Skocz do zawartości

Orange TV – pytania, problemy, komentarze


przemek212121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli TV po IPTV ma działać to prędkość łącza musi być co najmniej 20 mb/s i to najlepiej światłowodem :P

 

A co do oferty to miesięcznie 139,80 za 119 kanałów i 80mb/s internetu to nie jest aż tak źle :D

PS. A to jest dekoder satelitarny więc najprawdopodobniej TV będzie świadczona drogą satelitarną :D

Edytowane przez CzarnyKruko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CzarnyKruko wrzucił link do zupełnie innej usługi.

 

Wszystko masz na stronie.

oferta: http://www.orange.pl/kid,4003782063,id,4003782064,article.html#1

i spis: https://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/1994736/4085219696.pdf

 

Czy SAT czy IPTV kanały są w zasadzie takie same. Tylko przy podpisywaniu umowy zaznacz, że chcesz mieć po kablu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

No i oczywiście mam już do 20 mb/s tylko mój program pokazuję 18,80mb/s, czy w takiej sytuacji telewizja IPTV będzie działać pan który prezentuję orange, powiedział mi że to tylko pakiet podstawowy chodzi w iptv a reszta musi być antena satelitarna i jak to w końcu jest czy pakiet extra + musi być antena satelitarna, czy idzie to przez IPTV.

 

Pozdrawiam i dziękuję ksiaze351

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ksiaze351 Nie wiem z jakim panem rozmawiałeś i jaką masz umowę i jak będziesz korzystał z tv Orange po SAT czy IPTV ale ja mam konfigurację pakietową jak "niżej" w opisie i wszystko jest przez IPTV, a prędkość max internetu mam w granicach 17-18 mb/s, i tak jak już wcześniej Tobie wyjaśniałem wszystko "chodzi" bez problemu. Wróć do naszej "poprzedniej" rozmowy na forum.

Edytowane przez piotrek-podlasie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
chciałbym się zorientować jak wygląda instalacja przez montera. Chodzi mi głównie o to czy podczas podłączenia konieczne jest posiadanie TV. Tymczasowo nie posiadam, a chciałbym wziąć pakiet Funpack z internetem i TV (IPTV) już teraz
Czy monter po prostu podłączy w skrzynce w mieszkaniu, a później po zakupie TV już sam sobie resztę skonfiguruję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wiesz co piotrek-podlasie.Ja wezmę na próbę bo fachowcy się nie, znają tak samo z internetem było na pana odpowiedzialność :), i zobaczę jak to będzie chodzić najmniejszy pakiet a po, miesiącu sobie zwiększe pakiet jak będzie chodzić ale to dopiero jak rozwiążę umowę ze słońcem :).

 

Pozdrawiam ksiaze351.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry monter ma swój sprzęt ,mały płaski telewizor,dekoder satelitarny,i miernki sygnału. Antenę ustawia na swim sprzęcie i jak wszystko gra ,montuje sprzęt kienta .

Kto by czekła aż ruszy dekoder klient ??? Czasami akualizacje i uprawnienia idą na dekoder i kartę kodową 2-3 godziny a jak jest marna pogoda i chmury na niebie ,to i dłużej .

Dekodery są dostarczane surowe , instalacja przebiega od anteny satelitarnej do dekodera a uprawnienia karty dodatkowo przez router internetowy.

Konieczne jest telefoniczne  potwierdzenie i podanie danych,więc instalacja całego zestawu u klienta twaaaaa i dlatego trochą kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie polecam jakiejkolwiek usługi z Orange, czy to telewizja, czy intrent, telefon... W skrócie: wieczny problem z internetem, przysyłają jakiegoś technika, który twierdzi że nie wie jak to podpiąć, a już wypowiedzenie umowy po jej zakończeniu to jakiś koszmar. Wieczne telefony z nowymi ofertami, z miesiąca na miesiąc kolejne rachunki za internet, chociaż został już dawno odłączony  :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedzenie jakiejkolwiek umowy w Orange to faktycznie koszmar - trzymają kurczowo i nie chcą puścić!

Natomiast w mojej podolsztyńskiej wsi nigdy nie miałem większych problemów z tv czy internetem, z tym że jak ognia unikam oferty przejścia na funpack czyli na VoIP :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Zamierzam wziąć telewizję w funpacku orange pakiet Extra+ i chciałbym się spytać was czy nie ma problemów z użytkowaniem tej telewizji.Chciałbym prosić o wasze opinie.Telewizja satelitarna.

Edytowane przez Mr. Orbita
Jest już wątek od zadawania pytań, łączę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć,

 

zainteresował mnie ostatnio pakiet Orange Internet i telewizja prezentowane tutaj:

 

http://www.orange.pl/kid,4003782063,id,4004242838,article.html#oferta_menu

 

opcja 80 Mbps oraz pakiet Comfort+ za 89,14 zł przy umowie na 2 lata.

 

Proszę o informację jaka jest różnica pomiędzy telewizją kablową a satelitarną? Rozumiem, że kablowa idzie przez internet i w przypadku awarii internetu nie ma także tv, natomiast satelitarna klasycznie przez satelitę i jest całkowicie niezależna od internetu?

 

Czy jest jakaś różnica w jakości obrazu, dekoderów, tudzież inne różnice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsza jakość obrazu będzie przez kabel, ja np. mam teraz SAT ale po zakończeniu umowy zamierzam przejść na kabel - na satelicie są problemy z odbiorem zależnie od warunków pogodowych, a internet zawsze śmiga czy deszcz czy słońce ;)

 

Pamiętaj, że do cen trzeba doliczyć 29,24 zł.

Edytowane przez spello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta dopłata nie jest już zawarta w tej cenie 89,14? Jak zaznaczę, że posiadam telefon to opłata jest 59,90 czyli właśnie 29,24zł niższa.

 

Rozumiem, że w przypadku opcji tv po kablu, jak będzie awaria internetu to nie będzie również tv odbierać, tak?

Edytowane przez elkanguro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda tak.

Funpack = telefon VOiP + telewizja (IPTV lub SAT) + neostrada

I jeśli weźmiesz tylko tyle, to wtedy musisz doliczyć 29,24 zł do ceny za funpack.

Tej kwoty nie doliczysz tylko w dwóch przypadkach:

- jeśli neostrada będzie doprowadzona do domu nie drutem, a światłowodem (tylko niektóre miasta)

- jeśli bierzesz funpack, ale dodatkowo zachowasz dotychczasową umowę na telefon analogowy i sobie normalnie za niego płacisz abonament (czyli ostatecznie masz jeden numer w VOIP i jeden analogowy). Standardowo numer analogowy jest przenoszony na VOIPa, bo wtedy dochodzą rozmowy bez ograniczeń do Polski na stacjonarne, do strefy I stacjonarnej i do strefy I komórkowej (str.I komórkowa to inne kraje niż str.I stacjonarna)

Edytowane przez spello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...