Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A gdzie jest ten osobnik co moje podejrzenia negował tym samym, czyli nikt nie podpisałby wielomilionowej umowy majac takie kary zawarte w niej? a nawet gdyby ich nie miał to jak widać PL ma to gdzies bo operator nie zabezpiecza kontentu choć niby jak m to robić w tym przypadku?

Jednak tracer10 miał rację.

@spirit83

Ban raczej tylko PL

 

PS

No to w jakim swiecie ty żyjesz @vigoo?

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś bardziej zorientowany w temacie wybada, czy ban tyczy się tylko Polski (nc+), czy to jakaś zmasowana akcja właściciela praw i dostali go też inni nadawcy w Europie. Swoją drogą sprawa jest precedensowa, wcześniej takich akcji z blokowaniem meczów nie było. Pytanie czy to kara tymczasowa, czy może ultimatum z deadlinem.

Sportklub Serbia tez daje mecze z 16 z opoznieniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jest ten osobnik co moje podejrzenia negował tym samym, czyli nikt nie podpisałby wielomilionowej umowy majac takie kary zawarte w niej? a nawet gdyby ich nie miał to jak widać PL ma to gdzies bo operator nie zabezpiecza kontentu choć niby jak m to robić w tym przypadku?

Jednak tracer10 miał rację.

@spirit83

Ban raczej tylko PL

Wiesz co ale to bierze po prostu się z ich niewiedzy, na temat tego co to jest licencja i co to są prawa autorskie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Sky płaci 5mld za prawa, a meczów o 16 (w WB o 15) nie pokazują, bo ustawa tego zakazuje :D Na Wyspach nie można pokazać beczu pomiędzy 15 a 17:15 na żywo, dlatego też ostatnie El Clasico było nadawane od drugiej połowy.

 

A co do NBA - duźo transmisji, ale w tej rozpisce chyba nie są uwzględnione retransmisje i mecze, które wybiorą kibice?

Edytowane przez Artek1008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jest ten osobnik co moje podejrzenia negował tym samym, czyli nikt nie podpisałby wielomilionowej umowy majac takie kary zawarte w niej? a nawet gdyby ich nie miał to jak widać PL ma to gdzies bo operator nie zabezpiecza kontentu choć niby jak m to robić w tym przypadku?

Jednak tracer10 miał rację.

@spirit83

Ban raczej tylko PL

 

PS

No to w jakim swiecie ty żyjesz @vigoo?

W takim, w którym nigdy nie podpisałbym umowy, na której warunki nie mam wpływu a jeśli nie byłoby w niej takiego zapisu, to jutro rano poszedłbym do sądu.

 

Więc albo NC+ dało się pięknie zrobić w ........ (wstawić dpowiednie słowo), albo sprawą powinni zająć się prawnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, ale gdyby umowy nie podpisali nie mieliby praw. A gdyby nie mieli praw, szczekałbyś, że nie pokazują Premier League :D

Uwierz mi, na całym świecie w telewizjach nie pracują ancymony, bo gdyby było tak źle jak mówisz dawno wkroczyliby prawnicy :)

Edytowane przez Artek1008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę dać radę dla właściciela praw do PL: niech zajmą się najpierw swoimi feedami i ich nieograniczonym dostępem FTA, dzisiaj tak można było obejrzeć zarówno mecz o 16 jaki i 18:30 bo zapomnieli go zakodować :P

Dla mnie to jest niepojęte że polska TV ma ścigać złodziei w Anglii :D, co oni policji nie mają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim, w którym nigdy nie podpisałbym umowy, na której warunki nie mam wpływu a jeśli nie byłoby w niej takiego zapisu, to jutro rano poszedłbym do sądu.

 

Więc albo NC+ dało się pięknie zrobić w ........ (wstawić dpowiednie słowo), albo sprawą powinni zająć się prawnicy.

Masakra, więsz co to jest licencja i co to są prawa autorskie ? Najpierw nauczyć się o prawach a potem idź do sądu bo w ten sposób tylko się ośmieszasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niech nc+ idzie do sądu i będzie to jej ostatni kontrakt na PL w Polsce panie @vigoo.

Tu Premier League ma wszystkie karty w ręku i żaden sąd jej nie pomoże bo w cuda nie wierzę skoro PL dała bana to musiała mieć do tego podstawy prawne.

I powtarzam ci że raczej je miała, a nc+ musiałą podpisać taką samą umowę jak każdy nadawca chcąc mieć mecze.

Łatwiej zrozumiesz jak nabierzesz wiedzy jakiego świra mają angole na punkcie zabezpieczeń tej ligi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licencja licencją. Fakty są takie, że NC+ nie ma wpływu na to, że ktoś wywiezie sobie dekoder za granicę, albo puści streaming z dekodera w świat. Albo połączy się z VPN z Canal+ Online. A z kolei Hot Bird w przeciwieństwie do Astry na 28,2E nie ma wiązki, która można ograniczyć tak, żeby nie docierała do UK, jak to oni robią z nami.

A jeśli zawarli umowę, w której coś takiego gwarantują, to tylko źle o nich świadczy.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, ale gdyby umowy nie podpisali nie mieliby praw. A gdyby nie mieli praw, szczekałbyś, że nie pokazują Premier League :D

Uwierz mi, na całym świecie w telewizjach nie pracują ancymony, bo gdyby było tak źle jak mówisz dawno wkroczyliby prawnicy :)

 

Dokładnie. Sam miałem to przed chwilą napisać. Jakby nc+ powiedziało, że nie kupili PL, bo nie dogadali się co do szczegółów umowy, to obrażeni abonenci czekali by tylko końca umowy i odchodzili.

 

Wyszli z założenia, że może uda się uniknąć takich sytuacji jak obecna i jakoś to będzie. Jak widać, trochę się przeliczyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wydajemy kupę kasy, siedzimy cicho i nie mamy nic do powiedzenia?

Dzisiaj blokują mecze o 16. Za miesiąc o 18.30 a za dwa zablokują wszystko?

Ehh, sytuacja niestety jest skomplikowana. Zgadzam się, że Anglicy zachowali się gĺupio i bezsensownie, ale nie można winić za to nc+, bo podpisali takà umowę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu mieliby się zachować głupio ? To ich kasa, ich własność i to oni rozdają kart. Głupio to zachowują się ludzie którzy pomagają wywozić dekodery czy je obsługiwać ludziom tam będącym a jeszcze głupie ci którzy robią to tam w pubach. Dura lex, sed lex.

 

Najgorsze jest to, że nc+ nie bardzo może coś zrobić w tej sytuacji bo nie mają narzędzi do kontroli tego żadnych, mogą jedynie rozwiązywać umowy z ludźmi którzy zostaną złapani przez angielską policję.

 

Pozostaje czekać w zasadzie na iptv o którym myśli nc+, tutaj jest oczywiście kwestia vpn ale da się to zablokować  różnymi sposobami choć nie koniecznie dobrymi dla nas ale niestety zawsze jest coś za coś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale rozumiem, co to jest licencja i prawa autorskie. Rozumiem, że NC+ dostaje karę, bo np. złamano jej system kodowania i każdy ma dostęp do meczów. Rozumiem, że np. okazało się, że NC+ prowadzi dystrybucję za granicą. Ale dla mnie jest chore, że ma odpowiadać za pana Józka, który puszcza mecze w jakimś tam pubie.

Dlatego powtarzam, że nigdy w swoim biznesie nie podpisałbym umowy, której warunków nie mógłbym spełnić a jeśli nie byłoby takich zapisów, to kłóciłbym się o swoje.

Tylko tyle...

 

BTW

Bułgaria przez ostatnie kilka lat pokazywała/pokazuje mecze PL w złamanym systemie kodowania. Cała Europa mogła to oglądać i nikt palcem nie kiwnął.

Edytowane przez vigoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest widzi mi się Anglików tylko takie jest prawo, one chroni przede wszystkim prawa autorskie właścicieli. Wywiezienie dekodera poza granic Rzeczpospolitej Polskiej jest złamaniem  umowy (wiadomo, nc nie ma jak zabronić tego fizycznie). Problem jest inny, gdyby oni wywozili te dekodery i oglądali sobie w domy i nie zarabiali na nich to dalej by Anglicy przymykali oczy na to, ale znalazło się kilku geniuszy którzy wpadali na pomysł z pubami i ogólnie zarabianiem na tym i  ktoś na nich doniósł i cała historia. Jak łamiesz prawo to siedź cicho. Niestety to jest odpowiedzialność zbiorowa.

 

Licencja to nie prawo własności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w każdym angielskim mieście powyżej 50 tys mieszkańców znajdziemy co najmniej dwie ulicę, na której wisi nie jedna, nie dwie a chociaż trzy polskie anteny satelitarne. Zresztą w Anglii funkcjonują polskie firmy, które montują sprzęt telewizyjny z nc+ i Polsatu, a w punkcie nc+ jak powiesz, że wywozisz dekoder do Anglii to nikt się nie zdziwi i tego nie zabroni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to ma do rzeczy ? SKY to brytyjska telewizja i to oni płacą największą cenę za prawa i to oni mają najwięcej do powiedzenia. Tak samo jest u nas z naszymi rozgrywkami i w każdym innym kraju.  Ten kto płaci najwięcej czyli krajowa TV decyduje.

 

Wiadomo, że jest milion lewych opcji ale najwidoczniej to Polacy z nc+ wpadali najczęściej i my teraz ponosimy tego konsekwencje.

 

W sumie nieważne ile płaci Sky bo nasza umowa nie ma z nimi nic wspólnego.

 

Tak samo jak nasze dekodery są wywożone to również (pewnie i na większą skalę) dekodery Sky trafiają do Hiszpanii i wszędzie indziej.

 

Natomiast jeśli w UK w pubach pojawia się transmisja z NC+ to wystarczy zrobić nalot tamtejszych służb a nie karać cały rynek polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie m się co kłócić, jest ban tak jak przewidywałem i tyle. Pytanie tylko na jak długo i jakie NC+ poczyni kroki aby np. za pół roku podobne zdarzenie nie miało miejsca.

Moim zdaniem NC nic nie może zrobić bo fizycznie nie powstrzymają ani przed wywózką dekoderów, ani nie powstrzymają tych co udostępniają w pubach.

To co zaistniało nie jest efektem tego iż nagle znaleźli dekodery nc+ w pubach bo one były już dawno, natomiast najwidoczniej znaleźli ich zbyt wiele w ostatnim czsie.

Jak znajdowali pojedyncze sztuki to właściciel pubu płacił kary, jak wyszło że jest tego za dużo to był dobry powód aby się czepić NC+, które jest teraz w czarnych 4 literach.

 

Jedno wiem na pewno, że mają NC na oku od teraz i jeszcze z raz lub dwa taka akcja i cofną im licencje jak nic, a cyferki na ekranie to sobie NC może stosować nawet co 5 min bo akurat to zabezpieczenie w tym przypadku nie działa skoro liczy się fizyczna obecność dekodera w pubie.

Będzie problem jak nic w przyszłości bo rodaków i właścicieli pubów którzy się tym parają nie powstrzyma żaden przepis.

Ucierpi operator bo tak najłatwiej i najszybciej zablokować mecze również setkom lub nawet tysiącom pubów które dalej mają dekodery NC.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...