Skocz do zawartości

Dekodery platformy CANAL+


andrzejgratis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na święta dorzucą do oferty Mikołaja z czekolady w edycji limitowanej :lol2: ,a turbacza obniżą do 99 zł :mrgreen:

Taaa, albo czekoladową figurkę króla Juliana. :brawo::P

 

A tak serio, to nc+ zrobiłaby świetny prezent, gdyby nowym abonentom udostępniła same tylko nieparowane karty w systemie Seca/Nagra, bądź ewentualnie moduły CAM CI+ systemu Conax w trybie "legacy" ze sparowaną kartą. A nie zmuszała do brania od nich tych dedykowanych, mocno ograniczonych pudeł i to jeszcze każąc sobie za to sporo płacić... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bądź ewentualnie moduły CAM CI+ systemu Conax w trybie "legacy" ze sparowaną kartą.

Barti, przecież temat był wałkowany w kilku wątkach. :wink:

 

Jeśli komuś naprawdę zależy na module CI+ w trybie legacy, to dostanie taki w nc+ mix, gdzie masz te same opcje co w nc+ na abonament.

150-200 zł za nCam z NNK to nie majątek, a załatwienie reszty przez infolinię/APS to formalność.

 

Nie wiem czemu nie chcesz tego faktu dostrzec, ale zmieniło się. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, słyszałem też o takiej możliwości. A te moduły "n na kartę" są jeszcze dostępne w ofercie? Chodzi mi o nowe, do kupienia normalnie w sklepie. Żadne Allegro itp. mnie nie interesuje. Bo widzę, że w "Hollex'ie" tych modułów już nie ma. W sklepie "Saturn" w Opolu, z tego co widzę, jeszcze je mają, ale nie wiadomo też, ile. I czy za jakiś czas nie będzie też koniec.

A swoją droga, lepiej by było, gdyby platforma nc+ tak "normalnie" oferowała też takie moduły dla swojej pełnej oferty abonamentowej, a nie że z możliwości takiej można skorzystać tylko "tylnymi drzwiami" kombinując z zakupem modułu "n na kartę" i późniejszą migracją do oferty "nc+ mix"... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, są w sklepach, zarówno zwykłych jak i internetowych. Są dostępne tam, gdzie się jeszcze nie wyprzedały. Podobnie jak w przypadku mydelniczek (również wycofanych) pewnie za jakiś czas pozostaną jedynie używki. Więc kto chce skorzystać, to ma teraz "okienko" żeby w miarę tanio kupić nówkę z gwarancją.

 

Oczywiście, że byłoby lepiej żeby taka opcja była dostępna normalnie i uwidoczniona, ale widać, że nc+ to nie na rękę. Zresztą się taką opcją specjalnie nie chwalą, bo na stronie internetowej do migracji są wyróżnione jedynie dekodery ADB, a użytkownicy i cyfra.tv relacjonują, że bez problemu można także włączyć nc+ mix na Opticumach X8 i wspomnianym nCamie (forum ncplus). Widocznie wolą żeby zszedł im stary szrot i przerzedzić użytkowników NNK/TNK HD. :)

 

W każdym razie taka opcja definitywnie jest, i nawet niektórym osobom spasuje lepiej niż klasyczna opcja abonamentowa ze względu na swoją elastyczność (można zrezygnować kiedy się chce z 1 miesięcznym terminem wypowiedzenia) albo 10 zł niższą opłatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, są w sklepach, zarówno zwykłych jak i internetowych. Są dostępne tam, gdzie się jeszcze nie wyprzedały. Podobnie jak w przypadku mydelniczek (również wycofanych) pewnie pozostaną jedynie używki. Więc kto chce skorzystać, to ma teraz "okienko" żeby w miarę tanio kupić nówkę z gwarancją.

 

A to ciekawe, bo z tego, co wcześniej podawał portal "Sat Kurier" ( :arrow:https://satkurier.pl/news/85936/nc-faq-d ... k-itd.html ), dystrybucja i sprzedaż oferty "n na kartę" (zarówno z dekoderem dedykowanym, jak i w postaci modułu CAM) będzie nadal kontynuowana. Że wycofane zostaną ze sprzedaży tylko oferty "TnK SD" i "TnK HD". Tak przynajmniej ja to rozumiem z tamtego artykułu na "Sat Kurierze". A tu okazuje się, że również i oferta "n na kartę" została po cichu wycofana... :/

Ja w chwili obecnej mam umowę o abonament z Cyfrowym Polsatem. Umowa jest jakoś do połowy przyszłego roku. Wówczas jednak modułów CAM oferty "n na kartę" może już nie być w sprzedaży i wtedy zmuszony będę jednak pozostać nadal w CP. Chociaż generalnie na CP nie narzekam. Ale co będzie w przyszłości, tego nie wiadomo. ;) Na moduły CAM w pełnej ofercie abonamentowej nc+ dostępne "oficjalnie" raczej nie ma co liczyć. Tam rządzi "ITI Neovsion", co wiąże się to wyłącznie z dedykowanymi pudłami ADB... :/ A to jest opcja dla mnie nie do zaakceptowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy chcesz zachować nieparowaną kartę. Jeśli tak, to Pace PVR HD jest najlepszym dekoderem i na nic ciekawszego go nie wymienisz.

 

Jeśli nie zależy Ci na Seca Mediaguard (niezależne dekodery, splittery etc.) i niestraszne Ci przejście na Conax, to można przemyśleć wymianę na turbobox+ lub mediabox+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o te wodotryski.

 

Jest KOLOSALNA RÓŻNICA w komforcie korzystania ze sprzętu ADB a tym siermiężnym Pace'em.

 

Od początku miałem Pace'a więc wiem co piszę.

 

Warto poszukać na forum komentarzy na temat

Ojejku! To zależy, kto co przekłada ponad wyższość jednego parametru nad drugim.

Jeśli solo i bez skrupułów finansowych, to zgoda. Z multiroomem nie ma cwaniaka nad dekoderami od "Cyfrowiaka" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasir,o jakim to komforcie się wypowiadasz? Masz na myśli,że ADB o ułamek sekundy szybciej przełączy kanały i EPG szybciej ładuje (mówimy o zwykłym użytkowaniu)? Żadna kolosalna różnic,a nie wielka i większości to nie przeszkadza.

 

 

Kiedyś już się wypowiadałem w tej sprawie. Nie zamierzam przekonywać miłośników Pace'a do ADB ale dla niezdecydowanych kilka ważnych kwestii:

 

Jak ktoś się przesiądzie z Poloneza (Pace PVR) do Toyoty (Nboxy) to nigdy nie będzie chciał wracać do tego pierwszego.

 

Korzystałem Pace'a i wiem co mówię. Oprogramowanie w Pace w porównaniu do nboxów to tak jakby porównywać Windows 95 do Windowsa 7

 

1) Spróbuj włączyć losowo na dowolnym kanale - EPG . Idę o zakład, że na 10 prób włączania EPG na Pace na dowolnych kanałach - 5 będzie z komunikatem "brak informacji" :brawo: .

 

2) Nie mówiąc już o tym, że w EPG nie ma informacji o wielu kanałach takich jak np. TVN24, Orange sport i inne :brawo:

Ile razy chciałem obejrzeć powtórkę z "Faktów po faktach" to musiałem ręcznie programować -(sprawdzać w gazecie i wklepywać brrrr, jak można to zrobić w sekundę w nboxie). To samo z wybranymi programami na Orange sport które też czasami chętnie (przynajmniej fragmenty ) bym obejrzał.

 

3) Podobnie z biblioteką nagrań. Jak ma się kilkadziesiąt nagrań i nie do końca pamięta się co tam jest - to sortowanie i przeglądanie nagrań na boxach jest idealnym rozwiązaniem. Każdy kto to obsługiwał wiem o czy mowa.

 

4) Inna funkcja: wyszukiwanie pozycji po wypisaniu tytułów, kluczowych słów , nazwisk itd. Dla mnie BOMBA!! Ile to razy wiedziałem, że w danym tygodniu będzie jakiś film program ale nie byłem pewny kiedy. Teraz wystarczy jak wpiszę np. Woody Allen i mam wszystkie filmy tego twórcy emitowane na wszystkich kanałach w danym tygodniu. Ile razy już (korzystając z tej funkcji) mogłem nagrać film o którym nie miałem pojęcia, że w ogóle jest emitowany. Mam kilku swoich ulubionych reżyserów i zawsze raz w tygodniu - korzystając z tej funkcji - przeszukuję wszystkie kanały czy coś przypadkiem nie jest emitowane. Często jak wiecie dobre filmy są o np 3:00 a gazetowe programy nie uwzględniają takich godzin w swoich wydrukach np. To i Owo.

 

5)Przeglądając layout poszczególnych programów w EPG (w nboxie) czułem się jakbym przeglądał gazetę telewizyjną - wszystko czytelne , szybko można znaleźć itd - można darować sobie kupno programu telewizyjnego.

 

TEGO W PACE PO PROSTU NIE MA. I mówię tutaj o PODSTAWOWEJ FUNKCJONALNOŚCI tego kiepskiego Pace'a. Nie zależy mi na funkcjach internetowych czy innych bajerach, bo mógłbym tutaj drugie tyle napisać o zaletach szybkości działania tego tunera.

 

 

To naprawdę ROBI RÓŻNICĘ W KOMFORCIE korzystania z telewizji.

 

Ale oczywiście Polonezem też można wszędzie dojechać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Spróbuj włączyć losowo na dowolnym kanale - EPG . Idę o zakład, że na 10 prób włączania EPG na Pace na dowolnych kanałach - 5 będzie z komunikatem "brak informacji" :brawo: .

 

2) Nie mówiąc już o tym, że w EPG nie ma informacji o wielu kanałach takich jak np. TVN24, Orange sport i inne :brawo:

Ile razy chciałem obejrzeć powtórkę z "Faktów po faktach" to musiałem ręcznie programować -(sprawdzać w gazecie i wklepywać brrrr, jak można to zrobić w sekundę w nboxie). To samo z wybranymi programami na Orange sport które też czasami chętnie (przynajmniej fragmenty ) bym obejrzał.

To niekoniecznie kwestia Pace'a, tylko może raczej listy po Cyfrze+ - mam TV z modułem i mam tam zarówno listę nc+ jak i własną i na własnej wszędzie mam EPG a na liście nc+ znika. Nie wiem, z czego to wynika, ale potwierdza niezły [beep] ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...