Skocz do zawartości

mediaBOX+ (ADB ITI-3740SX)


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam. mam problem z mediaboxem. Zaczne od tego, że podłączyłem sobie drugi kabel do konwertera Twin w celu możliwości nagrywania i oglądania innego kanału w tym samym czasie, od tego momentu zaczęły sie problemy. Po zmianie w ustawieniach anteny na 2 pojawiły się komunikaty o braku sygnału na wejściu do Anteny 1. Wcześniej  przy podłączeniu 1 anteny sygnał był na poziomie 100% a jakość około 70. Problemy występują głównie na programach: Kuchnia HD, Canal+Film HD, Canal+Family HD, Ale Kino HD, Teletoon+, AMC, TNT, Discovery Science, Disney Junior, Discovery Turbo Xtra, BBC Brit HD, Eleven HD na których siła na 1  antenie wynosi 100% a jakość między 2-3% natomiast na 2 Siła 100% a jakość około 50% przy dzisiejsze niezbyt dobrej pogodzie przy zachmurzonym niebie i opadach deszczu. Gdy owy problem się zaczął to kupiłem nowy konwerter i zawołałem Pana, który niby to wszystko ustawia bo nie działał mi wtedy Polsat Sport 2 HD, niestety nie było mnie przy tym ale po ustawieniu kanały działały ale przy tej pogodzie jest "kicha" i problem powrócił. Przy normalnej pogodzie jakość jest w granicach 70 %. 

 

Co począć? Denerwuje mnie to, że nie moge w pełni korzystać ze swojej oferty. Czy da się tu cokolwiek zrobić? Straciłem już 100 zł a problem jak widać pozostał.

Drugim problemem jest to, że kiedy wyłącze dekoder z zasilania i uruchomie go od nowa to wyświetla mi komunikat o braku karty w dekoderze w momencie gdy ta karta tam oczywiście jest, Dopiero za 2-3 razem dekoder "zaskakuje". Byłbym wdzięczny za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii sygnału to pewnie miałeś słabo ustawioną antenę i podłączając drugi kabel zruszyłeś konwerter. W ustawieniach anteny będziesz miał rożne wartości ponieważ dekoder pokazuje je dla dwóch różnych częstotliwości, jedna jest ta z kanału który akurat oglądamy, ale może to być zarówno antena 1 jak i 2. Pozostaje reklamacja u tego co ustawiał bo zrobił to źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byl dzisiaj gosciu od ustawiania anteny cos pokrecil konwerterem i powiedzial ze powinno byc ok a wtedy jakosc na kanale discovery xtreme byla na poziomie 60%. Jest wieczór i szatkuje mi dalej obraz na tym kanale. Gdy wchodze w miernik sygnalu to jakosc spada ponizej 30-20. Gosc powiedzial ze drzewo nie przeszkadza i nie powinno byc problemu. Sila jest stala na poziomie 100 % ale jakosc skacze od 60-70 do 20-30 i zaniku sygnalu. O co tu chodzi? Zmienic fachowca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rzecz, która pozwala mi mieć podejrzenia, że to z dekoderem jest coś nie tak to to, że po wyłączeniu z zasilania i uruchomieniu wyświetla mi komunikat o braku karty. Dopiero za 3-4 razem zaskakuje. 

 

Sytuacja z przed chwili. Oglądam Eurosport 2, obraz zaczyna szatkować, po czym całkowicie znika i pojawia się komunikat "Brak sygnału". Resetuję dekoder, włączam i Eurosport chodzi. O co biega? Czy jest możliwe, że to przez wadliwy dekoder?

Edytowane przez Barti
Na forum nie piszemy skrótami i slangiem. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odpięciu jednej anteny i zmianie w ustawieniach właśnie na jedną problem znika i jakość jest stała na poziomie 64. Gdy podłącze drugą antenę i zmienię to w opcjach problem pojawia się od nowa. Spróbuję podłączyć do innej anteny i zobaczę czy problem będzie się powtarzał, bo jeśli tak to dekoder jest wadliwy. No chyba, że w opcjach coś źle ustawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...