Skocz do zawartości

Nowości na platformie CANAL+ - przecieki, info niepotwierdzone


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka to fuzja? To Nka chciała się sprzedać, a nie "fuzjować". Kupił ją Vivendi, więc to nie fuzja a przejęcie.

Za czasów Wizji TV fuzji też nie było. Wizja TV upadła i Cyfra+ ją kupiłą, wchłonęła, przejeła.

 

Zapraszam do zapoznania się z literaturą:

1. Machała R., „Przejęcia i fuzje.”, Oficyna Wydawnicza „Unimex”, Wrocław 2005, s. 67,

2. Aniszewska G., „Strategie integracji firm w fuzjach i przejęciach.” Oficyna Wydawnicza SGH, Warszawa

2004, s. 74 - 75.

 

Fuzja w praktyce brzmi dużo lepiej niż przejęcie, bo przejęcie jest wrogie, agresywne, powoduje niepokoje, psuje obraz transakcji i często sami uczestniczy transakcji błędnie go nazywają.

Fuzja brzmi lepiej niż połączenie, bo prosefjonalnie, nie wnoszące chaosu, strachu, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafallo777 - słowo fuzja w biznesie to połączenie firm, nie ważne z jakiej przyczyny. Słowo to słowo. Ale jak będziemy się zagłębiając to zamiast ogólnego słówka należy precyzować wrogie przejęcie, sprzedaż itd... Rzadko, naprawdę rzadko jest tak tak ze dwie marki/firmy łączą się na równorzędnych warunkach.

Przecież niemalże od samego początku "Nka szukała kupca". WizjaTV tak samo - zrobili co swoje uzyskali satysfakcjonującą ich wartość sprzedali produkt do UPC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się cały czas zastanawiam na dalszą egzystencją kanału nSport.

 

To że ten kanał straci kręgosłup w postaci meczów NA ŻYWO LM,LE i Serie A moim zdaniem należy uznac za pewnik . W związku z tym będzie rebriding( ostatnio modne słowo ) i może stac się kanałem sportowo -informacyjnym w HD. To by się mogło wiązac ze zmianą nazwy na np. SPORT + INFO lub SPORT+24 .

 

Oczywiście nie można byłoby liczyc na transmisje na żywo ale na dobre newsy i serwisy informacyjne już tak. Ramówkę dopełniłby magazyny np. nasza Legia czy o co biega,czempioni w plusie ?,1 na 1 czy inne tego typu także dokumenty sportowe. Może jakaś publicystyka i tyle .

Po usunięciu eurosport news brakuje mi takiego kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że ten kanał straci kręgosłup w postaci meczów NA ŻYWO LM,LE i Serie A moim zdaniem należy uznac za pewnik . W związku z tym będzie rebriding( ostatnio modne słowo ) i może stac się kanałem sportowo -informacyjnym w HD. To by się mogło wiązac ze zmianą nazwy na np. SPORT + INFO lub SPORT+24 .

 

Nie byłbym tego taki pewny, że z nSport znikną transmisję sportowe. Moim zdaniem pozostawienie nSport (pewnie pod nową nazwą) ma kilka celów. Po pierwsze pozostanie właśnie po to, by upchać tam te transmisje, które sportowe, które nie pasują na kanał premium. Chociażby żużlową Ekstraklasę. Nie czarujmy się. Mało kto wykupi Canal+, by oglądać polski żużel. Więcej się na tym zarobi udostępniając go właśnie w kanale dostępnym "dla wszystkich" (czytaj w podstawowym pakiecie). Także Liga Mistrzów oraz Liga Europejska nie jest aż takim produktem, by płacić za Canal+. Sam mam znajomych, którzy twierdza,że wystarcza im LM którą pokazują w TVP1. Dlatego też mam wrażenie, że niektórzy są łatowi wierni, że Polacy rzucą się na Canal+ tylko dlatego, że pojawi się tam Liga Mistrzów czy polski żużel. Przeciętny Kowalski prędzej zrezygnuje z oglądania, niż zdecyduje się wydać 30 zł na Canal+.

 

Według mnie pozostawienie nSport to dobry krok. Po pierwsze dlatego, że można na nim zarobić (od każdego abonenta nC+ oraz od abonentów sieci kablowych). Większy zasięg przekłada się na większą oglądalność oraz większe zainteresowanie reklamodawców, sponsorów, partnerów. Będzie tam można upchać dyscypliny i transmisje na które nie ma miejsca w kanałach premium. Będzie to tez jakaś konkurencja dla Cyfrowego Polsatu i Polsatu Sport (mam na myśli kanał sportowy nc+ już w podstawowym abonamencie). A przy okazji nc+ może być też fajną platformą promującą sportową oferte premium Canal+ (np. w magazynach sportowych).

 

Mam tylko nadzieję, że nSport będzie nie tylko kanałem z kilkoma na krzyż magazynami oraz samymi powtórkami. Wystarczy połączyć siły z redakcją sportową TVN24 oraz Canal+ i może wyjść z tego fajna telewizja informacyjno-sportowa. Z większym naciskiem na fajną publicystykę niż newsy, bo newsy sportowe najlepiej sprzedają sie w sieci ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pozostawienie nSport (pewnie pod nową nazwą) ma kilka celów. Po pierwsze pozostanie właśnie po to, by upchać tam te transmisje, które sportowe, które nie pasują na kanał premium. Chociażby żużlową Ekstraklasę. Nie czarujmy się. Mało kto wykupi Canal+, by oglądać polski żużel. Więcej się na tym zarobi udostępniając go właśnie w kanale dostępnym "dla wszystkich" (czytaj w podstawowym pakiecie). Także Liga Mistrzów oraz Liga Europejska nie jest aż takim produktem, by płacić za Canal+. Sam mam znajomych, którzy twierdza,że wystarcza im LM którą pokazują w TVP1. Dlatego też mam wrażenie, że niektórzy są łatowi wierni, że Polacy rzucą się na Canal+ tylko dlatego, że pojawi się tam Liga Mistrzów czy polski żużel. Przeciętny Kowalski prędzej zrezygnuje z oglądania, niż zdecyduje się wydać 30 zł na Canal+.

 

akurat tu się mylisz bo większość osób które znam kupuje C+ tylko dla żużla i koszykówki więc proszę nie generalizować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canal+ Sport robi fenomenalne filmy dokumentalne, itp. Fajnie by było gdyby zrobili coś na wzór Orange Sport. Informacje z pierwszej ręki, jakiś meczyk ciekawy, jakiś z NBA, żużla, ligi angielskiej - dla promocji stacji, i filmy dokumentalne, zapraszanie gości, itp.

 

Z drugiej strony ktoś pisał kiedyś o filmach. Mogliby zrobić na nim jakieś Aktualności Filmowe, zapowiedzi filmów. Taki informacyjny kanał o sporcie i filmach. Raz mecz by leciał jakiś, raz może film. Ciekawe rozwiązanie by było, a także promocja i zachęta do kupna opcji Canal+ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat tu się mylisz bo większość osób które znam kupuje C+ tylko dla żużla i koszykówki więc proszę nie generalizować

 

Z naciskiem "które znam". Wszyscy Twoi znajomi to nie cała populacja . Ja natomiast mało znam osób, które wykupiły Canal+ dla żużla i koszyków. Ale znam znajomych, którzy mają Canal+ dla T-Mobile Ekstraklasy i ligi angielskiej oraz filmów. Ale to wciąż nie "przeciętni" Kowalscy, ale bardziej telemaniacy świadomie wybierając telewizję. Olbrzymia większość Polaków w ogóle nie wykupuje pakietów premium. I to jest naaaaaaaaaaajwiększa część społeczeństwa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ale moi znajomi stanowią przekrój całego społeczeństwa więc stanowią reprezentatywną grupę, zresztą nieważne... każdy kupuje C+ z innych względów i z tym się zgodzę ale nie zgodzę się z wrzucaniem do jednego wora stwierdzenia że głównie dla piłki...i nie zgodzę się z marginalizacją żużla:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy kupuje C+ z innych względów i z tym się zgodzę ale nie zgodzę się z wrzucaniem do jednego wora stwierdzenia że głównie dla piłki...i nie zgodzę się z marginalizacją żużla:)

 

Broń Boże. Nie miałem na myśli marginalizacji żadnej z dyscyplin sportowych. Każdy ogląda to co lubi i kupuje Canal+ według swoich potrzeb. Jednak wynik oglądalności wskazują, które dyscypliny i wydarzenia są bardziej masowe, a które dla prawdziwych kibiców.

 

Dlatego pytanie jest takie. Czy po "zakodowaniu" polskiego żużla w Canal+ abonament tej stacji wykupi 1 tys. nowych osób czy 100 tysięcy. Chociaż moim zdaniem lidze żuzlowej będzie zależało, by część meczów pokazywać w nSport i TVN Turbo. Bo to większy zasięg, co przekłada się na popularyzację dyscypliny i większą kasę od sponsorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądźcie tacy pewni że liga zużlowa będzie na canal+, równie dobrze może być tylko i wyłącznie na nsport hd! Dlaczego? Władze nc+ oznajmiły przecież że cały żużel ligowy będzie na kanałach autorskich nowe spółki nc+ a nsport widać że przeżyje te dziką fuzję. I teraz mamy tak, SGP na canal+ a liga na dodatkowo płatnym nsport i wszystko w temacie. Oni tam siedzą i kombinują od rana do nocy jak ściągnąć maksymalny haracz, jak upierniczyć maksymalnie klienta. Zobaczycie, będą 2 niezależne pakiety premium z wymieszanym sportem aby każdy prawdziwy kibic był zmuszony do zakupu obydwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomhd. Co do żużla, przypomnę cytat z komunikatu prasowego nc+

 

"Po wprowadzeniu oferty nc+, dostęp do meczów speedway Ekstraligi będą mieli już abonenci podstawowego pakietu. Jeden mecz w miesiącu, spotkania finałowe, a także cotygodniowy magazyn podsumowujący kolejkę będą prezentowane również w TVN Turbo."

 

Dla mnie ten komunikat jest jasny, że mecze będą dostępne w podstawowym pakiecie (pewnie chodzi o nSport), jak i również w TVN Turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczycie, będą 2 niezależne pakiety premium z wymieszanym sportem aby każdy prawdziwy kibic był zmuszony do zakupu obydwu.

To zobaczymy :mrgreen:

To że chcą wydusić kasę to norma, Solorz robi dokładnie to samo. Ale doskonale wiedzą jakie są granice. No i jeszcze sprzedawca praw może ocenić, że nadawca nie wywiązuje się z umowy.

A jak już taką czarną wizję roztoczyłeś to zdradź nam co proponujesz nam biedaczkom. Jestem b. ciekaw. Nie bądź ciul, napisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni tam siedzą i kombinują od rana do nocy jak ściągnąć maksymalny haracz, jak upierniczyć maksymalnie klienta..

 

Nie przesadzaj. Mogę się założyć, że ceny będą porównywalne z tymi co obecnie w Cyfrze+. Przecież oni wiedza, że Polacy nie chcą płacić więcej, tylko mniej. A produkt trzeba sprzedać. Jeśli pozostawią nSport, to zapewne będzie on w podstawowym pakiecie. Za dużo by stracili po zakodowaniu, jak Canal+. Wszak lepiej jest "wziąć" kilka frosików od każdego abonenta w nc+ (2,5 mln) i w kablu, niż czekać, aż ktoś zapłaci dodatkowo za nSport :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to czytam nieco inaczej, że już w podstawowym bo na tvn turbo raz w miesiącu. Nie dadzą wszystkiego w podstawowym bo liga zuzlowa ma byc wabikiem dla abonentow polsatu aby przyszli do nc+. Obyś to ty miał racje muza-tv, pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądźcie tacy pewni że liga zużlowa będzie na canal+, równie dobrze może być tylko i wyłącznie na nsport hd! Dlaczego? Władze nc+ oznajmiły przecież że cały żużel ligowy będzie na kanałach autorskich nowe spółki nc+ a nsport widać że przeżyje te dziką fuzję. I teraz mamy tak, SGP na canal+ a liga na dodatkowo płatnym nsport i wszystko w temacie. Oni tam siedzą i kombinują od rana do nocy jak ściągnąć maksymalny haracz, jak upierniczyć maksymalnie klienta. Zobaczycie, będą 2 niezależne pakiety premium z wymieszanym sportem aby każdy prawdziwy kibic był zmuszony do zakupu obydwu.

 

A to źli ludzie, kombinują po nocach, żeby nas z kasy odłubać! Ja im proponuje każdą dyscypline, każdą ligę wrzucić do innego pakietu Premium! Wtedy powstanie powiedzmy 10 pakietów premium i ludzie będą zmuszeni do zakupu wszystkich, bo jak nie, to im wyślą CBA i FBI i CBŚ do domu. 1 taka opcja premium będzie kosztowała tyle, co teraz C+. Czyli za full sport płacimy 300zł, do tego jakby ktoś chciał filmy, to za każdą premierę 10zł. Licząc, że dziennie będzie 1 premiera, to kolejne 300zł na miesiąc. A to chytre ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że ten kanał straci kręgosłup w postaci meczów NA ŻYWO LM,LE i Serie A moim zdaniem należy uznac za pewnik . W związku z tym będzie rebriding( ostatnio modne słowo ) i może stac się kanałem sportowo -informacyjnym w HD. To by się mogło wiązac ze zmianą nazwy na np. SPORT + INFO lub SPORT+24 .

 

Nie byłbym tego taki pewny, że z nSport znikną transmisję sportowe. Moim zdaniem pozostawienie nSport (pewnie pod nową nazwą) ma kilka celów. Po pierwsze pozostanie właśnie po to, by upchać tam te transmisje, które sportowe, które nie pasują na kanał premium. Chociażby żużlową Ekstraklasę. Nie czarujmy się. Mało kto wykupi Canal+, by oglądać polski żużel. Więcej się na tym zarobi udostępniając go właśnie w kanale dostępnym "dla wszystkich" (czytaj w podstawowym pakiecie). Także Liga Mistrzów oraz Liga Europejska nie jest aż takim produktem, by płacić za Canal+. Sam mam znajomych, którzy twierdza,że wystarcza im LM którą pokazują w TVP1. Dlatego też mam wrażenie, że niektórzy są łatowi wierni, że Polacy rzucą się na Canal+ tylko dlatego, że pojawi się tam Liga Mistrzów czy polski żużel. Przeciętny Kowalski prędzej zrezygnuje z oglądania, niż zdecyduje się wydać 30 zł na Canal+.

 

Według mnie pozostawienie nSport to dobry krok. Po pierwsze dlatego, że można na nim zarobić (od każdego abonenta nC+ oraz od abonentów sieci kablowych). Większy zasięg przekłada się na większą oglądalność oraz większe zainteresowanie reklamodawców, sponsorów, partnerów. Będzie tam można upchać dyscypliny i transmisje na które nie ma miejsca w kanałach premium. Będzie to tez jakaś konkurencja dla Cyfrowego Polsatu i Polsatu Sport (mam na myśli kanał sportowy nc+ już w podstawowym abonamencie). A przy okazji nc+ może być też fajną platformą promującą sportową oferte premium Canal+ (np. w magazynach sportowych).

 

Mam tylko nadzieję, że nSport będzie nie tylko kanałem z kilkoma na krzyż magazynami oraz samymi powtórkami. Wystarczy połączyć siły z redakcją sportową TVN24 oraz Canal+ i może wyjść z tego fajna telewizja informacyjno-sportowa. Z większym naciskiem na fajną publicystykę niż newsy, bo newsy sportowe najlepiej sprzedają sie w sieci ;).

 

Nie zgodzę się z większością tego co piszesz.

 

Po pierwsze nie pisałem że wszystkie transmisje na żywo znikną . Ale mogę się założyc że ten kręgosłup będzie zabrany.

Zgadzam się z przedówcą bo sam nie oglądam żużla. Ale myślę że nie doceniasz tech rozgrywek które maja naprawdę sporą rzeszę fanów.

Wez pod uwagę że ekipa C+ ma już doświadczenie z tym sportem to nie od wczoraj transmitują Grand Prix.

Poza tym podkreślasz pakiet podstawowy słusznie ekstraliga będzie w pakiecie podstawowym dzięki TVN TURBO co już było nie raz podkreślane.

 

Liga Mistrzów jak najbardziej jest właśnie takim produktem. Wiele osób się skusiło na n właśnie ze względu na ten produkt . Wiem że mecze nie są często ale jak są to dają radę. Sory ale twoi znajomi z całym szacunkiem nie są argumentem . Jest wiele osób które by chciało dziś oglądac mecz United- Real i są skłonne zapłacic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...