Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Polski zespół w finale LM to dlaczego nie mieliby użyczyć TVP by to pokazali? Wiadomo, nie za darmo, za część/całośc wpływów z reklam/duzo reklam platformy itd, więcej by im to dało zysku niz jakiejs wyimaginowanej straty. Sytuacja bez precedensu mimo wszystko,pierwszy polski finał w rękę ja widzę w tym same plusy. Popularyzacja dyscypliny plus dobry PR dla canalu. Ale oczywiście o czymś takim nie ma mowy w weekend to tam nikt poza komentatorami nie robi, wiadomo byg lykend trzeba odpocząć. Szkoda gadać i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marrak dlatego jest w TVP1 bo poprostu wykupili sublicencje i mają prawo pokazać ten mecz, a myślisz że C+ pozwolił ten mecz pokazać na TVP1 bo to jest finał i żeby duzo ludzi obejrzało?? Całe rozgrywki mają na wyłączność i jedynie z finałem się dogadali.

@bartas_20 pisząc abonenci miałem na myśli że trzeba być abonentem danej platformy czyli w przypadku piłki ręcznej NC+ bądż posiadać kanały Eleven.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy ze glownym wlascicielem praw do LM pilkarzy recznych jest Eleven a nie nc+. Nie wiadomo czy ewentualne pokazanie jutrzejszego finalu w otwartym kanale nie wymagaloby zgody Eleven.

Dokładnie o tym pisałem wcześniej zapewne NC+ nie ma nic do gadania bo prawa kupił Eleven.Z drugiej strony i tak nie mają kanału ogólnodostępnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marrak dlatego jest w TVP1 bo poprostu wykupili sublicencje i mają prawo pokazać ten mecz, a myślisz że C+ pozwolił ten mecz pokazać na TVP1 bo to jest finał i żeby duzo ludzi obejrzało?? Całe rozgrywki mają na wyłączność i jedynie z finałem się dogadali.

To chyba UEFA wymaga żeby finał był pokazywany także w kanale otwartym.

 

A co do jutrzejszego finału to dla mnie to skandal, że takie wydarzenie będzie tylko w kodowanych kanałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i UEFA ma takie wymogi.Moim zdaniem jest to dobre rozwiązanie bo finał powinien obejrzeć każdy kto ma na to ochotę.Ale z drugiej strony nie można porównywać piłki nożnej do ręcznej.Tak samo chyba UEFA zareagowała na EURO i dlatego mecze Polaków oraz po jednym z każdej rundy będą w TV otwartej.Piłka ręczna nie ma niestety takiej przebitki i niestety bedzie finał w telewizji która kupiła prawa.Ale to co Polsat zrobił z EURO to przechodzi ludzkie pojęcie, żeby swoim abonentom kazał płacić za mecze które wykupił?? Znowu będą nazywać Solorza najlepszym "blokującym" jak to było w przypadku naszych siatkarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak samo chyba UEFA zareagowała na EURO i dlatego mecze Polaków oraz po jednym z każdej rundy będą w TV otwartej.

 

Nie ma to jak o czymś pisać nie orientując się dokładnie w temacie. W otwartej TV zobaczymy mecze Polaków, kilka innych meczów z fazy grupowej + 4 mecze 1/8, ćwierćfinały, półfinały i finał.

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby prawa mialo TVP czy Polsat to final z udzialem Vive mielibysmy w otwartej tv a tak to lipa. Raczej nie ma co sie ludzic na mecz Vive na TTV.

To chyba UEFA wymaga żeby finał był pokazywany także w kanale otwartym.

 

A co do jutrzejszego finału to dla mnie to skandal, że takie wydarzenie będzie tylko w kodowanych kanałach.

Jaki skandal? Kupili prawa do pokazują na swoich kanałach. To ma przyciągnąć do zakupu CANAL+/Eleven. Skandalem jest to, co Polsat zrobił z EURO dla swoich abonentów. O tych wszystkich KSW za 40zł już nawet nie wspomnę. Z tego co pamiętam - nie tak dawno - swoje finały miała też siatkarska liga mistrzów. Wszystkie mecze final four zostały pokazane w Polsat Sport News, a ten o 3.miejsce, gdzie grał polski reprezentant - Resovia Rzeszów - został pokazany tylko w Polsat Sport. W nc+ przynajmniej wiem, że za chociażby finał Ligi Mistrzów nie przyjdzie mi zapłacić 40zł extra. 

 

Trzeba być [beep]em, żeby mając talerz i dostęp do ARD i ZDF już teraz kupować dostęp do ps2 i ps3. Ja spokojnie poczekam do meczu otwarcia, który przy ewentualnym zakodowaniu niemieckich kanałów i tak będzie w tv otwartej. I dopiero wtedy jak zakodują człowiek wykupi.

Kogo stać lub/i jest prawdziwym fanatykiem EURO lub/i nie ma ochoty na niemiecki komentarz lub/i oglądanie reklam lub/i zabawę z przestawianiem na Astrę - wykupi. :)

 

jakie prawa w końcu są do zgarnięcia od przyszłych sezonów???

Już pytałeś o to kiedyś (27 marca) i nawet na ten post Ci odpowiedziałem), powtórzę jeszcze raz.

 

TENIS: Turnieje rangi ATP 1000 i ATP 500 - prawa do transmisji do końca tego roku ma POLSAT 

MOTO GP: do końca tego sezonu prawa ma POLSAT

PIŁKA NOŻNA: 

liga portugalska (do końca obecnego sezonu prawa miał Sportklub, przejęcie tych praw na pewno wzbogaciłoby puste weekendowe wieczory w CANAL+, ale czy to faktycznie prawa na CANAL+? Poza tym, kto chce oglądać tę ligę, to może dokupić Sportklub - to zysk dla nich dodatkowy. Warto też dodać, że kanał ten pokazuje tę ligę dość obszernie - nawet 6 spotkań na kolejkę (dla fana to uczta) - wątpię, by CANAL+ tak robił. Należy też zauważyć, że chyba ta liga jest zbyt mało popularna w Polsce. Jak już - bardziej do nSport+),

liga niemiecka (do końca przyszłego sezonu w Eurosport, ponoć przetarg na następne sezony już trwa; prawa te są już od lat w Eurosporcie i trudno sobie wyobrazić by było inaczej. Poza tym mecze Bundesligi są pokazywane w porach, kiedy CANAL+ ma zapełnione anteny. Z drugiej strony -  CANAL+ z Discovery nie raz już współpracował, więc może i w tej kwestii mile się zaskoczymy),

liga holenderska  (nie wiadomo do kiedy prawa ma Polsat, trudno o takie informacje; mimo wszystko ta liga też bardziej do nSport+ niż do Canal+),

EUROLIGA: według mediów CANAL+ miał prawa do końca minionego sezonu, najbliższy sezon należy jeszcze do FOX - czy jednak zdecydują się na dalszą emisję? (FOX zakupił prawa na cztery sezony w 2013 roku, rok później sprzedał je CANAL+ na dwa sezony, ale za relatywnie małe pieniądze).

NHL: według mnie za drogie prawa, mało popularna w Polsce, emisja w nocy. 

 

WNBA: było w CANAL+, ale przy przedłużaniu praw do kolejnych sezonów NBA nie było wspominane o przedłużeniu praw do rozgrywek, poza tym sezon już się rozpoczął, a transmisji brak, więc pewnie CANAL+ nie jest już nimi zainteresowany. 

 

To chyba na tyle. Szczerze powiedziawszy, według mnie na każdym kroku widać oszczędność i wątpię czy zdecydują się na zakup jakichkolwiek praw z powyższych. Będą pewnie walczyć o przedłużenie obecnie posiadanych praw w 2018 roku + powalczą o powrót ligi hiszpańskiej. Prawa pewnie będą jeszcze droższe, abonentów coraz mniej, a konkurencja groźna. Póki co, to co najważniejsze jest, więc nie widzą sensu w poszerzaniu oferty.

 

Fajnie jakby zakupili jakieś turnieje tenisowe, wzbogacili ofertę na czerwiec-lipiec (tutaj mogliby zainwestować w siatkarską Ligę Światową). Dobrze gdyby do Ligi Mistrzów w piłce nożnej, koszykówce i piłce ręcznej dołączyła też siatkarska (ale tutaj - podobnie jak w przypadku Ligi Światowej prawa do transmisji ma POLSAT do 2018 roku). Ale to takie marzenie (nie)do spełnienia.:)

 

To spadek po prawach do Copa del Rey :D

Co masz dokładnie na myśli? :D

 

 

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2016-05-28/zmarl-18-letni-zuzlowiec-krystian-rempala/  - w związku z śmiercią żuzlowca - Krystiana Rempały - wszystkie dzisiejsze mecze ENEA Ekstraligi oraz I Ligi zostały odwołane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kunkore IMG nie sprzedaje praw w krajach nordyckich. tam robi to sama NHL. Samo rozprowadzanie praw przez IMG nie daje gwarancji, że jakaś polska stacja nabędzie tą ligę. Natomiast patrząc na to, że jednak ktoś się u nas hokejem interesuje, reprezentacja idzie w góre, to myśle,że ktoś za dobre pieniądze się zainteresuje. Stawiam na Eurosport jednak, bo tak samo nabyli MLS. też po przejęciu przez IMG, i co by nie powiedzieć pokazuja to dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...