Skocz do zawartości

Dekodery platformy CANAL+


andrzejgratis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Popieram w pełni kolegę @ircios.

Ferguson Ariva 202E jest tylko nieznacznie droższy od Arivy 102E, więc warto tutaj pomyśleć trochę przyszłościowo i kupić już model ze złączem na moduł CAM. :)

 

Ja bym żadnego dostępnego dziś na rynku dekodera nie rozpatrywał w kategorii "dekoder na przyszłość" :? Zwłaszcza gdy ma on tylko gniazdo CI (a Fergusony - zdaje się - nie mają jeszcze gniazda CI+, prawda?). Zarówno nc+, jak i Cyfrowy Polsat, kiedyś wyłączą w swoich modułach tryb legacy, dzięki któremu te moduły działają teraz w dekoderach z gniazdem CI. Może nie nastąpi to w najbliższym czasie, ale wydaje się niestety nieuniknione w przyszłości, bo m. in. dystrybutorzy filmów będą naciskać na operatorów satelitarnych i wymagać lepszego zabezpieczenia treści, co oferuje standard CI+. Niestety wraz z wprowadzeniem CI+ będzie można się pożegnać z możliwością przenoszenia nagrań na komputer i już żaden dekoder może nam tego nie umożliwić :cry: (szczerze mówiąc, wtedy będzie mi już obojętnie, czy mieć własny dekoder, czy dedykowany, bo właśnie mozliwość przenoszenia nieszyfrowanych nagrań na kompa od dawna uważałem za największą zaletę własnych dekoderów, lista kanałów to dla mnie jednak sprawa drugorzędna).

 

Poza tym w niedalekiej przyszłości (sądzę, że jest to kwestia roku, najwyżej dwóch lat) należy spodziewać się wysypu dekoderów z obsługą UHDTV i kodeka HEVC, więc znowu WSZYSTKIE dzisiejsze dekodery będą nie takie już znowu przyszłościowe... Nawet ten słynny Digyboxx z gniazdem CI+ stanie się niezbyt przyszłościowy... Technika się zmienia, w coraz szybszym tempie. Nie zawsze też na lepsze dla użytkowników (patrz: CI+ :/ ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ludzie maja coraz mniej pieniedzy, wiec nie beda wydawac kasy na pay TV, jezeli nawet nie bedzie mozna przenosic nagran na komputer. Straca mnostwo klientow (gdyby nC+ nie wprowadzilo modulow teraz, to po nowym roku mogli by juz zwijac interes, bo ludziom sie koncza umowy, ktore przedluzyli z Cyfra+ jeszcze i nikt nie bedzie bral dedykowanego zlomu, ktory ogranicza ogladajacego do ogladania ... - to glupota, robienie czegos takiego - chce sobie np. nagrac jakis serial, za ktorego ogladanie place przeciez w abonamencie - mam prawo takie nagranie zarchiwizowac, nie rozprzestrzeniac w sieci. Juz pomijam fakt, ze nie mozna sie operatorow doprosic o dodanie kanalu i jeszcze te ciagle wyszukiwanie "nowych kanalow", do tego brak mozliwosci ustawienia wlasnej listy kanalow ...

 

Poza tym - bedzie UHDTV a oni dalej beda oferowac dyski 500 GB wbudowane, gdzie w takim przypadku zmieszcza sie moze 2-3 godziny nagrania w takiej jakosci - i co? Bedziemy niby w kolko kasowac nagrania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, ciekawe tylko, gdzie oni upchną te UHDTV, skoro na zwyczajne "Full HD" brakuje obecnie miejsca na satelicie. Tutaj wciąż króluje jeszcze SD... :/

 

 

ooooooooo, dokładnie tak samo uważam ...

:brawo:

UHDTV to ściema i kit, żeby robić tzw. szum medialny w interesie branży producentów dekoderów i TV. Pasmo SAT nie jest z gumy, w dodatku już OBECNIE nadawcy sat (zwłaszcza krajowi) obcinają pasmo sygnału (bitrate) bo brakuje miejsc na transponderach.

Dlatego jeśli kupisz jakikolwiek dekoder HD operatora starczy na wiele lat.

 

Ale tak wogóle to chciałem, aby ktoś polecił link, gdzie wysyłkowo przerobię własnościowy nBox na E2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale tak wogóle to chciałem, aby ktoś polecił link, gdzie wysyłkowo przerobię własnościowy nBox na E2.

 

Idziesz na allegro, wpisujesz nbox i enigma w search i masz. No, może trzeba trochę poszukać, bo przerobione też wyjdą. A jak nic nie będzie, daj znać na PW, dam ci namiary na człowieka (też zresztą z allegro) u którego sam to robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie działa to się nie da (zabezpieczenie sygnału przed kopiowaniem na złączu EURO) ale upewnij się że przeklikałeś wszystkie rozdzielczości i na żadnej nie zaświeciło...

 

 

Przetestowałem trochę i zauważyłem, że nawet na samym SCART podłączonym do TV nie puszcza obrazu. W ogóle. LCD wykrywa przez chwilę sygnał po włączeniu dekodera ale potem jest non stop brak sygnału. Z HDMI nie ma problemów. SCART nie działa mimo odłączonego właśnie HDMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Obecnie posiadam multiroom od cyfry dwa niezależne karty i mam dwa dekodery pace i phillips. Phillips mi się zepsuł wyłącza sie co jakis czas i nie wiadomo jaka przyczyna. Dałem powrót do ustawień fabrycznych, byłem w punkcie gdzie gość mi niby zresetował dysk twardy i nic nie pomaga. Pozostaje wymiana.

 

Jako, że lubie zawsze wydrzeć najwięcej co się da od takich kolosów jak c+ mam pytanko. Skoro mam multiroom na dwóch dekoderach z dwoma niezależnymi kartami to medioboxa nie wyrwę, bo ten działa tylko w multiroomie po kablu albo wifi i musiałbym mieć oba dekodery w domu tak?

 

Czyli najlepsze co jest do wyrwania to drugi Pace? Pytałem w punkcie czy mogę wymienić phillipsa na pace to mi powiedział sprzedawaca, że to nie możliwe gdyż jest to systemowo zablokowane, czy jest opcja jakoś tego obejścia? Czy jakbym zadzwonił na infolinie i ładnie powiedział, że jestem długoletnim klientem i jakaś tam ściemka to by się dało to załatwić? Czy nic juz nie da się zrobić i jedyne co mi pozostaje wymiana na innego phillipsa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś już po migracji, więc jest pozamiatane. Ja też chciałem wyrwać drugiego Pejsa (nawet z opłatą 20zł/m). Niestety próbowałem różnych sposobów (telefony, maile) i nic. System nie przepuszcza. Proponują Sagemcoma za 20zł/m, ostatnio zeszli na 15zł/m. Pozostaje kupić coś na wolnym rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że do TurboBoxa (CLRA), wgrywa mi się nowy soft, dziwne i nieoczekiwane, myślałem że dotychczasowy soft Carbo, obrandowany na czerwono i niebiesko symbolami nc+ jest już wystarczająco nowy :D

Mogliby lepiej wgrać nowy soft do białego Boxa (BSKA), z którego korzystam w multiroomie, bo oprogramowanie Blue może każdego z równowagi psychicznej wytrącić. Żeby chociaż w połowie zyskał wygląd i funkcjonalności oprogramowania Carbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety białe Boxy mają zdecydowanie za słaby procesor żeby dźwignąć Carbo i jego bajery, więc nawet na takie oprogramowanie nie czekaj :wink:

Żeby mi tylko z Enigmą ktoś nie wyjechał, bo to zupełnie inna bajka jeśli chodzi o rozwiązania i optymalizację.

 

Nie wiem czy da się tak w trakcie umowy (możesz zapytać), ale do Multiroomu Standard wydają również mydelniczki ADB-2851S, które posiadają oprogramowanie bardzo zbliżone do Carbo. Jeśli tak Ci przeszkadza BSKA, to wymyśl jakieś zawieszanie/wyłączanie się dekodera i spróbuj wymienić na nowszy model. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...