Skocz do zawartości

TVP i kanały tematyczne


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, DanielK napisał(a):

TVP 4K nie ma sensu jako linearny kanał w eterze. Jedynie przez internet jeszcze przejdzie. Czy jest sens wydawać pieniądze na taki linearny kanał?

...

To pytanie do Was ogólnie: Likwidacja MUX-6 i zwinięcie TVP do max 8 kanałów na MUX-3 czy co dalej? Umowa z Emitelem na emisję MUX-6 obowiązuje do końca stycznia 2027 r.

 

TVP 4K nadal widnieje w projekcie karty powinności z możliwością rozpowszechniania przy pomocy różnych technologii.

Cytat

 

Nazwa TVP 4K pojawia się też w rozdziale o sposobach rozpowszechniania stacji nadawcy publicznego. - Programy TVP Wiedza, TVP ABC, TVP Rozrywka i TVP Sport są rozpowszechniane przede wszystkim w sposób cyfrowy rozsiewczy naziemny, a dodatkowo w miarę możliwości dystrybuowane w sposób rozsiewczy satelitarny i w innych sieciach telekomunikacyjnych. Programy TVP Seriale, TVP HD, a także TVP 4K w czasie jego nadawania, są rozpowszechniane lub dystrybuowane w innych sieciach telekomunikacyjnych, a dodatkowo, w miarę możliwości w sposób rozsiewczy satelitarny. TVP dąży także do możliwie szerokiej, w miarę zasobów, oferty programów rozpowszechnianych w sposób cyfrowy rozsiewczy naziemny. Dotyczy to programów: TVP Seriale, TVP HD, a także TVP 4K, w czasie jego nadawania - wyjaśnia nadawca publiczny.

 

TVP jest związana wieloletnimi umowami z Emitelem odnośnie MUX-3 i MUX-6 naziemnej telewizji cyfrowej. Niewykluczone więc, że w miejsce likwidowanych TVP Dokument, TVP Nauka, Alfa TVP i TVP Kobieta na szóstym multipleksie pojawi się regularna emisja TVP 4K.

 

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/telewizja-polska-koniec-kanaly-tematyczne-tvp-4k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fanbonda napisał(a):

Będziesz znowu prowadzić jałową polemikę byle wyszło na twoje. Tematyczny kanał poświęcony  wyłącznie historii będzie zlikwidowany. 

Gdzie widzisz jałową polemikę? Czepiłeś się tego że kanał zostanie zamknięty i z tym pełna zgoda, ale wyłącznie jako marka, bo treści zostają. Tylko to napisałem. Więc czepiasz się dla czepiania.

Na marginesie właśnie w tym sęk że tam nie ma wyłącznie historii. Są seriale, są treści które widziałem także w TVP Dokument, czy TVP Nauka. To miszmasz. 

Ale kanał dość dobry i z komunikatu jasno wynika że z tych treści niczego nie stracimy, bo będą pod nową nazwą kanału tematycznego. 

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, dvbtowiec napisał(a):

 

Ale kanał dość dobry i z komunikatu jasno wynika że z tych treści niczego nie stracimy, bo będą pod nową nazwą kanału tematycznego. 

Czy tak niczego nie stracimy to też nie byłbym pewny, bo jednak jeśli z trzech kanałów, które zajmują się różnymi naukami oraz dokumentem robimy jeden, to siłą rzeczy będzie mniej czasu zarówno na treści naukowe, historyczne jak i dokumentalne. Doba się nie rozciągnie, ramówka się nie rozszerzy. Obecnie każdy z tych kanałów ma własny czas - TVP Historia nadaje 20 godzin programu na dobę, TVP Dokument około 22, a TVP Nauka 21. Przy złączeniu w jeden kanał treści z trzech stacji muszą się zmieścić w jednej dobie ramówkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko trzeba by przeanalizować dokładnie wszystkie ramówki ile z tych treści jest unikalnych, a ile się dubluje na wszystkich trzech kanałach. Bo moim zdaniem przynajmniej 1/3 ramówki każdego kanału jest powielana na pozostałych. Ale to subiektywna obserwacja, bez szczegółowej analizy.

Mógłbym się zgodzić z tym żeby TVP Historia została jak jest, a TVP Nauka i Dokument połączyć w TVP Dokument wyłącznie. Sądzę że to by było do ogarnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Tylko trzeba by przeanalizować dokładnie wszystkie ramówki ile z tych treści jest unikalnych, a ile się dubluje na wszystkich trzech kanałach. Bo moim zdaniem przynajmniej 1/3 ramówki każdego kanału jest powielana na pozostałych. Ale to subiektywna obserwacja, bez szczegółowej analizy.

Myślę, że jeśli występuje w tym przypadku powielenie, to jest jednak ono nieco mniejsze, bo tutaj w sumie nawet nie da się tego zrobić tak łatwo jak przy innych kanałach, gdzie się wrzuca kolejne powtórki słabej produkcji o księdzu na rowerze. Owszem, zdarzało się tak, że np. TVP Historia emitowała filmy Stanisława Barei, ale to już można podpiąć pod historię kinematografii, albo - choć to z pierwszych lat nadawania - "Czterech pancernych" z komentarzem historycznym. To w ogóle była dobra koncepcja, przydałoby się coś takiego do kilku innych pozycji z PRLu wyświetlanych obecnie w publicznej TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Gdzie widzisz jałową polemikę? Czepiłeś się tego że kanał zostanie zamknięty i z tym pełna zgoda, ale wyłącznie jako marka, bo treści zostają. Tylko to napisałem. Więc czepiasz się dla czepiania.

 

Niikt nie twierdził, ze treści historyczne znikną całkiem z TVP, przecież one byly i sa obecne na innych antenach, podobnie jak treści dokumentalne i naukowe. Jednak jako aktywny użytkownik forum o mediach rozumiesz chyba co oznacza kanał tematyczny.  Tak, TVP likwiduje kanal tematyczny TVP Historia wg tych doniesień. Mozna to oceniac dobrze, źle, neutralnie, ale naprawdę nie tylko po to by byc w kontrze do nielubianego usera podważać to co stoi jak byk w artykule. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kirk napisał(a):

Czy tak niczego nie stracimy to też nie byłbym pewny, bo jednak jeśli z trzech kanałów, które zajmują się różnymi naukami oraz dokumentem robimy jeden, to siłą rzeczy będzie mniej czasu zarówno na treści naukowe, historyczne jak i dokumentalne. Doba się nie rozciągnie, ramówka się nie rozszerzy. Obecnie każdy z tych kanałów ma własny czas - TVP Historia nadaje 20 godzin programu na dobę, TVP Dokument około 22, a TVP Nauka 21. Przy złączeniu w jeden kanał treści z trzech stacji muszą się zmieścić w jednej dobie ramówkowej.

To policz ile jest premierowych treści w miesiącu na tych trzech kanałach, bo ja obstawiam w 90% powtórki tego co już gdzieś w TVP było. Do tego nie potrzeba aż trzech kanałów. Wystarczy jeden dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z podejściem że jeśli są tam powtórki to niech sobie ludzie oglądają VOD. Po pierwsze niektórzy, zwłaszcza starsi ludzie, nie mają sprzętu albo nie potrafią się posługiwać VOD. Po drugie, nawet wśród tych którzy potrafią, nie zawsze mają czas na przeszukiwanie całych archiwów TVP w poszukiwaniu interesującej pozycji.

Te kanały, mówię to o Nauce, Dokumencie i Historii, pełnią też rolę edukacyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fanbonda napisał(a):

Tak, TVP likwiduje kanal tematyczny TVP Historia wg tych doniesień. Mozna to oceniac dobrze, źle, neutralnie, ale naprawdę nie tylko po to by byc w kontrze do nielubianego usera podważać to co stoi jak byk w artykule. 

 

Nie, nie zlikwiduje, połączy 3 kanały w jedną nową markę na bazie ramówki TVP Historia. Kilka razy to napisałem :)

To że ktoś Ci zmieni nazwę ulicy na której jest Twój dom, nie oznacza że on znika - jeśli inaczej tego nie mogę wyjaśnić co mam na myśli, to może tak zrozumiesz. 

Zmieni się wyłącznie nazwa kanału, ale ramówka w większości będzie z TVP Historia co także jak byk stoi w artykule. Już na serio rozdrabnianie tego na takie czynniki pierwsze podczas gdy chyba jasno precyzuję co mam na myśli jest tak małostkowe że szkoda mi z tym polemizować i to ostatnie zdanie w tej sprawie z Tobą.

40 minut temu, vigoo napisał(a):

To policz ile jest premierowych treści w miesiącu na tych trzech kanałach, bo ja obstawiam w 90% powtórki tego co już gdzieś w TVP było. Do tego nie potrzeba aż trzech kanałów. Wystarczy jeden dobry.

Z tym się zgadzam. Te 3 kanały to TVP powtórka na każdym. Lepszy jeden a z unikalną ciekawą ramówką, może nawet z nowymi produkcjami.

Ale podzielam także opinie że można zostawić TVP Historia i TVP Dokument. Wszystko jest kwestią podejścia biznesowego. Każdy z tych wyborów mnie osobiście odpowiada.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Nie, nie zlikwiduje, połączy 3 kanały w jedną nową markę na bazie ramówki TVP Historia. Kilka razy to napisałem :)

To że ktoś Ci zmieni nazwę ulicy na której jest Twój dom, nie oznacza że on znika - jeśli inaczej tego nie mogę wyjaśnić co mam na myśli, to może tak zrozumiesz. 

Zmieni się wyłącznie nazwa kanału, ale ramówka w większości będzie z TVP Historia co także jak byk stoi w artykule. Już na serio rozdrabnianie tego na takie czynniki pierwsze podczas gdy chyba jasno precyzuję co mam na myśli jest tak małostkowe że szkoda mi z tym polemizować i to ostatnie zdanie w tej sprawie z Tobą.

 

Jezus Maria! Nie zmieni nazwę, tylko połączy 3 kanały w jeden! Jak już ktoś pisał, to oczywiste że będzie 3 razy mniej czasu antenowego na treści każdego z tych kanałów.

Edytowane przez Kiler
Usunięto zaczepkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, michael112 napisał(a):

Jak już ktoś pisał, to oczywiste że będzie 3 razy mniej czasu antenowego na treści każdego z tych kanałów.

Z czego to wnioskujesz? Powtórka goni powtórkę na tych kanałach. Będzie 3 razy mniej powtórek - z tą tezą się zgodzę :)

I mnie to odpowiada - I jakbyś nie zauważył tą tezę podzielają także inni przedmówcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli będzie mniej powtórek, ja rozpaczał z tego powodu nie będę i tak nie oglądam tych powtórek. Czasami zerknę na jakąś treść w TVP Historia i TVP Dokument. Da się połączyć w jeden kanał i scalić te ramówki. TVP Nauka nie wnosi absolutnie niczego nowego dla widza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rebranding to jak sobie Polsat Sport zmieni nazwę na Polsat sport1 bez zmiany ramówki i charakteru kanalu . Jednak gdyby powiedziano, ze teraz skonsolidujemy kanały Polsat sport, Polsat Cafe, Polsat Play , Polsat seriale w jeden Polsat Mix to nie będzie to ten sam kanał pod zmienioną nazwą tylko już zupełnie inny, bo bylyby tam transmisje sportowe, seriale, programy dla kobiet, reality show typu "Gry Małżeńskie". Jaśniej się już nie da . 

 

Edytowane przez fanbonda
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Każdy może aplikować na fotel prezesa TVP, postarać się o budżet (zapewne z naszych podatków) i nadawać 50 kanałów z powtórkami. Życzę powodzenia :)

@dvbtowiec taka uwaga, bo może się okazać, ze po utworzeniu nowego kanału laczacego treści z trzech likwidowanych kanałów jakoś może okazać, ze w ramach tego, ze czas nie jest z gumy to wylecą programy premierowe z tych dotychczasowych  anten, a nie powtórki. 

Więc pozwól, ze z oceną ewentualnego nowego tworu wstrzymam się do momentu, w którym on się pojawi. 

Tak z przekształcenia TVP Historia powstanie zupełnie nowy kanał, a kanału tematycznego- poświęconego wyłącznie historii już nie będzie. 

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie jesteś przeciwny żeby jako osobne kanały istniały takie TVP Rozrywka, TVP HD, TVP Seriale, których nie przeznaczono do likwidacji? Tam premierowych treści także jak na lekarstwo, a na dodatek nie posiadają walorów edukacyjnych jak te o których mówimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP HD, TVP Seriale są płatne i nic mi do nich.

TVP Rozrywka mogłaby także pójść do kasacji, ale rozumiem czemu nie poleci, bo jest dochodowa.

A co do TVP Historia, taki przykład z dzisiejszej ramówki o 21:00 film, "Młode wilki" - Film sensacyjny. Co to ma wspólnego z historią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli TVP ma długi które nie powstały teraz, a w ostatnich latach, to krasnoludki ich nie spłacą. Wyjścia są dwa, albo będziemy więcej dokładać do tego z własnej kieszeni jako podatnik, albo 3 miliardy rocznie to był pikuś i trzeba będzie dopłacać jeszcze więcej, także z podatków.

Zatem jako podatnik, mówię nie ;) Misję można realizować na wielu innych antenach, zamiast taniej rozrywki.

BBC także ma wiele płatnych kanałów i chyba najwięcej w Europie i to jest także źródło dochodu dla publicznego nadawcy. W tym nie widzę niczego złego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...