Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Interesujące. Rozmawiam z przedstawicielem platformy NC+, gość sam informuje mnie że wie że nie chcę podać numer tel. bo przebywam pewnie poza granicą i dodaje że to NIE STANOWI PROBLEMU, po czym następuje przedłużenie umowy poprzez oświadczenie i zaakceptowanie go.

Gdzie w tym momencie przedstawiciel NC+ miał regulamin ?....

Jeżeli moja lokalizacja nie pozwala na świadczenie usług NC+, nikt nic nie powinien mi zaproponować - a tu masz, niespodzianka.

To kto tu łamie prawo ? NC+ bo oferuje mi usługę której zgodnie z prawem nie powinien mi zaoferować czy ja bo się na to zgadzam ?

Przed akceptacja oferty masz meil w którym jest trochę informacji.Przeczytałeś to kiedyś?A może dalej sie powołuj na konsultanta bo po co czytać może byś się za dużo dowiedział :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiś dziwny problem za zrozumieniem prostej sytuacji.
NC+ wie że nie ma mnie w Polsce, a mimo to i tak oferuje mi pakiet, w nagrywanej rozmowie, na co ja się zgadzam.
Po co mam czytać zapisy, które operator który je stworzył i tak ma w głębokim poważaniu, bo jawnie je łamie podczas rozmowy ?
 
Bardzo ciekawie próbujesz zwalić winę za całą sytuację na moje barki. Powtarzam, nc+ zaoferowało mi pakiet wiedząc że mnie i deka w Polsce nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bzdury. Przede wszystkim obrażasz uczciwych klientów, którzy oglądają polską telewizje zagranicą. Płacą za to? Płacą. A w umowie nc+, gdy mieszkałem w Wielkiej Brytanii, nie miałem żadnego zapisu dotyczącego wywozu dekoderôw poza Polskę i wydaje mi się, że teraz też nic takiego nie ma. A PL o 16 w Polsce nie możemy oglądać przez jakiegoś czubka, który udostępnił mecz w pubie. I to jego wina. Ludzie zabijają nożami i czy na tej zasadzie nie powinniśmy z nich korzystać? ;)

Nie uczciwy klient tylko złodziej. Płacenie nie usprawiedliwia łamanie prawa. Płacisz za możliwość odbioru w Polsce a nie gdzieś indziej. I właśnie w tym jest problem w tolerancji takich zachowań, jasno w regulaminie jest napisane w punkcie " V.17. Korzystanie z usług dopuszczalne jest jedynie na terenie Rzeczypospolitej Polskiej" . Skoro ludzie tolerują takie rzeczy, w tym pracownicy nc+ i pomagają w tym więc się nie dziw, że tak jest. Dopóki my uczciwi klienci nie wywożący dekoderów będziemy to tolerować aby nc+nic z tym nie robiła to będą nam ograniczać różne rzeczy i ta sytuacja z PL może być też przykładem dla innych aby takie ograniczenia wprowadzać.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu nc+ to toleruje z powodów czysto biznesowych ?

Nie są w stanie dokładnie określić ilu z ich abonentów korzysta z deków poza Polską, ale można założyć, że liczba jest dość pokaźna.

Załóżmy że nc+ się za to bierze, robi kombinacje z tymi wiązkami i odcina sygnał poza Polską.

I teraz pytanie ile deków momentalnie wróci na magazyny... 10 ? 1000 ? 100000 ? więcej ?....

 

 

Ok, piractwo "wyjazdowe" zostanie ukrócone /bo z tym "domowym" i tak nigdy sobie nie poradzą/ - ludzie którzy trzymają nc+ wyłącznie ze względu na BPL po części przejdą do Sky'a, BT czy na streamy - tak czy owak będzie to strata bezpowrotna. Inni, jak ja, pewnie wezmą CP. Kto na tym straci ? nc+. I Wy. Bo każde masowe odejście abonentów po jakimś czasie spowoduje wzrost cen dla tych co pozostaną - jakoś będą musieli zrównoważyć poniesione koszty i mniejsze dochody.

Także i ten medal ma dwie strony. Dlatego jest jawne przyzwolenie na to co się dzieje. Ok, niech będzie że to ja jestem złodziej, a kolo na mieście u mnie z punktem sprzedaży nc+ i cp z dekami na stanie jest wporzo; jak widać jakie czasy, taka polityka.

Edytowane przez ste100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

A może po prostu nc+ to toleruje z powodów czysto biznesowych ?

 

.

Toleruje tak ale Canal+ ...... licencji na Ligę Angielska na Wyspach nie ma i tutaj koniec tematu nikt z was tego nie podważy argumentu

Oglądając w domu w UK tez to robicie łamiąc prawo....

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uczciwy klient tylko złodziej. Płacenie nie usprawiedliwia łamanie prawa. Płacisz za możliwość odbioru w Polsce a nie gdzieś indziej. I właśnie w tym jest problem w tolerancji takich zachowań, jasno w regulaminie jest napisane w punkcie " V.17. Korzystanie z usług dopuszczalne jest jedynie na terenie Rzeczypospolitej Polskiej" . Skoro ludzie tolerują takie rzeczy, w tym pracownicy nc+ i pomagają w tym więc się nie dziw, że tak jest. Dopóki my uczciwi klienci nie wywożący dekoderów będziemy to tolerować aby nc+nic z tym nie robiła to będą nam ograniczać różne rzeczy i ta sytuacja z PL może być też przykładem dla innych aby takie ograniczenia wprowadzać.

Złodziej? No może co najwyżej oszust, ale pod nadzorem platfiorm cyfrowych, które na to pozwalają.

Nikt sygnału blokować nie będzie, bo na dłuższą mete to się nie opłaca, a mecze o 16 prędzej czy później wrócą. Anglicy tacy drobiazgowi, ale anteny Sky w Hiszpanii też wiszą :D

 

Ciężki to temat, z punktu czysto prawnego czerstwy i kolega wyżej cytowany majā rację, ale pamiętajmy, że w praktyce wygląda to inaczej...

 

Abstra[beep]ąc od tego wszystkiego, oglādalność koszykarskiej LM chyba nie jest taka zła, jak na cienkie rozgrywki i dostępność kanałów. Jak wyglądajā statystyki na meczach Tauron Basket Ligi?

Edytowane przez Artek1008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby tego nie nazywać złodziej/oszust czy inaczej fakt jest bezsprzeczny. Oczywiście nc+ tego nie kontroluje i lata tego sprawiły, że urosło do ogromnej skali, zresztą w cp jest to samo.  Wystarczy wpisać w gogle hasło polska tv w uk i nie ma problemu z zakupem, ba oprócz platform oferują jakieś internetowe TV gdzie jest m.i C+.  To, że ktoś czegoś nie kontroluje nie znaczy, że można tak robić. 

 

 

Co do kosza ja myślę, że mało ale bierze się to głównie ze słabej popularności kosza.  Euroliga to poziom zbliżony bardzo o NBA, nawet nie tylko poziom a sposób gry, jej widowiskowość a koszykówka europejska ta niższa jak LM itd to trochę coś innego, coś co nie jest wypromowane ale coś co przy odpowiednim podejściu wcale nie musi odstawać od żużla czy ręcznej. Koszykowska europejska jest inna, nawet nie chodzi o poziom a o mniejszą znacznie widowiskowość a to jednak przyciąga ludzi postronnych zbytnio.  Idąc terminologią piłkarską to NBA czy Euroliga to Barcelona i futbol totalny a kosz europejski to Atletico czy reprezentacja Włoch i cattenacio .

 

Z 2 strony jak zestawimy mecze tego sezonu PLK to nie jest żle :

http://polskikosz.pl/ogladalnosc-tv-nawet-hit-plk-przyciagnal-tlumow/

 

Z 2 strony jak mecze były w PSN też to ta oglądalność była większa ale wiadomo kanał ogólnodostępny :

http://www.plk.pl/tagi/n/1004/ogladalnosc.html

 

Też trzeba wziąc pod uwagę to, że Polsat ma te rozgrywki gdzieś.

 

Taka PLK była by dobrym dodatkiem do żużla w Nsport, co też pozwoliłoby wypromować dyscyplinę u nas co opłaciłoby się obu stroną. 

http://polskikosz.pl/ogladalnosc-tv-nawet-hit-plk-przyciagnal-tlumow/

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fascynująca ta rozmowa między ste100, a mad85, bo pokazuje pewien absurd świadczenia usług - nc+ ustala sobie regulamin, którego potem nie przestrzega, jeśli tej firmie opłaca się to biznesowo, a w przypadku jakiejkolwiek kontroli może powiedzieć: "sorry, mamy regulamin, nie był on przestrzegamy, przepraszamy i obiecujemy poprawę". Efekt jest taki, że meczów o godz. 16:00 chwilowo brak. Zrzucanie teraz odpowiedzialności na rodaków na Wyspach rzeczywiście nie jest do końca uprawnione, bo wcześniej przymykano oczy na wywózkę talerzy. Zatem - paradoksalnie - i ste100 i mad85 mają rację :)

 

Ciekawe co by było, gdyby nagle, w ramach przestrzegania własnego regulaminu, nc+ wyłączyło usługę ste100, bo siedzi na Wyspach - z jednej strony kompromitacja, że dopiero po kilku latach do tego doszli, z drugiej - kompromitacja, bo przedłużyli z nim niedawno umowę, z trzeciej - wszystko zrobione zgodnie z przepisami. Ten jeden przykład pokazuje, że raczej do tego nie dojdzie, bo widocznie grupa jest za liczna i za bardzo dochodowa. No i byłby wielki skandal, że przez wiele lat to tolerowano (w CP zresztą też).

Edytowane przez spirit83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa przycichnie i prędzej, czy później mecze o 16 wrócą. Ale sytuacja będzie się powtarzać. Skoro zdecydowano się na taką karę raz, to będzie można to zrobić drugi i trzeci. Jeśli NC+ nie zdecyduje się na konkretne działania, to skończy się tym, że żaden podmiot z Polski nie zostanie zaproszony do nowego przetargu, jak to miało miejsce w Albanii.

Edytowane przez vigoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku raczej bym się nie spodziewał powrotu meczów PL z godziny 16:00. Z resztą naprawdę to taki olbrzymi problem? Przecież żadne hity nie są ustalane na sobotę o 16:00 naszego czasu. Problemem jest raczej to, że oferta sportowa C+ jest w tym momencie tak uboga, że widać ten brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile nadawca rozłoży ładnie sobotnie mecze na 13:45 i 18:30, a niedzielne na 14:30 i 17:00 :) A to też nie jest zawsze regułą. Czasem może wpadnie jeszcze mecz piątkowy/poniedziałkowy, a że europejskie puchary zimą nie grają, to niedzielnych meczów nie będzie tak dużo, jak w ostatni weekend.

 

Edit: A jak ban nie spadnie do Świąt, to w Boxing Day całe 2 mecze: Watford - Crystal Palace i Hull - Man City, chyba, że nie traktujemy tego dnia jako weekendowy match day, tylko jako kolejkę w środku tygodnia.

Edytowane przez spirit83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fascynująca ta rozmowa między ste100, a mad85, bo pokazuje pewien absurd świadczenia usług - nc+ ustala sobie regulamin, którego potem nie przestrzega, jeśli tej firmie opłaca się to biznesowo, a w przypadku jakiejkolwiek kontroli może powiedzieć: "sorry, mamy regulamin, nie był on przestrzegamy, przepraszamy i obiecujemy poprawę". Efekt jest taki, że meczów o godz. 16:00 chwilowo brak. Zrzucanie teraz odpowiedzialności na rodaków na Wyspach rzeczywiście nie jest do końca uprawnione, bo wcześniej przymykano oczy na wywózkę talerzy. Zatem - paradoksalnie - i ste100 i mad85 mają rację :)

 

Ciekawe co by było, gdyby nagle, w ramach przestrzegania własnego regulaminu, nc+ wyłączyło usługę ste100, bo siedzi na Wyspach - z jednej strony kompromitacja, że dopiero po kilku latach do tego doszli, z drugiej - kompromitacja, bo przedłużyli z nim niedawno umowę, z trzeciej - wszystko zrobione zgodnie z przepisami. Ten jeden przykład pokazuje, że raczej do tego nie dojdzie, bo widocznie grupa jest za liczna i za bardzo dochodowa. No i byłby wielki skandal, że przez wiele lat to tolerowano (w CP zresztą też).

Masakra. Czy ty nie potrafisz zrozumieć, że to nie wymysł nc+ w regulaminie a takie jest prawo i nie dotyczy ono tylko nc+ a każdej plarformy i stacji TV na świecie. To, że operator nic z tym nie robi, bo w zasadzie nie ma środków do tego aby kontrolować gdzie są klienci, oczywiście konsultanci których opisywał powinni być dyscyplinarni. Racja jest po 1 stronie po stronie prawa, a to że fizycznie jest łatwo złamać nie usprawiedliwia popełnienia czynu. Ignorantia luris nocet.

 

Sprawa nie przycichnie bo problem jest duży, nie chodzi tylko o puby, firmy sprzedając nc+ ale też o czyste piractwo bo wpisując sobie w Google Polska TV w UK możesz natrafić też np na IPTV które oferuje C+ Sport, Polsat Sport itd razem. Skala jest ogromna i problemem nie jest, że można coś tak kupić a popyt ludzi tam mieszkających, gdyby go nie było zjawisko podaży by nie wstąpiło. Genialny Polacy wolą nc+ dlatego, że jest tańsza niż SKy. Cała tajemnica.  Przez co my cierpimy. A to dopiero może być początek bo czy wytwórnie filmowe czy inne ligi sportowe też się temu przyglądają i w którymś momencie też mogą się upewnić o swoje.

 

Fajnym przykładem do zestawienia tego i pokazania pokazanie płytkiej polskiej mentalności jest ta promocja Lidla i co się z nią dzieje

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, to ja - złodziej.

Ty kolego mad85 też jak widzę nie potrafisz zrozumieć, że konsultant - było nie było - to oficjalny przedstawiciel operatora. Przedstawiciel, który doskonale zdaje sobie sprawę z lokalizacji abonenta, i pomimo świadomości że sam ten fakt wyklucza /według regulaminu/ jakiekolwiek rozmowy negocjacyjne, to w nagrywanej rozmowie oferuje nową umowę. Jednocześnie zezwala na wywóz dekodera poza granice polski. Łamie regulamin ? Zdecydowanie. Łamie regulamin własnej firmy. I takich przypadków są setki, tysiące. Dlaczego ? Bo po prostu mają w d własny regulamin. Robili go pod siebie, a ten niewygodny punkt zamieścić musieli, ze względu na licencje.

No i dlatego łamią regulamin oferując deki wszystkim - dlatego bardzo mnie dziwi, że w obecnej sytuacji to mnie nazywa się złodziejem. Nie ukrywałem faktu że nie ma mnie w Polsce, nie wywoziłem deka z polski w środku nocy by nikt mnie nie widział, nie zamontowałem nieoznakowanej anteny by nikt nie poznał po napisie na niej kto jest moim operatorem. Dostałem ofertę - zaakceptowałem, proste. Nie dostałbym, nie byłoby mnie w nc+.

Jeśli więc szukasz złodzieja czy oszusta, to zapraszam na Sikorskiego 9 w Warszawie - tam go znajdziesz.

Edytowane przez ste100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to cie nie usprawiedliwia, że tak powiedział konsultant. Konsultanci mówią różne rzeczy, mi jeden zarzekał się, że La Liga będzie na 100% w C+ gdzie  już nieoficjalnie była  w Eleven( brak było jeszcze komunikatu prasowego). Regulamin jest po to aby go przestrzegać bo oczywiście gdyby nc+ zabrała ci kanał to pierwszy byś poleciał aby rozwiązać umowę ale jak ty go łamiesz to wszystko jest w porządku.

Ignorantia luris nocet i tyle, to że ktoś ci powie że nie zamyka drzwi nie znaczy, że masz mu coś wynieść z domu. 

Nie to ty łamiesz prawo a nie konsultant, konsultant to po prostu nieuczciwy sprzedawca i nawet jeśli wprowadza cie w błąd to w żadnym wypadku nie usprawiedliwia to ciebie choć w twoim przypadku jak sam piszesz robiłeś to świadomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tej kłótni bo nie ma ona żadnego sensu. Jakaś banda cwaniaków idiotów próbowała najwyraźniej zarobić w sposób nielegalny, a tutaj sprzeczanie się jakby ludzie, którzy z przymusu (bo skoro tutaj się nie da godnie żyć i pracować) musieli wyjechać z kraju byli winni. To żadne przestępstwo, że chcą oglądać za granicą polską telewizję i zadbać o to żeby dzieci nie zapomniały języka ojczystego. Regulaminy? Prawo? Życie pokazuje zasadność regulaminów i praw, a takie których się nie da egzekwować są martwe jak na przykład zapis o korzystaniu z polskich TV satelitarnych tylko w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...