Skocz do zawartości

Cofnięcie migracji z platformy CANAL+ do Cyfry+


wally79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu wysłałem reklamację w sprawie braku możliwości odbioru kanałów POLSAT HD, POLSAT SPORT NEWS, HISTORY HD, ESPN AMERICA, BLUE HUSTLER w pakiecie All Inclusive+ na sprzęcie cyfry+ (PACE PVR HD) w odpowiedzi na reklamację otrzymałem taki oto mail:

 

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, iż Polsat Sport News to

kanał niekodowany, dostępny w przekazie Naziemnej Telewizji Cyfrowej.

Jego odbiór jest możliwy na dekoderach wyposażonych w tuner DVB-T

(Philips HD PVR oraz PACE HD PVR z wykluczeniem modelu HDS7421CD), po

podłączeniu

anteny naziemnej oraz będąc w zasięgu przekaźników Naziemnej Telewizji

Cyfrowej MUX 2.

Ponadto odbiór programu ESPN America nie jest gwarantowany warunkami

Umowy. Aktualnie platforma nc+ prowadzi negocjacje z nadawcami kanałów

Polsat Sport News i ESPN America,

aby w przyszłości Abonenci otrzymali promocyjny odbiór.

 

Wyjaśniam, iż kanały Polsat HD, History HD i BLUE Hustler dostępne są

tylko na terminalach ADB.

W związku z powyższym, jeśli jest Pan zainteresowany odbiorem tych

programów, proponuję wycofanie Umowy zawartej na pakiet ALL INCLUSIVE+ i

wprowadzenie nowej ze sprzętem ADB. Możliwe jest także przywrócenie

poprzednio odbieranej oferty CYFRY+ z zachowaniem obowiązujących przed

zawarciem kontraktu z ITI warunków.

 

Jednocześnie informuję, że dekodery marki ADB wydawane są z pakietem

CANAL+ GOLD

lub wyższym. Wydanie sprzętu ww. producenta może wiązać się opłatą

aktywacyjną i dzierżawą miesięczną. Na sprzęcie ADB zmieniają się

również warunki techniczne korzystania z usługi multiroom. Szczegółowe

informacje znajdzie Pan na stronie:

 

http://ncplus.pl/pomoc/uzytkowanie/multiroom

 

Proszę o informację zwrotną o podjętej decyzji do 10 maja 2013 roku.

Aktualnie nc+ nie przewiduje przyznania rekompensaty za brak kanałów.

 

W przypadku pojawienia się pytań, zapraszam do kontaktu.

 

 

Specjalista ds. Technicznych i Obsługi Abonentów

Dział Relacji z Abonentami

 

Z treści tego maila wynika że osoby, które podpisały umowy z nc+ na pakiet All Inclusive+ mogą wrócić do starych umów na warunkach jakie obowiązywały z operatorem cyfra+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśniam, iż kanały Polsat HD, History HD i BLUE Hustler dostępne są tylko na terminalach ADB.

 

To potwierdza jak przeprowadzono całą tą "fuzję" : na kolanie. Takie szczegóły powinne być dopięte na co najmniej tydzień przed przedstawieniem oferty. Odpowiednie kodowanie powinno wisieć na satelicie od miesiąca (albo i dłużej) a technicy pownni testować odbiór NA KAŻDYM wspieranym tunerze. Jeśli gdzieś takie ograniczenia miałyby się pojawić, to powinny być JASNO zakomunikowane, czy to na stronie, czy przy zawieraniu umowy.

 

AMATORSZCZYZNA! Zaczynam się przychylać do opinii, że ten tak zwany "zarząd" NC+ to banda [beep]ów, których faktycznie zesłano do Polski, bo ich w cywilizowanych krajach nie chcieli i zwyczajnie się bali. A wylać nie mogli, bo to syn/córka/pociotek/kochanka/kochanek*

 

* niepotrzebne skreślić, brakujące dodać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze. Proponuję zostawić to barachło NC+ dla lemmingów i zachować Cyfrę+ gdzie będzie po staremu.

 

Czas by Vivendi otrząsnęło się i wywaliło na pysk całe to upolitycznione towarzystwo z ITI.

 

Szkoda tylko że same kanały produkcji C+ zostały przez ITI zeszmacone. Kanał premium filmowy gdzie wciska się gnioty odpowiednie co najwyżej do TVN Turbo czy też wynaturzenia Niedźwieckiego. ITI pewnie jeszcze do najdroższego premium wepchnie [beep]a powiatowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja już dwa tygodnie czekam aż ktoś oddzwoni do mnie w związku z anulowaniem migracji. Tydzień temu ponawiałem pytanie ale chyba mają mnie gdzieś. Sprawa także dotyczyła odbioru np. kanału POLSAT HD. Posiadam pakiet ALL i dekoder Pace bo szanowny konsultant przy przechodzeniu po prostu zrobił mnie w konia. Mało tego do dzisiaj miałem dostać odpowiedź na temat zgłoszonej przeze mnie reklamacji ale to też lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pakiet Comfort+ promocyjne za 29 zł, gdyż wycofałem wymówienie. Właśnie dziś stwierdziłem, że nie Polsat HD i Polsat Sport News. Najbardziej rozśmieszyło mnie tłumaczenie panienki na infolinii, że PSN jest kanałem FTA... Usiłowałem jej wytłumaczyć, że może i on jest FTA ale w telewizji cyfrowej naziemnej, a oni są operatorem telewizji satelitarnej, więc co ma piernik do wiatraka, ale ona ciągle swoje i swoje, że FTA. Pytałem też czemu sobie np. Puls2 albo ATM Rorywka nie umieszczą w ofercie, bo przecież też są nadawane dokładnie tak jak PSN... Nic ni pomogło.

Zadzwoniłem po raz drugi i jakiś gostek, już bardziej z sensem, powiedział, że PSN można odbierać tylko na jakichś tam ich dekoderach (ADB czy coś...), a na swoim własnym Ferdku Ariva 200 tego nie odbiorę. Dodał też, że z tym FTA pewno panience chodziło o to, że jakieś tam stare dekodery Cyfry+ mają też tunery DVB-T no i na nich sobie można PSN odbierać. Skąd ja to niby mam wiedzieć, a poza tym oczywiście niewiele to zmienia, bo jeśli podpisuję umowę, to mam prawo wiedzieć co będę mógł na swoim sprzęcie z ich oferty odbierać, a nie dowiadywać się w trakcie.

 

Ale oczywiście na stronie:

http://ncplus.pl/sklep/promocje/comfortplus

...zarówno PSN w ofercie mają i nie widzę żadnej gwiazdeczki, czy kropeczki, że można oglądać, ale pod warunkami takimi i takimi.

 

Jakby nie to że Polsat (niestety nie HD, ale trudno...) można oglądać, a PSN odbieram naziemnie cyfrowo, to bym pewno reklamację złożył. A tak to za te 29 zł z rok wytrzymam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pakiet Comfort+ promocyjne za 29 zł, gdyż wycofałem wymówienie. Właśnie dziś stwierdziłem, że nie Polsat HD i Polsat Sport News. Najbardziej rozśmieszyło mnie tłumaczenie panienki na infolinii, że PSN jest kanałem FTA... Usiłowałem jej wytłumaczyć, że może i on jest FTA ale w telewizji cyfrowej naziemnej, a oni są operatorem telewizji satelitarnej, więc co ma piernik do wiatraka, ale ona ciągle swoje i swoje, że FTA. Pytałem też czemu sobie np. Puls2 albo ATM Rorywka nie umieszczą w ofercie, bo przecież też są nadawane dokładnie tak jak PSN... Nic ni pomogło.

Zadzwoniłem po raz drugi i jakiś gostek, już bardziej z sensem, powiedział, że PSN można odbierać tylko na jakichś tam ich dekoderach (ADB czy coś...), a na swoim własnym Ferdku Ariva 200 tego nie odbiorę. Dodał też, że z tym FTA pewno panience chodziło o to, że jakieś tam stare dekodery Cyfry+ mają też tunery DVB-T no i na nich sobie można PSN odbierać. Skąd ja to niby mam wiedzieć, a poza tym oczywiście niewiele to zmienia, bo jeśli podpisuję umowę, to mam prawo wiedzieć co będę mógł na swoim sprzęcie z ich oferty odbierać, a nie dowiadywać się w trakcie.

 

Ale oczywiście na stronie:

http://ncplus.pl/sklep/promocje/comfortplus

...zarówno PSN w ofercie mają i nie widzę żadnej gwiazdeczki, czy kropeczki, że można oglądać, ale pod warunkami takimi i takimi.

 

Jakby nie to że Polsat (niestety nie HD, ale trudno...) można oglądać, a PSN odbieram naziemnie cyfrowo, to bym pewno reklamację złożył. A tak to za te 29 zł z rok wytrzymam :)

 

Jednym słowem: BAŁAGAN.

Polsat HD i PSN dostepne są w nc+ dla posiadaczy byłej n lub byłej CYFRY+ ale pod warunkiem wymiany tunera na ten obsługujący CONAX. Ta panienka była na tyle inteligentna jak itwórcy oferty nc+ - TV4, TV6 tez nie są FTA ale specjalnie je tak oznaczono żeby nie mozna było wypowiedzieć umowę, bo FTA nie WCHODZĄ w skład żadnego z pakietów.'

Oczywiście jest wprowadzanie w błąd - należy się kolejne 5 mln kary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ten dział

 

Troszkę może i rzeczywiście nie ten, ale z drugiej strony może to co napisałem komuś się przyda przy dochodzeniu prawa do migracji.

 

A wgłębiając się dokładniej w ofertę NC+ faktycznie można znaleźć informacje o kodowaniu CONAX:

http://ncplus.pl/oferta/kanaly/polsat-sport-news

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@szunaj, Polsat Sport News to nie jest kanał FTA, więc niech nc+ nie opowiada bredni.

 

Ten kanał dostępny jest bez opłat TYLKO drogą naziemną, a to kompletnie nie dotyczy produktu, który kupujemy od ITI.

 

Oczywiście, że ITI może z jakichś tam bardziej, czy mnie idiotycznych powodów nie uznać reklamacji, ale to nie zamyka sprawy.

 

ps. ITI nie ma prawa podczepiać się pod ofertę z mux-ów i sprzedawać ją jako produkt SAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@szunaj, powtarzam że nieuznanie przez ITI reklamacji, to tylko pierwszy etap sprawy i dalej ciągnie się sprawę u rzecznika konsumentów.

 

ps. Była już o tym mowa i to po wielokroć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FTA (ang. Free to air) – powszechnie dostępne treści telewizyjne – nieobjęte miesięcznym abonamentem za korzystanie z pakietuj - Czyli wszystkie z DVB-T są FTA, tak jak te z satelity.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Free-to-air - Cytuję:

"Termin ten używany jest w odniesieniu do telewizji satelitarnej oraz naziemnej."

"W Polsce kanały niekodowane nadają głównie z satelity Hot Bird (13°E) i Astra (19,2°E). Niekodowane są też multipleksy: pierwszy, drugi i trzeci naziemnej telewizji cyfrowej."

 

Informacja o Polsat HD, Polsat Sport News, jest na stronie. Ale co z tego jak nie ma tego w umowie. Reklamacji nie uznają to do rzecznika. Kodowania Seca nie ma dlatego że osobną umowę ma CP z C+ a osobną z N, i nie ma jeszcze umowy nowej. Umowa z N ma Polsat HD, i Polsat Sport News, a C+ nie.

 

Są to nadal osobne platformy pod jedną nazwą. Abonentów N i nowych obsługuje dawna N a, migrujących i zostających w/z* C+, dawna Cyfra+.

*Niepotrzebne skreślić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra słów :) ale formalnie @emirates ma racje

 

 

 

migracji z nc+ do cyfry+ a jak wiadomo powinno być odwrotnie, czyli cofnięcie migracji z cyfry+ do nc+

 

Tu właśnie chodzi o powrót z nc+ do cyfry

 

zgadza się, ale migrowałeś z C+ do NC+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...