Skocz do zawartości

Błędy otograficzne i inne działania moderatorów


Pawop
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzanie pisownii z zwykłem phpBB jest niedostępne, a Przemo nie będziemy instalować. Wiadomo, że drobne błędy mogą się zdarzyć, ale ostre sianie ortografami w każdym poście będzie ścigane 8)

 

A to co: http://www.kurshtml.boo.pl/phpbb/spell_checker.zip ? :wink:

+ jeszcze słownik z http://www.spellchecker.prv.pl/ i już moderatorzy mają trochę mniej roboty :wink:

 

Źródło: http://help.mojeforum.net/spell-checker ... t1042.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy innym jest literówka a czym innym błąd ortograficzny. Pisanie z błędami ortograficznymi, wystawia wizytówkę nie tylko nam samym, ale świadczy poziomie całego forum. Bez urazy, takie protesty o ignorowanie błędów ortograficznych są miernikiem świadczącym o poziomie inteligencji piszących.

Tak, że Panowie, jeśli już nie zależy Wam, aby Was szanowano, starajcie się, chociaż Wy szanować to Forum i innych (mam nadzieję, że większość :D ) czytających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam większych problemów z pisownią nie miałem.

Zawsze z dyktand z ortografii w podstawówce miałem 4 i 5,ale rozumiem tych,co protestują przeciw poprawieniu błędów ort.,choćby dlatego,że na innych Forach tak nie ma(przynajmniej na tych,co ja piszę) i nie jest to Forum języka polskiego,tylko Forum satelitarne.

 

A jeżeli już tak bardzo chcecie poprawiać błędy ortograficzne w wiadomościach to nie róbcie ich na czerwono,i nie wyróżniajcie,bo tym osobom,co popełniają dużo błędów może być przykro,wierzcie mi .Każdy przecież może tak pisać od zawsze,i sam nic na to nie może poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisząc popełniam głównie literówki lub zapominam o ogonkach. Dla wszystkich którzy maja podobne problemy jest bardzo proste rozwiązanie. Wiadomo że nikomu nie chce pisać się wszystkiego w edytorze tekstu np WORD dlatego warto zainstalować Google Toolbar który jest wyposażony w opcję sprawdzania pisowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam większych problemów z pisownią nie miałem.

Zawsze z dyktand z ortografii w podstawówce miałem 4 i 5,ale rozumiem tych,co protestują przeciw poprawieniu błędów ort.,choćby dlatego,że na innych Forach tak nie ma(przynajmniej na tych,co ja piszę) i nie jest to Forum języka polskiego,tylko Forum satelitarne.

 

A jeżeli już tak bardzo chcecie poprawiać błędy ortograficzne w wiadomościach to nie róbcie ich na czerwono,i nie wyróżniajcie,bo tym osobom,co popełniają dużo błędów może być przykro,wierzcie mi .Każdy przecież może tak pisać od zawsze,i sam nic na to nie może poradzić.

 

Bardzo dobry pomysł! Niech moderator nie poprawia kolorem czerwonym! Niech poprawia dyskretnie i będzie OK. :D Romar7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takich działań skłania nas regulamin. Powiem tak, jeśli przez następny tydzień (do niedzieli), choć trochę, poprawi się w pisowni, to myślę, że tę "delikatną" sprawę, tylko za przyzwoleniem Mr. Orbity, będzie można stonować. Aby tak się stało, to trzeba, aby teraz wszyscy, nad tym popracowali i w pisowni i w wzajemnym zwracaniu sobie uwagi pod postem kolegi o pisaniu z błędami (właśnie w sposób dyskretny) i natychmiast, to sobie poprawiać. Zgoda ?.

 

-pozdrawiam i zachęcam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanowiłbym się również nad dawaniem ostrzeżeń osobom, które bez przerwy ładują błędy orograficzne, przecież w końcu są słowniki. :wink: Chyba,że ktoś przyzna sie do dysleksji, co jest teraz w modzie w szkołach, to będą jakies ulgi. :wink: Romar7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staramy się, być wszechobecni, na Forum i takie przypadki również prostować i prostujemy, może dlatego, że robimy to, mniej oficjalnie. Myślę, że po 1 listopada sytuacja ulegnie zdecydowanej poprawie, kiedy naszą pracę, wspomogą kolejni powołani Moderatorzy.

Został już poprawiony styl pisowni, wyżej cytowanego posta, na bardziej zrozumiały dla wszystkich.

 

-pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka litera to błąd niższej kategorii (ujdzie) - ścigane są ortografy, czasami dla porządku cytowanie - to tyle.

 

Nierozumiem co jest złego w cytowaniu "postów"???

 

W "netykietach", które czytałem zawsze było, że jeżeli odnosimy się do jakiejś konkretnej wypowiedzi z wątku należy ją zacytować (właśnie po to, żeby był porządek i pełna jasność o co chodzi), a poza tym skąd mam wiedzieć czy ktoś czasem nie dopisze "posta", kiedy ja pracuję nad swoim, więc sprawę cytowania proponuję odpuścić (oprócz wypadków wielokrotnego cytowania, tzn. że ktoś cytuje "post" gdzie był cytat razem z nim, co też parę razy zauważyłem). :)

 

Co do błędów, to popieram pomysł z zainstalowaniem sprawdzania pisowni bezpośrednio na forum (jeśli to działa jak w "Wordzie", czyli na bieżąco podkreśla błędy), skoro jest taka opcja, a w ogóle polecam przeczytać to co się pisze przed wysłaniem (wiem, że czasem okoliczności pisania mogą przeszkadzać :) ) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś w czasie, gdy Ty piszesz, napisze posta i wyśle go wcześniej niż Ty, to możesz skorzystać z opcji zmiany treści.

 

Właśnie z tej opcji skorzystałem, choć w innym celu. :)

 

Przy okazji cytowanie przydaje się też jeśli chcemy się ustosunkować tylko do części czyjegoś "posta", tak jak ja teraz, ale to tylko moje sugestie (mam nadzieję, że Ty Burli, ani żaden z "modów" się o nie nie pogniewa). :)

 

Edycja Burli: Nie cytujemy posta, jeśli odpowiadamy na niego zaraz pod nim. To ostatnie ostrzeżenie w tym wątku. Następnym razem całą odpowiedź wytnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wolno cytować pod postem, bo odnosimy się do konkretnej wypowiedzi - patrz regulamnin Forum. Gdyby tak się stało, że ktoś był szybszy i wpisał kolejny post, to i tak czytający, to dostrzeże. Jest jeszcze, bardzo istotna sprawa techniczna. Takie cytowanie bez celu, niepotrzebnie, bardzo szybko, zapełnia kolejną stronę, przez to uciekają nam konkretne wątki (treści) postów. Ciekawe, jakby wyglądałaby taka praca domowa - opowiadanie lub streszczenie- gdyby w kolejnym pisanym zdaniu, cytować zdanie poprzednie???.

Co do błędów????.

Chciałem, to przemilczeć, bo w tej sprawie, były już tego rodzaju wypowiedzi, tu na Forum, ale widzę (czytam), że się tak, nie da. Osobiście jestem na nie i nie wiem co zrobi Administrator Forum ?. Dlaczego, wiem, że to nie szkoła, ale jak nie było czasu na to w szkole........... - ?????.

Instalowanie automatu do poprawiania pisowni, to nic innego, jak dalsze "pranie" mózgu. To jest bezmyślne poprawianie błędów, które w konsekwencji nic a nic nie wnosi dla poprawienia, w przyszłości, swojej pisowni.

Ja też robię błędy - i widzę, jak "pismak" mnie śledzi (dwa posty - tyle razy się wpisał na Forum i wszystkie o mnie) i ma radochę, że wyłapał i mi "dołożł". Napisałem okarze - od słowa karać, zamiast okaże - od słowa pokazać, czy to takie śmieszne ???. W momencie pisania miałem inne skojarzenie myśli i tu nie chcę się usprawiedliwiać (błąd to błąd). Co innego jest, jak ktoś napisze słowo jednoznaczne (i z błędem) np: spróbuje - "sprubuje". Ale to, jest już zupełnie inna historia.

Pretensje są natomiast, że nie zwracamy uwagi na "duże litery" - początek zdania, nazwy itd. Piszemy na klawiaturze i ze zrozumiałych względów, to jest tolerowane, ale gdyby to, było napisane piórem, długopisem, bądź pismo urzędowe - to koniec świata. Wstyd przeogromny i taki "gość", ma już pozamiatane.

Przyzwyczajenia są ogromne, dlatego prosimy wszystkich, aby starać się pisać poprawnie. Nie dlatego, że maderatorzy tak chcą, albo, jak piszą tu koledzy, że to nie szkółka, że Forum jest nie z języka polskiego, tylko satelitarne. To prawda. Prawdą też jest, że bardzo przyjemnie jest czytać, czyjś tekst, napisany poprawnie i zrozumiale dla wszystkich.

 

-pozdrawiam :wink:

PS

@pismak - chętnie poczytalibyśmy, tu na Forum (w innych tematach), Twoje posty - zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytowanie poprzedzającego posta uważam za niepotrzebne, zgadzam się z moderatorami (a już wogóle przestępstwem jest cytawanie całego, bardzo długiego posta). Jednak, jeżeli jakiś post będzie bardzo obszerny, a my chcemy się odnieść tylko do pewnej częsci, cytowanie jak najbardziej powinno być dopuszczalne. Powinno się także cytować jeżeli odnosimy się do kilku fragmentów wypowiedzi (cytat - odpowiedź - cytat - odpowiedź), dzięki temu jest to przejrzyste i łatwe do zrozumienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ludzi, którzy robią orty, a 50%, czytelników zwróciło by się do nich o montaż anteny, albo o radę.

 

BTW , sam MR. Orbita robi orty, i tyle, ma prawo (no chyba tak?) Jego forum

 

Proponuję zakończyć w tej „materii” dyskusję bo sam robię orty, to co? nie mam pisać, no sorry.

Alan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My na Forum SATKuriera wszystkich serdecznie witamy i zapraszamy. Nie gryziemy i wszystkich jednakowo traktujemy. Błąd ludzka rzecz, każdy się może pomylić. Przy użyciu opcji zmień można poprawić swój post, jeśli tylko się chce. Czasami cichutko jak "krasnoludek" wkradam się na czyjś post i bezimiennie poprawiam błędy. Czuję, że ten błąd, to tylko złośliwość losu. Natomiast co robić z kolegą, który w upomianym słowie "trzy" razy i dalej w najlepsze sadzi, w tym wyrazie, tego samego ortografa. Prosimy i przypominamy, aby starać się pisać poprawnie. Nawet jak się nie uda za pierwszym razem , to, docenimy to. Jesteśmy dalecy od dyskredytowania, tu na Forum, kogokolwiek. Jesteśmy tu, po to, aby wzajemnie sobie pomagać, wyjaśniać, rozmawiać, opowiadać a nawet bawić dobrym żartem i przekazywać każdą posiadaną wiedzę. Apeluje do wszystkich czytelników nie obawiajcie się nas. Rejestrujcie się na naszym Forum, zapewniamy, że tu, miło spędzicie czas.

@pitter - uwaga zostaje przyjęta ze zrozumieniem i myślę, że Mr. Orbita, podzieli takie same zdanie. Dopuszczając, takie cytowanie postów, jak opisałeś.

 

-pozdrawiam Wszystkich :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW , sam MR. Orbita robi orty, i tyle, ma prawo (no chyba tak?) Jego forum

 

Jak robię orta to mi też zwracać uwagę - im mniej błędów tym lepiej 8)

 

BTW: Muszę tu zaznaczyć, że forum nie jest moje - wprawdzie mam status Admina, ale możliwości mocno ograniczone - lepsze określenie na mnie to "Przedstawiciel z ramienia redakcji SK" ;)

Nad forum pieczę ogólnie trzyma redakcja SK i jeśli kiedyś uznacie, że sobie nie radzę - poszukamy innego przedstawiciela ;) Ale mam nadzieję, że nie jest bardzo źle ;) Staram się :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...