Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To, ze Ty wolisz nie oznacza, ze inni tez. Mecze pilkarskiej Ekstraklasy, LM i polski zuzel sa najchetniej ogladane sposrod wszystkich wydarzen sportowych w nc+ i poki tak bedzie to nc+ w miare sobie poradzi.

Ale to nie ma znaczenia co ja lubię czy to co ty lubisz. Jednostki pojedyncze nie mają znaczenia. Liczy się to co podobna się większości i nie koniczynie musi być to co mieści się w naszych oczekiwaniach. Bo co z tego, że zrealizują nasze wymagania a jak nie zrealizują ich większości. Niestety mnogość kanałów sportowych komplikuje nam życie i sprawia ze z portfela ucieka coraz więcej, jeśli ktoś che oglądać to co chce. A zapowiada się, że będzie jeszcze gorzej i drożej.

 

ste100 jeśli chcesz porównywać telemetrie do sondaży to porównuj ją do exitpolów które są wiarygodne a nie do sondaży wykonywanych na zlecenie partii czy stronniczych mediów bo te nie są wiarygodne.

 

Wątpię aby C+ była w stanie zapłacić więcej niż zapłacił Bein za to bo taniej tego nie puszczą. Na pewno myślą o wejściu na nasz rynek ale raczej na to za wcześniej. Możemy jedynie gdybać co oni z tym zrobią. Ale jak wejdą za jakiś czas to niestety oznacza to spore podwyżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pewnie teraz Bein odsprzeda w jakichś pakietach La Ligę do nc+/eleven/cp /?/ a przez ten rok zorganizuje infrastrukturę pod własny kanał, wyłoży kasę na angielską i za rok na rynku pojawi się gracz, który z czasem pewnie wykupi eleven i przejmie wszystkie ważniejsze rozgrywki sportowe jak zrobił to we Francji.

To czyste spekulacje, ale zakup La Ligi dowodzi że idzie w tym kierunku.

 

@Sorek

I o to właśnie chodzi. Jest gorzej. Oferta pada na łeb i nie można zasłaniać się danymi, telemetrią, upodobaniami itd. Jakoś przez prawie 20 lat c+/nc+ trzymało te prawa i nikt z tego powodu jakoś nie narzekał; ba, przed fuzją c+ radziło

sobie znakomicie i miało sporą bazę abonentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No, bardzo "odrealnione". Mniejsza kasa w co miesięcznym budżecie to normalka. Szkoda, że tylko dla Ciebie.

 

Miałem na myśli drugą część Twojej nieszczęsnej wypowiedzi (dla jasności - dotyczącej "lasek spod latarni")

 

kamil2505: odrealnione od rzeczywistości to jest udawanie, że strata ligi hiszpanskiej, wloskiej i francuskiej to nic takiego :).

A czy jak gdzieś napisałem, że to nie jest strata? Wskaż mi gdzie. Mi np. szkoda utraty praw do ligi mistrzów piłkarzy ręcznych. Po prostu w jednym z poprzednich postów napisałem, że posiadając prawa do LM, Ekstraklasy i polskiego żużla nc+ sobie poradzi. Pokazują to wyniki oglądalności. Myślę, że jeżeli utraciliby Ekstraklasę - to byłby prawdziwy gwóźdź do trumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utracili wyłączność, a to wiele mówi. Do czasu kolejnego przetargu na Ekstraklasę jeszcze wiele się może wydarzyć. Poza tym na razie jest spokojnie bo Eleven zachowuje się jakby ich nie było pomimo zakupu praw, a Bein to póki co jeszcze świeże wieści z neta.

Dopiero jakaś agresywna kampania reklamowa nowych graczy mogłaby pozmieniać co nieco na rynku jako że dopiero wtedy wielu ludzi zorientowało by się że to co mieli do tej pory "od zawsze" teraz jest gdzie indziej... a nich nikt nawet nie poinformował.

Nic ma nic gorszego niż uczucie że ktoś Cię robi w balona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No, bardzo "odrealnione". Mniejsza kasa w co miesięcznym budżecie to normalka. Szkoda, że tylko dla Ciebie.

 

Miałem na myśli drugą część Twojej nieszczęsnej wypowiedzi (dla jasności - dotyczącej "lasek spod latarni")

 

Nieszczęsna wypowiedź? Nie. Przykład skierowany głównie do facetów, bo tylko takie i w ten sposób pisane mają szansę dotrzeć do potencjalnego odbiorcy.

 

Czekamy teraz na ruch ze strony NC+. Trzymam kciuki za to, żeby nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa, bo chodzi o nasze wspólne dobro. Czasu pozostało niewiele, ale piłka jest cały czas w grze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze wczoraj La Liga była najlepszą ligą świata i nikt nie wyobrażał sobie że nie będzie jej w nc+.Dzisiaj jest już be.

 

Najlepsze podsumowanie sporu - jeden lubi polską ligę, inni zagraniczne ale wszystko było w nc+ i byliśmy zadowoleni.Teraz może być gorzej.

 

Jeszcze 4 miesiące temu mówili, że Canal+ nie straci ligi francuskiej bo to prestiż, PSG, Monaco itd. Nie straci ligi włoskiej bo ma ją od początku. Stracili i nagle okazało się, że te ligi są be i nie potrzebne.

Przez ostatnie dni, tygodnie była dyskusja o La Liga, że Canal+ jej nie straci, bo to prestiż, bo to jest coś. Straciła i co? I znowu tu na forum widze tłum tych samych osób co mówiło że La Liga jest ok cacy, że jest be.

 

No ludzie! Jak C+ doda bierki to będziecie fanatykami bierek i będziecie uważać, że to najlepsza dyscyplina?

 

Na dzień dzisiejszy faktem jest to, że Canal+ stracił ligę włoską, francuską i hiszpańską, oraz LM w piłce ręcznej na 100%. LE i NBA nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pewnie teraz Bein odsprzeda w jakichś pakietach La Ligę do nc+/eleven/cp /?/ a przez ten rok zorganizuje infrastrukturę pod własny kanał, wyłoży kasę na angielską i za rok na rynku pojawi się gracz, który z czasem pewnie wykupi eleven i przejmie wszystkie ważniejsze rozgrywki sportowe jak zrobił to we Francji.

To czyste spekulacje, ale zakup La Ligi dowodzi że idzie w tym kierunku.

To jest bardzo prawdopodobne tym bardziej, że działają oni na rynkach z C+ we Francji i w tym roku wystartowali w Hiszpanii. Właściciele Eleven to przecież przez wiele lat byliś pośrednikami więc raczej zarabianie na czymś mają we krwi.

 

Jakoś przez prawie 20 lat c+/nc+ trzymało te prawa i nikt z tego powodu jakoś nie narzekał; ba, przed fuzją c+ radziło

sobie znakomicie i miało sporą bazę abonentów.

inne czasy inne realia. Inne cenny praw. Ba średnie ARPU na koniec 2012 roku n 61 zł, C+ 60zł, w czerwcu tego roku nc+ 68zł(rok temu 67,6zł) i tu jest generalnie problem tego, że stracili prawa. Niby większy content a cena wzrosła dość mało przez ich idiotyczną kampanie marketingową podczas fuzji. Sami sobie są winni.

 

I jeszcze jedno, C+ też kupował te prawa globalnie na 3 rynki ale wejście Bein na rynek francuski też miał odbicie u nas, bo robiąc w ten sposób mogli po prostu płacić mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nieszczęsna wypowiedź? Nie. Przykład skierowany głównie do facetów, bo tylko takie i w ten sposób pisane mają szansę dotrzeć do potencjalnego odbiorcy.

 

Czekamy teraz na ruch ze strony NC+. Trzymam kciuki za to, żeby nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa, bo chodzi o nasze wspólne dobro. Czasu pozostało niewiele, ale piłka jest cały czas w grze.

 

Jestem facetem i do mnie nie przemawia. Nie szukam dodatkowych funduszy w ten sposób. :) Po prostu znalazłbym inną pracę. Ale to nie ten wątek.

 

 

Zgubiła ich polityka rozdawnictwa Canal+ za pół darmo. Natomiast co do Ekstraklasy - stracili mecze, które i tak były najczęściej tymi z najsłabszą widownią. Strata - owszem, ale trzeba przyznać, że niewielka.

 

Ligę włoską już kiedyś C+ straciło. I wciąż nie jest faktem, że utracili ligę hiszpańską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów pomijacie jeden bardzo istotny fakt.

 

NC+ zrobi wszystko co możliwe żeby eleven pojawiło się natychmiast. Wtedy nie będzie można mówić że stracili coś.Ba konsultanci będą całkiem słusznie zresztą mówić o poszerzeniu oferty. Bo więcej meczów i FA Cup dojdzie. Tyle że na innym kanale ale w nc+.

No i dorzucą Eleven do pakietu extra np.

Kluczem jest dołączenie eleven do oferty. Można mówić że romans eleven z tvn daje podstawne argumenty że ku zaskoczeniu najpierw pojawi się w nc+.

Zupełnie inaczej wygląda sprawa z La Liga. Szczerze mówiąc już tego nie ogarniam że prawa na Polskę ma Bein.To poza moją wyobraznią bo nie mają tu nic.Żadnego zaplecza. Może jutro w mediach się coś wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na program Canal+ i wygląda to dość słabo.

Zawsze w soboty w niedzielę oglądałem o 20, o 22 mecze ligi włoskiej ,francuskiej i hiszpańswkiej, a teraz ostatni mecz to ..... :/ Ostatnim programem live jest liga+ extra i nic :/ W sobotę ostatni mecz to Ekstraklasy o 20 :/

Normalnie to wygląda naprawdę bardzo słabo :/

Liga hiszpańska by ratowała sytuację, mecze często są o 21 o 22, a tak nic a nic nie będzie na Canal+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że sobą sobie winni. Od początku pisałem że ta fuzja pogrzebie obie platformy i tak się dzieje. Rynek był świetnie podzielony, C+ jako premium przede wszystkim sportowe, N-ka jako alternatywa głównie filmowa, i CP jako wersja ekonomiczna.

Teraz zaś pojawiają się jakieś cuda ala Eleven które nie mają infrastruktury, ich transmisje to jakaś amatorszczyzna z trzaskami w tle i działają tylko w necie, potem wyskakuje Bein który w ogóle w Polsce nie istnieje, NC+ traci co popadnie i z nikim się tymi informacjami nie dzieli po prostu zakładki na ich stronie robią się coraz

uboższe.

Wiecie czemu teraz jest o wiele mniej szumu niż przy fuzji ? Bo o fuzji było głośno. Wszyscy o tym pisali, i mówili. A najwięcej NC+. Teraz zaś jest medialna cisza. Już jak tracili wytwórnie filmowe była cisza, tak samo jest teraz ze sportem. Admin na C+ omija tematy,

pracownicy się już nie wypowiadają, konsultanci na infoliniach nic nie wiedzą... a pomyśleć że za czasów C+ konsultantów uważałem za wyjątkowo rzetelnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nieszczęsna wypowiedź? Nie. Przykład skierowany głównie do facetów, bo tylko takie i w ten sposób pisane mają szansę dotrzeć do potencjalnego odbiorcy.

 

Czekamy teraz na ruch ze strony NC+. Trzymam kciuki za to, żeby nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa, bo chodzi o nasze wspólne dobro. Czasu pozostało niewiele, ale piłka jest cały czas w grze.

 

Jestem facetem i do mnie nie przemawia. Nie szukam dodatkowych funduszy w ten sposób. :) Po prostu znalazłbym inną pracę.

 

Zrozumiałeś to od drugiej strony. Nie chodziło mi o dodatkowe fundusze, a wydatki. Nie wiem dlaczego, nie wnikam, ale uśmiałem się po pachy :D Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panikuje a wreszcie mamy rywalizację i może ligi zostaną pokazane w pełnej krasie, z pełną publicystyką, a nie największa waga do PL i EN, ESP po środku, a ITA i FRA kompletna olewka.

 

Bein czy Eleveny na pewno znajdą się w platformie premium :) Natomiast może wreszcie piłka poza PL i EN będzie podana jak premium - ja się cieszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze wczoraj La Liga była najlepszą ligą świata i nikt nie wyobrażał sobie że nie będzie jej w nc+.Dzisiaj jest już be.

 

Najlepsze podsumowanie sporu - jeden lubi polską ligę, inni zagraniczne ale wszystko było w nc+ i byliśmy zadowoleni.Teraz może być gorzej.

 

Jeszcze 4 miesiące temu mówili, że Canal+ nie straci ligi francuskiej bo to prestiż, PSG, Monaco itd. Nie straci ligi włoskiej bo ma ją od początku. Stracili i nagle okazało się, że te ligi są be i nie potrzebne.

Przez ostatnie dni, tygodnie była dyskusja o La Liga, że Canal+ jej nie straci, bo to prestiż, bo to jest coś. Straciła i co? I znowu tu na forum widze tłum tych samych osób co mówiło że La Liga jest ok cacy, że jest be.

 

No ludzie! Jak C+ doda bierki to będziecie fanatykami bierek i będziecie uważać, że to najlepsza dyscyplina?

 

Na dzień dzisiejszy faktem jest to, że Canal+ stracił ligę włoską, francuską i hiszpańską, oraz LM w piłce ręcznej na 100%. LE i NBA nie wiadomo.

Canal+ nie posiada od początku Serie A i na temat tych rozgrywek akurat wiele osób pisało że je odpuszczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna powiedziec, ze wiekszosc kibicow pilkarskich, bedzie miala teraz wybor, wybor o nie abonowanie paczki Canal+. To takie proste. Bedziecie abonowac inne kanaly ktore ten sport bedzie pokazywac. Dla mnie lepiej jak sport zniknie z paczki Canal+, moze sie polepszy oferta filmowa. A jak i ta bedzie nadal bic w dol, to i ja bede mial wybor, zrezygnowania z abonowania takiej paczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta filmowa się raczej nie polepszy bo wytwórnie już potracili i raczej ich nie odzyskają. Ale może dołączą jakieś inne programy...

I tu właśnie powstaje pytanie: gdzie ta paczka ze sportem będzie ? Jeśli ma to być jakiś extra pakiet Bein za powiedzmy 30-40 zł to będzie mega żart, bo nc+ cen nie obniży a nikt nie będzie dopłacał by mieć to samo za więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...