Skocz do zawartości

Smart HD+ – ogólne dyskusje o ofercie


Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie na stronie nc+ smart hd+ jest taka informacja

"4. Opłata dodatkowa do Pakietu Smart HD+: 15 zł / mies. przy doładowaniu na okres od 1 do 3 miesięcy; 10 zł /mies. przy jednorazowym doładowaniu na min. 3 miesiące na Pakiet Smart HD+ i Multi+."

czyli jak rozumien przy doladowaniu na miesiac jest oplata 20zl+15zl?

a od 3 miesiecy w np 56zl + 10zl za kazdy miesiac dodatkowo?

jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIX przy umowie na rok wychodzi 29 pln miesięcznie za pakiety comfort+ i multi+ i to jest oczywiście lepsze rozwiązanie. W porównaniu do SMART HD+ dochodzą m.in. kanały: axn hd, bbc hd, eurosport hd, fox hd, polsat film hd, mtv live hd, discovery hd, national geographic hd. Do tego 6 miesięcy HBO gratis (promocja do 30.12).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIX przy umowie na rok wychodzi 29 pln miesięcznie za pakiety comfort+ i multi+ i to jest oczywiście lepsze rozwiązanie. W porównaniu do SMART HD+ dochodzą m.in. kanały: axn hd, bbc hd, eurosport hd, fox hd, polsat film hd, mtv live hd, discovery hd, national geographic hd. Do tego 6 miesięcy HBO gratis (promocja do 30.12).

ale to jest umowa, a nie prepaid :> zagwarantujesz mi, że dostanę to wszystko bez podpisywania z nimi umowy? :>

 

@sianes, Nie - nic nie musisz ruszać przy antenie, ale 60 cm może się okazać za mało do prawidłowego odbioru kanałów HD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przechodzac z nnk do nc+mix nie moge pozniej powrocic do nnk.Oplacam powiedzmy na msc nc+mix za 39zl i pozniej albo zostaje dalej w nc+mix albo moge wsadzic sobie dekoder w ...To jaka to okazja?Dekoder kupiony za 2 stowy wraz z nnk pojdzie sie ...Oni by pewnie chcieli zeby co msc kupywac dekoder dedykowany do nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zerkam na główną i co chwilę jakiś info o tym że Kanał X dostał CAID:0x0B01,czyżby rzeczywiście mieli coś dorzucić do oferty Smart HD+?W sumie to mogliby dodać kilka kanałów np: National Geo,oba Canal + Family,Eurosport ,Superstacje i ewentualnie paczkę kanałów CBS,a najlepiej pełną paczkę Canal + w rozsądnej cenie,ale o tym możemy pomarzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@klep55, ale to nie dotyczy Smart HD+, tylko nc+ :) tych kanałów, które wymieniłeś raczej nie będzie w Smart HD+ :)

 

CAID 0x0B01 jest wykorzystywany już praktycznie we wszystkich ofertach postpaid jak i prepaid od ITI - w TNK SD wykorzystywany jest jeszcze CAID 0x0B00, ale i on jest sukcesywnie zastępowany przez 0x0B01. :) Tak więc to, że jaki(e)ś kanał(y) "dostał(y)" system kodowania (szyfrowania) z tym właśnie CAID-em nie musi oznaczać, że te/ten kanały(y) pojawi(ą) się w Smart HD+. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każda karta NC+ MIX będzie działac z pełną ofertą na dekoderze z linuxem - E2. Czesc kart zdekoduje tylko te kanały co są w ofercie Smart HD.

 

Jak karta będzie miała ściągnięte to co potrzeba do wpisania to odpali, a Kodowanie Conax przy wersjach SD jest za pewne dla osób którzy oglądają jeszcze na starszych Telewizorach, choć w sumie kanały HD też tak można oglądać, ale nie wykluczone że coś będą kombinowali przy tych ofertach przedpłaconych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SatExpert

Szkoda a liczyłem na jakieś nowość.Tak zupełnie z innej beczki jak to jest ze spliterami i Smart HD+ bo zerkam na popularny portal aukcyjny a tam spliter bezprzewodowy plus trzy karty i starter Smart HD+ za 499.Kiedyś była mowa o tym że nie da rady podzielić uprawnień a przynajmniej nie wszystkich kanałów,czy teraz coś się zmieniło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każda karta NC+ MIX będzie działac z pełną ofertą na dekoderze z linuxem - E2. Czesc kart zdekoduje tylko te kanały co są w ofercie Smart HD.

 

Jak karta będzie miała ściągnięte to co potrzeba do wpisania to odpali, a Kodowanie Conax przy wersjach SD jest za pewne dla osób którzy oglądają jeszcze na starszych Telewizorach, choć w sumie kanały HD też tak można oglądać, ale nie wykluczone że coś będą kombinowali przy tych ofertach przedpłaconych

 

żeby miec to co trzeba wpisac do dekodera z linuxem - E2 to z dekodera adb 5800s lub sx w wersji bska lub bsla wystarczy sama karta.

Z pozostałych dekoderow NC+ Mix juz tak prosto nie jest - trzeba miec komplet karta i dekoder. I to nie z każdego kompłetu NC+ Mix się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale mi nie o kanały HD chodzi, tylko o to czy czasem jak kupię TNK SD to zonka nie będzie, że dekoder nie przyjmie karty. Karta byla opłacana w 2011 r., nabyłem ją z dekoderem, ale nie chcę co miesiąc 20 zł bulić. Z tąd chcę ofertę TNK SD zamiast NTC, przynajmniej więcej kanałów będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Inwestowanie w tuner SD nie ma sensu. Nie chodzi o samo HD ale o to że nawet częscie oferty SD nie obejrzysz bowiem jest nadawana z trnaponderó DVB-S2 niedostęnych fdla tunerów SD.

 

Typowy tuner z conax'em (licencjonowanym a nie jakimś badziewiem jak UCAS Fergusona itd...) zapewni poprawną aktywację, migrację do SmartHD+ itd.

Odradzam pchanie się w tunery po n'ce jeśłi nie są przeobione na Enigmę2 - będą jedynie dziwnym zegarkiem....

 

TnK HD i TnK SD to stare przestarzałe oferty, którymi nie warto sobie zawracać głowy. Masz kartę TnK - sprawx czy nie minęła ważność karty tj okresu kiedy nie płacimy i mamy tzw pakiet bez opłat (super nazwa....). Zresztą karta startową SmartHD+ nie jest droga więc najlepiej od razu przejść z TnK na SmartHD+. Opcja Multi+ znacząco poprawia ofertę która nawiasem móiąc (bez opcji Multi+) jest b. uboga.

 

Nie wiem jak wpraktyce sie sprawuje Cabletech URZ0198 - ale wg specyfikacji jest to najtąnszy tuner HD DVB-S2/DVB-T na rynku. Nawet jeśłi ma dość powolny procesor to i tak warto b ybło się nim zainteresować - można go kupić już za 165 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stare karty TNK SD mają do 2016 roku bezpłatne podstawowe kanały te ktore są w naziemnej cyfrowej więc warto miec taka karte. Karty aktywowane przed kwietniem 2011 roku. Tylko kanały SD

Stare karty TNK HD mają ważne kanały te w co są naziemnej cyfrowej rok od ostatniego doładowania. Czesc jest w tzw. polskim HD ;)

Więc uważam że warto miec posiadac taką z jedną kartę.

W nowych kartach jest tylko miesiąc po doładowaniu.

Dekoder nbox przerobiony na linux - E2 działa dosc dobrze po wymianie kondensatorow. Mamy pełnowartosciowy dekoder do tv sat. odtwarzania muzyki, filmow, nagrywania na dysk usb lub sata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wyboru tunerów do smart hd+ był niedawno tutaj poruszany, więc ogólnie zależy na ile kto ma kasy. Obecnie najlepszy wydaje się Technisat, ale nieco droższy. Ja osobiście użytkuję Cabletecha combo (za 170zł). ta154san pyta jak się sprawuje ten tuner. No więc powiem, że średnio. Jeżeli chodzi o jakość wykonania to za taką cenę mile mnie zaskoczył. Również obraz na kanałach sd jak i hd jest bardzo dobry. Działa bardzo stabilnie, przez 2 miesiące uzytkowania zawiesił się raz, gdy przez 3 godz. edytowałem własne listy ulubionych. Raz wyjmowałem kartę gdy pojawił się komunikat "nieprawidłowa karta". Jednak nagrywanie programów na USB to jakaś loteria. O ile na kanałach niekodowanych nagrywanie, zatrzymywanie działa poprawnie to kanałów kodowanych nie można zatrzymać ani nagrać z pozycji EPG, działa jedynie nagrywanie podczas oglądania programu i naciśnięciu czerwonego przycisku i to nie na wszystkich kanałach (np. na Polsat HD nic nie można nagrać). Czytałem kilka komentarzy i choć zdania są podzielone to nikt nie wspominał o takich problemach, więc chyba tylko mój tuner ma taką wadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Obecnie najlepszy wydaje się Technisat, ale nieco droższy.

Potwierdzam, Fergusony to porażka. Jakościowa przede wszystkim. Za drogie w stosunku do oferowanej jakości.

Na plus Dla Digyboxx'a jest to że ma gniazdo CI+.

 

Ja osobiście użytkuję Cabletecha combo (za 170zł). ta154san pyta jak się sprawuje ten tuner. No więc powiem, że średnio. Jeżeli chodzi o jakość wykonania to za taką cenę mile mnie zaskoczył. Również obraz na kanałach sd jak i hd jest bardzo dobry. Działa bardzo stabilnie, przez 2 miesiące uzytkowania zawiesił się raz, gdy przez 3 godz. edytowałem własne listy ulubionych. Raz wyjmowałem kartę gdy pojawił się komunikat "nieprawidłowa karta".

Dziękiuję. czyli generlanie jest OK. Nie odbiera go to od standardu rynkowego tunera sat.

 

Jednak nagrywanie programów na USB to jakaś loteria. O ile na kanałach niekodowanych nagrywanie, zatrzymywanie działa poprawnie to kanałów kodowanych nie można zatrzymać ani nagrać z pozycji EPG

Nagrywanie zakodowanego strumienia całkowicie skreśla taką funkcjonalność. Więc tego nie biorę w ogóle pod uwagę.

 

i to nie na wszystkich kanałach (np. na Polsat HD nic nie można nagrać). Czytałem kilka komentarzy i choć zdania są podzielone to nikt nie wspominał o takich problemach, więc chyba tylko mój tuner ma taką wadę.

 

Z Polsatem a raczej trnaponderami z CP może być wina obopólna i producenta i nadawcy. Polsat emituje skaszanione dane jak PMT, CAT, dane EPG i nawet kiedyś na Enigmie było tak że tam nagrywał sie cały TS a nie stream kanału.

Ponadto Polsat lubi własne dziwaczne standardy i widąc to po EPG np. na kanałach HBO HD pobieranych z jego transpoderów.

Niektóre z dolegliwości moga sie ujawniać tylko na niektóych transponderach.

 

Sparawdzałeś na stronie : http://www.cabletech.pl/pl/11634-tuner- ... -cabletech

soft do tunera - bo może jest to nowa wersja i ma jakieś vbłędy poprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...