Skocz do zawartości

Nasze strachy i lęki w TV


raf9900
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Intro "SuperKina" do 2007, bałem się, że ten napis, co wyjeżdża będzie chciał mnie zniszczyć :sad:

Początek 997, jedna z reklam Hoop z 2005-2006, która była emitowana przed/po zapowiedzi TopTrendów.

Pisk z testcardu, do dzisiaj mnie straszy po nocach, zamiast emitować go cicho, to dają na cały regulator i trzeba ściszać, aby nie pobudzić sąsiadów.

 

Czołówka Panoramy do 2005 roku, ta latająca kula ziemska, te werble. Teraz jak oglądam, to się nie boję, ale wtedy miałem stracha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Ja:
Prawie cała oprawa Pulsu z 2001 roku (oprócz reklamy).
Niebieski ident Polsatu z wiosny 2005 roku (jest najstraszniejszy).
Superkino od 2006 roku (najbardziej to tam, gdzie ten zielony marsjanin).
Dżingiel świąteczny Polsat z 2002/2003r.
Pisk testcardu.
Stary przerywnik OTV Kraków.

Edytowane przez Barti
Każde zdanie kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Homer Simpson

Ja się oprócz tego co napisałem, w TV bałem się rożnych, dziwnych rzeczy.

Wymienię:

- identu Dwójki z 2007-2010

- pisku testcardu

- identów Polsatu z 2005-2006

- intra EuromediaTV

- muzyki z Familiady

- intra Astro z lat 1994-2011

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się boje troche identu dwójki z 2007-2009 ale program dnia to jest dobry. Spokojna muzyczka...

Ale chodzi ci o tę z pierwszym dżinglem Reklama czy już tę drugą z dżinglami "Dokument", "Film", "Serial" itd.?

Dżingiel Reklama z 2001 mi się podoba i dokument film też itd. Najbardziej identu gdzie młoda kobieta tańczy balet, i tych pierwszych co było bumbum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie kiedyś przerażało to: Oglądałem kiedyś w telewizji taki program telewizyjny ze śmiesznymi filmikami z internetu (nie wiem jak się nazywał ani na jakim kanale był nadawany). No i pojawił się taki film jak jakiś dzieciak poszedł do klopa a tu kupa z kibla wyskakuje (taka z oczami i ustami) a ten dzieciak się wystraszył. Przez to coś wyskakujące z tego klozeta bałem się sedesów ("boję się że kupowy potwór przyleci z kibla i mnie zje")  :P Tak wiem, to dziwne :|

 

Dzisiaj boję się białego szumu i ekranów kontrolnych. Nie wiem dlaczego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie przerażał serial "Miasteczko Twin Peaks" a dokładnie niektóre z postaci tam występujących. Jako młody człowiek nie pojmowałem jak w tak spokojnym miasteczku może być tyle złego. Kontrast sytuacji wzbudzał niepokój, a sam wstęp i muzyka powodowały ciarki na plecach :crazy:

 

 

Co do filmu, największy lęk wzbudził we mnie obraz z "Misery", z rewelacyjną i oskarową jak się potem dowiedziałem rolą Kathy Bates. Zapamiętam go na do końca życia, pewnie również przez pryzmat dzieciństwa...

 

Edytowane przez SiGi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mleczyk: Czy masz na myśli "Śmiechu warte"?

@risema16: Masz rację, o tę oprawę mi chodzi. To była pierwsza z nich, dopiero we wrześniu tego samego roku usunięto znaczek "TN" na dole z powodu wprowadzenia koncesji i wprowadzono odświeżone dżingle.

Edytowane przez Kuba2015
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja dawno temu bałem się oprawy TVN z lat 2002-2007, bo kiedyś śniło mi się, że "wpadłem" do tej oprawy i nie mogłem się wydostać. Bałem się też jakichkolwiek reklam nieistniejącej już sieci komórkowej "Idea".

Edytowane przez M0RCH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dawno temu bałem się oprawy TVN z lat 2002-2007, bo kiedyś śniło mi się, że "wpadłem" do tej oprawy i nie mogłem się wydostać.

Każdy ma złe sny. A jakiegi identu najbardziej się bałeś?

Rybki?

Miasto?

Motyle?

Kółka?

Tunel?

Czy może winda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele pamiętam, jeżeli chodzi o to, czego się bałem dawniej przy oglądaniu telewizji  :sad: Przypominam sobie, że kiedyś nie przepadałem za widokiem identów reklamowych, na które nakładały się reklamy (negatywnie zapamiętałem tak nałożoną na ident reklamę bodajże Mr. Proppera ok. 10, a może i więcej, lat temu). Dziwnie patrzyło mi się również na różnego rodzaju sprostowania, szczególnie w czasach, kiedy w kanałach TVP poszczególne pozycje programowe zapowiadali spikerzy w studiu - gdy któryś z nich czytał takie sprostowanie, bałem się ciszy, która następowała po odczytaniu takiego komunikatu.

Jeżeli przypomną mi się jeszcze inne dawne lęki, to najwyżej dopiszę w późniejszym czasie  ;)

 

Obecnie boję się oglądać telewizję nocą, w ciemnym pomieszczeniu, gdy wszyscy domownicy śpią  :-| Podobnie sprawa ma się z oglądaniem archiwaliów - nieważne, czy oglądam je w Internecie, czy z kaset VHS (to drugie rzadziej), zawsze się boję, szczególnie gdy widzę jakieś zakończenia programu z przełomu lat 80. i 90. albo inne dziwne nagrania.

Edytowane przez Camilieu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma złe sny. A jakiegi identu najbardziej się bałeś?

Rybki?

Miasto?

Motyle?

Kółka?

Tunel?

Czy może winda?

Te "kółka" o których mówisz to są "balony z gorącym powietrzem".

@M0RCH: A tych reklam Idea... to pewnie bałeś się tych z ludźmi przebranymi za telefony (2000-2001 rok).

Poza tym, niczego się nie bałem dawniej i niczego się nie boję dziś z telewizji, poza tym, że dziwnie mi się patrzyło na czołówkę "Telesprzedaży" TVNu (do 2015) czy zbliżoną bardziej kamerę do prezentera Uwagi! (wolałem z oddala ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to tylko zegar słoneczny z wrocławskiego miejskiego Ratusza :D Udowodnienie:

Ratusz3zegar.jpg

Wogóle to już przypomniało mi się, czego się bałem. Właściwie to bałem się kiedyś reklamy Amino z słynną "Zupą Romana", a właściwie jej piosenki. Gdy ta reklama się pojawiła, to zatkałem uszy albo wyciszyłem telewizor :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to tylko zegar słoneczny z wrocławskiego miejskiego Ratusza :D Udowodnienie:

Ratusz3zegar.jpg

Wogóle to już przypomniało mi się, czego się bałem. Właściwie to bałem się kiedyś reklamy Amino z słynną "Zupą Romana", a właściwie jej piosenki. Gdy ta reklama się pojawiła, to zatkałem uszy albo wyciszyłem telewizor :D

Okej, a jakby co bałem się tej pauzy jak miałem 5 lat.

A o to moja lista tego, co się bałem:

testcardy z piskiem

pauza TVP Wrocław (do 2013)

oprawa TVN 2002-2007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...