Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@kamil - ja nie powiedziałem nigdzie, że nie może mieć. Nie mówię o jednostkach, mówię przede wszystkim o terenach całościowo.

Póki co piszesz swoje urojenia, a nie twarde dane, a to, że np. w Poznaniu będzie więcej punktów niż w Brodnicy to rzecz naturalna. 

 

Tak a propo twardych danych to wyciąg ze sprawozdania CP link => http://www.grupapolsat.pl/sites/default/files/documents/jednostkowe_2014_pl_f.pdf  strona 19.

 

"1.5. Szanse rynkowe Naszym zdaniem Polska jest z wielu powodów atrakcyjnym rynkiem dla świadczonych przez nas obecnie oraz planowanych na przyszłość produktów i usług. Najważniejsze z nich zostały przedstawione poniżej. Niskie nasycenie usługami zintegrowanymi, w szczególności na obszarach nisko zurbanizowanych. Usługi zintegrowane w Polsce świadczone są głównie przez operatorów telewizji kablowych oraz wybranych operatorów telekomunikacyjnych. Oferta tych operatorów kierowana jest głównie do klientów zamieszkujących duże i średnie miasta, co wynika z zasięgu geograficznego ich infrastruktury telekomunikacyjnej."

 

To pokazuje w co i jaki target celuje CP ;) i z mojej strony EOT.

To jest naturalne, bo celują przede wszystkim w rozpowszechnienie internetu LTE (w tych małych miejscowościach nawet zwykłego często nie ma) i ofert łączonych jakim jest SmartDom. Nie ma tu mowy o samej telewizji. Z internetem mają szanę, bo jeżeli stworzą możliwość do odbierania interntu na tak zwanych "białych plamach" to moze to być strzałem w dziesiątkę. Zobaczymy jednak co z tego wyjdzie. Póki co zakończyła się słynna aukcja LTE.

 

@czerstwy - naprawde myślisz, że ludzie negocjują do upadłego cenę nc+ ?? Żartujesz? Z moich znajomych nikt nie wie nawet o tym forum ;) Większość ludzi bierze to co im daje nc+ i ewentualnie wytarguje parę złotych....50 PLN ?? Pewnie po tygodniowych negocjacjach, już widzę jak każdy Janusz negocjuje do upadłego....ja w ogóle o mozliwości negocjacji dowiedziałem się z tego forum, a mam pełno znajomych z nc+ płacących podobne kwoty, a nie 50 PLN....

A jak ja mam pełno znajomych, którzy płacą niskie kwoty to oznacza, ze jestem mniej wiarygodny od Ciebie, bo Ty masz pełno znajomych, którzy nie negocjują niskich kwot, bo o tym nie wiedzą?!

Edytowane przez kamil2505
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz że coś dzwoni tylko nie wiesz w którym kościele http://taksiegra.com/zmiany-po-1-pazdziernika-w-cyfrowym-polsacie/ nikt nic nikomu nie usunął bo w ofercie są juz tylko dekodery HD a do tego każdy może wymienić za free dekoder informacji o tym było aż nadto.Widać masz blade pojęcie o przedłużaniu umowy w NC+.Dziś bardzo ciekawe spotkania były transmitowane z PL mam nadzieję że ta liga pojawi się w Eleven a ten w CP a wtedy będzie ciekawie.Bo według niektórych osobników powinienem posiadać CP a nie NC+.

 

@kamil - ja nie powiedziałem nigdzie, że nie może mieć. Nie mówię o jednostkach, mówię przede wszystkim o terenach całościowo.

 

Tak a propo twardych danych to wyciąg ze sprawozdania CP link => http://www.grupapolsat.pl/sites/default/files/documents/jednostkowe_2014_pl_f.pdf  strona 19.

 

"1.5. Szanse rynkowe Naszym zdaniem Polska jest z wielu powodów atrakcyjnym rynkiem dla świadczonych przez nas obecnie oraz planowanych na przyszłość produktów i usług. Najważniejsze z nich zostały przedstawione poniżej. Niskie nasycenie usługami zintegrowanymi, w szczególności na obszarach nisko zurbanizowanych. Usługi zintegrowane w Polsce świadczone są głównie przez operatorów telewizji kablowych oraz wybranych operatorów telekomunikacyjnych. Oferta tych operatorów kierowana jest głównie do klientów zamieszkujących duże i średnie miasta, co wynika z zasięgu geograficznego ich infrastruktury telekomunikacyjnej."

 

To pokazuje w co i jaki target celuje CP ;) i z mojej strony EOT.

 

 

@czerstwy - powypadały ludziom kanały SD z CP czy nie ? :) Jest nadal pełna pula kanałów ? To bardzo ciekawe, bo ja mam na deku z CP listę ulubionych i musiałem ją przerabiać po 01.10. I jakiej konkurencji ? :) Ja pokazuje, że dla wielu osób było niezrozumiałe, że pousuwali kanały SD....a nie piszę o żadnym usuwaniu u konkurencji...

 

@czerstwy - naprawde myślisz, że ludzie negocjują do upadłego cenę nc+ ?? Żartujesz? Z moich znajomych nikt nie wie nawet o tym forum ;) Większość ludzi bierze to co im daje nc+ i ewentualnie wytarguje parę złotych....50 PLN ?? Pewnie po tygodniowych negocjacjach, już widzę jak każdy Janusz negocjuje do upadłego....ja w ogóle o mozliwości negocjacji dowiedziałem się z tego forum, a mam pełno znajomych z nc+ płacących podobne kwoty, a nie 50 PLN....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usługi zintegrowane to też TV i jest wyraźnie mowa o terenach słabo zurbanizowanych, więc z TV też tam celują ;)

 

Co do znajomych to chyba nie sądzisz, że 100% ludzie negocjuje do upadłego 50 PLN ? :) Ile osób przewija się przez to forum ? Kilka tysięcy czy może "zaledwie" kilkaset? Natomiast ilość abonentów idzie w miliony...to nie są nawet promile ;) Jakby sprzedawali każdemu po 50 PLN to nie mieliby takie ARPU - niestety tutaj przejawia się kompletny brak analizy z Twojej strony....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha. A Ty co "analizujesz"? Nie ośmieszaj się. Wszystko co piszesz to na zasadzie "moi znajomi", nie podajesz żadnych danych liczbowych. Dlatego też w poprzednim poście napisałem o tym, że "moi znajomi" zawsze negocjują i zbijają cenę jak mogą. Ile warte jest to co napisałem o moich znajomych w stosunku do Twoich? Tyle samo, czyli NIC.

 

Usługa zintegrowana to też internet i telefon bez telewizji, więc nie jest to jednoznaczne.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są tylko prognozy ich przyszłościowego rozwoju. Nie oznacza to, ze tak będzie, bo nie każdy potrzebuje TV szczególnie ludzie młodzi.

 

Co do danych dotyczących mojej okolicy i opisaniem co robią moi znajomi było ironią do Twoich wypowiedzi na ten temat. Szkoda, że tego nie zauważyłeś. Chociaż z drugiej strony - wcale mnie to nie dziwi. 

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znasz? La Liga. Oni też są śmieszni? Moim zdaniem to dobrze, że każdy mecz jest o innej porze, bo można obejrzeć więcej spotkań.

 

eee o czym ty piszesz? Przecież La Liga również ma mecze, które nachodza na siebie. Choćby wczoraj: Valencia - Levante oraz Villarreal - Sevilla rozpoczęły się o 18:15. Nastepnie o 20:30 był mecz Getafe - Barcelona, a o 22:05 Sociedad - Celta ( mecze nachodziły na siebie ). Oczywiście starają się, aby mecz były mozliwe o różnych porach, ale nie jest to tak jak w Polsce, gdzie praktycznie każdy mecz startuje o różnej porze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są tylko prognozy ich przyszłościowego rozwoju. Nie oznacza to, ze tak będzie, bo nie każdy potrzebuje TV szczególnie ludzie młodzi.

 

Co do danych dotyczących mojej okolicy i opisaniem co robią moi znajomi było ironią do Twoich wypowiedzi na ten temat. Szkoda, że tego nie zauważyłeś. Chociaż z drugiej strony - wcale mnie to nie dziwi. 

 

To jest ich plan biznesowy ;) Umieszczenie tego w sprawozdaniu oznacza, że to ich target, nie można sobie tam tego ot tak wpisać to po 1.

 

Po 2gie poproszę o dane potwierdzające Twoją tezę a nie wybieg w postaci rzekomej ironii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale [beep]ysz farmazony. Niesamowite jak można takie bzdury wypisywać. Pula 360 meczów BPL nie jest pulą 360 mecżów, które Canal+ może pokazać LIVE... ;) Eleven, gdyby miało prawa do ligi angielskiej pokazywałoby taką samą ilość meczów, przede wsztstkim dlatego, że o 16 w soboty można pokazać jedynie jeden mecz na żywo.

 

Co do Ligue1 i LaLiga. NC+ miało pełne prawa do pokazywania tych lig, natomiast przy SerieA były to średnio 2 mecze na kolejkę (pula była, ale nie pamiętam dokładnej liczby). :)

 

Ok może z angielską ligą to jest prawda, ale dlaczego Ligue 1 i La Liga Canal+ miał pełne prawa do pokazywania tych lig a nie pokazywął ich jak pokazuje Eleven?

Przecież mieli dużo więcej anten, mieli nawet dni wolne od Ekstraklasy jak rok temu a nie pokazywali praktycznie nic więcej. Mieli z 4 wolne anteny, gdzie można było puścić spokojnie mecze La Ligi lub Ligue 1.

Canal+ nie potrafił tego zrobić, a Eleven ma 2 kanały i dużo mniej komenttatorów i potrafi.

Niech Canal+ uczy się jak pokazywać spotkania ;)

 

Haha Canal+ mając pełne prawa do La Ligi, Ligue 1 i Włoskiej ligi nie umiał pokazać meczy o 12, 14, 16, 18, czy nawet 0 20 mając tylu komentatorów i wolne anteny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, ale dlaczego Ligue 1 i La Liga Canal+ miał pełne prawa do pokazywania tych lig a nie pokazywął ich jak pokazuje Eleven?

 Mieli z 4 wolne anteny, gdzie można było puścić spokojnie mecze La Ligi lub Ligue 1.

 

Haha Canal+ mając pełne prawa do La Ligi, Ligue 1 i Włoskiej ligi nie umiał pokazać meczy o 12, 14, 16, 18, czy nawet 0 20 mając tylu komentatorów i wolne anteny :D

Przepraszam, ale skąd wniosek iż mieli prawa do pokazania całej kolejki np. La Liga? to jest chyba nadużycie takie stwierdzenie.

Wydaje mi się ze dopowiadacie sobie różne fakty wtedy kiedy jest wam to potrzebne do napisania postu.

 

Z BPL zrobiliście 380 meczy i basta i tyle ma być.

Teraz twierdzicie że La Liga też mieli prawa do wszystkich meczy. Delikatnie ujmując śmiałbym wątpić co nie oznacza że pokazywali dobrze i tyle ile mogli według kontraktu.

C+ nigdy nie zdradził [ oprócz polskiej skopanej ] ile meczów może pokazać w konkretnej lidze.

Kilka razy admin na forum C+ napisał iż obecna umowa na BPL opiewa na ok 190-200 meczy, poprzednie na ok140-150.

 

Co do La Liga i Serie A nie szło się dowiedzieć nic konkretnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

co zrozumiałe, bo MUX nie daje często rady

 

MUX nie daje rady może w kilku miejscach w Polsce. Sam mieszkam we wsi położonej w dolinie i łapię wszystkie MUX-y.

 

 

ponadto ludzie na wiochach ze starymi Tv są na ogół zadowoleni z SD

W jakim Ty świecie żyjesz? Miastowi mają nowe telewizory, a na wsiach to tylko stare pudła? Może Rubiny jeszcze? Przejedź się po kilku wsiach w Polsce i przejdź ludziom po domach. 8/10 telewizorów to LCD/LED zwykle ze Smart TV. Co najmniej 32 cale.

 

 

Nawet niedawne przejście było związane z protestami ludzi, że pousuwali im kanały SD na rzecz HD

Ludzie mają źle poustawiane anteny, to i wolą oglądać bezproblemowo w SD niż męczyć się z zacinkami w HD. Co nie sugeruje, że ludzie na wsiach mają 20-letnie TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale skąd wniosek iż mieli prawa do pokazania całej kolejki np. La Liga? to jest chyba nadużycie takie stwierdzenie.

Wydaje mi się ze dopowiadacie sobie różne fakty wtedy kiedy jest wam to potrzebne do napisania postu.

 

@Artek pisał wyżej, że w przypadku LL i Ligue1 C+ miał wczesniej fulla....dla mnie też szok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ich plan biznesowy ;) Umieszczenie tego w sprawozdaniu oznacza, że to ich target, nie można sobie tam tego ot tak wpisać to po 1.

 

Po 2gie poproszę o dane potwierdzające Twoją tezę a nie wybieg w postaci rzekomej ironii ;)

Ty chyba planu biznesowego na oczy nie widziałeś. To tylko część sprawozdania finansowego, gdzie piszę się wiele rzeczy. 

 

No nie wiem co z tymi danymi - mam wypisać liczbę "znaojmych" na kartce i wrzucić Ci tutaj, bo nie rozumiesz mojej ironii? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artek pisał wyżej, że w przypadku LL i Ligue1 C+ miał wczesniej fulla....dla mnie też szok ;)

pewnie takiego fulla jak z BPL, czyli full to tylko możliwość wyboru każdego meczu jaki chce C+ w ramach określonego limitu na sezon.

 

Nie znam firmy która kupuje 100% czegoś [ co jest droższe niż 30% jak sądzę ] wiedząc właśnie że tylko 30% będzie jej potrzebne.

Każda liga ma pakiety meczów ze swoimi cenami więc po co C+ nie mając nawet możliwości pokazywać choćby połowę meczy w.w lig miałby płacić za full [ ten prawdziwy ] np. 10mln e skoro pakiet mu potrzebny kosztuje np. 4-5 mln? lub ze 3 mln

 

To byłoby działanie na szkodę spółki. I pomińmy, że La Liga nie pokazywali jak trzeba, sporo fajnych meczy olali bo nie grały w nich Real i Barca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie takiego fulla jak z BPL, czyli full to tylko możliwość wyboru każdego meczu jaki chce C+ w ramach określonego limitu na sezon.

 

Nie znam firmy która kupuje 100% czegoś [ co jest droższe niż 30% jak sądzę ] wiedząc właśnie że tylko 30% będzie jej potrzebne.

Każda liga ma pakiety meczów ze swoimi cenami więc po co C+ nie mając nawet możliwości pokazywać choćby połowę meczy w.w lig miałby płacić za full [ ten prawdziwy ] np. 10mln e skoro pakiet mu potrzebny kosztuje np. 4-5 mln? lub ze 3 mln

 

To byłoby działanie na szkodę spółki. I pomińmy, że La Liga nie pokazywali jak trzeba, sporo fajnych meczy olali bo nie grały w nich Real i Barca

 

No, ale full w przypadku BPL jest ograniczony nie tym, że oni mają pulę 200 spotkań, ale godziną 16:00 w sb (stąd to wyliczenie 200 spotkań, a nie ich limit). Natomiast z tego wynika, że mecze z 17 w ndz mogą być pokazywane równolegle.....

 

Nie wiem jak było z tym LL i Ligue1, ale jeśli to był full to pewnie mogli pokazywać wszystko, bo tam nie ma tych śmiesznych ograniczeń z 16 (że też angole tak dadzą sobie wciskać :D). Z kolei @Artek wyraźnie podkreślał (więc może jeszcze raz to zrobi :P), że limit był tylko we włoskiej i o tym limicie 2 spotkań było akurat głośno, bo czytałem w mediach o tym (OS miał trzeci mecz u siebie).

 

Jednak jak mieli fulla z LL i Ligue1 i pokazywali to co pokazywali no to dla mnie naprawdę....cieszę się jeszcze bardziej, że Eleven ma te ligi, bo też całe lata byłem przekonany, że pokazują ile mogą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pytam ponownie czy jakbyś był właścicielem jakiejś firmy to kupiłbyś full czegoś choć miałeś możliwość kupić np 30-40% i akurat te 30-40% były dla ciebie idealne,a zakup całości nie miał żadnych podstaw.

C+ nigdy nie miał zamiaru pokazywać nawet 50% meczy La Liga a co dopiero full, więc po co miałby wydać więcej niż mniej? wytłumacz mi to łopatologicznie.

 

No chyba że myślisz iż pakiety La Liga wystawione na sprzedaż nie różnią się ceną, czy masz full czy masz 50% jedna cena to zgoda, ale chyba tak nie jest co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy jednej zasadniczej kwestii, jak wyglądają te pakiety ;) Nie wiemy czy można kupić 2 dowolne mecze, a jak są to mecze Barcy i Realu to musisz wziąć pakiet z 3 meczami....Nie mamy pojęcia w jakich paczkach się to oferuje. Dyskusja więc o tym czy ot jest logiczne czy nie, nie ma sensu, bo nie znamy szczegółów, tak samo jak przebicia cenowego typu 4 mecze 10 mln, 5 meczy 11 mln itd....Nie sądzę, żeby zachowywali się nielogicznie, bo to nie jest firma, która nie ma doświadczenia. Więc pewnie jest tutaj jakiś myk, że całość jest bardziej atrakcyjna niż 3 mecze (bo np. nie możesz wziąć wtedy i Barcy i Realu itd.). Innymi słowy nie znamy dostępnych kombinacji...

 

Natomiast jak @Artek pisze, że to był full to jednak mu w to wierzę ;) Tylko nie rozumiem, dlaczego tego nie zapodawali....Natomiast widać, że Eleven w tej kwestii nie ma problemu i pomimo dwóch anten pokazują ile wlezie z LL.

 

W kwestii Ligue1 jestem (nawet bez @Artka) pewny, że mieli fulla, bo to przecież ich spółka matka załatwiała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee o czym ty piszesz? Przecież La Liga również ma mecze, które nachodza na siebie. Choćby wczoraj: Valencia - Levante oraz Villarreal - Sevilla rozpoczęły się o 18:15. Nastepnie o 20:30 był mecz Getafe - Barcelona, a o 22:05 Sociedad - Celta ( mecze nachodziły na siebie ). Oczywiście starają się, aby mecz były mozliwe o różnych porach, ale nie jest to tak jak w Polsce, gdzie praktycznie każdy mecz startuje o różnej porze.

 

No to u nas w polskiej Ekstraklasie też masz czasami dwa mecze niedzielne o 15:30. Teraz w tej kolejce były dwa piątkowe mecze  o 20:30. To, że czasami w Liga BBVA nakładają się mecze wynika z tego, że czasem nie pokazują piątkowego lub poniedziałkowego mecze (to podobnie jak u nas). Dziwna jest sytuacja z sobotnim meczem po 22:00 (podczas gdy wcześniejszy mecz rozpoczyna się od 20:30, więc trochę się nakładają), ale po 22:00 transmituje inna hiszpańska telewizja.

Edytowane przez Strain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...