Skocz do zawartości

Orange TV – pytania, problemy, komentarze


przemek212121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jedynie rezygnacja i nie przedłużanie umowy na następne 2 lata ,coś daje.Niestety umowy są pisane pod dyktando firm a klient nie ma nic do gadania,albo zgadza się i firma go doi ...albo nie .

Przykład z N i przejęcie przez C+ zobowiązań . C+ podnosi ceny i jak komuś się nie podoba ,może zrezygnować i rozwiązać umowę . Zrezygnowało 600000 abonentów, ilość listów przerosła możliwości operatora na czytanie i odpowiedzi. C+ podniosła ceny i najwyższy pakiet miał kosztować powyżej 200 zł miesięcznie i szok z jednej i z drugiej strony. Po miesiącu zaczęli myśleć i poleciały głowy w C+,następnie spore obniżki,ale i tak ok. 300000 abonentów zrezygnowało i rozwiązali umowy .Ludzie ,jaki to pic , operator i tak płaci za nadawanie i utrzymanie wszystkiego ,czy ma 100,000 abonentów ,czy 1,000,000 to są te same koszta ,ale jak ma 2-3 albo 5 milionów abonentów to kasa dla operatora jest bez porównania większa.

Aby nauczyć operatorów uczciwości w zarabianiu , nie pomoże żadna skarga ,najlepsza nauka to kasa ,dojechanie do końca umowy i rezygnacja ,to ich najbardziej boli.

Dziś Nc+ ma inne ceny ,sporo zrażonych abonentów od nich uciekło , a mogli zawojować rynek przejmując N i nie zmieniać cen .Dziś mieli by 3 miliony abonentów do dojenia.

I śmiem twierdzić iż obie strony były by zadowolone.

A jak nauczyć liczenia firmę zgniłej pomarańczy ?

Przestać dawać się doić przez tą firmę.

Każda telewizja jest tańsza niż w zgniłej pomarańczy.

Telefon do wszystkich za 29,90 w sieci komórkowej jest tańszy niż w firmie zgniłej pomarańczy telefon stacjonarny + 30 zł na utrzymani linii PREZESÓW .

Internet LTE na kartę i wszystko czego Ci trzeba .

Tylko tak można walczyć ,albo ostatecznie wybrać innego operatora...ale nie jechać przez wiele lat ze zgniłą pomarańczą.

Ludzie ,przecież aby do nich zadzwonić z ich telefonu stacjonarnego w sprawie wieszania się ich internetu ,trzeba dzwonić na płatny numer 801.....paranoja!!!

Mało tego,jak nie działa ich internet ,to nie mam jak zadzwonić bo nie działa ich telefon,a ja co miesiąc płacę 30 zł na utrzymanie liniiiiii!!!

Przepraszam ,ale się zdenerwowałem ,na szczęście już nie długo kończę tę umowę i odetchnę z ulgą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda telewizja jest tańsza niż w zgniłej pomarańczy.

Telefon do wszystkich za 29,90 w sieci komórkowej jest tańszy niż w firmie zgniłej pomarańczy telefon stacjonarny + 30 zł na utrzymani linii PREZESÓW .

Internet LTE na kartę i wszystko czego Ci trzeba .

Tylko tak można walczyć ,albo ostatecznie wybrać innego operatora...ale nie jechać przez wiele lat ze zgniłą pomarańczą.

Ludzie ,przecież aby do nich zadzwonić z ich telefonu stacjonarnego w sprawie wieszania się ich internetu ,trzeba dzwonić na płatny numer 801.....paranoja!!!

Mało tego,jak nie działa ich internet ,to nie mam jak zadzwonić bo nie działa ich telefon,a ja co miesiąc płacę 30 zł na utrzymanie liniiiiii!!!

Przepraszam ,ale się zdenerwowałem ,na szczęście już nie długo kończę tę umowę i odetchnę z ulgą .

Ja cię rozumiem, sam się denerwowałem już nie raz, ale co byś mi doradził w sprawie internetu i telewizji gdy:

- LTE nie ma zasięgu

- zasięg GSM jest tak marny, że zrywa rozmowy

- brak innych operatorów, kablówek itp.

I nie mieszkam na końcu świata, raptem 10km od Olsztyna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takich jak Ty ,zgniła pomarańcza jedzie jak na łysej kobyle już od lat.

Ci co nie mają alternatywy internetu są skazani na Orange i w takich wypadkach brać ale najtańszą wersję z promocji.

I jak można to tylko na rok.

Po roku są nowe oferty czy promocje,nie ładować się na 2 lata i w żadne wysokie abonamenty czy dodatkowe pakiety telewizyjne

Dekoder satelitarny ma również naziemną cyfrową

Telefon stacjonarny za darmo na stacjonarne

Internet największy jaki mogą dać po ich łączach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem odp. na moje zgłoszenie o wylaczeniu kanalu Religia Tv, a co za tym idzie, moje wypowiedzenie bez zachowania okresu wypowiedzenia, zgodnie z przyslugujacym mi prawem ,(kanal był gwarantowany w Orange.)

Moja odpowiedz reklamacyjna do nich, ale już po przez formularz :

W odpowiedzi na zgłoszenie nr. 104057651, Proszę o pelna dokumentacje takiej decyzji lacznie z punktami odnoszącymi się do mojej umowy a także podstawami prawnymi, celem przedlozenia do urzedow, UOKiK i UKE, a także u Rzecznika Praw Konsumenta, Proszę także o przesłanie szczegolowych warunków umowy, tj. (warunków promocji oraz regulamin świadczenia usług telekomunikacyjnych) oraz umowy aboneckiej. Nie Akceptuje takiej decyzji, nie zgodnej z prawem, gdyż kanal ten miałem gwarantowany dla mojej umowy i nie możecie mi odmowic wypowiedzenia umowy jaka w zgłoszeniu podalem. Informuje ze do wyjaśnienia sprawy nie zamierzam oplacac rachunkow abonenckich.

Co smieszne, to w odpowiedzi napisali ze nie przysługuje mi takie wypowiedzenie umowy i już, bez podania podstaw prawnych i zapisow z regulaminu.

Miałem sobie to odpuscic ze względu na walke z nc+, ale coz, będzie trzeba walczyc z dwoma "molochami"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takich jak Ty ,zgniła pomarańcza jedzie jak na łysej kobyle już od lat.

Ci co nie mają alternatywy internetu są skazani na Orange

Po takich osobach to jedzie UE, KE, UKE i jeszcze takie pasożyty jak Netia. Orange jest spoko, chętnie udostępnili net w sporo tańszej cenie, tylko nie mogą. Chyba parę lat trwała batalia, nawet komisja europejska musiała wyrazić zgodę, żeby w gminach gdzie nie są monopolistami mogli obniżyć ceny. I to tylko 78 gmin, a w Polsce jest ich ponad 2000. Reszta musi płacić płacić podatek od istnienia takich pasożytów jak Netia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takich jak Ty ,zgniła pomarańcza jedzie jak na łysej kobyle już od lat.

Ci co nie mają alternatywy internetu są skazani na Orange

Po takich osobach to jedzie UE, KE, UKE i jeszcze takie pasożyty jak Netia. Orange jest spoko, chętnie udostępnili net w sporo tańszej cenie, tylko nie mogą. Chyba parę lat trwała batalia, nawet komisja europejska musiała wyrazić zgodę, żeby w gminach gdzie nie są monopolistami mogli obniżyć ceny. I to tylko 78 gmin, a w Polsce jest ich ponad 2000. Reszta musi płacić płacić podatek od istnienia takich pasożytów jak Netia.

To tam, gdzie są monopolistami, np. u mnie na pod-olsztyńskiej wsi, nie mogą taniej, bo UE zabrania?! Możesz to rozwinąć, jakieś ustawy czy przepisy wykonawcze?

Wychodzi na to, że to Netia winna, że musze przepłacać :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla takiego klienta jak ja, to wydaje się być w ogóle nieistotne... u mnie nie wolno taniej, bo nie ma konkurencji, a jak nie ma to i tak Orange nie zależy na tym by było taniej. A np. w bogatej W-wie będą mogli mieć taniej. I w ten sposób dysproporcje w dostępie do dobrego neta będą się tylko powiększać... Komu więc to ma służyć? Oczywiście Orange, by zdobyć więcej klientów w dużych miastach - a co to mnie obchodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 kwietnia jeszcze przed nami a już mamy mały prima-aprilis w IPTV. Na miejscu BBC Brit jest ITV (tj. 141 k.) i sam już nie wiem, mam się śmiać...bo to wcale nie jest śmieszne. Natomiast w miejscu dawnego TVR HD jest Fashion TV HD, zamiast Power TV HD. Pytanie moje jest takie, czy to tylko abonentom IPTV został podmieniony kanał BBC Brit, czy również abonentom satelitarnym takie cuda się dzieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto dalsze moje potyczki z Orange

 

 

Otrzymalem odpowiedz na reklamacje w sprawie usuniecia kanalu Religia tv, i nie przyjęcia z tego tytułu mojego wypowiedzenia, Takie oto stanowisko podtrzymujecie:

 

 

Nasz znak: SPICAO/660/ZW/RS/104227801/15

 

Temat: odpowiedź w sprawie zgłoszenia numer 104227801, które wpłynęło do Orange 27 stycznia 2015 r.

 

Szanowny Panie,

 

W odpowiedzi na odwołanie od decyzji zawartej w reklamacji nr 104057651 z 19.01.2015 r. informuję, że zgłoszenie

 

zostało rozpatrzone prawidłowo i decyzja została podtrzymana.

 

Weryfikacja zapisów z naszych systemów oraz zgromadzonych dokumentów nie potwierdziła nieprawidłowości

 

ze strony Orange Polska S.A. w kwestii rozpatrzenia poprzedniej reklamacji. Wyjaśniam, że Kanał Religia TV zostanie

 

zamknięty z dniem 31 stycznia 2015 r. W związku ze zmianą, Klienci posiadający pakiety telewizyjne nie mają

 

możliwości wypowiedzenia umów, bez poniesienia konsekwencji finansowych. Zgodnie z paragrafem 6 pkt 3 aneksu

 

do Umowy o świadczenie Pakietu usług Neostrada + Usługa TV: Abonent ma prawo rozwiązać Umowę w przypadku

 

braku akceptacji zmiany Umowy, Regulaminu lub Cennika dokonanej przez Orange. W przypadku zamknięcia

 

programu Religia TV nie zmienia się żaden z powyższych dokumentów, dlatego nie ma podstaw do rozwiązania

 

umowy z winy Orange.

 

Zatem proszę mi odpowiedzieć, gdzie zgodnie z przytoczonym Paragrafem 6 pkt 3 aneksu do umowy, nie mam prawa odstapic od Umowy, skoro ta Umowa została zmieniona, poprzez usuniecie kanalu gwarantowanego którym byl kanal Religia Tv. Ja takiego faktu nie akceptuje i skorzystałem z prawa odstąpienia od umowy. Nie przyjmuje Waszego stanowiska odmownego, gdyż przeczy regulaminowi Umowy.

 

 

Teraz tylko pytanie, bo ja mam oferte wspolna i wlasciwie ten kanał w gwarantowanych dla comfort+ był nie gwarantowany, ale wydruk kanałow jaki otrzymałem od Orange, miał ten kanal gwarantowany, a dokumentów z oferty wspólnej od nc+ nie otrzymałem, w ogole kuriozum żeby dwa dokumenty były i każdy inny, na temat listy kanalow gwarantowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile kasy przyślą Ci do zapłacenia za rozwiązanie umowy ? :lol2:

Też tak miałem ,napisałem wymówienie umowy z ich winy i nie uznali że to ich wina ,uznali że to moje widzimisię i po 3 miesiącach od przedłużenia umowy na następne 2 lata naliczyli mi 2800 zł do zapłacenia za zerwanie umowy z mojej winy .

Opisywałem tu swoją historię ,ale mogę dopisać i wkleić e-maile swoje do ORANGE i ich do mnie .Ludzie ,nie mamy szans w walce o cokolwiek z operatorami...

Jedyna walka to nie przedłużanie umowy na następne 2 lata,to ich najbardziej boli,odstawianie od koryta.

A jeszcze lepiej umówić się z innymi ,znajomych i wszystkich innych informować jak działa zgniła pomarańcza....29,90 na utrzymanie linii prezesów i monopolistyczne praktyki,składać rezygnacje i nie przedłużać umów :read:

Większość z Was nie ma pojęcia jakie kolosalne szklane domy sobie wystawili w Al. Jerozolimskich w Warszawie bo tu nie mieszkacie albo nie wiecie gdzie to jest.

Satysfakcje będziesz miał jak zadzwonią do Ciebie ze zdziwioną panienką i pytaniem dlaczego rezygnujesz z tak wspaniałej firmy i że mają dla Ciebie moc prezentów ,abyś tylko wycofał rezygnację z ich wszystkich usług .W nagrodę dostaniesz futerał na twardy dysk !!!

Ludzie ,przecież to draństwo kazać kupować na własność twardy dysk do dekodera sat. za 200 zł i po zakończeniu umowy ten dysk do niczego nie pasuje ,działa tylko w dekoderach zgniłej pomarańczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, ja tak czy siak będę konczyl z nimi, do końca umowy jeżeli się teraz myle, i naziemna, bo do kuchni mi az takiej tv nie potrzeba. Niby dużo nie place, bo 24zl za Comfort+ z Multi+, Extra+, ale nie ma sensu placic nawet tyle, jak to się trochę oglada bedac w kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myl ludzi że 24 zł płacisz za telewizję...za cały pakiet ile płacisz ? To nie jest samo 24 zł ,ale 138 zł ,albo więcej miesięcznie wpłacasz firmie zgniłej pomarańczy i taką kwotą zasilasz linie prezesów. :>

Abonament to dla nich wszystkich złoty interes,dają Ci lustereczko ,paciorki,gadżety abyś tylko podpisał cyrograf.

A przecież można bez abonamentu,na kartę ,anonimowo,płacisz kiedy chcesz...ABONAMENT TO PRZEŻYTEK :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Place 24zl za tv 90zl za net do 80Mb/s a mam stale 72,2 Mb/s

W sumie place 114zl laczniez utrzymaniem linii

Edit: kolejna odp. od Orange

Nasz znak: SPICCO/660/PL/RS/104370628/15

Temat: odpowiedź w sprawie zgłoszenia numer 104370628, które wpłynęło do Orange 2 lutego 2015r.

Szanowny Panie,

Informuję, że zgłoszenie: 104227801 z dnia 27 stycznia 2015 roku zostało rozpatrzone prawidłowo. Wyjaśniam, że

podtrzymuje decyzję z Pisma: SPICAO/660/ZW/RS/104227801/15, w którym uzyskał Pan szczegłowe wyjaśnienia.

Mając na uwadze powyższe wyjaśnienia nie mamy podstaw do pozytywnego rozpatrzenia wniesionej przez Pana

Skargi.

Liczę, że powyższe wyjaśnienia zostaną przez Pana zaakceptowane.

Z poważaniem

.......

 

Moja kolejna odp.

 

Chodzi o to ze w dokumentach jako podstawe mam pakiet podstawowy, a w niej kanal Religia Tv był gwarantowany, i pakiet Comfort+ nie ma zadnego powiazania z kanalem Religia Tv, w tym przypadku. Jakim prawem posiadał bym u Was pakiet Comfort+ od nc+, nie majac waszego podstawowego pakietu. Tu jest luka, do której brak wam podstaw do odmowienia mojego wypowiedzenia.

Podtrzymuje nadal swoje stanowisko, i proszę o jeszcze raz, dokładne przeanalizowanie mojej sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pisałem do UKE w sprawie kanału Religia TV, nieprawidłowych naliczeń (reklamacja rozpatrzona negatywnie) oraz płatnych połączeń na infolinię, gdzie strasznie długo czeka się na połączenie. Z racji iż umowa jest na kogoś innego, chcieli żebym podesłał im pełnomocnictwo. Darowałem sobie, bo wiedziałem że to nie ma sensu... Orange może ciągnąć kasę od ludzi i nikt im nic nie zrobi... Mają przyzwolenie i nie warto sobie zawracać głowy. Jedyne wyjście to uciekać i warto o tym pomyśleć z 3 miesiące przed końcem umowy - tak na wszelki wypadek...

Przy zdawaniu sprzętu będę chciał od nich jakieś potwierdzenie, bo nigdy nie wiadomo czy nie będą chcieli później kasy... Trzeba wyznawać zasadę zero zaufania w stosunku do tej firmy i mieć na wszystko dowody. Tyle w temacie ode mnie... Szkoda nerw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę rozpisywał się jaką znalazłem alternatywę, bo nie o to tutaj chodzi, Ci którzy już są jakiś czas na forum, to wiedzą o tym że ani ja, ani kolega wyżej nie działamy na zlecenie konkurencji, ale po prostu jesteśmy delikatnie mówiąc "zaskoczeni" podejściem firmy Orange do Klientów i to nie takich co mają umowy za 60 zł / miesiąc...

 

Definitywnie obudźcie się i nie dajcie się "doić" pomarańczowym żabom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO i jak udało się komuś wypowiedzieć umowę?? Ja sobie odpuściłem, mam umowę do lutego więc juz w listopadzie poleci wypowiedzenie na internet i telewizję.

 

Moja alternatywa to obecna nc+ jako TV a internet będzie od Play

Nie mam aktualnego screena ale wstawię stary screen z tym co mi oferuje Play:

 

bez umowy 49zł mc limit 100GB po czym przycinają na 2Mb/s ale nie zawsze czasami jest to po 150GB czasami wcale zależy jak się siec obciarza i w jakich godzinach

 

http://screenshu.com/static/uploads/tem ... fy8cvp.jpg

 

Dobra antena zewnętrzna i bajo Orange

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...