ Mix - TNK HD i pochodne oferty prepaid.

 

Jest to trup, jeśli próbują go ożywiać pod inna nazwą. SmartHD+ nie wypaliło bo pojawił się NC+ Mix, NC+ Mix dobite bo jest operta abonamentowa z samą kartą Nagra MA. Czyli poprzednie akcje nie wypaliły tak jak to sobie NC+ wymarzyło.

A będzie jeszcze większe parcie na wypychanie szrotu made by ADB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prepaid NC+ na karte nie jest parowany w opcji podstawowej. Jest to w zasadzie SmartHD+ ale z zamianą nSport+ na EuroSport która ma zupełnie inne podłoże biznesowe.

Tak się składa, że NC+ na kartę jest parowany. Kanały na doładowanie (pakiet Domowy HD+), które są parowane: TVP Sport HD, Eurosport HD, Eurosport 2 HD, AXN HD, Romance TV HD, Discovery HD, Disney XD, Travel Channel. Sprawdzone przed chwilą. Znowu piszesz jakieś swoje wymysły, które mają niewiele wspólnego z rzeczywistością.

 

Piszesz, że Smart HD+ jutro zniknie ? Nie byłbym tego taki pewien. NC+ na kartę zastąpi NC+ Mix, o czym świadczy choćby ten fragment artykułu z https://satkurier.pl/news/106032/nc-tele ... epaid.html:

Z kolei ci klienci, którzy zakupią dotychczasowe zestawy nc+ MIX, zarówno z białymi jak i czarnymi dekoderami oraz z modułami CAM, będą mogli skorzystać z zasad nowej oferty nc+ telewizja na kartę. Będą mogli zostać na opcji bez umowy albo wybrać opcję z umową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że NC+ na kartę jest parowany. Kanały na doładowanie (pakiet Domowy HD+), które są parowane: TVP Sport HD, Eurosport HD, Eurosport 2 HD, AXN HD, Romance TV HD, Discovery HD, Disney XD, Travel Channel.

Strzał we własną stopę w NC+. Ale dobrze niech utopią się we własnym szambie z magazynem pełnym szrotu ADB.

Reszta z tej oferty jest nieparowana, musieli by zaprząc nowe CAID dla rozdzielenia ECM'ów.

Liczą że parowanie zmusi do wyboru tejże oferty w opcji podstawowej a nie kupowania SmartHD+. EuroSport zamiast nSportHD+ nie zachęci. Literki HD nie poprawią beznadziejnej treści niektórych z tych kanałów ..... AXN jest w SD w SmartHD+, Discovery też, Disney Channel też.

Lepem mają byc EuroSport kosztem nSport+, TVP Sort, DisneyXD kosztem Minimini+ oraz zapchajdziury jak Romance i Travel.

 

 

Zdecydowanie się na taki (samobójczy) ruch potwierdza jedno - nie wiedzą co maja zrobić ze sprzetem ADB na który nie/ma dodatkowego "popytu".

Zresztą oferty abonamentowe z sama tylko nieparowaną kartą nie pomogą w sukcesie tego przypudrowanego trupa.

Trzeba mieć nierówno pod kopuła by podpisywać w sumie abonament (bo się jest sprawdzanym w KRD i podobnych bazach oraz w rejestrach bankowych) na n na kartę na parowane kanały.

 

To że conax jest już out może jedynie oznaczać ze nagle może się nieco rozjaśnić. Na pewien czas.

 

 

Piszesz, że Smart HD+ jutro zniknie ? Nie byłbym tego taki pewien. NC+ na kartę zastąpi NC+ Mix, o czym świadczy choćby ten fragment artykułu z https://satkurier.pl/news/106032/nc-tele ... epaid.html:

Z kolei ci klienci, którzy zakupią dotychczasowe zestawy nc+ MIX, zarówno z białymi jak i czarnymi dekoderami oraz z modułami CAM, będą mogli skorzystać z zasad nowej oferty nc+ telewizja na kartę. Będą mogli zostać na opcji bez umowy albo wybrać opcję z umową.

 

Jest tam takie ważne słowo - dotychczasowe. Sprawdź znaczenie w słowniku - bowiem jest ono nieprzypadkowo użyte by nie tworzyć prawnego precedensu.

 

Sprzedaż do wyczerpania zapasów / przepakowania w nowe pudełka. Nie będą konkurować sami ze sobą tym bardziej że ta oferta w opcji z drugiej przegrywa z nową opcja - sama karta i własny sprzęt.

 

SmartHD+ zniknie albo będzie mocno przystopowane. Bo konkurowałoby z podstawowa opcją oferty NC+ na kartę. Zresztą i tak data 2016 już niedługo.

 

Liczą po cichu na napalonych [beep]ów w okresie przedświątecznym. W 2015 roku spodziewam się że ta oferta zniknie. Sukcesu nie wróżę, raczej klęskę.

 

ITI próbuje w ramach NC+ konkurować z NC+. ciekawe, widać ich udział nie jest już aż taki cenny by Vivendi odpiło go w całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawien dawna zastanawiam się po co.

 

Wróć do czasów fuzji WizjiTV i Cyfry+. przez ile lat się Cyfra+ bujała z Philipsami?

Kombinuja by pozbyć się stanu magazynowego (z BSKA i BSLA poszło względnie łatwo - darmowe rozparowanie karty plus nowy biznes - przeróbka na E2). Zaś jedynie opcja bez długotrwałego zobowiązania wobec klienta tylko się liczy bo inaczej to potem trzeba zapewnić nową kartę, nowy sprzęt..... a tego chcą uniknąć za wszelką cenę. Stąd chory tzw "pre-paid" z podpisaniem umowy/zobowiązania czasowego. Na dodatek z parowanym sprzętem czyli w przypadku awarii tunera klient jest "na lodzie". Tylko głupi to kupi jeśli nie bedzie toto miało innej wymiernej wartości.

 

Jeszcze dziwniejsze że oficjalne umowy już tylko z samą nieparowana karta wybitnie przeszkadzają takim pudrowanym trupom.

Dotrwa ta oferta do końca roku. Potem będą musieli coś "nowego" wypłodzić bo nie spodziewam się "sukcesu". Chyba że się poddadzą w tym owczym pędzie ale wtedy wartość udziału ITI spadnie bowiem wniesie spory koszt stanów magazynowych czegoś w sumie bezużytecznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SmartHD+ zniknie albo będzie mocno przystopowane. Bo konkurowałoby z podstawowa opcją oferty NC+ na kartę. Zresztą i tak data 2016 już niedługo.

Tylko że to TNK SD zniknie w 2016, a nie Smart HD+ ;)

wątpię w to, że co kolwiek wyleci z Smart HD+ - jest sporo użytkowników, którzy mają tą ofertę i usuwanie z niej czołowych kanałów może źle się skończyć dla nc+ np. rezgnacją z doładowywania sporej części użytkowników. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja - na przekór złowieszczym prognozom ta154sana - mam wielką nadzieję, że Smart HD+ jeszcze przez dobrych kilka lat będzie istniało i miało się nieźle. Z końcem tego roku rozwiązuję umowę z nc+ i już żadnych umów z żadnym operatorem TV nie chcę. Mam zamiar od stycznia zacząć korzystać właśnie ze Smart HD+, gdzie mam trochę więcej wolności i mogę doładowywać kartę kiedy chcę, na ile chcę. Ot na przykład mogę nie doładowywać karty w wakacje (rzadko się wtedy ogląda TV), a po wakacjach znowu doładować.

 

Wolę Smart HD+, gdyż ta nowa Telewizja na kartę niczym mnie nie przekonuje i mam nadzieję, że nie wyprze Smart HD+.

- Cena za pakiet trochę niższa, ale na dzień dobry trzeba wybulić za ten zestaw 199 zł, podczas gdy starter Smart HD+ można kupić za max. 80 zł (a gdzieniegdzie nawet taniej). Może w perspektywnie kilku lat nowa TNK by się opłaciła, ale nie wiem, co będzie za kilka lat i czy będę za kilka lat chciał jeszcze korzystać z jakiejkolwiek płatnej TV SAT. Więc nie zaryzykuję.

- Eurosporty zamiast nSport+: dla mnie obojętny, nie oglądam sportu.

- Discovery: treść tego kanału jest dla mnie beznadziejna, więc nawet wersja HD w nowej TNK mnie nie przekonuje.

- AXN: również nie przepadam, więc czy w SD czy w HD, mi to obojętne.

- Romance TV HD: litości...

- Brak Minimini+ HD: duży minus nowej TNK, wolałbym ten kanał mieć dla dzieciaków.

- Brak karty nieparowanej, co najwyżej karta w parze z modułem. Wolę jednak samą kartę używaną w czytniku.

 

Reasumując: z wielu powodów bardziej do mnie przemawia Smart HD+. :)

 

W to, że "conax jest już out" nie wierzę i nie uwierzę. W Bułgarii właśnie jest uruchamiana nowa platforma Mtel Sat, która będzie szyfrowana... w Conax! Czy operator jest na tyle głupi, żeby pchać się w konającego Conaxa??? No chyba nie, i dostał jakąś gwarancję od właściciela systemu. Kilka miesięcy temu Kudelski w wywiadzie na Satkurierze twierdził, że Conax zostaje i nie mam żadnych podstaw, żeby w to wątpić. To jest zbyt popularny system dostępu, z Conaxu korzystają tysiące operatorów satelitarnych i kablowych na całym świecie. Tego systemu nie da się tak łatwo z dnia na dzień uśmiercić. W nc+ będą funkcjonowały oba systemy (Conax i Nagra) przez niejeden rok, nie mam co do tego wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wczoraj. Zniknęła możliwość zakupu NC+ Mix na stronie ncplus.pl. Smart HD+ został i jak widać ma się dobrze :).

 

Smart HD ma rację bytu - nie ma w Polsce innej takiej oferty dla ludzi z własnymi, "nieplatformowymi" dekoderami, gdzie wystarczy kupić samą kartę. Sporo tych kart jest rozprowadzonych (począwszy od TNK SD, kończąc na Smart HD+) - część osób je doładowuje, więc jakiś tam dochód (fakt, że nie taki pewny i regularny jak od klientów z umowami) NC+ z tego ma.

 

Jeśli chodzi o NC+ na kartę, pewnie popatrzyli w statystyki i wyszło, że mały % osób aktywujących NC+ Mix podpisywało potem umowy. Szczególnie w przypadku dekoderów BSKA i BSLA. Zastanawia mnie dlaczego ? :lol2: Dlatego zrobili możliwość doładowywania tych kart (także aktywowane już kiedyś karty Świat HD i NC+ Mix dostały nr konta do doładowań - czyli na nich również będzie można uruchomić NC+ na kartę). Zawsze to potencjalny dodatkowy dochód, a przy okazji opróżnienie magazynów ze starego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest bajzel totalny. Zauważ, że na obrazku pudełko już jest z napisem "nc+ telewizja na kartę". Po kliknięciu "kup" (zarówno w zakładce NC+ MIX jak i Telewizja na kartę) jest przekierowanie na tą samą stronę http://ncplus.pl/sklep/promocje/zestaw- ... vr-box-199. Niezły bałagan, bo tam jest napisane "nc+ MIX z dekoderem HD 250GB", na dole jest "przewodnik użytkownika NC+ MIX", a link przekierowuje do przewodnika NC+ telewizja na kartę. :) Czyli ewidentnie ta strona słuzy do zakupu dekodera już z nowej oferty "NC+ telewizja na kartę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja - na przekór złowieszczym prognozom ta154sana - mam wielką nadzieję, że Smart HD+ jeszcze przez dobrych kilka lat będzie istniało i miało się nieźle....

Wolę Smart HD+, gdyż ta nowa Telewizja na kartę niczym mnie nie przekonuje i mam nadzieję, że nie wyprze Smart HD+.

Generalnie telewizja płatna idzie u nas w odstawkę. No bo po co mas płacić za samecpowtórki i te same reklamy w kółko.

Ponadto zważ że gdyby było spore odejście na SmartHD+ to w celu czyszczenie magazynów nie byłoby kombinowania z NC+MIX, NC+ na kartę.

Jak pisałem NC+ liczy z nowa oferta na boom zakupowy przedswiąteczny. Wg mnie przeliczy się.

 

Co do oferty programowej - w sumie większość to albo DVB-albo tzw zapchajdziury nie warte płacenia. Powinny być dodatkowe 2 - 3 opcje za dodatkowe dopłaty zwiększające oferte. Tyle że byłaby to konkurencja dla abonamentowej wersji NC+.

Aby taka oferta odniosła sukces to to powinna obejmować w sumie pełny pakiet kanałów NC+ bez opcji premium i tych dla da dorosłych. nPosrt+ zakładam że zmigruje on w strone kanałów premium stąd wycofania do z nowej oferty (inne "ruchy" by to zapowiadały)

 

Kanały te DVB-T nie powinny być ofercie za którą się płąci. Oczywiście nieparowana karta bo inaczej to tylko naciąganie klienta na wykup szrotu.

 

- Cena za pakiet trochę niższa, ale na dzień dobry trzeba wybulić za ten zestaw 199 zł,

Czyli tyle samo co za NC+MIX z dekoderem z dyskiem.

 

podczas gdy starter Smart HD+ można kupić za max. 80 zł (a gdzieniegdzie nawet taniej).

Ale w SmartHD+ masz własny tuner.

 

Może w perspektywnie kilku lat nowa TNK by się opłaciła, ale nie wiem, co będzie za kilka lat i czy będę za kilka lat chciał jeszcze korzystać z jakiejkolwiek płatnej TV SAT.

Dlateog karta nieparowana jako wymóg podstawowy.

 

- Eurosporty zamiast nSport+: dla mnie obojętny, nie oglądam sportu.

Dla niektórych tak. Akurat tu nSport + powinien być obok Eurosportów - nawet w dwóch rozłaczny dodatkwoych pakietach.

Ale na razie wygłada na to d. nsport przejdzie do Orange Sport a nowe nSport+ w koncu stanie się dodaktowym C+ Sport albo sport+

 

- Discovery: treść tego kanału jest dla mnie beznadziejna, więc nawet wersja HD w nowej TNK mnie nie przekonuje.

Praktycznie cała paczka idzie w dół. Nawet Discovey Historia dotyka ta choroba. Trochę poziomu trzyma AnimalPlanet i ID (jak sie wywali brednie o duchach). Nawet NGC zaczyna powoli iść w slady Discovery. Trave - no cóż też tu są gwiazdy lombardu....

 

- AXN: również nie przepadam, więc czy w SD czy w HD, mi to obojętne.

Moja ocena obojętna,. .może zostać. Ja by bdodał te kanały CBS i Uniwersal aby w sumie jednak coś zaoferowac

 

- Romance TV HD: litości...

Gospodynie domowe mają inny pogląd :mrgreen: . Popatrz na te denne TLC, TVN Style itd....

W sumie to te kanały z DVB+T plus Puls, Tele5 są napchane takim samy badziewiem

 

- Brak Minimini+ HD: duży minus nowej TNK, wolałbym ten kanał mieć dla dzieciaków.

Durna [beep]ość. Nic więcej. Największy błąd oferty.

 

- Brak karty nieparowanej, co najwyżej karta w parze z modułem. Wolę jednak samą kartę używaną w czytniku.

Napisałem użytlownik nie może zostać zrobiony w balona gdy po przedpłaceniu padnie tuner z przypisana do nie go kartą. Jawne wyłudzanie pieniędzy.

 

Reasumując: z wielu powodów bardziej do mnie przemawia Smart HD+. :)

Ale niestety oferta progarmowa słaba. Za słaba by płacić w sumie za sporą liczbę kanałów dostępnych za free w DVB-T.

Idea dobra tyle że jak mam płacić 35 PLN za 3 kanały....

Jak wystartowało SmartHD+ to ten pakiet plus n na karte drgua opcja było to co jako tako mi podchodziło.

Niestety ale to d. Canal+ na kartę (kopuwane z predpłata na 6 miesićey z pakietem chyba komroft+ plus opcja premium C+) to było najlepszą oferta

pre-paid jak dla mnie.

W to, że "conax jest już out" nie wierzę i nie uwierzę. W Bułgarii właśnie jest uruchamiana nowa platforma Mtel Sat, która będzie szyfrowana... w Conax! Czy operator jest na tyle głupi, żeby pchać się w konającego Conaxa??? No chyba nie, i dostał jakąś gwarancję od właściciela systemu. Kilka miesięcy temu Kudelski w wywiadzie na Satkurierze twierdził, że Conax zostaje i nie mam żadnych podstaw, żeby w to wątpić. To jest zbyt popularny system dostępu, z Conaxu korzystają tysiące operatorów satelitarnych i kablowych na całym świecie. Tego systemu nie da się tak łatwo z dnia na dzień uśmiercić. W nc+ będą funkcjonowały oba systemy (Conax i Nagra) przez niejeden rok, nie mam co do tego wątpliwości.

Jest out i to od kilku lat. Brak rozwoju zatrzymanie się na wersji sprzed 11 lat.

Nowa platforma, pisałem trzeba wypchnąć wyprodukowany sprzęt. Opłaca się powołać platformę no bo jak inaczej skutecznie wyprzedać. Sa to zamówienie u producentów, zakupona licencja na partię produkcyjną - coś z tym trzeba zrobić. Jakoś wybrnąć przy najmniejszych stratach. Operator nie jest głupi - głupim byłoby wywalać wyprodukowany sprzęt na śmietnik i ponosić koszty dotychczasowych zamówień licencji.

 

Kudelski twierdził - to samo co w przypadku niestniejącego już Mediagiuard.

 

Zapewnienia by uspokoić dotychczasowych klientów, którzy dostaną karty nagravision zgodne z dotychczasowym sprzętem jak to jest w przypadku mediaguard. Nowy sprzęt docelowo będzie już z Nagravision. Samo CAID będzie długo istnieć. Ale karta już będzie miała wszelkie cechy nowego systemu - tak jak w przypadku kart Cyfry+ - update'y klasycznego rolowania kluczy w systemie Nagravision - tego nie było w Mediaguard - jest "podpięte" po providera o ID 0000 - bez tego rekordy dla zgodności z Mediaguard dla providera 0068 nie działają. Karta ma cechę typowa dla Nagravisoin - upgradeowalny firmware. Kudelski dostarczy nowy sprzet dla kodowania nadawcom i po krzyku - zaoferuje ponadto migrację systemów obsługi abonentów (to też zawarte w tym zapowneniu dla mediów) pod swoje rozwiązania i tak się zakończy historia conaxu. To samo było w Cyfrze+.

Ostatnie wymiana kart w Cyfrze+ to też zmiany w systemie obsługi abonenta.

Taka migracja trochę potrwa - wiec wrócimy do kwestii nowej platformy z conaxem.... Zanim będzie nowe to trzeba coś z dotychczasowym zrobić.

 

I tak jest lepiej niż w przypadku innego trupa czyli Cryptoworks gdzie nowy właściciel nawet nie oferuje zgodności kart z dotychczasowym sprzętem i nadawcy pakietów wyłączają CAID 0dxx Chcesz dalej oglądać to kup tuner z systemem Irdeto a stary na swój koszt zutylizuj. Kudelski jednak zaoferuje b. cywilizowaną formę przejścia na nowy system kodowania.

 

Powtórzę nie po to kupował leciwy (eufemizm) Conax by go sprzedawać zamiast swojego bardziej zaawansowanego technicznie Nagra Media Access.

System Conax praktycznie padł więc Kudelski albo mógł swoją bierną postawą pozwolić na przejęcie rynku nadawców korzystających z conax przez konkurencje albo ich (uźytkowników conax'u). Myśl tymi kategoriami.

 

Jak kupował Mediaguard to akurat w momencie gdy SECA wdrażała nowe rozwiązania (karty 7.x były jak sie okazało jedynie przejściowym wymuszonym rozwiązaniem zbyt pośpiesznym wiec prześlizgnęło się za dużo błędów - niestety tarcia w Vivendi spowodowały brak srodków) - PLL plus szybki koprocesor crypto - które mogły pozwolić na wydajne wyliczania zaawansowanego szyfrowania (przy okazji eliminując pewien typ glitchów z unlooperów). Kupił i klientów i cenne dla niego know-how - co po pewnym okresie pozwoliło mu na zaoferowanie nowej wersji Nagravision (ROM4xx)

Z conaxu mogą jedynie skorzystać z prac nad rozwiązaniami pobocznymi m.in. Contego. Mogą nie muszą jak się okaże, że Kudelski ma coś dalej posuniętego we własnych projetkach niż to co spłodzono w zespole conax.

 

W przypadu Mediaguard b. szybko go uśmiercono. Przyszły nowe karty, nowe urządzenia do nadawców i nowe aplikacje. Włączono - trzy tygodnie na wymianę i Mediaguard na śmietnik. Ile trwały prace nad kartami Mediuaguard 10.x - w sumie kartami Nagravision już z romem 4.xx - chyba mniej niż dwa lata. Może ktoś zna datę kupna Mediaguard od likwidowanego SECA przez Kudelskiego i skonfrontuje to np z datą końca wymiany karty w Cyfrze+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie telewizja płatna idzie u nas w odstawkę. No bo po co mas płacić za samecpowtórki i te same reklamy w kółko.

 

Co do oferty programowej - w sumie większość to albo DVB-albo tzw zapchajdziury nie warte płacenia.

 

Mnie przy płatnej telewizji trzymają jeszcze tylko kanały tematyczne byłej Cyfry+, w szczególności Minimini+ (dzieci lubią), Planete+ (ciekawe dokumenty) i Ale kino+ (co prawda dawniej był on lepszy, ale nadal czasami coś można obejrzeć). Do oglądania nadają się jeszcze TVP Kultura i czasami TVP Historia (ale to jednak są kanały DVB-T). Największą zaletą kanałów tematycznych byłej Cyfry+ jest to, że jako nieliczne już kanały płatne na polskim rynku nie przerywają jeszcze programu reklamami i na szczęście ITI jeszcze tego nie zepsuło (choć obawiam się, że kiedyś może zepsuć :( ). Kanały,które co 15-20 minut nadają reklamy, dla mnie są spalone - nie oglądam dla zasady, bo szkoda na to nerwów.. Zauważyłem, że teraz, mając dużo kanałów (mam w tej chwili pakiet Comfort+Multi+ w NC+), rzadko włączam cokolwiek poza wymienionymi kanałami.

 

Ale niestety oferta progarmowa słaba. Za słaba by płacić w sumie za sporą liczbę kanałów dostępnych za free w DVB-T.

 

Idea dobra tyle że jak mam płacić 35 PLN za 3 kanały....

 

35 jest przy opłacaniu co miesiąc. Przy opłaceniu z góry za dłuższy okres jest taniej. Na przykład przy zapłaceniu z góry za 6 miesięcy (156 PLN) wychodzi już 26 PLN miesięcznie.

 

Rozważałem wzięcie od nowego roku tego nowego pakietu NC+, czyli Start+Extra za 19,90 PLN, do którego dają samą kartę Cameleon. Bardzo tanio i są wszystkie moje ulubione kanały, ale umowa aż na 24 miesiące mnie nie zachęca, bo jak już wyżej wspomniałem, w dzisiejszych czasach, kiedy poziom płatnej telewizji tak szybko leci na łeb i zbliża się już do poziomu kanałów DVB-T, nie mam żadnej pewności, że za rok czy nawet za pół roku będę jeszcze chciał korzystać z płatnej telewizji.

 

Smart HD+ jest jaki jest, ale jego zaletą jest to, że mogę doładowywać kiedy chcę i na ile chcę (na 3 miesiące, na 6 miesięcy itd.), mogę tymczasowo nie doładowywać (choćby w okresie wakacyjnym, kiedy telewizji i tak prawie się nie ogląda, bo więcej się bywa na świeżym powietrzu itd), a jak mi się przestanie coś podobać, to przestanę doładowywać Smart HD+ i finito. Żadnych kar za zerwanie umowy. To jest bardzo kuszące, więcej wolności. :) Dlatego w styczniu mam zamiar dołączyć do grona szczęśliwych/nieszczęśliwych (niepotrzebne skreślić) użytkowników Smart HD+ i mam nadzieję, że jeszcze przez jakiś czas to będzie oferowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największą zaletą kanałów tematycznych byłej Cyfry+ jest to, że jako nieliczne już kanały płatne na polskim rynku nie przerywają jeszcze programu reklamami i na szczęście ITI jeszcze tego nie zepsuło

1. Nie wszystkie bo Domo+ i Kuchnia+ to zdaje sie że przerywają już reklamami po tym jak wpadły one w łapy ludzi z ITI.

2. Zepsuto szybko je po tym jak kierownictwo programowe przejęli ludzie z ITI. Jak można puszczac 4 kategorii produkcje i to na zasadzie kilka odcinków tego samego gnota pod rząd? AleKino+ - kanał serialowy?

3. Były świetne nieprzeszkadzające w ąlogotypy teraz mamy paskudne przeszkadzające jaskrawokolorowe krowy, które stają się przezroczyste ale podczas reklam!. no reklama najważniejsza rzecz.

 

 

35 jest przy opłacaniu co miesiąc. Przy opłaceniu z góry za dłuższy okres jest taniej. Na przykład przy zapłaceniu z góry za 6 miesięcy (156 PLN) wychodzi już 26 PLN miesięcznie.

Ale jendoroazowo musisz więcej wydać. Jednorazowe wydanie większej kwoty jest problematyczne w kraju gdzie się zarabia 250EUR na miesiąc.

 

Rozważałem wzięcie od nowego roku tego nowego pakietu NC+, czyli Start+Extra za 19,90 PLN, do którego dają samą kartę Cameleon. Bardzo tanio i są wszystkie moje ulubione kanały, ale umowa aż na 24 miesiące mnie nie zachęca, bo jak już wyżej wspomniałem, w dzisiejszych czasach, kiedy poziom płatnej telewizji tak szybko leci na łeb i zbliża się już do poziomu kanałów DVB-T, nie mam żadnej pewności, że za rok czy nawet za pół roku będę jeszcze chciał korzystać z płatnej telewizji.

No co Tobie zrobią jak się wycofasz po np. 13 miesiącach? Jak oferta spadnie do dna to i tak nie będziesz jej chciał kupić później.

 

Smart HD+ jest jaki jest, ale jego zaletą jest to, że mogę doładowywać kiedy chcę i na ile chcę (na 3 miesiące, na 6 miesięcy itd.), mogę tymczasowo nie doładowywać (choćby w okresie wakacyjnym, kiedy telewizji i tak prawie się nie ogląda, bo więcej się bywa na świeżym powietrzu itd), a jak mi się przestanie coś podobać, to przestanę doładowywać Smart HD+ i finito. Żadnych kar za zerwanie umowy. To jest bardzo kuszące, więcej wolności. :) Dlatego w styczniu mam zamiar dołączyć do grona szczęśliwych/nieszczęśliwych (niepotrzebne skreślić) użytkowników Smart HD+ i mam nadzieję, że jeszcze przez jakiś czas to będzie oferowane.

Idea dobre ale bez kanałów tematycznych C+ nie ma co ogłądać w tym SmartHD+. Tak jak w DVB-T.

Nie jest to super produkt popyt mały więc i nadawca niezbyt zainteresowany rozwojem (orz utrzymywaniem) czegoś co nie sprzedaje jak ciepłe bułeczki.

Zestawy N n karte nadal się jeszcze walaja po sklepach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chlopaki / Panie wyjasnihcie mi laikowi jedna rzecz. Jaka jest roznica mniedzy smart hd a tym nowym nc na karte? I o co chodzi z tym parowaniem? Tzn ze karte ze smart hd moge wsadzic tylko do konkretnych dekoderow? Zamiast chlopaki powinienem uzyc slowa panowie, bo cytujac jeden z naszych klasykow filmowych "chlopaki sa w b..." :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smart HD jest ofertą elastyczną. Do jej odbiory wystarczy dowolny tuner sat wyposażony w czytnik kart Conax lub moduł dostępu warunkowego. Natomiast nc+ na kartę i nc+mix działają tylko na dedykowanych dekoderach dystrybuowanych przez nc+, bądź w tunerach z gniazdem CI po zamontowaniu modułu nCAM od nc+, w przypadku to którym karta jest sparowana z tym modułem. Parowanie oznacza, że karta nc+ na kartę działać będzie tylko w module dostarczonym przez operatora, a w żadnym innym nie. Problem jednak jest w tym, że takie moduły oficjalnie zostały wycofane ze sprzedaży. Można je jeszcze znaleźć na serwisach aukcyjnych oraz w sklepach, gdzie nie zostały wyprzedane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...