Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – współpraca ze spliterami


bogi66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy oby na pewno splittery będą działać? Kończy mi się umowa i miła Pani w salonie nc+ poinformowała mnie że od 1 kwietnia zmieniają oprogramowanie dla philipsa pvr i pace pvr aby nie odbierały uprawnień poprzez splitter.

Czy to jest technicznie możliwe? Posiadam własny multiroom na splitterze. Jesli rzeczywiście przestanie działać musze podpisac umowe na nowe dekodery z ich multiroomem ,a jesli to ściema to zostane przy swoim philipsie.

 

Poradźcie koledzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam spliter który działa wiele lat. Jeden dekoder to philips pvr a drugi to ferguson. Jesli to prawda że zmienią oprogramowanie philipsa i nie bedzie działał poprzez spliter to co sie stanie z ferdkiem? Będzie dzialał poprzesz spliter czy nie? Kończy mi się umowa i nie wiem co robić. Podpisze aneks na philipsa a za 2 miesiące zostanę bez multiroomu? Czy oni moga to zablokować na poziomie oprogramowania dekodera czy na poziomie karty ? Jesli karta bedzie nietknięta to zawsze pozostaje opcja aby dokupic drugiego ferdka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsultanci nie mają pojęcia co i jak i od kiedy, a laska w sklepie dobrze poinformowana. Sprzedała Ci bajkę i tyle. Pejsy i Phile raczej nie dostaną takiegio softu, bo są za słabe. Ale jeśli tak by się stało,to znaczy, że weszła by czysta nagra i karta wtedy też nie będzie działać w sprzęcie z wolnego rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję właśnie przed dylematem co robić, bo nie chcę podpisywać nowej umowy z NCplus, a zmusząją mnie do tego, bo chcę mieć 2gi dekoder z Multiroomem. Skoro zmujszają, to ja jestem też zmuszony szukać innego rozwiązania.

 

Pytanie zatem moje jest banalne, bo ostatnie posty, trochę namieszały mi w głowie, a jestem tu nowy. Nie wierzę, że splitery nie poradzą sobie z nowymi pomysłami NC+, ale czy zakup Netclone + jakiegoś dekodera np. TUNER NBOX BSKA ENIGMA2 - będzie skuteczne, bo od kwietnia słyszę, że wchodzą jakieś nowe zabezpieczenia + od czerwca zmiana kodowania na mpg4... co robić? Jak żyć. Jak z tym żyć? Poradźcie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czerwca nie żadna zmiana kodowania tylko zmiana systemu z mpeg2 na 4. Netclon i tak w niczym Ci nie pomoże, bo musisz i tak mieć wykupioną usługę MR od ITI. I żadne nowe zabezpieczenia od kwietnia nie wchodzą. Jeśli tak, to daj linka do potwierdzenia tego info ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sorry ze nie wyrażałem się perfekcyjnie, ale też nie czytasz uważnie. MR mam już na jeden TV potrzebuję drugi, a ze robią z tym problemy.... Dlatego pytanie jaki model/typ zakupić aby od czerwca przy zmianie na mpg4 nie było problemów? Co polecicie? Pytania o spliter nie ponawiam, bo jak możnaywnioskować po Twojej intonacji, problemów być nie powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sorry ze nie wyrażałem się perfekcyjnie, ale też nie czytasz uważnie. MR mam już na jeden TV potrzebuję drugi, a ze robią z tym problemy.... Dlatego pytanie jaki model/typ zakupić aby od czerwca przy zmianie na mpg4 nie było problemów? Co polecicie? Pytania o spliter nie ponawiam, bo jak możnaywnioskować po Twojej intonacji, problemów być nie powinno.

Co do czytania to możesz być spokojny. Przecież napisałem, że potrzebujesz MR od ITI. Więc to chyba Ty nie rozumiesz cio się pisze.Bo jeśli tak jest, że potrzebujesz na 3 dekoder, a nie chcą Ci dać to znaczy, że masz 2 karty i nigdy nie dostaniesz trzeciej. Jeśli natomiast miałbyś MR od ITI to nie jest żaden problem, abyś wzioł od nich nawet 6 dekoderów. Dobrze by było, jakbyś od razu napisał jaki masz MR, a nie trzeba wnioskować po tym co piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multiroom jest standard z "białym dekoderem" uruchomiony jakieś 3 lata temu, więc jeszcze od ITI. Wziąć nie mogę, bo nie chcę na siłę nowej promocji podpisywać a mam dożywotniego fulla. To może jakieś konkrety w co zainwestować żeby I w kwietniu i czerwcu wszystko hulało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłoby problemu gdybyś wszystko ładnie i przejrzyście napisał od razu. Jeśli chcesz zachować to co masz to tak musi pozostać i nic nie zrobisz. O spliterach i clonach zapomnij. Pamiętaj, że jeśli będziesz aneksował to nie znaczy, że dostaniesz gorszą ofertę programową. Nawet może być lepsza i tańsza. Co do MR to niestety i tak będziesz wymieniał sprzęt i płacił aktywację za kolejny dekoder. Tak to wygląda. Podpisując nową umowę Twoja oferta programowa będzie droższa z mniejszą zawartością programową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w ostatnich dniach/tygodniach zaczęły się u mnie problemy z odbiorem programów za pomocą splitera, nie jestem w temacie więc nie wiem czy ostatnio coś się w tej sprawie dzieję. Posiadam PVR 500 gb i Philips DSR 6201/91 oraz spliter "CARD SPLITER MEDIUM IV - HIGH SPEED" RESTECH. Posiadam ten sprzęt od prawie dwóch lat, wszystko ładnie śmigało a ostatnimi czasy co raz częściej pojawiają się problemy typy, podczas uruchamiania dekoderów pojawia się komunikat, że karta uszkodzona więc trzeba wyciągnąć i włożyć na nowo, wtedy problem znika ale teraz to już pojawia się czarny ekran, dekoder niby jest uruchomiony, można między programami skakać tylko nie ma nic. Włożyłem oryginalną kartę i wszystko działa. Czy spliter może już być przestarzały i lepiej zainwestować w coś nowszego czy może problem leżeć gdzieś indziej. Problemy zdarzają się na obu dekoderach równocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj moze kolego wyżej to co się pisze...jesteś akurat w grupie testowej pisz że zacina ci na ich orginalnym dekoderze moze cię odłączą z grupy testowej...Tzn zgłaszaj do obsługi klienta czy to emailem czy to telefonicznie.Nie wspominaj słowem o splitterze...I tak od Wrzesnia mysle ze będzie po ptokach..W wypadku tych co mają ich sprzęt adb i wigibox i sagemcom;) Splitery raczej na 2-3 tv maks będą ale to tez moze być tak utrudnione że nie każdy da rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikat słany sieciom kablowym:

Szanowni Państwo,

 

 

 

Dziękujemy za wszystkie uwagi przesłane po ostatnim teście zabezpieczeń w listopadzie 2014 r. Widzimy, że zostały już pojedyncze przypadki gdzie karty nie pobrały uprawnień.

 

 

 

Chcielibyśmy poinformować, że kolejny test zabezpieczeń na kartach (karty zaczynające się od cyfr 124…), odbędzie się w środę 11 marca 2015 r. w godzinach 10:00-12:00.

 

 

 

W przypadku wystąpienia zakłóceń w odbiorze programów, prosimy o przestawienie się na transponder np. 110 lub 119 na 30-45 minut (najlepiej w zwykłym odbiorniku jeżeli są filtrowane jakieś informacje na wejściu Państwa systemów) w celu wczytania konfiguracji do karty.

 

 

 

Wszelkie zakłócenia w działaniu kart prosimy zgłaszać najlepiej mailowo na adres cable@ncplus.pl podając numer karty (bez kropek, spacji), nazwy programów, wykorzystywany sprzęt, w którym działa karta i w miarę możliwości

 

szczegółowy opis zdarzenia (komunikaty wyświetlane przez sprzęt, objawy związane z sygnałem itp.).

 

 

 

Chcielibyśmy mieć pewność, że przed wprowadzeniem procedury na stałe wszystkie karty działają prawidłowo.

 

 

 

Pozdrawiamy,

 

 

 

Dział Sprzedaży Kanałów TV

 

źródło: post na forum :censored: :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Doradźcie proszę.

 

Obecnie posiadam 2 cameleony, jednego Pace PVR i jednego starego Philipsa SD. Dostałem zwykły przewodowy splitter HD, który chcę wykorzystać z Pace i dekoderem dokupionym. I tu rodzi się pytanie co najlepiej kupić. Prześledziłem wątek i zastanawiam się nad Cryptoboxem 650 (zależy mi na dodatkowym wejściu na moduł do dołożenia w przyszłości CP oraz szybkości i stabilności działania dekodera). Kwota ok 300 pln jest to dla mnie max. Nie mam zamiaru używać splittera na większej licznie odbiorników niż 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...