Skocz do zawartości

Smart HD+ – ogólne dyskusje o ofercie


Rekomendowane odpowiedzi

Tam nigdzie nie jest napisane, że to parowanie sprzętowe. Pewnie w sofcie odbiornika jest wpisany nr karty i na tym to parowanie polega. Dekoder będzie działać tylko z tą jedną kartą. Nie jest to żadna pomyłka, skoro potwierdza to @Mr.Orbita, a także przedstawiciel Globo na ich oficjalnym forum: http://www.forumglobo.pl/topic111.html.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nic się nie zmienia, karty dalej są nie parowane. Pojawiła się możliwość kupienia taniej odbiornika satelitarnego, po za tym jak padnie odbiornik to kartę w innym można wykorzystać. Na razie mamy ciekawostkę, jak to się sprawuje to może jakiś opis albo teścik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę o tym, co widziałem i osobiście sprawdzałem - Globo HD XS2 uruchamia się tylko jeśli w czytniku jest ta karta, z którą został sprzedany. Wyjąłem kartę i wsadziłem inną TNK SD - komunikat o błędzie parowania i odbiornik nie pozwala nic zrobić. Wyjąłem i wsadziłem smartHD+ - to samo. Jak oni to zrobili - nie wiem, ale zrobili. Od początku sprawdzałem to z prostej przyczyny - planowałem zrobić opis odbiornika, ale z góry wiedziałem, że nie mogę aktywować karty, więc liczyłem, że po prostu wsadzę inną smartHD+ i będzie śmigać. A tu się okazało, że jednak nie i także się zdziwiłem tym, bo to pierwszy taki odbiornik tak mocno powiązany z kartą smartHD+.

 

Pragnę odnotować, że w zestawie z odbiornikiem są nowe karty z logo nc+, nie stare z napisem Telewizja na Kartę, ale są też nowe karty z logo nc+ bez parowania, zresztą ta karta z zestawu z odbiornikiem na innym sprzęcie (wg Globo) ma działać (ja nie mam aktywnej), więc jest to po prostu jakieś zabezpieczenie na poziomie samego odbiornika. Ale to zabezpieczenie jest, mogę wstawić zrzuty z komunikatem błędu po wsadzeniu innej karty Conax (ale najwcześniej jutro jak nie zapomnę).

 

Żebym był dobrze zrozumiany: jest to jakieś zabezpieczenie odbiornika na poziomie odbiornika, czyli: karta (powinna) ruszyć w czymkolwiek, ale jednocześnie odbiornik nie ruszy z inną kartą niż ta z zestawu. Blokada w jedną stronę. Samych kart zablokować się (moim zdaniem) nie da, bo kanały smartHD mają po prostu pozdejmowane parowanie, nawet na kartonikach od n (ale jak pisałem wyżej na karcie z zestawu z Globo HD XS2 tego nie sprawdzę, bo nie mam jej aktywnej - to jest teoria, jak ktoś sobie chce kupić i sprawdzić sam, to proszę bardzo :P ).

 

EDIT - zrzuty:

Dobra karta:

18192.jpg

 

Inna aktywna smartHD+ przy wkładaniu:

18193.jpg

 

Inna aktywna smartHD+ po chwili namysłu:

18194.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sytuacja wygląda w ten sposób.

 

Tak jak napisał MR Orbita. Parowanie jest w jedną stronę. Ma to na celu możliwość sprzedawania odbiornika jako usługi (8% VAT zamiast 23). Obniżenie wartości = większa sprzedaż względem konkurencji. Zresztą to samo robi teraz Technisat z odbiornikiem Combobox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Ja piszę o tym, co widziałem i osobiście sprawdzałem - Globo HD XS2 uruchamia się tylko jeśli w czytniku jest ta karta, z którą został sprzedany. Wyjąłem kartę i wsadziłem inną TNK SD - komunikat o błędzie parowania i odbiornik nie pozwala nic zrobić. Wyjąłem i wsadziłem smartHD+ - to samo. Jak oni to zrobili - nie wiem, ale zrobili.

 

Żaden problem. Opcję parowania można dowolnie skonfigurować.

Do takiego modelu parowanie tj karta w dowolnym tunerze ale tuner tylko z jedną karta z jaką został wydany abonentowi, przymierzała się kilka lat temu Cyfra+. Cel ograniczenie wyłudzeń dekoderów HD Pace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą to samo robi teraz Technisat z odbiornikiem Combobox.

Technisat na pewno nie jest parowany z kartą, mam Smartboxa i używam go od pół roku z inną kartą niż była w zestawie.

 

Owszem nie jest parowany. Podobnie jak Combobox. Ale ja pisałem o nowej ofercie Technisata:

 

-Combobox PLus - ten sam tuner ale obecnie parowany z kartą (sprzedawany jako usługa na 8% VAT)

-Satbox - nowy tuner, następca Smartboxa - równiez sprzedawany jako usługa na 8% a co za tym idzie parowany z kartą.

 

Cała "tajemnica" parowania bierze się tylko stąd, że producenci muszą sparować odbiornik z kartą aby móc to sprzedawać jako usługę i obniżyć dzięki temu cenę swojego produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Tam nigdzie nie jest napisane, że to parowanie sprzętowe. Pewnie w sofcie odbiornika jest wpisany nr karty i na tym to parowanie polega.

 

Takie coś to było kilka lat temu prawie dziesięciolecie. Możliwość flashowania oraz rygorystyczne przepisy podatkowe a także naciski licencjodawców doprowadziły że najpierw zaczęto zaklejać chipy trudnousuwalnym glutem oraz inne mechaniczne zabezpieczenia. Słabość tej metody oraz nienajlepsze zabezpieczenia archaicznych wersji systemów kodowania (m.in. Conax CAS7 ) doprowadziły do wdrożenia koncepcji chip-pairing.

 

Cały ten biznes jest na dobrej drodze aby mówiąc kolokwialnie przegiąć pałę. Zresztą już obecnie widać powolny zmierzch telewizji tym bardziej płatnej a niektórzy z klapkami na oczach dalej brną w błogiej nieświadomości że to tylko wina piractwa.

 

Płatna telewizja miała swój złoty okres jakieś 20 - 15 lat temu. Dziś mamy jedynie dystrybucję płatnego dostępu do reklam.

 

Powtórka z rozrywki na rynku medialnym, korporacje zniszczyły wcześniej w podobny sposób przemysł muzyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Właśnie odpaliłem pierwszy egzemplarz Globo HD XS2 SMART HD+ i miłe zaskoczenie, jakość obrazu jest fantastyczna, obawiałem się, że tak tani odbiornik raczej nie będzie prezentował zbyt wysokich lotów ale jestem bardzo miło zaskoczony :-)

 

Jakość kanałów SD dużo, dużo lepsza niż na Sagemcomie DSI83/87, co widać szczególnie na logach kanałów oraz na ruchomych paskach informacyjnych np. TVN24 SD czy Polsat News :-)

 

Karta chodzi przełożona do fergusona działa bez problemu, inna karta włożona do Globo HD XS2 już nie działa :-) Aktywacja zestawu nastąpiła w ciągu 15 min od wpisania danych na stronie ncplus :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
cyfra.tv czyli kartka tak jak było mówione parowana 1 stronnie.Mnie ciekawi jedno ( zgubię takową kartę i co wtedy)??

 

Nic. Wydanie nowej karty może być potraktowane jako nowa usługa. Kwestia jak się zapatruje skarbówka na taką ewentualność.

Jeszcze mogą być ograniczenia wynikające z algorytmu parowania bo jak można zmienić przypisanie tunera do karty to również można to przypisanie usunąć - a wtedy jest już wyłudzenie podatku VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zaktualizowała mi się lista - doszły jakieś nowe kanały ?

 

Jeżeli się nie mylę zamieniły się pozycje kanałów ,teraz TVN HD jest pierwszy (mowa o liście nc+) ,dawniej chyba było TVP 1HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 marca 2014 roku mija rok od fuzji tv n z c+ jeśli do pakietu smart hd+ nie zostaną dodane żadne kanały, oferta jest przeznaczona na stracenie, takie jest moje zdanie, tym bardziej ze w ciągu tego roku WSZYSTKIE oferty zostały zmodyfikowane poza smart hd+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dlaczego na stracenie?

Jakie nowe kanały przecież praktycznie poza grudniem to nic nie dołączano do NC+?

Poza starymi kanałami z dawnej Cyfry+ to nic nowego nie dołożono do tego co już było w n/C+.

Zapłacisz dodatkowe 10 - 20 zeta za Eurosporty?

Chyba nie oczekujesz paczki C+.

Masz w ofercie niezły kanał filmowy, jeden porządny z dokumentami, drugi o poziomie dna jeśli chodzi o dokumenty czyli Discovery.

Masz nSport, TVP Sport, Orange Sport.

Przecież to spory krok naprzód względem mizernej TnK.

 

Ponadto jeszcze są na magazynach niesprzedane zestawy n na kartę z tunerem i modułem (tradycyjne leżaki magazynowe ze znikomym popytem). NC+ nie będzie sobie samej robić konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przypomnijcie Panowie na jakim kanale najlepiej przechodzą uprawnienia dla SMART HD ...TVN SD. A może gdzieś szybciej?

najszybciej to na którymś z 11.449, ale uprawnienia schodzą również na kanałach z: 10.834, 11.258, 11.393 i 11.508 (czyli na transponderach dawnej n-ki), oraz mogę potwierdzić przechodzenie uprawnień na 10.719 i 10.892 - pozostałych tp. dawnej Cyfry+ jeszcze nie testowałem (stopniowo, co miesiąc, każdego pierwszego będę sprawdzał po dwa) :)

Na 11.411 i 11.488 również schodzą uprawnienia! Co ciekawe nie idą z dwóch pozostałych, czyli 10.796 i 11.278 - na każdym z nich czekałem po 20 minut i na tych dwóch ostatnich nic mi się nie pobrało :)

 

Czyli podsumowując uprawnienia do kart TNK SD i Smart HD+ (TNK HD i NNK również) przechodzą na kanałach z: 10.719, 10.834, 10.892, 11.258, 11.393, 11.411, 11.449, 11.488 i 11.508.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłacisz dodatkowe 10 - 20 zeta za Eurosporty?

Chyba nie oczekujesz paczki C+.

Masz w ofercie niezły kanał filmowy, jeden porządny z dokumentami, drugi o poziomie dna jeśli chodzi o dokumenty czyli Discovery.

Masz nSport, TVP Sport, Orange Sport.

Zgadzam się, ale mogli by dorzucić kanały w HD dicovery chanel hd, tvp sport hd, skoro to jest Smart HD+ a i eurosport, national geographic/animal planet, mogli by dorzucić,

Oferta była by znacznie atrakcyjniejsza a i tak uboższa nić pakiet w nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem użytkownikiem Smart HD+ od początku istnienia tej oferty i pozwolę sobie wyrazić swoje zdanie o niej.

 

Z oferty jestem ogólnie bardzo zadowolony. Odpowiada mi ona w takiej postaci, w jakiej jest (w końcu wiedziałem, co brałem i na co się zgodziłem) i nie oczekuję teraz nie wiadomo czego. Jak na 25 złotych miesięcznie (przy opłacie za rok z góry) oferta jest po prostu IDEALNA i w tej cenie na pewno nie ma sobie równych na polskim rynku. Kanałów jest mało, ale ilość nie zawsze przekłada się na jakość. Koncepcja Smart HD+ mi się podoba: kanały ogólnopolskie znane z DVB-T (w wersji HD, o ile taka istnieje), kanały tematyczne TVN-u, kanały tematyczne Canal+ Cyfrowego i kilka innych mniej znaczących kanałów tematycznych. Jak dla mnie wystarczy. Porządnych kanałów tematycznych na polskim rynku jest bardzo mało, a na kanały premium w Smart HD+ nie ma szans. Wybrałem Smart HD+ świadomie, ponieważ odpowiadała mi ta oferta i od samego początku niczego mi w niej nie brakowało. Bardzo dobry stosunek: cena/jakość :) Ilość kanałów jest satysfakcjonująca i szczerze mówiąc, wcale nie marzę o większej ilości, bo nie chcę, żeby cena przestała być taka atrakcyjna jak teraz, a podwyżka jest możliwa, jeżeli nie daj Boże zaczną dodawać na potęgę kolejne kanały...

 

Za najlepsze uważam kanały tematyczne Canal+ Cyfrowego, które bardzo sobie chwalę za to, że są jednymi z nielicznych już na polskim rynku kanałów, które jeszcze nie przerywają audycji reklamami :) W szczególności uwielbiam Planete+ HD (najlepszy kanał z dokumentami, a Discovery ze swoimi głupawymi programami do pięt mu nie dorasta) i Ale kino+ HD (niezły kanał z filmami różnego typu, wśród których wielu znajdzie coś dla siebie). Dzieci z kolei są bardzo zadowolone z bajek na Minimini+ HD. Czasami przydadzą się informacyjne kanały TVN-u, czasami Kuchnia+ HD lub TVN Style (ale ostatnie to bardziej żonie niż mnie :P). I jest OK :smile:

 

Cenię Smart HD+ również za nieparowaną kartę i popularny system kodowania, dzięki czemu jest ogromny wybór sprzętu nadającego się do odbioru Smart HD+. Nieparowana karta Conax działa prawidłowo w czytniku większości tunerów na rynku i nie trzeba w tym celu wgrywać do tunera jakiegoś nieoryginalnego oprogramowania, bo większośc tunerów obsługue Conax na fabrycznym sofcie.

 

Życzę Smart HD+ jak najdłuższego istnienia i żeby nie zmieniała się na gorsze pod względem ceny. Pewnie kiedyś jakieś nowe kanały jeszcze się pojawią, ale oby nie za dużo tego...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nikt mnie źle nie zrozumiał, jestem zadowolonym użytkownikiem Smart HD+ szczególnie jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości ale gdyby stworzyli np kolejny pakiet kanałów który można włączyć/wyłączyć oferta zyskała by na atrakcyjności.

 

PS. Zgadzam się w 100% z "przedmówcą"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...