Skocz do zawartości

mediaBOX+ (ADB ITI-3740SX)


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie powtarzania zaplanowanych nagrań. Jest tam opcja powtarzaj, dzięki której mogę dowolnie powtarzać np. codziennie, co tydzień, na żądanie.

 

Jednak pod spodem jest opcja odcinki. Domyślnie jest 2 odcinki.

 

Co to oznacza ? Że jeżeli ustawie co tydzień to tylko nagra mi 2 razy ?? Jeżeli tak to jest bez sensu.

 

Proszę o wytłumaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to oznacza ? Że jeżeli ustawie co tydzień to tylko nagra mi 2 razy ?? Jeżeli tak to jest bez sensu.

 

Proszę o wytłumaczenie.

 

Tak jest dokładnie tak jak napisałeś - jeśli nagrywasz serial i ustawisz np. 10 odcinków to będzie nagrywał w wybranym czasie przez dziesięć kolejnych tygodni. Jest to bardzo wygodne, bo nie musisz pamiętać, że masz anulować nagranie gdy kończy się dany serial - ale z drugiej strony każdy kij ma dwa końce - bo zdarza się, że serial ma 10 odcinków, ustawisz na nagranie na 10 a w międzyczasie zdarzy się tydzień bez emisji - przez co całość wydłuży się o jeden tydzień, a Tobie nie nagra się ostatni odcinek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wprowadzono nowe zasady oszczędzania energii, tak żeby co niektórzy nie jęczeli, że im dekoder za dużo energii pobiera.

 

Jaki zasady masz na myśli?

 

Nie ma raczej żadnej różnicy po tej aktualizacji, a przydałoby się, żeby w trybie stand-by działał tylko zegar - bez świszczących bez potrzeby bebechów, głównie HDD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@cyfra.tv, zrobią nie zrobią, przecież chodzi tu TYLKO o dobrowolność zamiast przymusu, który funkcjonuje obecnie.

 

To tak trudno jest w menu umieścić opcję wyłączającą tym, którzy mają tego dosyć, "błogosławieństwo" usługi VoD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mediaboxa i kupiłem sounbar samsunga ktory ma tylko wejscie hdmi oraz aux.Soundbar posiada Dolby digital , podlaczam wiec go przez hdmi ale do telewizora i wtedy wszystkie funkcje dzwiekowe telewizora zostaja wylaczone w czy jezeli w mediaboxie ustawie dolby digital na tak to przez sounbbar poleci wlasnie taki standard czy dopiero jak polacze soundbar z dekoderem to taki dzwiek bede mial??? Soundbar nie posiada wejscia na kabel optyczny i jedyny sposob polaczenia go z mediaboxem to kabel aux zakonczony koncowka optyczna .Wg was musze taki kabel kupic zeby miec taki dzwiek Dolby Digital czy powinienem go miec po podlaczeniu hdmi z telewizorem i wlaczonym "tak" w opcjach Dolby Digital w mediaboxie?? Pewnie troche to okretnie napisalem ale moze ktos sie domysli o co mi chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDD będzie zawsze chodził w stand-by bo zapisuje ofertę VOD, nic z tym nie zrobią :D

 

Po ostatniej aktualizacji da się jednak wyłączyć HDD, jest to niedopracowana wg mnie funkcja "Auto wyłącznik" w Ustawieniach dekodera, dopiero po minimum 4, 5, 6 albo 7 godzinach (do wyboru) od przejścia w stand-by - gaśnie dysk oraz zegar, pali się tylko czerwona dioda - cisza absolutna. Po ponownym uruchomieniu z pilota przechodzimy przez całą aktywację...

 

Tuż obok pojawiły się 3 tryby oszczędzania energii: normalny, zwiększony i maksymalny.

Powyższą próbę robiłem na maksymalnym. Dopisek, że w trybie maksymalnym w stand-by ciągnie < 1W trzeba włożyć między bajki, bo dysk kręci /i może trochę mniej chrupie/ przez te 4 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cd.. sprawdziłem też, że w "zwiększonym" trybie oszczędzania HDD i zegar wyłączył się już mniej ochoczo, grubo ponad ustawione 4 godz. Włączenie mediabox-a trwa w tym przypadku dużo szybciej, pojawia się na krótko ekran z miernikiem sygnału i zaraz możemy oglądać TV. Wg mnie programiści powinni skrócić ten czas do 15-30min i zostawić zegarek na wyświetlaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem tryb oszczędzania powinien wyglądać tak jak mam w tv: wybieram w jakich godzinach dekoder jest w zwiększonym trybie oszczędzania (np 7-15 jestem w pracy i 1-5 - śpię) w pozostałym czasie przechodziłby sam w zwykły stan-by i dzięki temu uruchamiał by się szybko, oczywiście w przedziale godzin z włączonym trybem eko uruchamiał by się z całą procedurą.

echh, pomarzyć można...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Mam Pace PVR, podłączony "czinczami" do wzmacniacza http://www.denon.pl/pl/Product/Pages/Pr ... d=PMA710AE (nie mam wyjścia optycznego SPDIF) - chciałem wymienic dekoder na mediaBOXa - ale z tego co włąsnie zauważyłem, to nie ma możliwości podłączenia go do mojego wzmacniacza. Czy dobrze o rozumiem? MediaBOX mozna połaczyć ze wzmacniaczem/amplitunerem wyłącznie optycznie? Mówiąc inaczej, jeśli chcę mieć dzwięk z zewnętrznych głośników, to przy tym wzmacniaczu muszę zapomnieć o mediaBoxie?

dzieki, pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest eurozłącze z tyłu dekodera. Jest kabel eurozłącze - 6 x czincz. Dwa żółte to wyjście i wejście obrazu. Dwa czarne i czerwone to wyjście i wejście audio. Jeśli jednocześnie działa hdmi i eurozłącze to dźwięk wyprowadzisz po eurozłączu do wzmacniacza. Możesz jeszcze po hdmi do telewizora idzie dźwięk - jak masz z tv wyjście audio na czincz do wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo prawdopodobnie przejdę do NC+ i pewnie wybiorę ten dekoder. Mam tylko jedno pytanie. On musi być z netem połączony?

Zastanawiam się jeszcze nad tym, bo teraz mam sagemcoma ESI88. Szybciej działa mediaBOX+ podobno. Macie jakieś problemy z nim, czy płynnie chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...