Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na oficjalnym forum C+ już się zaczęło. Ciekawe, czy będą usuwali wątki i posty, czy może znajdzie się ktoś z jajami i się wypowie-

 

http://ww2.canalplus.pl/forum/?topic/ko ... lus_6-9060

 

Tam nie ma moderatora, a modująca admnka wpada co kilka dni więc bez obaw

 

Ja się nie dziwie ludzie czują się oszukani że z dnia na dzień stracili dostęp do Ligi hiszpańskiej, włoskiej, francuskiej, ligi mistrzów piłkarzy ręcznych, 40% ekstraklasy i wielce prawdopodobne ligi europy. Przecież to jest jakieś 70% wszystkich dotychczasowych praw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak słów na to karygodne postępowanie nc+. 20 lat pracy poszło na marne, bo w miesiąc rozwalono ramówkę stacji. W jedne wakacje stracono Serie A, La liga, Lique 1, 25% E-klasy i prawdopodobnie LE. Teraz już chyba mało kto wierzy w pozostanie Premier League za rok.... Jeśli abonamenty nie zostaną radykalnie obniżone lub kanały Eleven nie zostaną za free włączone do paczki C+ to liczę na to, że masa klientów zrezygnuje z tej platformy.

 

Nie broniąc nc+ to jednak można mieć też pretensje do zarządców tych europejskich lig. Wiadomo, że dla nich liczy się tylko kasa, ale powinien być jeszcze taki czynnik jak "promowanie ligi", bo przecież sprzedano prawa kanałowi, który de facto nie istnieje. Eleven od miesiąca pisze na twitterze "rozmowy z operatorami trwają" i nie ma gwarancji, kiedy się dogadają. Równie dobrze nikt nie nakazuje CP i nc+ przyjmować te kanały do swojej oferty, więc cały sezon kibice w Polsce będą oglądać na zacinającej się stronie internetowej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, nie no dla mnie jako abonenta NC+, nocna informacja o utracie przez nich praw do ligi hiszpańskiej to już przegięcie.Umowę podpisałem z nimi tylko dla sportu,a tu w ciągu miesiąca strzał, za strzałem, wysłałem poniższego maila, czekam na odpowiedź :

 

 

"Wczoraj gruchnęła w mediach informacja na temat utraty przez Państwa spółkę kolejnych praw na pokazywanie piłki nożnej na rzecz Eleven Sports ( po prawach do ligi francuskiej, i włoskiej stracili także Państwo ligę hiszpańską). Tak na prawdę dla mnie Wasza oferta sportowa była jedyną przyczyną zawarcia Z Wami umowy na świadczenie usług .W jaki sposób straty tych praw zostaną zrekompensowane abonentom takim ja (zainteresowanym głównie sportem, dobrym sportem)? Bo nie żartujmy, i proszę w ogóle nie poruszać argumentu o posiadaniu praw do Polskiej Ekstraklasy, czy też turniejów golfa ( czym tak się chwalicie na stronie internetowej - sic!), nie jest to żadna alternatywa, do tego co było.

Drugie pytanie, czy kanały Eleven Sports pojawią się na platformie, jeżeli tak to kiedy i w jakiej cenie (oczywiście w świetle powyższego,wygórowana opłata - i tutaj mówię o każdej powyżej 10 zł, będzie kolejnym argumentem do wypowiedzenia Państwu umowy i przejściu do konkurencji).

Generalnie zaistniała sytuacja na dzień dzisiejszy sprawia, że jestem bardzo blisko wypowiedzenia umowy jako towaru niezgodnego z jej treścią ( treść/jakość merytoryczna dla mnie spada o jakieś 70%, więc abonament chyba też powinien?Pozdrawiam."

 

Zobaczymy jaką odpowiedź otrzymam...ciekawe czy kolejny raz po sytuacji z fuzją, będą starali się robić z ludzi idiotów i próbowali wmawiać, że tak naprawdę nic się nie stało i dalej wszystkie argumenty są po ich stronie...a no nie są,jak CP wprowadzi za rozsądną cenę ES do swojej oferty, to w połączeniu z tym co mają, zyskają i to wiele, właśnie dzięki takim ludziom jak ja, przyciągniętych do nadawcy sportem...

 

Gdybym jako pracownik odczytywał tego maila to umarłbym ze śmiechu razem z kolegami z pracy.

Piszesz jak obrażone dziecko, z błędami i zdaniami kogoś kto pisze wypracowania na 1/2 strony A4.

 

Poza tym, masz rację ze swoimi żalami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni odjechali już totalnie, odpisali na mojego maila, w którym zapytałem wprost co dalej, skoro oferta się skurczyła do wielkości ptaka po wyjściu z wrześniowego Bałtyku i jak mają zamiar zrekompensowac straty abonentom i co z ewentualnym kanałem Eleven:

Nadmienię, że obecnie toczą się procedury przetargowe związane z zakupem praw do transmisji w nowym sezonie. O ostatecznym kształcie naszego portfolio sportowego poinformujemy po ich oficjalnym zakończeniu. Jak co roku, staramy się weryfikować naszą ofertę sportową i sprawdzać, które z rozgrywek cieszą się największym zainteresowaniem kibiców. Dlatego już wcześniej pozyskaliśmy na 3 kolejne sezony na wyłączność rozgrywki Ligi Mistrzów UEFA, a w ostatnim czasie również na 4 lata zmagania polskiej Ekstraklasy. Nadal obowiązuje także umowa na transmisje angielskiej Premier League oraz żużlowej PGE Ekstraligi

 

Dla nich dalej przetargi trwają :D

Spoko, wysyłam wypowiedzenie bo ligi angielskiej na stówę nie utrzymają po sezonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wg. logiki PS Eleven nie będzie w nc+. Fachowiec z PS powinien napisać że to raczej C+ traci LL. Ciekawe czy GUT to Gutowski? Jeśli tak to wiadomo jaka jest wartość tego "artykułu".

 

Czy to jest według Ciebie brak logiki i gdzie znalazłeś info, że według PS Eleven nie będzie w NC+?-

 

"Jak dotąd mecze ligi hiszpańskiej pokazywała platforma nc+. Kanał Eleven Sports można oglądać przez Internet, ale wciąż trwają rozmowy z dostawcami satelitarnymi."

 

Kompletnym brakiem logiki to jest twój ostatni post.

Tytuł w PS "nc+ traci ligę hiszpańską." Czyli nie będzie ligi hiszpańskiej w nc+ nawet na innym kanale, jeśli rozumieć dosłownie tytuł. No ale to PS walnął gafę bo to Canal+ traci tę ligę. Stwierdzenie Jak dotąd mecze ligi hiszpańskiej pokazywała platforma nc+ jest nieprawdziwe bo mecze tej ligi pokazywały także kablówki mające C+. PS to taki Fakt w wydaniu sportowym. Jeśli jakiegoś katarczyka na TT biorą za szefa beIN to wiele mówi o wiarygodności informacji osobnika GUT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na pierwszej stronie NC+ zdjęcie CR7 z Turanem i reklama najlepszych emocji sportowych. To już nawet nie brzmi śmiesznie to jest wręcz jawne robienie z ludzi wała.

 

http://ncplus.pl

No co - przecież to tylko podkreślenie, że jedyne rozgrywki, w których będzie można oglądać u nich Real Madryt i Atlético Madryt na kanałach Canal+ to Liga Mistrzów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgl to zobaczcie, jak C+ czai się z programem telewizyjnym i nie udostępnia ramówki na 23.08, czyli w dzień, kiedy jakieś 80% zainteresowanych La Ligą abonentów jest przekonanych, że tego dnia pokażą mecz Realu i Barcelony ;)

 

To co jest teraz na ich forum, to dopiero początki. Prawdziwa jazda zacznie się, gdy oficjalnie udostępnią program na niedzielę i usuną z zakładki sportowej ligę hiszpańską.

 

http://www.canalplus.pl/program

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł w PS "nc+ traci ligę hiszpańską." Czyli nie będzie ligi hiszpańskiej w nc+ nawet na innym kanale.

Tym bym się nie przejmował, wielu pismaków myli nc+ z c+.

To nie nc+ straciła LL tylko C+ przecież i to nie oznacza, że tej ligi nie będzie na platformie.

To nie nc+ podpisywała ostatni kontrakt tylko c+ .

 

Dziwi mnie w ogóle ta panika posiadaczy nc+, przecież nawet jeżeli Eleven kupi ostatecznie te prawa to i tak trafi do nc+.

Jedynie paczka C+ dostanie w 4 litery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po oficjalnym potwierdzeniu faktu, że liga hiszp. nie będzie na c+, oraz brak pozostałych lig o których już wiemy będzie wystarczającym powodem (dla tęgich głów w nc+), bo dla nas na pewno do rozwiązania/negocjowania umowy- mniejszej kasy?

 

W opinii UOKiK, pakiet programów telewizyjnych oferowany przez danego operatora stanowi jeden z podstawowych czynników branych przez konsumenta pod uwagę przy wyborze danej oferty. Z tego względu wycofanie przez operatora określonego programu telewizyjnego z oferty programowej w trakcie trwania umowy może być niekiedy równoznaczne z ustaniem dla konsumenta celu, dla którego zawarł umowę. W związku z tym, określony zestaw programów telewizyjnych może w niektórych przypadkach stanowić jedno z zasadniczych postanowień umowy o świadczenie usług telewizji kablowej. Podobne stanowisko zajął Sąd Antymonopolowy (obecnie: Sad Ochrony Konkurencji i Konsumentów) w wyroku z dnia 6 grudnia 2000 r. (sygn. XVII Ama 101/99).

http://serwisy.gazetaprawna.pl/telekomu ... umowe.html

 

Integralnym elementem umowy jest „Oferta programowa”. Zawierająca opis programów wchodzących w skład poszczególnych pakietów. Oferta programowa opisuje produkt, którego wartość określa cena pakietu zgodnie z umową abonamentową. Konsument zawierając umowę wybiera wartość abonamentu, który ma bezpośrednie przełożenie na ilość i rodzaj otrzymywanych programów. Zmiana oferty programowej w ramach danej opłaty abonamentowej jest istotną zmianą cech oferowanego świadczenia.

viewtopic.php?f=174&t=39648&p=1092469

 

Teoretycznie gdybyś udowodnił że wziąłeś nc+ dla ligi francuskiej, włoskiej, hiszpańskiej to mógłbyś bezkarnie rozwiązać umowę. Napisz do UOKiK i zapytaj czy utrata aż dużej części praw pozwala wypowiedzieć umowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ jestem zdenerwowany od wczoraj. Najgorsza jest niepewność, gdzie, za ile i w jakiej jakości pokażą ligę hiszpańską. Start już w piątek, a niewiadomych mnóstwo. Jakoś nie wyobrażam sobie oglądania La Ligi na komputerze. Poza tym kto będzie ją komentował? Żal, że hitów nie będzie już z głosem Wolskiego. Przekląłbym szpetnie, ale nie można...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...