Skocz do zawartości

Błędy otograficzne i inne działania moderatorów


Pawop
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PawelU1981

Ciekawa rzecz, bo przeciez wczesniej istnialo forum SatKurier, a to nowe forum jest od niedawna stosunkowo. Wczesniej chyba jednak bylo inne szefostwo, a przynajmniej Admin i moderatorzy. Jesli sie myle to sorry, ale tak mi sie na pierwszy rzut oka wydaje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamto forum, prawdopodobnie tak dla jaj, dla zabawy sobie skasował niejaki Piotr W. były naczelny Medialinku 8)

 

A co do poprawiania ortografów, i pisania przez Modów informacji o tym ze się poprawiło... jestem jak najbardziej za. Jak ktoś nie umie pisać zgodnie z zasadami polskiej otrografii, to niech się wstydzi 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Dokladnie tak. Ludzie musza miec jakis poziom intelektualny i tego powinno sie pilnowac, szczegolnie w miejscach takich jak publiczne i ogolnie dostepne fora internetowe :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Otóż chciałbym podzielić się kilkoma uwagami na temat moderatorów oraz mam kilka pytań:

 

Dlaczego moderatorzy poprawiają błędy ortograficzne?

Dla mnie (jako administratora innego forum oraz użytkownika) wypowiedzi każdej osoby są święte (oczywiście pod warunkiem, że nie łamią prawa) czy ktoś pisze z błędami czy np tak. "Myślołem, że moja dziocha..." jest jego sprawą no i zazwyczaj nie ingeruje się w ich treść.

 

Dlaczego moderatorzy poprawiają:

myślę, że tak wygląda lepiej, myślę, że autor miał bardziej to na myśli... itp.

Po raz kolejny uważam, że to co powyżej, a po drugie taki uwagi można napisać w odpowiedzi, a autor sam może poprawić swoją wypowiedź.

 

Po trzecie: dlaczego tematy, które nie interesują moderatorów oraz są kontrowersyjne trafiają do kosza?

np. dzień orgazmu z hydeparku-to, że nie każdy lubi rozmawiać o orgaźmie (czy go nie ma) wcale nie znaczy, że temat nadaje się do kosza.

Moja propozycja to pozostawić temat naturalnej śmierci. Tzn jeżeli nikogo to nie interesuje po kilku godzinach temat spada na coraz niższe pozycje. A później wszyscy o nim zapominają.

Oczywiście nie mówię tu o zdublowanych postach.

 

A odnośnie kontrowersyjnych postów: jeżeli użytkownicy kłócą się, wypowiadają się niecenzuralnie czy w jakiś inny sposób łamią regulamin to upomina się użytkowników a nie kasuje temat.

 

cdn :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działanie moderatorów jest słuszne, bo chyba przyjemniej czytać posty, które nie zawierają błędów ortograficznych. Niektórych postów nie da się rozszyfrować, bo jest tyle błędów. Tematy, w których występują kłótnie i niecenzuralne słowa powinno się zamykać, jeśli po uwagach moderatorów nie występuje poprawa. Po co robic zamieszanie na forum. Mnie pozostaje miec nadzieję, że moderatorzy nadal będą wykonywać solidnie swoją prace, jak robią to teraz... Czasem zdarzą nie wpadki, ale coż, każdy ma prawo się pomylić, a my, uzytkownicy powinniśmy wybaczyć ... :) pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli za każdym razem kiedy w dyskusji dochodzi do spięć należy ją kończyć?

gdyby tak było 99 % ważnych dyskusji nigdy by się nie odbyło.

Sprzeczność zdań, a także próba ich uzasadnienia jest czymś zupełnie normalnym.

Swoja drogą forum jest miejscem dyskusji gdzie każdy ma prawo się wypowiedzieć.

 

a jeżeli chodzi o błędy:

wypowiedzi każdego użytkownika są jego własnością :) takie jest moje zdanie:

i dlatego jeżli kogoś obrazi: powinien ponieść konsekwencje. Jest jednak pewna granica. Poprawianie błędów użytkowników wg mnie jest przekroczeniem tej granicy.

To pierwsze forum, na którym się z tym spotkałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak czyta się śmieszne dyskusje, co jest lepsze Cyfra czy Polsat to zawsze dochodzi do wymiany zdań. Później głupoty zajmują 2-3 strony. Denerwuje mnie takie coś, nie jestem zwolennikiem zamykania tematów, ale jeśli mimo ostrzeżeń moderatorów spory nadal są, a nawet co gorsza pojawiają sie obraźliwe epitety to chyba taką dyskusję należałoby zamknać. Na takim forum przecież także przebywa młodzież, np. ja i czy takie rozwiązywanie różnicy zdań jest potrzebne? Co do błędów, jestem na nie uczulony, jak widzę błąd tylko ogarnia mnie gorączka. Temat był wielokrotnie poruszany. Rozumiem, że niektórzy mają problemy z poprawną pisownią, ale jak się ma takie problemy to moze skorzystac z WORDA? Poza tym jak nie jestem ideałem i jeśli popełnię jakiś błąd to jak ktoś mi go poprawi w publicznym miejscu to zamapiętuję to, i staram się nastepnym razem tego samego błędu nie popełnić. Ingerencja moderatorów w treść i jakość postów jest słuszna. przynajmniej przyjemnie czyta się forum. Pozdrawiam

 

PS: Przyznaję się, że popełniłem błąd w słowie "poza tym" Przyznaję się do błędu. Słowo "poza tym" piszemy rozłącznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moim zdaniem dobrze wiedziec gdzie popełniłem błąd i czy popełnilem :D

 

Edycja Burli: Poprawiłem błąd ortograficzny.

 

Po co poprawiadź błedy ortograficzne jak i tak moderatorzy widać nie znają ortografi i nie poprawili zaznaczonego powyżej tekstu.

 

A co do kasowania tematów jest też przeciwien.Jestem sam adminem na bardzo popoluarnym forum i temat na które nikt nie odpowiada są zostawiane.I nikt nie ma nam to za złe.

 

Nawet postów my nie usuwamy.Jedynie małe ostrzeżenie dajemy.Ale nie odrazu kasowac bo po co??A jeżeli ta wiadomość była ważna,a naszym adminom się nie spodoba??

 

Jako Autor Tego Postu Zastrzegam Sobie Poprawiania Byle Czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już moderatorzy wzięli się za poprawianie błędów to niech robią to solidnie.

Jak na razie czytając posty w których widnieje napisany czerwoną tekst poprawiłem błąd ortograficzny można dostrzec błędy których nie usunęli.

Wniosek moderatorzy albo powierzchownie sprawdzają pisownię albo nie znają zbyt dobrze zasad ortografii, interpunkcji i gramatyki i dlatego poprawiają tylko to co zauważyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy na tym forum pisanie w innym jezyku nz polski jest zakazane??

 

https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t=1613

 

User pisze po angielsku a mod zamyka temat... śmiechu warte 8)

 

Zdaje się za dużo jest tu tych moderatorów, bo ewidentnie się im nudzi.

sorry, że taki "kilkupostowy" :) użytkownik jak ja wtrąca swoje uwagi, no ale trochę mnie to zażenowało... Co mają tacy obcokrajowcy o nas - Polakach myśleć?? Potem się dziwić, zę mamy opinie zaściankowych :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdą jest, iż niektórzy moderatorzy zbyt mocno "wczuwają" się w swoją rolę i czynią ze swojej profesji mało obiektywną, a wręcz cenzorską rolę!

Choć błędy i mnie irytują, nie posunąłbym się osobiście do tego, aby komuś stale wytykać na forum każdy post...

Można zrobić takową -podobną- sugestię pisząc wiadomość prywatną do użytkownika, a jeśli by to nie poskutkowało, to owszem można by wtedy konstruować jakąś "czarną listę" użytkowników nie parających się ortografią!

Stąd te wciąż pojawiające się wyrazy dezaprobaty dla poczynań co niektórych moderatorów znajdują szersze uzasadnienie w opinii naszej- forumowiczów!

Bo nic tak nie burzy porządku, nie podburza agresji i wzajemnych niechęci, jak właśnie zbytnie ingerowanie w czyjeś prywatne wypowiedzi i związane z tym nagłaśnianie czyichś "potknięć"...

 

errare humanum est... to dla moderatorów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba człowiek wyraźnie napisał, że nie zna języka polskiego, więc jak w takim razie ma zrozumieć co w tym temacie pisze. Czasem trzeba złamać reguły i zatrzymać dublujący sie temat. W końcu jak napisał na tym forum obcokrajowiec to znaczy, ze te forum jest także znane za granicą i takim ludzią również też trzeba pomoagać. Popieram post CYFROmaniaka. [/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lucius

Zacytuję Tobie fragment Regulaminu

2. Przy wypowiadaniu się na forum obowiązują zasady Netykiety (m.in. nie obrażamy innych dyskutujących, nie stosujemy wyrazów uznawanych powszechnie za wulgarne, nie piszemy wyłącznie wielkimi literami), a także polskiej ortografii i gramatyki. Tematy i posty, które nie będą spełniały tych wymagań (np.: z rażącymi błędami ortograficznymi) będą edytowane lub natychmiastowo usuwane. W wypadku nie dostosowywania się użytkownika do tej zasady, mimo upomnień moderacji, możliwe jest otrzymanie zakazu postowania na czas określony lub zakazu wejścia na forum.

To powinno wszystko Ci wyjaśnić, zostały przyjęte pewne zasady i należy się do nich stosować. Rejestrując się na Forum zgodziłeś się na te zasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam ze swojej strony, że nie wytykamy błędów, jeśli to przypadek sporadyczny lub jednostkowy - nikt tu nie jest prof. Miodkiem i błędy się zdarzają, ale jeśli ktoś nieustannie powiela te same błędy lub nie jest w stanie nawet jednego zdania sklecić bez "babola" to niestety będzie miał w poście naciapane na czerwono. Docelowo pomyślimy o automatycznym module do sprawdzania ortografii w stylu jak było to swego czasu na http://forum.4programmers.net (nie wiem jak mają tam teraz - wcześniej obok błędnie napisanego wyrazu automatycznie skrypt dopisywał na czerwono ort!) - to ostatecznie zamknęłoby problem poprawiania błędów.

 

Co do w/w postu w języku angielskim - pitter nakierował gościa z zagranicy w dobre miejsce, gdzie należy kontynuować dyskusję. Dodatkowo na PW otrzymał informację o zamknięciu wątku po angielsku, aby mógł się tu odnaleźć i odpowiedź na zadane pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...