Skocz do zawartości

mediaBOX+ (ADB ITI-3740SX)


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie to pytanie padało już parę razy. Ale je zadam. Czy jest w tej chwili mozliwość wymiany turbo na mediabox+?

Czy macie info z jakiegoś źródła czym różnią się bebechy media od turbo? Bo gdzieś czytałem że niczym, oprócz dysku chyba w media jest 2,5 a w turbo 3,5. A 2krotnie mniejszy pobór prądu przez media to soft? Ciekawy jestem bo gdyby to się okazało prawdą to wymiana za jedyne 199zł mijała by się celem całkowicie. Chyba trzeba czekać aż turbacze dostaną nowy soft z nc+ i wtedy zrobić testy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteście jak dzieci, ile razy mam wam powtarzać że każdy tuner od adb ze softem carbo zajmującym ogromną ilość pamięci podręcznej emituje wyraźnie słabszą jakość obrazu.

Algorytmy sterowania obrazem wymagają dużo pamięci podręcznej której brak przy carbo. Miałem wszystkie dekodery enki. Biały- pierwszy, jakość obrazu zyleta, bsla- zyłeta, pozniej turbo i wtopa, jakość obrazu wyraznie gorsza. Obraz nazbyt wyostrzony, zasmiecony, małe logo, literki niewyraźne. Mediabox? Zrobiłem test na nim pozyczonym od brata, 2 kable od konwertera, te same ustawienia w tv vs Pace 500 muł nad mułami. Rezultat, mułowaty przeżytek pace emituje wyraźnie lepszą jakość obrazu, wyraźnie lepszą od turbo i mediabox'a, porównanie na materiale live i z dysku, obraz ze studia jak i na dynamicznych scenach. Chcecie szybki efektowny dekoder z ładnym menu, gui itp? Bierzcie media albo turbo, chcecie najlepszą jakość obrazu? Bierzcie bsla250 od adb albo pace 500. The choice is yours!

 

Edit: na forum enki było kilkadziesiąt stron ad. gorszej jakości obrazu na turbo, poszukajcie, poczytajcie, to samo piszą wszyscy o mediabox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla kliku efektow rzekomo lepszego obrazu to POJECIE WZGLEDNE od stopnia uszkodzenia wzroku danego abonenta ...

nie zaryzykowalbym MUŁA pace, skoro cos jeslt lepsze szybsze i emituje slabszy dar obrazu to i tak jest lepsze ... ja z mediaboxa jestem zadodowlony ...szybkosc plynnosc jakosc wg mojego uznania i jakosci wzroku ...

 

kazdy inaczej widzi i odbiera ... AMEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście bez problemu można wymienić turbo na media. Zrobiłem to 2 tygodnie temu. Jakie wrażenia po wymianie? Z wyglądu turbo dla mnie jest ładniejszy. Prędkość działania na plus dla media. Widać to zwłaszcza w netvod. Jakość obrazu również jest lepsza na media. Obraz jest ostrzejszy. Na minus w media zaliczam dysk, który w niektórych momentach jest głośniejszy niż w turbo (słychać stukanie głowicy) oraz tępą głowice tunera. Na turbo jakość dochodziła do 93% a tu max 82.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mediabox? Zrobiłem test na nim pozyczonym od brata, 2 kable od konwertera, te same ustawienia w tv vs Pace 500 muł nad mułami. Rezultat, mułowaty przeżytek pace emituje wyraźnie lepszą jakość obrazu, wyraźnie lepszą od turbo i mediabox'a, porównanie na materiale live i z dysku, obraz ze studia jak i na dynamicznych scenach. Edit: na forum enki było kilkadziesiąt stron ad. gorszej jakości obrazu na turbo, poszukajcie, poczytajcie, to samo piszą wszyscy o mediabox.

 

Robiłem wcześniej porównania między Pace 500 a turbo (na plazmie Pioneer 50"). Praktycznie żadnej różnicy. Wręcz przeciwnie powiem, minimalnie lepsze wrażenie sprawiał turbo. Moim zdaniem najlepszy obraz z tunerów Cyfry był/jest na Philips PVR 250.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy gorszy to są wszystko wrażenia subiektywne.Miałem jakiś czas podłączone równocześnie i CLRA (jeszcze bez softu Turbo) i Philipsa PVR 250 i przy takich samych ustawieniach telewizora Philips miał moim zdaniem gorszy obraz (mniej ostry,mniej nasycone kolory).Ale wystarczyło trochę zmienić ustawienia w telewizorze i obraz był nie do odróżnienia.No chyba że ktoś jedzie na maksymalnych ustawieniach i już nie ma co zmienić to wtedy faktycznie może mieć problem ;)

 

Co do softu Turbo.Po aktualizacji nie zauważyłem zmian o których wspomina @tomhd.Skoro jego zdaniem w Turbo brakuje pamięci podręcznej dla algorytmu sterowania obrazem to nie powinno być tego problemu w Mediaboxie bo ten ma zdaje się więcej pamięci niż dekodery Turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteście jak dzieci, ile razy mam wam powtarzać że każdy tuner od adb ze softem carbo zajmującym ogromną ilość pamięci podręcznej emituje wyraźnie słabszą jakość obrazu.

Algorytmy sterowania obrazem wymagają dużo pamięci podręcznej której brak przy carbo. Miałem wszystkie dekodery enki. Biały- pierwszy, jakość obrazu zyleta, bsla- zyłeta, pozniej turbo i wtopa, jakość obrazu wyraznie gorsza. Obraz nazbyt wyostrzony, zasmiecony, małe logo, literki niewyraźne. Mediabox? Zrobiłem test na nim pozyczonym od brata, 2 kable od konwertera, te same ustawienia w tv vs Pace 500 muł nad mułami. Rezultat, mułowaty przeżytek pace emituje wyraźnie lepszą jakość obrazu, wyraźnie lepszą od turbo i mediabox'a, porównanie na materiale live i z dysku, obraz ze studia jak i na dynamicznych scenach. Chcecie szybki efektowny dekoder z ładnym menu, gui itp? Bierzcie media albo turbo, chcecie najlepszą jakość obrazu? Bierzcie bsla250 od adb albo pace 500. The choice is yours!

Idąc tym tropem jaki polecasz tuner z lepszym jeszcze obrazem niz pace ? mediabox odpada, wole mula pace z lepszym obrazem niz szybkiego media z kaszanką i pixelami :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomhd ma rację Technisat DigiCorder za 2500 k, nie pamiętam jaki ma oprogramowanie ale menu ejranowe jest szare nijakie, małó atrakcyjne ale, dzięki temu oprogramowaniu tuner jest błyskawiczny i obraz ma najlepszy , pamiętam że właśnie oprogramowanie technisata powodowało to że nie obciążało za bardzo systemu stąd ten wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozum podpinam pace ( obraz dobry) tym samym kablemi do do tego samego tv potem mediaboxa i jest tragedia ,jak ktos ma 40" tv moze tego nie widzi u mnie przy 80" na mediaboxie są pixele ktorych nie ma na pace !!!

Wrzuć foto ekranu z pace i media. Chciałbym zobaczyć te piksele. Tak z ciekawości - z jakiej odległości oglądasz tv na tych 80 calach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam z 4,5m ale to nic nie ma do rzeczy na pace jest ok ,jutro ide wymienic tego mediaboxa chociaz to na pewno nic nie da

 

ps. wrzucanie fotek jest bez sensu, to nie sa jakies wilkie pixele zeby bylo ich az tak widac ktos kto po raz pierwszy popatrzyl by na ten obraz powie "cudo" ale po dluzszym ogladaniu wszystko wychodzi na wierzch programow sd nawet juz nie wlaczam,w pace tego nie ma i czy na hd czy sd jest w porządku - moze sprobuje jutro cos wrzucic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od tygodnia mediaboxa ,wczesniej był turborecorder.Obydwa podłączone do KURO 2- 50 cali ,na kablach profigolda..jak z turbo obraz miałem świetny ,tak z mediaboxa referencyjny ,kolory ,głębia ostrości jak prawie z bluray na niektórych kanałach .Oczekiwałem mniej ,jest super .Zdecydowana poprawa jakości obrazu robi wrażenie.Być może tak dzieje się tylko na plazmach .

 

Wygląda na to, że trafiają się różne egzemplarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...