Skocz do zawartości

p_96glin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prawie we wszystkich. W Azji i Filipinach zmienili na Diva Universal, w Australii na Universal Channel, jak w innych to nie wiem. Oni chyba chcą całkowicie zaprzestać jego emisji na świecie, że go podmieniają i te zamiany, chyba nawet we wszystkich krajach odbywają się w 2010 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie we wszystkich krajach Hallmark zmienił się w 13th Street Universal. Np. w Czechach i na Słowacji , oraz w Turcji kanał został przemianowany na Universal Channel.. w Rosji na Diva Universal.. z tego względu, że my już mamy Universal Channel to musieli na coś innego zamienić... 13street Universal nadaje już od dawna w Niemczech, Hiszpanii, Francji, Holandii, Belgii, ale tam nie było Hallmark'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się dlaczego u nas nie zdecydowano się przemianować Hallmark na Divę Universal? Byłoby to bardziej naturalne przejście zważywszy na fakt, iż do niedawna Hallmark Channel adresowany był bardziej do kobiecej widowni. Ramówka zawierała filmy obyczajowe, komedie romantyczne oraz seriale takie jak: "Córki McLeoda", "Potyczki Amy"... Nagle dołączono mnóstwo serii kryminalnych, które równie dobrze mogłyby zasilić ramówkę głównego Universal Channel.

Ostatecznie stworzono chyba konkurencję dla AXN Crime - 13th Street. Markę tę znam od bardzo dawna. Jeszcze za czasów starej Cyfry+ (przed fuzją z Wizją) spekulowano, że kanał pojawi się w jej ofercie. Wówczas 13th Street uważano chyba za stacje "grozy", emitującą głównie thrillery i horrory. Podejrzewam, że miała ona swój mroczny klimat. Czegoś podobnego oczekiwałem po naszym 13th Street Universal, ale okazał się on bezpłciowym produktem o wątpliwej jakości technicznej i merytorycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co ten kanał w Polsacie? Jak na nim jedyne co ciekawe to zajawki i identy. ;) Co do wymowy nazwy to ja z nią problemów nie mam. Nie wiem do czego tutaj można pić. W końcu naród Polski uczy się języków. I bardzo dobrze, że nazwa sprawia jakiś problem do wymowy. Nie róbmy z Polaków wyalienowanych [beep]ów.

 

 

http://translate.google.pl/#en|en|13th% ... 0universal

 

Kliknąć "Słuchaj". ;) Tak się mniej więcej mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał się nazywa Trzynaście teha strit universal

 

No dokładnie. Wątpię, żeby ktokolwiek czytał to inaczej, bo i po co? We Francji ten kanał się nazywa "trzynaście eme rue" - to też się pewnie czyta inaczej, ale tego już pewnie nawet nie przeczytałby ekspert od angielskiego i gógle translatora, który się mądrzył wyżej.

Oczywiście Francuzi mogą mieć nazwę w swoim własnym języku, u nas to absolutnie niemożliwe.

Wiadomo, ciemny lud łatwiej kupi coś, czego nie rozumie. Choćby była to największa szmira. Bo amerykańskie, to na pewno lepsze :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W dodatku z logo wynika, że ten kanał nazywa się raczej 13 Street th Universal. Przynajmniej w takiej kolejności wg mnie powinno się to odczytać. Co akurat niewiele zmienia ;)

 

Zdaje się, że w końcu Hallmark zniknął tylko w Polsce, Czechach i Rosji. W innych krajach nadal działa. Co ciekawe w każdym z nich został zastąpiony innym kanałem - w jednym jest teraz Uniwersal, w innym 13-th. Widać granica między tymi kanałami jest czysto umowna - i tak wszystkie pokazują takie same śmieci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...